Премини към съдържанието
anonu

Интересна разлика в цената на две устройства

Препоръчан отговор

Искам да купя подарак. Исках нещо малко с възможност да слуша от телефона. Та реших просто един BOSE SOUNDTOUCH 20 III BK. Това струв под 300 Евро и наистина не е зле.

Но в България струва 850 ЛЕВА (434,63 eur)

https://www.technopolis.bg/bg/Micro-audio/Audio-system-BOSE-SOUNDTOUCH-20-III-BK/p/56013

https://www.mediamarkt.de/de/product/_bose-soundtouch-20-iii-2014479.html

Това сериозно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, anonu написа:

Искам да купя подарак. Исках нещо малко с възможност да слуша от телефона. Та реших просто един BOSE SOUNDTOUCH 20 III BK. Това струв под 300 Евро и наистина не е зле.

Но в България струва 850 ЛЕВА (434,63 eur)

https://www.technopolis.bg/bg/Micro-audio/Audio-system-BOSE-SOUNDTOUCH-20-III-BK/p/56013

https://www.mediamarkt.de/de/product/_bose-soundtouch-20-iii-2014479.html

Това сериозно ли е?

Нормално. Едното ти е в евро и 70 евро още та цената е нормална!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Нормално. Едното ти е в паунди, та разлика няма. 

Едното е в Евро, не в паундове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, anonu написа:

Едното е в Евро, не в паундове.

Да, поправих се. Но то разлика няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емилчо:

302 Евро в Германия

850 Лева в България ( това са 434,52 Euro или 130.52 Евро по / 255,27 лева скъпо в България)

Screenshot from 2018-12-10 23-13-06.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 302+70+ такси преводи и прочие та нещата си идват нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Пич ... 70 Евро е опционално гаранция, не такси и глупости.

Преводите струват пари??? Това е безплатно.

Мога да го поръчам тук в този момент и дори мога да го взема директно от магазина (което ми спестява 4.99 за изпращане) още утре и ще ми струва  297,99 Евро. Защо струва повече в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, anonu написа:

Пич ... 70 Евро е опционално гаранция, не такси и глупости.

Преводите струват пари??? Това е безплатно.

Мога да го поръчам тук в този момент и дори мога да го взема директно от магазина (което ми спестява 4.99 за изпращане) още утре и ще ми струва  297,99 Евро. Защо струва повече в България?

Пич ми аз ти показах що струва повече в България. Нали се сещаш, че доставчика дето ти го продава в България трябва да си плати за тази гаранция и трябва и той нещо да спечели. А ти какво може да направиш  за мен е без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич ми аз ти показах що струва повече в България. Нали се сещаш, че доставчика дето ти го продава в България трябва да си плати за тази гаранция и трябва и той нещо да спечели. А ти какво може да направиш  за мен е без значение.

В смисъл ти мислиш че е нормално в БГ да е по - скъпо? Тия неща не се правят в Германия, доставката с кораб  от китай струва пари и за тук. Но за разлика от някой горди хора в БГ, тук стандатната заплата тук не  е 2200 лева чисто (той си знае) :).

Това в момента много ме нерви. Аз очаквах в бг да е 50 Евро по евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, anonu написа:

В смисъл ти мислиш че е нормално в БГ да е по - скъпо? Тия неща не се правят в Германия, доставката с кораб  от китай струва пари и за тук. Но за разлика от някой горди хора в БГ, тук стандатната заплата тук не  е 2200 лева чисто (той си знае) :).

Това в момента много ме нерви. Аз очаквах в бг да е 50 Евро по евтино.

Не казах че в БГ е нормално да е по-скъпо! То си е по-скъпо. Даже има стоки дето са по 4-5 пъти завишени. А ти се ядосвай колкото искаш. Пак добре, че мислиш. Пак за тази стока нещата се ядват. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не казах че в БГ е нормално да е по-скъпо! То си е по-скъпо. Даже има стоки дето са по 4-5 пъти завишени. А ти се ядосвай колкото искаш. Пак добре, че мислиш. Пак за тази стока нещата се ядват. 

