Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

заслужава ли си чакането на Ryzen 3K серия

Препоръчан отговор

Съмнявам се да се наложи смяна на дъно. За недостатъците, ако има такива, едва ли ще е нещо фрапантно. Вероятно ще са две-три дребни неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PCIE 4. Макар че за високия клас щяло да е възможно да се отключи поддръжка с биос ъпдейт на първия слот. Май... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.01.2019 г. в 19:42, Inno написа:

Не искам да се излагам, влизайки в ролята на анализатор (както правят във един друг форум), но според моето скромно мнение: ако AMD имат 8 ядрен процесор, който да е изцяло конкурентен  със 9900К, то цената ще му е доста повече от 400-500 лв и ще е по-висока от тази на R7 2700X. Пример със Radeon VII, и на мен ми се искаше е $500-$550, но реалността друга.

А лийковете от сърдития, ''остър по ръбовете'' малчуган не искам и да ги коментирам xD. Във въпросния пишман-анализаторски форум има доста фанатици, който се молят ежедневно да се окажат истина, но тук мисля че липсват такива, което мисля говори добре за форума и раздела.

Определено смени видео картата със друга, ако имаш възможност. Ако също имаш възможност - Vega 56-ци от Германия и Великобритания се намират за 650-700 лева и идват със три игри (Resident Evil 2 remake, Devil May Cry 5 и Tom Clancy's The Division 2 ). Доста хора твърдят за захранването че се базира на стара платформа и вече не е особено добър избор. За около 20 лева отгоре може да намериш също Sesaonic във лицето на Focus Gold 550W (SSR-550FM). Определено смени и дъното, защото не виждам как това си заслужава 180 лева.

Не виждам, какъв е проблема с дъното? Както видях в по-долни коментари бяха написали, че правя компромиси с някои части и е абсолютно така. Колкото до захранването предполага се, че може да се смени, а за видеокартата, мисля че по-добро от това на тази (стокова цена с фирмен процен) не може да се намери.... Гледайки в сайтове да, цената е с около 50лв по-ниска, но не смятам, че 50лв ще ми оправят живота, целта е конфигурацията да е от сервиз в града. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ncl написа:

Проблемът с дъното е, че цената е висока за това, което предлага.

Мисля, че се бъркате. Това е B450M-K, а не стандартното B450M, разликата в някой случай е 30-50лв. За този модел цената е абсолютно нормална. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Ul7raS написа:

Мисля, че се бъркате. Това е B450M-K, а не стандартното B450M, разликата в някой случай е 30-50лв. За този модел цената е абсолютно нормална. 

Май ти се бъркаш... Това е начално ниво дъно. Някой хора биха го нарекли даже боклук аз лично ще се въздържа но на тази цена е абсурд.

Ако те интересуват дъната с B450 чипсет на Асус те са;  Високия клас - B450-E и малко по-евтиното F.

Надолу вече са бюджетни и са сериозно орязани в една или друга степен а К е най-зле. Хората си имат страница където може да ги разгледаш всичките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Ul7raS написа:

За кое дъно точно говориш като казваш B450M ? След бегло търсене в сайта на Asus именно B450M-K и (деривата му) са тези, от който е пестено най-много.

преди 15 часа, Ul7raS написа:

Не виждам, какъв е проблема с дъното? Както видях в по-долни коментари бяха написали, че правя компромиси с някои части и е абсолютно така. Колкото до захранването предполага се, че може да се смени, а за видеокартата, мисля че по-добро от това на тази (стокова цена с фирмен процен) не може да се намери.... Гледайки в сайтове да, цената е с около 50лв по-ниска, но не смятам, че 50лв ще ми оправят живота, целта е конфигурацията да е от сервиз в града. 

На каква цена ще я намериш не е моя работа. Ако е 920 лева - не си заслужава,защото охлаждането не е никак добро, а освен него може да има и други разлики спрямо Gaming/Gaming X моделите. Тестирование видеокарты MSI GeForce GTX 1070 Ti Armor: необходимый минимум. От друга страна 920 лева вече е опасно близо до най-евтините 2070 модели, който може да закупиш извън страната като някой от тях са доста добри - KFA2 2070 EX (ревю линк) за 937 лева със днешния курс. Gainward 2070 Phoenix (ревю линк, OEM е Palit/Gainward) за 975лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човекът дава повече пари и се примирява с наличности само и само да пазарува от кварталния гараж а ти му говориш за извън страната?

Иначе вече имаме 2060 която има модели за под 800 лв. а я дават алтернатива на 1070TI. Ако е вярно е по-изгодната покупка.

780 лв. - https://www.vario.bg/palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-ne62060t18j9-1062a или https://shop.sky.bg/KOMPJUTARNI-KOMPONENTI/Video-karti/6144M-RTX-2060-GamingPro-OC-PCI-E?sort=p.price&order=ASC

737 лв. - https://www.mindfactory.de/product_info.php/6GB-Palit-GeForce-RTX-2060-GamingPro-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1291416.html

Общо взето не си струва разправията да купуваш от чужбина поне в този случай. Като сложиш доставката разликата е под 40 лв.

Естествено ако гледаме в ненормални фирми като Мост разликата скача на над 100 лв. (850 лв. и търсят)  така че зависи.

https://most.bg/video-karti/palit-rtx2060-gamingpro-oc-6gb.html 

Но фаворит са ми гърчетата - https://plesio.bg/grafichni-karti-c-69977735/gigabyte-svga-palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-6gb-p-332948.html :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Roujin Z написа:

Човекът дава повече пари и се примирява с наличности само и само да пазарува от кварталния гараж а ти му говориш за извън страната?

Иначе вече имаме 2060 която има модели за под 800 лв. а я дават алтернатива на 1070TI. Ако е вярно е по-изгодната покупка.

Предложих 2070 извън страната като по-добро съотношение цена-производителност от избраната от него карта. Естествено ако сравняваме близки по цена 10-та серия карти със 20-та, нещата не са толкова прости и не се свеждат само до това, но дори и личните предпочитания да накланят везната във полза на Pascal - не бих го съветвал да дава над 900 лева за 1070Ti. В момента Варио имат Gainward 1070Ti GS налична във страната за 828 лв, което не изглежда лоша оферта, ако цели на всяка цена да е 10-та серия Nvidia. От къде ще купува и какво мисли да прави е изцяло негово решение. Като краен пример със цените - Gainward Phoenix 2070 GS струва 975 лева във Amazon. Във България цената е около 275 лева по-висока, та всеки си преценява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...