Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пичове, много ви моля, знам че разбирате и че това е работа за точно 2 минути, ако някой разбира от Паскал, да ми удари едно рамо, после ще измислим как да върна жеста.

Курсовата ми задача трябва да се изпълни по следният начин:

1. Трябва да има заглавна страница (това не го изисквам от вас, хаха)

2. На следващия лист трябва да има условието на задачата, което ще дам сега:

"Да се създаде запис съхраняващ данните на един студент - име, фамилия, факултетен номер и група. За група от 15 студента да се създаде масив, всяка една от клетките на масива да съдържа по един запис, съхраняваща данните на един студент. Данните за всеки студент да се прочетат от клавиатурата и да се запишат в масива. След това, всички студенти с фамилия "Димитров" да се запишат във файл."

3. Под условието да се напише кода, с който ще се изпълни условието.

4. Скрийншот на програмата, за да се докаже, че работи програмата.

Първи курс съм, не съм сядал да чета и затова моля Вас за помощ. Моля, да ми спестите въпросите от сорта: "Защо не седнеш да поучиш малко?", "Кво си правил цял семестър?" и прочие. Накратко искам да отида на бригада в Америка, затова съм се записал да "уча". Не ме съдете, всеки си прави собствени избори.

Още веднъж, моля някой разбиращ да помогне, след това ще се разберем как да се отплатя.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 минути работа???? :lol6: Явно е по времето на Плутон. Не мога да ви разбера, защо въобще ги учите тези неща. Да не говорим, че това да се учи Паскал в момента е престъпление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Alexander Ninov написа:

Накратко искам да отида на бригада в Америка, затова съм се записал да "уча".

И билетчето в градския е по-изгодно.8c3.jpg.eb2bfa08fb103d85a1a2816fe5525750.jpg

преди 38 минути, Емил Костов написа:

по времето на Плутон

Какво значи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива като автора на темата Тръмп вече не ги пуска в УСА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, аm-аm написа:

преди 1 час, Емил Костов написа:

по времето на Плутон

Какво значи това?

Местното време на планетата Плутон. Там 2 минути не са със същата продължителност като тук - завърта се около оста си за над 6 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 минути навсякъде са си 2 минути ако ще и за 600 дена да се завърта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ined написа:

Грешиш. :)

Ние сме приели едно завъртане на Земята около оста си да го разделим на 24 часа всеки по 60 минути. Ако приемем същото за Плутон, т.е. едно завъртане на Плутон около оста му да го разделим на 24 часа всеки по 60 минути ще видиш, че 2 минути там и 2 минути тук не е едно и също нещо(2 минути там ще са над 12 минути тук). На Плутон му трябват над 6 земни дни за да се завърти около оста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка си, навремето може и така са определяли минутата и секундата, но само спрямо въртенето на Земята, не на Плутон, Юпитер и т.н. Понеже Земята не се върти с постоянна скорост и земетресенията и ураганите ускоряват или забавят това въртене от 60-те години еталона за секундата се определя от атомни часовници на базата на Цезий-133

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ined написа:

Понеже Земята не се върти с постоянна скорост и земетресенията и ураганите ускоряват или забавят това въртене от 60-те години еталона за секундата се определя от атомни часовници на базата на Цезий-133

Така е. За това си прав. Остава въпросът навсякъде ли във познатата ни и непозната Вселена това е в сила:

Цитат

От 1967 година насам секундата се дефинира като времетраенето на 9 192 631 770 периода на излъчването, съответстващо на прехода между двете свръхфини нива на основното състояние на атома на цезий-133 при температура от нула келвина.[1]

Знаеш, че цифрата 9 192 631 770 не е избрана случайно. Избрали са я за да е най-близко до продължителността на дотогавашната секунда.

От друга страна се съмнявам температура нула келвина да е постижима за хората.

Сега си представи, че си роден на Плутон и навремето си решил едно завъртана на родната ти планета около оста ѝ да го разделиш на 24 часа, всеки по 60 минути. Преди 70 години си решил, че плутонотресения, разни други космически обекти и т.н. забавят или ускоряват въртенето на планетата ти около оста ѝ и затова решаваш да определяш продължителността на една секунда(съответно и на минутата) с помощта на атомен часовник на базата на Цезий-133. Продължителността на плутоновата секунда ще бъде над 6 пъти по-голяма от продължителността на земната секунда. :)

В случая важното е, че метафората на @Емил Костов е правилно употребена. Въпросната курсова работа няма да се напише за 2 минути. :) Автора не иска да му ударят едно рамо(да му помогнат), иска някой да свърши цялата работа вместо него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, A.com написа:

Местното време на планетата Плутон. Там 2 минути не са със същата продължителност като тук - завърта се около оста си за над 6 дни.

Ами точно. За 2 минути ли ще направиш на постващия задачата???

преди 4 часа, ined написа:

Това не е вярно!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, A.com написа:

Но защо разглеждаме само оста. Нали има въртене и около Слънцето. Т.е. едното не е достатъчно за да се определи колко реално е денят, т.е. интервала от изгрев до изгрев (като игнорираме, че 1/4 е непрестанно огрята, а 1/4 - изобщо не вижда бял ден). Посоката на въртене около оста също радикално би променила резултатите. Та, колко реално е денят на Плутон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Но защо разглеждаме само оста. Нали има въртене и около Слънцето. Т.е. едното не е достатъчно за да се определи колко реално е денят, т.е. интервала от изгрев до изгрев (като игнорираме, че 1/4 е непрестанно огрята, а 1/4 - изобщо не вижда бял ден). Посоката на въртене около оста също радикално би променила резултатите. Та, колко реално е денят на Плутон?

Географската ширина на София е 42.698334 Север 23.319941 Изток или може и така да се изпише 42° 41′ 50″ N, 23° 19′ 24″ E. 

https://susdesign.com/popups/sunangle/declination.php

Деклинацията  на Слънцето d = 23.45 * sin [360 / 365 * (284 + N)] 

N е денят 

Или за днес е 23.45 градуса.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sunrise_equation?wprov=sfti1

Заместваш в тази формула всичко и ще разбереш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чак пък всичко. Замествам това, което го нямам, и получавам това, което питам. Аха, вече всичко ми е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задачата наистина е елементарна, но не ми се припомня Паскал. И наистина е за 2 минути работа, не знам защо Емил Костов не вярва. Поискай от някой състудент, няма да му коства нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mr mcwolf написа:

Хем тъп, хем нагъл...

мухльо, въобще недей да пишеш, щот си направих курсовата за 2 часа понеже нищо не знаех. Наистина е работа за две минути и едва ли щеше да ви коства кой знае какви усилия, ако наистина разбирате в тоя форум. Исках просто да си спестя малко време, понеже имам и други работи за вършене, ама то в тоя форум само някви направени.. заключвайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш, възмутен си, че не се намери глупак да ти напише домашното, щото ти тарикати, си зает с други работи?

Виждаш ли колко точно те описах - тъп и нагъл. А дали си си написал домашното или не, едва ли на някой му пука. Но глупаците от твоя калибър почти винаги почват да се обясняват как сами са си решили проблема и как във форума в който са търсили балади всички били тъпи. И разбира се, винаги лъжат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Alexander Ninov написа:

мухльо, въобще недей да пишеш, щот си направих курсовата за 2 часа понеже нищо не знаех. Наистина е работа за две минути и едва ли щеше да ви коства кой знае какви усилия, ако наистина разбирате в тоя форум. Исках просто да си спестя малко време, понеже имам и други работи за вършене, ама то в тоя форум само някви направени.. заключвайте

За такива като тебе дори няма да си го преместя от единия в другия крачал, камо ли да седна да ти пиша курсовата.

И що да се заключва темата като още не сме решили колко плуто-часа е плуто-денонощието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване