Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Versace

Избор на hi fi система от дома

Препоръчан отговор

Гост

преди 5 минути, oic написа:

Горният ми коментар се отнасяше за AAUUXX, не за Вас.

Това което си цитирал не съм аз! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Това което си цитирал не съм аз! 

Извинявам се . Недоглеждане от моя страна.

(дължащо се от факта, че писах от телефона)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎30‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 13:15, Evlampi написа:

Вероятно знаеш, че ниските честоти не се разпространяват линейно. С други думи - не пътуват само от лицето на колоната и говорителите към слушателя.

Ниските честоти се разпространяват линейно. Има обаче един проблем при ниските и той е свързан с дължината на вълната на ниските честоти. Също и, че с намаляване на честотата в звуковия диапазон насочеността на звукът намалява. Дължината на вълната на звук с честота 100 херца е малко над 3 метра и при слушате в една стандартна стая примерно 5 на 4 метра, звукът може да "пристигне" до слушателя директно, без да се отразява от стени, таван, под и други обекти в стаята. При по-ниските честоти под 100 херца дължината на вълната вече е много по-голяма от размерите на стаята и можем да чуваме само отразен сигнал, но това не значи, че ниските честоти не се разпространяват линейно. Поради ниската насоченост на ниските честоти и във връзка с това, че слушаме само отразен сигнал, ако орежем субуфъра да възпроизвежда само честоти под 100 херца и ни пуснат да слушаме в тъмна стая няма да можем да локализираме мястото му.

Едно въпросче, което може да разсее и най-малките съмнения, относно това как се разпространяват ниските честоти - защо при концерти на стадион всички колони, дори и нискочестотните и субуферите са насочени към слушателите?

на ‎30‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 13:15, Evlampi написа:

Колоната излъчва във всичките си посоки

Горе цитираните колони не са камертони за да излъчват на 360 градуса във всички посоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AGD написа:

При по-ниските честоти под 100 херца дължината на вълната вече е много по-голяма от размерите на стаята и можем да чуваме само отразен сигнал, но това не значи, че ниските честоти не се разпространяват линейно.

Ние не слушаме дължината на вълната, а трептенето на въздуха.
Дължината на вълната има значение за получаване на места в стаята където дадена честота ще е усилена и други на които същата ще е намалена. Резонантни честоти.

Ако беше вярно твоето твърдение, навън на открито няма да можеш да слушаш под 100 херца нищо, щото няма стени да се отрази от тях, ха ха ха ...

Леле колко съм лош само !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Ние не слушаме дължината на вълната, а трептенето на въздуха.
Дължината на вълната има значение за получаване на места в стаята където дадена честота ще е усилена и други на които същата ще е намалена. Резонантни честоти.

Ако беше вярно твоето твърдение, навън на открито няма да можеш да слушаш под 100 херца нищо, щото няма стени да се отрази от тях, ха ха ха ...

Леле колко съм лош само !

Много интересно обясняваш на инженер ФИЗИК материята, която за пръв път чуваш от самия него! 

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Колев60 написа:

Много интересно обясняваш на инженер ФИЗИК материята, която за пръв път чуваш от самия него! 

Разрешавам му да си скъса дипломата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Белгиеца написа:

Ако беше вярно твоето твърдение, навън на открито няма да можеш да слушаш под 100 херца нищо, щото няма стени да се отрази от тях, ха ха ха

Върни се и прочети още няколко пъти написаното. Пък дано го разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2019 г. в 12:43, AGD написа:

Пък дано го разбереш.

Не ми е задължение на мен, да разбирам неправилно написани обяснения.

Ако не мога да чуя с ушите си директно от мембраната трептенето която тя е дала на въздуха, как тогава ще мога да чуя отразеното трептене от стените ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...