Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер

преди около седмица бях пуснал тема за конфигурация и реших да поизчакам малко, за да събера още малко пари и да направя конфигурацията, когато излезе Zen 2 обаче спешно ми се наложиха да дам част от парите и останах само с 1300-1500лв. (мога да дам 1500лв , но предпочитам по-малко, ако разликата не е голяма). Конфигурацията, ще бъде закупена до една седмица и предпочитам да ги взема от MostComputers(не е реклама пиша го цяло, за да няма объркване)  понеже имам приятел работещ там и мога да ги взема частите на по-малки пари (знам, че избора на части там е по-малък и, ако се налага, ще пазарувам от друг сайт). От сегашния компютър мога да запазя Fortron 500W захранване и 120GB Samsung SSD (SATA). От Vario си харесах XFX Radeon RX 590 Fatboy за 560лева ( не можах да я намеря в другите родни сайтове) и по тестове видях, че е по силна от 1060 6GB. Попринцип съм по-голям фен на Ryzen-ите, но дори да е Intel не е проблем. Фен съм на подредените Setup-и затова търся хубава и изчистена кутия без никакви други по-конкретни предпочитания. За Overclock-ване също съм без претенции, ако за по-малко пари мога да овърклокна процесор и да ми върши работа т.е. се налага нямам нищо против, нямам никакъв опит в това за това все пак предпочитам да не се стига до Overclock. Нещата от тук нататък оставям на вас

Лека вечер, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим "твоя" човек какво ти предлага като на приятел, пък ако трябва или цените много се различават от поносимите ще преправяме.

Периферия ще има ли? Монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не питаш твоя приятел какво  да си вземеш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Периферия и монитор имам т.е. конфигурацията, ще е само компютър. 

Монитора в момента е AOC 24 инча, 75HZ, Freesync (което клони към AMD карта), 1920x1080 резолюция.

Моя човек нищо конкретно не ми е предложил каза ми просто като съм избрал някакви части да му ги кажа и той да пита като е на работа на каква цена, ще може да ги вземем.

Той предполага, че 200 лева, ще може да свали от цялата цена на конфигурацията.

преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

защо не питаш твоя приятел какво  да си вземеш 

Защото не разбира толкова от тези работи понеже отговаря за съвсем различно нещо и ми каза по-добре да се обърна към специалисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Denkicha написа:

Периферия и монитор имам т.е. конфигурацията, ще е само компютър. 

Монитора в момента е AOC 24 инча, 75HZ, Freesync (което клони към AMD карта), 1920x1080 резолюция.

Моя човек нищо конкретно не ми е предложил каза ми просто като съм избрал някакви части да му ги кажа и той да пита като е на работа на каква цена, ще може да ги вземем.

Той предполага, че 200 лева, ще може да свали от цялата цена на конфигурацията.

Защото не разбира толкова от тези работи понеже отговаря за съвсем различно нещо и ми каза по-добре да се обърна към специалисти.

Кой е твоя човек!!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, www543 написа:

Кой е твоя човек!!?

Това пък какво значение има :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI B450-A PRO

AMD RYZEN 5 2600

2X8G DDR4 3000 XPG Z1 ADATA

1T SG SATA 6G /3Y /ST1000DM010

Общо - 745лв. като ги гледам на дилърски цени.Не знам твоя приятел на колко ще може да ти ги даде.

http://nikem-bg.net/cart/55325p1r57864p1r57957p1r55402p1rf.html - 214лв.

https://www.pro-bg.com/product/Videocard/XFX RX590P8DFD6 XFX Radeon RX 590 FATBOY 8GB GDDR5 3xDP HDMI DVIkupeteotPROBG_202214.html - 540лв.

Общо - 1499лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя 500W фортрон, че 590 под товар си консумира бая и не е никак без значение. 120GB SSD ще стигнат за най-основното, но и там има какво да се обнови - не от първостепенно значение, разбира се.

Иначе под моста виж от списъка

ASROCK AB350M PRO4 /AM4
AMD RYZEN 5 1600X 3.6GHZ /AM4
2x 8G DDR4 3000 ADATA XPG D10

Трябва да ти сложат и охладител.

Видеокартата си я харесал, за кутия погледни CM Masterbox 5, Deepcool Earlkase и евентуално ново захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес до края на деня, ще ми кажат на каква цена могат да ми дадът конфигурацияна на @PANOV и ще я поръчам.

А сегашния ми компютър на каква цена мога да го продам?

asus h81m-c, i3-4160, r7 260x, 1tb hard, 120gb ssd samsung evo, 8gb 1600mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ChosenOne написа:

А сегашния ми компютър на каква цена мога да го продам?

на 10 Декември 2018 г. в 23:11, ChosenOne написа:

От сегашния компютър мога да запазя Fortron 500W захранване и 120GB Samsung SSD (SATA)

Пазиш или продаваш - последно?

А това (1T SG SATA 6G /3Y /ST1000DM010 ) за какво ти е щом имаш 1tb hard?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и хард имаш, си го остави с SSD-то. Според отстъпката с Ryzen 2600 / B450 е малко по-добър вариант, ако ти е ОК като пари. Важно е да кажеш точен модел на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво набутахте човека с 95  вата ненужен процесор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Yvan Sergeev все още не съм го поръчал, защото имах работа под набутване какво имате предвид? 

ССД-то и Харда, ще ги продам с компютъра, а ново ССД, ще си купя след месец, два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, ChosenOne написа:

...

Лошото е, че цените последните 2 години доста скочиха и това, което ще закупиш за 1500.00 лева ще е малък до нищожен ъпгрейд(обновяване). Тоест хората тук според бюджета ще ти предложат нискокачествени компоненти(и го правят). Според мен имаш 2 варианта: а) на този етап закупуваш по-бърза видеокарта + евентуално още 8GB RAM. Не си споменал какви игри играеш. Също така не отговори на запитването за модела на захранването; б) събираш още парички за нещо, което да си заслужава.

П.П. Неразумно е да се обвързваш с даден производител на графични чипове според наличния монитор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ChosenOne написа:

@Yvan Sergeev все още не съм го поръчал, защото имах работа под набутване какво имате предвид?

На това не обръщай внимание, единият са го писали 95W, другият - 65W, но по време на гейминг консумацията е идентична; други са реалните предимства на 2600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Jorge написа:

това, което ще закупиш за 1500.00 лева ще е малък до нищожен ъпгрейд(обновяване) Тоест хората тук според бюджета ще ти предложат нискокачествени компоненти(и го правят).

Би ли пояснил защо е нищожен ъпгрейда ? Спрямо предложението на Panov ли имаш предвид ?

на 11.12.2018 г. в 17:37, PANOV написа:

Иначе под моста виж от списъка

ASROCK AB350M PRO4 /AM4
AMD RYZEN 5 1600X 3.6GHZ /AM4
2x 8G DDR4 3000 ADATA XPG D10

Ако поръча въпросната конфигурация на Panov ще получи много добър прираст спрямо сегашните му:

преди 8 часа, ChosenOne написа:

Дори да добави XFX Radeon RX 590  + още 8ГБ ДДР3 , ботълнека e много вероятен с оглед на "калпавата" i3-4160. Рам паметта също както и да я гледам няма база за сравнение.

Иначе подкрепям напълно мнението , че няма смисъл да се робува на дадена марка заради монитора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, pepy86 написа:

Би ли пояснил защо е нищожен ъпгрейда ? Спрямо предложението на Panov ли имаш предвид ?

Ако поръча въпросната конфигурация на Panov ще получи много добър прираст спрямо сегашните му:

Дори да добави XFX Radeon RX 590  + още 8ГБ ДДР3 , ботълнека e много вероятен с оглед на "калпавата" i3-4160. Рам паметта също както и да я гледам няма база за сравнение.

Иначе подкрепям напълно мнението , че няма смисъл да се робува на дадена марка заради монитора!

За прираста в производителността няма никакъв спор. Но да погледнем реално на нещата и какво има в момента автора и какво ще получи след като обединим предложенията на Панов и Lpool.

Налични:                                                                          Какво получава:

1. Кутия                                                                            Нова кутия - нулев ъпгрейд.                              

2. Захранване                                                                 Ново захранване - нищо кой знае колко качествено(и предвид, че не се знае какво е сегашното).

3. Дънна платка                                                             Нова дънна платка - наличие на M.2, един от които е PCIe Gen3 x4, което е плюс, но му се предлага SATA.

4. HDD                                                                                Нов HDD - нулев ъпгрейд.

5. SSD                                                                                Ново SSD - даунгрейд.

6. RAM                                                                               Нова RAM - няколко процента ъпгрейд, които никога няма да усети.

Ново CPU и VGA ще са голям ъпгрейд, но с карти като 580/590 или 1060 ботълнека няма да е фрапиращ. Ще има някаква разлика в максималните кадри. Е заслужава ли си заради един процесор(4160) да се подменя всичко без да се предлагат по-качествени компоненти, че в някои случаи и по-некачествени? Не. И сега автора взимайки единствено нова видеокарта ще получи не голям, а огромен прираст, но на доста по-ниска цена. При това винаги може да се вземе i5 4-то поколение или i7(заключен), макар че не одобрявам пазаруването на компоненти 2-d hand и пак ще му излезе по-евтино. За мен е безсмислено да се вложат пари в горните 2 предложения в този си вид. 

Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Jorge написа:

Ще има някаква разлика в максималните кадри.

Точно в минималните кадри ще е голямата разлика и можеш сам да се сетиш защо ;)

HDD и SSD вече се разбрахме, че може да си запази. За захранването аз поне чакам отговор. Ако теорията ти е да си запази още неща - това е едно. Друго е да коментираш компоненти, които очевидно  нямат пряко влияние върху производителността и да казваш, че са нулев ъпгрейд. Със същата логика може навсякъде, където има някакъв хилав двуядрен интел от 3то или 4то поколение, да предлагаме само видеокарта - освен ако парите не стигат за ROG дъно, Samsung 970 Pro, Seasonic Prime Ultra и кутия за поне 200лв. Ако това е мерилото за смисленост на ъпгрейда и качество - без мене. Вече при достатъчно широк бюджет съм с две ръце 'за'. Но като се има предвид масово какви са старите кутии и захранвания на хората и каква част от екстрите на дъното ползват... на баба ми хвърчилото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точки 1,2,4,5 - те подкрепям напълно . Ако ще прави нещо , нека да е хората .

Относно процесора мнението ми е по-различно. Преди време сравнявах въпросната i3-ка с fx8320 (с минимален клок)  и честно казано бяха на кантар двете процесорчета  . Предвид факта ,че fx 8320 значително изостава спрямо новото поколение райзен , мисля че процесора ще го спъва и то не малко.  В какъв процент ще е ботълнека не мога да кажа , но ще го има обезателно.  

Отделно рам паметта (ако в момента е с 1 плочка от 8ГБ) дори да добави 2-ра и мине към двуканален режим не смятам , че бавната ддр3 на 1600Мхц има някакъв шанс да се сравни с  предложените ддр4 3000мхц. За пример давам на една и съща платформа при еднакъв клок на цпу в определени заглавия разликата м/у 2133мхц и 3466мхц на един far cry5 удря до 20% по нисък фпс. (всичко останало по конфигурацията е еднакво).  Не вярвам между 1600 ддр3 и 3000 ддр4 да е по-различно.  Естествено тук говоря само за конкретното заглавие , при което честотата на паметта играе очевидно много важна роля.  При всички случай гарантирам ,че само от паметта ще има не по малко от 5-10% прираст в по-голямата част от заглавията. Като добавим и процесора от ново поколение , крайната картинка ще е далеч по приятна за него (говоря при при сравнение с една и съща карта).  

Хубаво е да се уточнят в крайна сметка какви ще са тези игри на , които момчето ще играе.

това са резултатите при мен: 

2K cpu 3.6 ram 2133 aorus 1080ti all stock.jpg

2K CPU R7 1700 3.8Ghz ram 3466 gpu aorus 1080ti all stock.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, PANOV написа:

Точно в минималните кадри ще е голямата разлика и можеш сам да се сетиш защо ;)

Не се сещам. Кажи ми.

Теорията ми е да си запази всичко без видеокартата.

преди 22 минути, pepy86 написа:

това са резултатите при мен: 

Ти си R7 1700 и там RAM-та на високи честоти принципно играе роля. При Интел не е така или не в такава степен. Правих напоследък достатъчно тестове с 8-мо поколение, както и с 4-то. И къде е RX590, къде GTX 1080Ti... Да, нещата донякъде ще са по-приятни, но с оглед бюджета цялостната картинка е...като картина на Пикасо.:)

П.П. То и твоя процесор идва слаб за GTX 1080Ti, ако искаш да изстискаш всичко от нея.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Jorge написа:

То и твоя процесор идва слаб за GTX 1080Ti, ако искаш да изстискаш всичко от нея

тука две мнения няма ,както казах чакам с надежда новите зен2 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Jorge написа:

Не се сещам. Кажи ми.

Теорията ми е да си запази всичко без видеокартата.

Мисля си, че двете ядра + HT в твърде много игри ще се товарят на макс, от там високи frame times, дипове в кадрите, лоши минимални и още по-лоши 1% и 0.1% минимални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за тези мнение изключително много ми помагате както винаги!

Захранването e това Захранване. Всякакви игри и жанрове играя, но най-голямо желание имам за - Assassin's Creed - Origins/Odysseus и Mafia 3 и каквито и следващи игри излезнат.

Изкочи ми още една оферта. Братовчед ми има PS4-ка, която е пускана 1-2 пъти и не играе на нея, ще му дам 400 лева и, ще ми я даде. Въпроса е дали си струва повече конзола или компютър за тези пари.

Ако разликата не е голяма в игрите, то като цена е голяма и на мен самият, ще ми е по-добре, ако мога да мина към конзоли + че имам опит с джойстици.

Вие как мислите?

П.С. Ако взема PS4-ката, ще запазя компютъра и си махам още един товар с продаването и цялата занимавка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ChosenOne написа:

Благодаря Ви много за тези мнение изключително много ми помагате както винаги!

Захранването e това Захранване. Всякакви игри и жанрове играя, но най-голямо желание имам за - Assassin's Creed - Origins/Odysseus и Mafia 3 и каквито и следващи игри излезнат.

Изкочи ми още една оферта. Братовчед ми има PS4-ка, която е пускана 1-2 пъти и не играе на нея, ще му дам 400 лева и, ще ми я даде. Въпроса е дали си струва повече конзола или компютър за тези пари.

Ако разликата не е голяма в игрите, то като цена е голяма и на мен самият, ще ми е по-добре, ако мога да мина към конзоли + че имам опит с джойстици.

Вие как мислите?

П.С. Ако взема PS4-ката, ще запазя компютъра и си махам още един товар с продаването и цялата занимавка.

Стига да ти се дават по 120лв за игра е най добрия вариант и тогава отпада това ходене по мъките за търсене на видеокарта памети и др токива неща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, pepy86 написа:

Рам паметта също както и да я гледам няма база за сравнение.

рамта няма никакво значение  каква е

всички са еднаква производителност  да  дават максимум 1-2 фпс разлика 

общо взето залъгалка за малки  деца с парички 

които си нямат грам понятие от хардуер и как работи рамта.

на 12.12.2018 г. в 15:04, ChosenOne написа:

преди 1 час, ChosenOne написа:

но най-голямо желание имам за - Assassin's Creed - Origins/Odysseus и Mafia 3

ти и сега можеш да ги играеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване