Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Можете ли да помогнете с идентифицирането на тази ИС? Тя е НЧУ или по-скоро е била такъв преди да се е опекла. Става въпрос за китайска Bluetooth колона MS225BT, която не изкарва никакъв звук.

1kjFrzY5VOfbyTweKBqI11544211253_sredna.p

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да намерош парченцетп.

Дригото е да напишеш на кой извод какво е - вход, изход, захранване, маса. Моно или стерео?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Филипов написа:

Пробвай да намерош парченцетп.

Дадоха ми го разглобено и това парченце Бог знае къде е изпаднало. Било е на едни майстори, един от които му е прецакал едно от бутончетата с пирон и е предизвикал късо съединение.

преди 3 минути, Филипов написа:

Моно или стерео?

Моно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

на кой извод какво е - вход, изход, захранване

Е? И колко волта е захранването.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Филипов написа:

Е? И колко волта е захранването.

5V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PigManu написа:

Икебана пак ли си ровил по кофите ?

И тука ли се домъкна, бре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

И тука ли се домъкна, бре?

Стигал цапал форума с неща от сметището.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Деянчо написа:

Здравейте! Можете ли да помогнете с идентифицирането на тази ИС?
...
Благодаря предварително!

Не прилича на НЧУ - D клас. По-скоро е контролер за заряда на Li-Ion  акумулатор. Нещо като клон на TP4056. И много ме съмнява, че е правен опит за заряд oт захранване над 7.5V или е подадена обратна полярност на входа.

Намажи схемата с щрих-коректор / термопаста тънко. Филмът ще попадне в гравировката, а веднага след това с кръгообразни движения от тоалетна бумага го изтрий. Надписа ще стане по-читаем. Снимай без светкавица и макро по възможност. Снимай и останалите микрухи, за да се локализира изгорялата. Имаш две за усилвател, една за декодер, една за заряд и последна за синия зъб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, PigManu написа:

Икебана пак ли си ровил по кофите ?

преди 1 час, PigManu написа:

Стигал цапал форума с неща от сметището.

Па ли си  пиян :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Па ли си  пиян :cheers:

Днеска ти си наред да сменяш памперси 806

пп. Колко сте си близки само 806

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Човек, снимай я тая цялата платка, какво си ми направил снимка на ИС със скапани надписи.
Да можем да се ориентираме за функция. Принципно стандартни НЧУ-та в подобните устройства са нещо от сорта на TDA, TP, LM, в по-сериозните неща които не са китайски боклук може да има STK или BA. Най-вече китайски колонки съм виждал с TDA и то аудио чипчетата изглеждат по съвсем друг начин. Както знаеш нямат радиатор, а помни ми че греят и са супер елементарни аналогови, а не цифрови с ШИМ.  Това някак ми прилича на контролер за заряд. Изводите на Аудио ИС-тата на тия устройства обикновено по средата са по-удебелени, уж да разсейват малко топлина през платката. Абе, греят си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Прилича на захранваща DPA425 примерно или А425 каквито има и в други подобни колонки, но дали тази работи с такава ИС не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И на мен ми прилича на захранваща. Ама маамустарапроклетдасъм ако мога да познавам всичко без да видя как изглежда схемата.
По принцип тия колонки са прости устройства - един процесор с мп3 декодер и радио в един чип и отива аналогово директно към аудио ИС-то. Което е някакво ТДА глупаво. И отделно някой контролер да зарежда литиевата батерия.
Обикновено крайният усилвател ТДА или нещо от тоя сорт грее, маматаситракало. И по едно време както си грее и заглъхва.
А пък ако са избомбили захранващата, може или да не работи или да работи, но да не се зарежда.
--------
@Деянчо - пробва ли да заредиш батерията и да видиш какво се случва? Не изкарва звук, но друго работи или въобще нищо не работи?
А слушалките работят ли, тях директно ги клати без крайния усилвател понякога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG_20181208_180247I7xg7QGgYloTB0OCU7C81

Подава се напрежение през жълтата (+) и кафявата (-) жица. Връзвали са адаптер на 5 волта, който бил в торбата заедно с колонката, но понеже съм заплес и не съм го видял. Замерил съм го с мултицет - толкова си е. Всичко останало си работи (дисплей, светлини, команди), само дето няма никакъв звук. Сега ще пробвам със слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Тази ИС вероятно е НЧУ , виж в нета по номера и.

IMG_20181208_182350.png

О, това е много фино! Никакъв шанс да се оправя тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 26 минути, Деянчо написа:

О, това е много фино! Никакъв шанс да се оправя тук!

Другите ИС-та имат номера. Кажи ни ги.
Относно финото - сваля се с топъл въздух. После се слага СМД флюс и паста. И за мен доскоро представляваха трудност.
Взех си духалка неотдавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Безимен написа:

Другите ИС-та имат номера. Кажи ни ги.
Относно финото - сваля се с топъл въздух. После се слага СМД флюс и паста. И за мен доскоро представляваха трудност.
Взех си духалка неотдавна.

Хе хе това се сваля за 15 секунди с най обикновен 60 ватов поялник (остра чофка) и един макетен нож и то със затворени очи.
Чак духалки !!!  Ясно ми е колко си в нещата щом и трудност му представлявали !

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

Хе хе това се сваля за 15 секунди с най обикновен 60 ватов поялник (остра чофка) и един макетен нож и то със затворени очи.

С духалка е много по-лесно. Не режеш крачета, не вадиш 1 по 1. Излиза цялото заедно и веднага.
А запояването отново е неимоверно по-лесно с духалка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, BMW Маниак написа:

Хе хе това се сваля за 15 секунди с най обикновен 60 ватов поялник и един макетен нож и то със затворени очи.

чипът е много малък и с 60 вата поялник, може да се отлепят ивици при невнимателна работа
за такъв монтаж, ползвах 10 вата поялник...ъ-ъ-ъ...тъй де, едно време до като работих 
и нямаше духалки, а ползвахме помпички, а когато нямаше дори помпички, ползвах четка за зъби с много флюс 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, BMW Маниак написа:

Aйде още един "майстор":D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Безимен написа:

С духалка е много по-лесно. Не режеш крачета, не вадиш 1 по 1. Излиза цялото заедно и веднага.
А запояването отново е неимоверно по-лесно с духалка.

Личи си че си новобранка и много неща са ти тайна.
Само му пускаш малко тинол и 4те крачета да станат в една капка, нагряваш и повдигаш. После от другата страна и направо пада.
Чистиш ако е останало нещо с помпата и си ти човека.

преди 2 минути, дръндю написа:

чипът е много малък и с 60 вата поялник, може да се отлепят ивици при невнимателна работа

Ако ти кажа че съм разлепил над 100 и то точно с 60w.
Само докато го допреш и отлепяш, хич не ти трябва като ония къде са по 30 вата да го държиш по 3-4 секунди докато нагрее.
Е то и ръка си трябва и очи за тая работа тогава ватовете са без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, BMW Маниак написа:

Личи си че си новобранка и много неща са ти тайна. Само му пускаш малко тинол и 4те крачета да станат в една капка, нагряваш и повдигаш. После от другата страна и направо пада. Чистиш ако е останало нещо с помпата и си ти човека.

Личи си, че си глупак. Нека ме баннат за това. Пробвай това при дири тънки сигурно в стотици от милиметъра и с чип, който няма 4 крака, а 20.
Докато загрееш отстрани тази капка, вече ще си повдигнал пътечките(фолиото) от подложката(текстолита)
В случая с поялник може да стане, но това не е сериозна работа. И все пак е много по-лесно с духалка.
Аз съм си взел духалката за по-големи чипове. Където е изключителна мъка и кьорене да ги запояваш и разпояваш ръчно с поялник.
И пак да ти кажа - не ми се прави на умник, защото си един пълен некадърник с голяма уста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

а когато нямаше дори помпички, ползвах четка за зъби с много флюс 

С много флюс и жички от многожичен проводник. Всичко къде е пръснато като тинол полепя по тях и платката или елемента остава чист. Но помпата върши същата работа. Просто зависи с какво си въоръжен като подръчни средства.

преди 2 минути, Безимен написа:

Личи си, че си глупак. Нека ме баннат за това. Пробвай това при дири тънки сигурно в стотици от милиметъра и с чип, който няма 4 крака, а 20.

Аве малоумник ли си ? Нали говорим за конкретната снимка и конкретния елемент тука в темата къде е с 4 крака ?
А ти като си голямата работа ни покажи на клип как се прави с чип с 20 крака ама има да си чакаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...