Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,от доста време не бях писал във форума,някои от вас може да ме помнят,други не,както и да е преди 6 месеца си сглобих компютър с ваша помощ,за което съм ви благодарен и до днес!Сега обаче изникнаха дребни проблеми и въпроси,които не ми пречат на перформънса и т.н,но ме притесняват до някоя степен...

Та първият ми проблем е ,че в близкия месец два пъти без да искам леко ударих компютъра ми с коляно,то даже не е точно удряне ами го повдигнах леко и след това падна,но са били макс 2 сантиметра и в двата случая почна да се чува ужасен шум и всичко на екрана зацепи и го изключих,като задържах по-дълго копчето за изключване,тъй като това ми беше единственото решение,е и чрез захранването,но там знам,че не е хубаво да се пипа.

Второ Видеокартата ми е следната:https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-gamerock-premium-neb1080h15p2g,в началото нищо и нямаше,но в последните 3 месеца да кажем ?Докато вентилаторите на картата са на обороти между 1-21% се чува гаден звук,на всеки 5 секунди сякаш вътре има някакво камъче и цялото стъкло трепери.

И трето:Относно ссд-то първо изписва ми,че съм изхабил 50 гигабайта от 209,но когато показах невидимите папки и вс.когато цъках Properties на всяка папка стойността на всичко беше общо 25 гигабайта,от къде са другите 25?Също този човек https://www.youtube.com/watch?v=W5bRkeHy5u8&t=20s е със същото ссд като моето и го пуска до десктопа за 7 секунди,докато мен за цели 14,някой знае ли защо,и да пуснал съм fast start-up и ссд-то ми е направено като боот драйв.А и съшо IOPS Read и Write  цифрите ми нормално ли е да са толкова ниски?Защото във Варио са показани следните цифри,а вижте при мен колко отчита самсунг маджишъна: https://ibb.co/0tJ23Qk

Благодаря предварително на всички,които се опитат да помогнат! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам каква е цялата ти система и дали сам си я сглобявал, но е хубаво да се свали капака и да се прегледа дали всичко е както трябва - такива удари не са полезни, ти казваш 2 см, но аз съм виждал поражения и само от 0,5 см.

Задай картата ти в покой да върти с 25% и виж дали има проблем.

Виждаш ли скрити и системни файлове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не знам каква е цялата ти система и дали сам си я сглобявал, но е хубаво да се свали капака и да се прегледа дали всичко е както трябва - такива удари не са полезни, ти казваш 2 см, но аз съм виждал поражения и само от 0,5 см.

Задай картата ти в покой да върти с 25% и виж дали има проблем.

Виждаш ли скрити и системни файлове?

Да виждам скрити,сглобяваха ми я Варио,когато се върти с всичко над 22% няма никакъв звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За шума - да си го водил на профилактика за почистване от прах , има ли подути кондензатори , сменена ли термопастата от както е купен .

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, adersa написа:

За шума - да си го водил на профилактика за почистване от прах , има ли подути кондензатори , сменена ли термопастата от както е купен .

Не съм правил нито едно от изброените неща,но за компютър,който е купен на 1 ви юли не мисля,че още му е време?

*Поправка компютърът се включва за цели 20 СЕКУНДИ,та то един приятел без ссд му се включва за толкова,ква файда имам чувството,че това ссд дори не работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Tosho55 написа:

Не съм правил нито едно от изброените неща,но за компютър,който е купен на 1 ви юли не мисля,че още му е време?

Няма голямо значение кога си го купил. Зависи от начина на ползуване, къде и в какво помещение се ползва, как се ползва. Особено в помещение с тютюнев дим. Тютюневия дим много бързо задръства охлаждащите елементи! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Няма голямо значение кога си го купил. Зависи от начина на ползуване, къде и в какво помещение се ползва, как се ползва. Особено в помещение с тютюнев дим. Тютюневия дим много бързо задръства охлаждащите елементи! 

В стаята ми не се е запалвало дори и 1 цигара за 16 години,ползва се за гейминг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tosho55 написа:

В стаята ми не се е запалвало дори и 1 цигара за 16 години,ползва се за гейминг. 

Просто го казвам като възможност. Това че е нов, не е критерий, че не може да се затлачи от нещо! При такива проблеми, е добре да се направи профилактика като начало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, barbuncela написа:

Просто го казвам като възможност. Това че е нов, не е критерий, че не може да се затлачи от нещо! При такива проблеми, е добре да се направи профилактика като начало.

А за ссд-то? Някакви идеи защо ми се включва за 20 секунди при положение,че на половината в интернет им се включва за 7-11 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че не всичко е само хардуер. На времето казваха, че P3 зареждал Windows 98 за 30 и няколко секунди, моя Celeron зареждаше за 38 секунди и бях само на няколко от бързия, но мога да те уверя, че в моята система имаше много софтуер, а оня с рекорда е направен за теста.

Ако ССД то ти работи нормално като цяло изобщо не му брой секундите на старт на ОС, ако има някакъв проблем то той ще лъсне много по очевадно от това никому ненужно замерване - "Теб за колко ти зарежда ОС-а?" :) По-важното е като зареди как работи и налага ли се да рестартираш по няколко пъти на ден.

Все пак заради механичните въздействия е хубаво да мине на инспекция цялата система и после и намери място далеч от "футболното игрище".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да разбереш дали ссд-то работи на IDE Или на AHCI. За да ползва цялата си бързина определено си иска да бъде нагласено в AHCI. Това става през биоса.Има статии, в които казват, че при вече инсталирана ос трябва да смениш някои настройки в регистри първо.

Ако искаш изчети тук всичко и ще успееш. Тогава компютъра ти ще зарежда за 3 секунди и ще се гаси за 1 секунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.01.2019 г. в 16:56, sharga написа:

Трябва да разбереш дали ссд-то работи на IDE Или на AHCI. За да ползва цялата си бързина определено си иска да бъде нагласено в AHCI. Това става през биоса.Има статии, в които казват, че при вече инсталирана ос трябва да смениш някои настройки в регистри първо.

Ако искаш изчети тук всичко и ще успееш. Тогава компютъра ти ще зарежда за 3 секунди и ще се гаси за 1 секунда.

Ами то май през цялото време си е бил на AHCI мод... не мога да разбера защо едно от най-новите  и най-добрите ссд-та се включва за 18 секунди,поне 10-12 да беше... 

https://ibb.co/87KKFwR

Дали е възможно да е от монитора,защото когато цъкна копчето,монитора не светка 10 секунди,но не ми се вярва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си CrystalDiskMark и виж скоросите които ссдто вдига, и ако не качи до минимум 2800 мб, или още по лошо ако е до 150 мб значи не работи в AHCI

Също в device manager IDE ATA/ATAPI Controller, като го цъкнеш отдолу трябва да е Standart SATA AHCI Controller

Samsung гледам че си имат някаква програма за диагностика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.01.2019 г. в 12:06, sharga написа:

Свали си CrystalDiskMark и виж скоросите които ссдто вдига, и ако не качи до минимум 2800 мб, или още по лошо ако е до 150 мб значи не работи в AHCI

Също в device manager IDE ATA/ATAPI Controller, като го цъкнеш отдолу трябва да е Standart SATA AHCI Controller

Samsung гледам че си имат някаква програма за диагностика

Качва си ги бе 3500 и 1500 чете и записва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си 10-ка, без допълнителна антивирусна и внимавай къде натискаш. Колкото до намерените проблеми, замисли се реално дали са проблеми или просто "антивирусната" се опитва да оправдае съществуването си.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, badsector написа:

Сложи си 10-ка, без допълнителна антивирусна и внимавай къде натискаш. Колкото до намерените проблеми, замисли се реално дали са проблеми или просто "антивирусната" се опитва да оправдае съществуването си.

Мерси! Исках да попитам дали може да не се показват тези неща защото всеки път излизат и не е приятно, иначе не ми пречат „кой знае - колко".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай всякакви антивирусни и няма да виждаш проблеми.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Браво бе много си умен - как не се сетих?!!!?!?!? Добре че си ти иначе какво щях да правя не знам то направо да разкарам и диска с видолса и копутара ми чи те за кво са ми... ще чета вестници. Правилно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Adrian Mladenov написа:

Браво бе много си умен - как не се сетих?!!!?!?!? Добре че си ти иначе какво щях да правя не знам то направо да разкарам и диска с видолса и копутара ми чи те за кво са ми... ще чета вестници. Правилно!

Не. Грешно. Така се изсичат много дървета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Adrian Mladenov написа:

Браво бе много си умен - как не се сетих?!!!?!?!? 

И в предишният пост ти го казаха. Сложи си Windows 10 без допълнителна антивирусна. Ако идеята не ти харесва се примиряваш с подобни съобщения и не пускаш безсмислени теми.

преди 44 минути, Adrian Mladenov написа:

направо да разкарам и диска с видолса и копутара ми чи те за кво са ми... ще чета вестници. 

Това също е решение както и това да минеш на Линукс но предполагам горното с Windows 10 ще е повече по-вкуса ти.

п.с. И преди пак да напишеш нещо иронично си припомни че ти си този който иска съвет а аз съм именно без допълнителна антивирусна и не се правя на интересен с предишния си пост.

От години не ползвам такава и никога повече не бих сложил подобен софтуер на личния си компютър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната тема от човек, който иска помощ, но въпреки това се опитва да насажда своите необосновани технически възгледи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Roujin Z написа:

Мислих , че си умно момче и разбираш нещата от постовете , които ти следя но след този .... си промених мнението на 180 градуса . Бива ли такъв съвет да даваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,това като цяло е моя пост не знам как се превърна с проблеми на антивирусна, и не знам защо на такъв малоумен въпрос пича получи 10 пъти повече отговори от моя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от whitepixel
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
        Много добър блог:
      https://vermaden.wordpress.com/
    • от Hari Petrov
      Здравейте!Имам проблем с фифа 19!Купих си я от Origin!Когато пуснах Launcher и цъкнах play не тръгва!Компютъра покрива всички характеристики с AMD FX8300 процесор видео карта Radeon 1060 8 рам памет!Моля за съвети как да я подкарам тази игра че вече ми се играе

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Lumberman
      Гледам, че няма дискусии за образователната система, нейните проблеми и вариантите за преодоляване на тези проблеми. А това са основни въпроси, защото при сгрешена методология и система, ще произвеждаме и дефектни продукти, т.е. хора, които трябва да се борят с вложените в тяхното обучение недомислици и недостатъци, и ще са претърпели повече личностни щети отколкото ще са спечелели ползи. Американският писател Марк Твен е казал: "Никога не съм допускал училището/школуването да пречи на образованието ми."
      Ето в тази статия например са събрани някои интересни цитати за ролята на образованието:
      https://dama.bg/article/mark-tven-obrazovanieto-se-sustoi-naj-veche-ot-tova-koeto-ne-sme-nauchili/13830/

Темата за ролята на образованието е всеобхватна и основна, може да се подхване от много места. Специално в българското образование и държавната образователна система от години се повтарят едни и същи грешки, но очевидно доста хора имат интерес нещата да бъдат в това състояние. За начало бих искал да пусна интервю с един мъж, който се е заел с образование въпреки изискванията, методите и натиска от системата, и на критиката му кой ще отговори?

• от Хари Симов
      Здравейте.
      От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.
      Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 
      При DDR3 не откривам този проблем. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.