Може ли да дадеш конкретен пример? Просто наистина ми е интересно.

преди 2 минути, lupis написа:

Ти май не живееш тук...

Аз бера домати и боровинки в Германия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами например батерия за лаптоп. Виж цената с доставката от чужбина и виж цените тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Ами например батерия за лаптоп. Виж цената с доставката от чужбина и виж цените тук.

Random избрах това:

https://www.amazon.de/Akku-für-HP-250-Li-Ion/dp/B019R176CM

http://bateriya-laptop.com/58696/hp-240-g2-148v-2200mah

Това напълно отговаря на представите ми :) *малко по евтино в БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uups ... да, така е. Късно е ще си лягам. Аз съм ошашавен от разликата в цената на нещо толкова посредстено и заменимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, lupis написа:

Ти май не живееш тук...

Той живее в свой собствен свят, в който е най-умният - след Стив Джобс, разбира се :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умен, ама неграмотен... ама те гениите са така:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се запитай за следното - колко е минималната заплата в  България и колко - тази в Германия, къде стои цената на тази играчка спрямо това и как търсенето влияе на цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Емил Костов написа:

Да не бачкаш, или самият ти да си БГ търгаш? Явно сметките ти са все в загуба на клиента. Много добре се вижда има достатъчно примери с цифри, че нашите препродавачи са сложили 300% надценка. Колегата е показал стоката  в европейски магазин в евро. Никакви допълнителни такси няма да има, никакви ДДС-та и т.н при местене на стока в границите на ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Да не бачкаш, или самият ти да си БГ търгаш? Явно сметките ти са все в загуба на клиента. Много добре се вижда има достатъчно примери с цифри, че нашите препродавачи са сложили 300% надценка. Колегата е показал стоката  в европейски магазин в евро. Никакви допълнителни такси няма да има, никакви ДДС-та и т.н при местене на стока в границите на ЕС.

Да не бачкаш, или самият ти да си БГ търгаш - :no-no::laughing5:.  Е ти вече ме разби. Не, не се занимавам с търговия и не лъжа хората. Доказателства за това може и сам да намериш. А това че тук се слага надценка на някой стоки и до 5 пъти повече е нормално. Има си негласно споразумение между всички търговци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не бачкаш, или самият ти да си БГ търгаш - :no-no::laughing5:.  Е ти вече ме разби. Не, не се занимавам с търговия и не лъжа хората. Доказателства за това може и сам да намериш. А това че тук се слага надценка на някой стоки и до 5 пъти повече е нормално. Има си негласно споразумение между всички търговци. 

Да "нормално" е. Точно това мислене търгашите са доволни да се вкарва в главите на хората като опорка, с която да се зомбират и да плащат колкото им поискат, без да мрънкат и да си направят сметка, кое им е по-изгодно.  Дано да им дойде най-после на българите ума в главата и да престанат да слушат Емил Костовци какво е нормално и редно. Така нашите търгаши, или ще бъдат принудени да продават на конкурентни цени, или да фалират, както е правилно и нормално да стане при пазарната икономика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Да "нормално" е. Точно това мислене търгашите са доволни да се вкарва в главите на хората като опорка, с която да се зомбират и да плащат колкото им поискат, без да мрънкат и да си направят сметка, кое им е по-изгодно.  Дано да им дойде най-после на българите ума в главата и да престанат да слушат Емил Костовци какво е нормално и редно. Така нашите търгаши, или ще бъдат принудени да продават на конкурентни цени, или да фалират, както е правилно и нормално да стане при пазарната икономика.

Няма как да стане тук да се продава конкурентно. Ако един свали цената другите просто го унищожават. Примери затова има много, но ако искаш можеш да опиташ и сам. И за пореден път казвам, че не се занимава с търговия. Не е нужно да ме обиждаш. Нито пък карам някой да ме слуша. Това е форум и всеки има право да си каже мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване