Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Versace

Избор на hi fi система от дома

Препоръчан отговор

Гост

преди 2 минути, spielberg написа:

А, не е сигурно Dual CV-1260 това свири страхотно, само усилвателя, предполагам може да се намери за доста по-ниска цена- само като пример го предлагам има хора които се занимават професионално с това и дори и гаранция дават.

Страхотно е било преди 30г. При закупуване инвестицията е малка, но след това се почва ,проблем с потенциометрите които няма от къде да купиш нови, тук там студена спойка , някой и друг поизсъхнал елекртолитен кондензатор и т.н. Тоя филм съм го гледал дето се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Versace написа:

Е тва грозно нещо в хола абсурд да го сложа. 

Няма проблеми ти си избираш, аз само предлагам кое звучи добре като звук, пък и няма оптичен вход-явно държиш на него. В този случай трябва да направиш компромис със звученето или увеличаваш драстично бюджета, защото тези ресивъри(по-добре търси стерео усилвател) по-горе около 700+лв- първо ще оскъпят драстично, второ звукът ще е по-лош(това е вече относително спрямо възприятието-затова е добре да слушаш преди да купиш).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще пазарувате от Авител . Попитайте ги за подходящ стерео усивател с оптичен вход за Dali Zensor 5. Хем ще получите още едно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли усилвател с които да пусна звук и през лаптоп евентуално? 

През Авител ли е препоръчително да се закупува подобен вид техника? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Versace написа:

А има ли усилвател с които да пусна звук и през лаптоп евентуално? 

През Авител ли е препоръчително да се закупува подобен вид техника? 

Всеки стерео усилвател/ресийвър със помоща на обикновен сигнален кабел RCA към 3.5 мм жак.

3.5 мм жака се включва във слушалковият вход на лаптопа.

Не е задължително .Но те са вносителя на Dali за БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това през изхода за слушалки да се пуска нямали да влияе на качеството на звука? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Versace написа:

Това през изхода за слушалки да се пуска нямали да влияе на качеството на звука? 

През оптика е по добре отколкото аналога. Но винаги може да се вземе допълнително външен DAC /зв. карта за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Versace написа:

А звука при глесане на филми как ще е на тези компоненти? 

Добре . Но основно за филми се прави поне 5.1 канална система. Където задължително ниските тонове се ”подпират” от активен субуфер.

И като говорим за звучене: тонколони се избират със слушане. За това ако имате възможност. задължително отивате на място с диск с любимата музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, AAUUXX написа:

Нещо си се объркал, ако са със заден басрфлекс са нужни около 20см разстояние от стената,  a с преден басрефлекс разстоянието е без значение. Това което чуваш "бум бум" е силно зависимо от тон- коректора и по - точно ако той повдига ниските при 100Hz.

Ние от сектата на аудифили тон коректори не слушаме, те са играчка само за инженери.
Аз имам на тавана диск с различни честоти, пускаш си например, 60 и 80 и 100 херца и слушаш на различни места в стаята. На определено място от едни и същи колони звукът го чуваш силно, а малко по-напред слабо. Е, в стая от 380 см, ако се залепи до стената и колоните са залепени до отсрещната стена, става една звукова мътилка, не ти е работа. А пък в стая квадрат, ефектът се усилва още повече, защото резонантната честота в средата например се усилва и в двете посоки:
- напред назад
- вляво и вдясно

Моите колонки са само 30 вата при 11 ома, а усилвателят е цели 100 вата. Няма дупка за басрефлекс, щото са монитори. Обаче къщата ми е пълна скръб, откъм звукова изолация. През 1957 година въобще не са си мислили, че ще дойде време за слушане на музика.
А пък в панелните апартаменти какво е, не ми се мисли.

Та такива работи, ще се прекара човекът с вашите съвети, ама после ще го е срам да си го признае.
Пък и не иска да нарисува как е свързана кухнята. На мен преходно нищо не ми говори. Негова си работа, щом като е военна тайна да покаже как е, да се оправя както иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нищо няма да се прекара изслушал съм толкова тон- колони и усилватели през годините че ако тръгна да ги броя няма да мога, тонколони със заден и с преден басрефлекс, малки и големи, дву и трилентови, нисък и висок клас, а усилватели от STK през RSN/SVI та до MOSFET крайни стъпала, тон- корекции при 50Hz, 63Hz и такива при 100Hz повдигане на ниски честоти, с компенсатори и без такива, и казах кога и защо се получава този резонанс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Versace написа:

Е тва грозно нещо в хола абсурд да го сложа. 

Аудиотехниката не се ГЛЕДА, тя се СЛУША!!! Съществуват отвратителни на вид апаратури, които свирят уникално, а ДУАЛ е доста сериозна марка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добри са предложнията, от Dali Zensor 5 имам впечатлния , но за DALI SPEKTOR 6 не мога да кажа нищо, не  съм ги слушал и не мога да кажа нищо за тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да видя сали ще мога  да събера ресийвъра, че 14см ми беше височината. Добре ли са тия дали 5? Авител в предложението си за тях написаха "малки колони" :)

Става ли и за филми системата? 

Тв е сони хф90, как ще му же да се свърже, ако използвам оптичния да свържа пс4 с ресийвъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Dali Zensor 5 звучат повече от добре. Какво имаш прдвид дали става за филми системата? За свързване погледни какви входове има ресивъра и изходи телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dali Spektor 6 май са със заден бас рефлекс, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Versace написа:

Dali Spektor 6 май са със заден бас рефлекс, нали? 

Да със заден са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е добре за мене. Те ще са до стената. Сега намерих е техното Dali5 черни, че при авител няма, няма и да има. Остава, кой точно усилвател, ресийвър да избера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Versace написа:

Трябва да видя сали ще мога  да събера ресийвъра, че 14см ми беше височината. Добре ли са тия дали 5? Авител в предложението си за тях написаха "малки колони" :)

Става ли и за филми системата? 

Тв е сони хф90, как ще му же да се свърже, ако използвам оптичния да свържа пс4 с ресийвъра? 

Ако, ще се набляга на гледат филми, си трябва отделен суб. За да се "усетят" ефектите на филма.

И тогава системата не Би трябвало да е стерео , а многоканална. Съответно с многоканален ресийвър, и поне 5 тонколони у субуфер.

Иначе, за музика Dali Zensor 5 са много добър избор. Разгледайте и Zensor 3. Които също на се за пренепрегване. Стига да имате достатъчно място отстояние от стената,

и къде да ги поставите. (на стойка, рафт).

Ресийвъра е нисък клас, но ще се справи със Zensor 5. Има и изход за субуфер , ако решите да ъпгрейтвате система, което е предимство.

Ако искате повече мощност и мрежови функции, ще трябва да отделите още някой лев. Или да смените тонколоните със Zensor 3 например и с

останалите средства да вземете по висок клас ресийвър.

Хубаво беше да чуете избраните тонколони и да направите съпоставка на място. Защото тази техника се купува по този начин.

Относно телевизора напишете точният му модел. За да видим какви изходи има. (избраният ресийвър има три цифрови входа така че преполагам, ще се справи)

Освен, ако телевизора не е някой "китук"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз искам да ги чуя на живо, но тук няма къде. Има дали 5 в Стара Загора, но пък няма да има усилвателя и само излишни разходи. Ако знаете някой специализиран магазин в Стара Загора, Бургас, Сливен, ще съм благодарен да споделите. Осибено ако има и сайт да обсъдим предлаганите модели и да чуя. Нямам място, трябва задължително да са с преден бас рефлекс. 

Телевизорът е Sony xf9005. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Погледнете в тази верига магазини.

Макар, и да не е препоръчително да е там.

Тъй, като е голямо "хале" и едва ли, ще чуете добре тонколоните.

Относно телевизора, би трябвало да има оптика spdif/toslik (цифров аудио изход отдолу).

Може да си погледнете и упътването/книжката на телевизора за по сигурно.

Така, че едва ли ще има проблем за свързването му с ресийвъра.

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптика със сигурност има, въпроса е той да не е свързан с оптика, а пс4, а тв по друг начин за да не си играя да сменям постоянно оптиката, а и не е лесен достъпа. 

Предлагат ми това от сайта които пращам https://besthifistore.com/product/31647/yamaha-r-n303-d-mrezhovi-stereo-resiyver.html + Dali Zensor 5+ 6m кабел + оптчен кабел за 1490лв. Не знам добра оферта ли е, надежден ли е сайта, както и не зная размерите на ресийвъра.

Дръгото, което е лошо, че доста започнахбда превишавам бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като свържете телевизора към плейстешъна с HDMI кабел. И после от аудио изхода на телевизора (с оптичен кабел) към  ресийвъра.

Така, всеки звук от телевизора ще се възпроизвежда от ресийвъра. Било то, телевизор вкл. на каналите, приложения от телевиозора, USB мултимедия,

или някой от HDMI входовете (където е PS4).

Горното предложение (Комбинация), защото Yamaha ,по принцип имат остър звук, и не се разбират много добре с Dali-тата.

Ако слушате хеви метъл/рок основно може.

Като марки ресийвъри/стерео усилватели по подходящи са: Onkyo, Marantz, Denon.

Имайте на предвид, че  трябва да отделите и средства за качествени сигналните кабели и кабели за тонколонте.

Които обикновено са около 5-15 процента от цената на сетъпа/цялата аудио система.

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притесняваме, че нямам място да отдалеча тонколоните и се чудя дали да не взема soundbar Sony xf9000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...