Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам върпос относно AMD 3600, 3600X. Понеже от известно време искам да закупя конфигурация на бюджет около 2200лв и до последно разглеждах части. Когато всичко бях нагласил, преди няколко дена разбрах, че АМД обявяват нова серия процесори. Понеже моят конфигурация съдържа AMD Ryzen 2600 се зачудих, дали си заслужава чакането от 5 месеца, за излизането на 3600... Цената е сходна, но бенчмарковете.... Благодаря предварително! П. С ще съм много благодарен за изчерпателни отговори! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са ми странни тея "чакащите" - първо обещанията са едно реалната работа и съпътващите я проблеми съвсем друго. Второ докато чакаш не ползваш. Ако ти се чака , що не чакаш и за Ryzen 4К серията - той сигурно ще е 100% по-добър от предишните.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не бързаш, изчакай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще купувам по-голямо жилище и знам че след няколко месеца цената им ще падне. Как да постъпя?

На така зададен въпрос логиката е очевадна но има и други неща които трябва да се вземат предвид тоест е чисто индивидуално.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи какво точно си подбрал сега и обясни за какво ще се ползва машината, ще се подобрява ли във времето и кога най-рано за какви пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не изчаках и си взех Ryzen 2600 и не съжалявам. Вече зависи за какво се ползва машината, в моя случай и да бях изчакал новите процесори нямаше да усетя разлика, защото не ползвам пц-то за толкова тежки задачи и в следващите 3-4 години ще ми служи вярно. Пак въпроса е за какво ще го ползваш ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на изложението в Лас Вегас, един инженерен образец на Ryzen 5 3600,  "наби" i9-9900k...Ryzen 5 3600, ще бъде, когато излезе на пазара, процесор от нормалният среден ценови клас.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ul7raS написа:

Здравейте, имам върпос относно AMD 3600, 3600X. Понеже от известно време искам да закупя конфигурация на бюджет около 2200лв и до последно разглеждах части. Когато всичко бях нагласил, преди няколко дена разбрах, че АМД обявяват нова серия процесори. Понеже моят конфигурация съдържа AMD Ryzen 2600 се зачудих, дали си заслужава чакането от 5 месеца, за излизането на 3600... Цената е сходна, но бенчмарковете.... Благодаря предварително! П. С ще съм много благодарен за изчерпателни отговори! 

Сам трябва да си отговориш на въпроса дали си заслужава поне 6 месеца и евентуално повече, ако искаш дъно със X570 чипсет. AMD не са посочвали никаква информация за модели, нито за цени, нито са показвали бенчове, освен това, което показаха на CES.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След Ryzen 4K идва Ryzen 5K, а там вероятно вече ще е на АМ5, DDR5, PCI-E 5 и не се знае още какво. Освен това и Интел не се знае какво ще изкарат. Все ще има да се чака нещо.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, sliderum написа:

По време на изложението в Лас Вегас, един инженерен образец на Ryzen 5 3600,  "наби" i9-9900k...Ryzen 5 3600, ще бъде, когато излезе на пазара, процесор от нормалният среден ценови клас.

AMD никъде не споменаха че е ''R5 3600''. Споменаха само че е 8-ядрен модел със ''не крайни честоти''. ''Наби'' също е неправилната дума, защото не знаем нищо за настройки.  До колкото знам 2040-2050 точки са нормални за i9 9900K на дефолт със бавна памет. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че паметта е бавна, използувана е ДДР4 2667 в теста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега цените да паднат или да излезе модела на процесора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено може да се подберат по-изгодно частите.

- 43 лв. - https://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-ti-armor-8g-v330-223r

Но ти препоръчвам тази (- 47 лв.) - https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1070-ti-jetstream-ne5107t015p2-1041j

- 13 лв. - https://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-16gb-cmk16gx4m2d3000c16

- 16 лв. - https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox

- 11 лв. - https://www.vario.bg/toshiba-p300-high-performance-hdwd110uzsva

- 9 лв. - https://www.vario.bg/asus-prime-b450m-k-90mb0yp0-m0eay0

Но ти препоръчвам това (- 4 лв. по-добро е) - https://www.vario.bg/asrock-fatal1ty-b450-gaming-k4-90-mxb8a0-a0uayz

- 3 лв. (по-добро е) - https://www.vario.bg/adata-ultimate-su900-256gb-asu900ss-256gm-c

- 5 лв. - https://www.vario.bg/seasonic-s12ii-520bronze-520w-ss-520gb

Общо; 1 916 лв. и си избираш някаква кутия.

Спестяваш 100 лв. като някой части са и по-добри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги за купувам от сайт, ще са по евтини ест., но аз искам да е от сервиз в града. Където директно се качват едни 100-150лв печалба. Иначе благодаря ти за съветите и отделеното време! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, sliderum написа:

Това наистина изглежда ни обнадеждава .  Няма как да не ни радва факта ,че процесор за 4-500лв изкара дори малко по-добър резултат на флагмана 9900К(че ако ще да е на сток) .  Но нека не забравяме ,че това е само един бенчмарк тест . Реално при гейминг  нещата може да са съвсем различни .  Тепърва ни очаква още доста време докато го видим на пазара (някои споменават около 6 месеца) . На всеки му се иска АМД да изкара евтини и далеч по-производителни процесори  от конкурентите , но докато не видим официални данни и ревюта нека не бързаме. Не се знае и Интел дали нямат някой скрит коз.  Времето ще покаже . Аз лично стискам палци зен2 да оправдаят нашите очаквания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравям, все пак теста е бил с инженерен образец. Все ще успеят още малко да подобрят резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за игри реално i5-9400F е логичната конкуренция на R5 2600.

Близка производителност в игрите и на сравнително близка цена (Интела е по-скъпия).

Новият 3600 се очаква да е на същата цена като  i5-9400F демек по-скъп от 2600

но ще е 8/16 и на по-високи честоти и докато първото едва ли ще има ефект в игрите все пак е по-изгодна покупка. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pepy86 написа:

Това наистина изглежда ни обнадеждава .  Няма как да не ни радва факта ,че процесор за 4-500лв изкара дори малко по-добър резултат на флагмана 9900К(че ако ще да е на сток) .  Но нека не забравяме ,че това е само един бенчмарк тест . Реално при гейминг  нещата може да са съвсем различни .  Тепърва ни очаква още доста време докато го видим на пазара (някои споменават около 6 месеца) . На всеки му се иска АМД да изкара евтини и далеч по-производителни процесори  от конкурентите , но докато не видим официални данни и ревюта нека не бързаме. Не се знае и Интел дали нямат някой скрит коз.  Времето ще покаже . Аз лично стискам палци зен2 да оправдаят нашите очаквания.

Не искам да се излагам, влизайки в ролята на анализатор (както правят във един друг форум), но според моето скромно мнение: ако AMD имат 8 ядрен процесор, който да е изцяло конкурентен  със 9900К, то цената ще му е доста повече от 400-500 лв и ще е по-висока от тази на R7 2700X. Пример със Radeon VII, и на мен ми се искаше е $500-$550, но реалността друга.

А лийковете от сърдития, ''остър по ръбовете'' малчуган не искам и да ги коментирам xD. Във въпросния пишман-анализаторски форум има доста фанатици, който се молят ежедневно да се окажат истина, но тук мисля че липсват такива, което мисля говори добре за форума и раздела.

преди 5 часа, Ul7raS написа:

Ако ги за купувам от сайт, ще са по евтини ест., но аз искам да е от сервиз в града. Където директно се качват едни 100-150лв печалба. Иначе благодаря ти за съветите и отделеното време! 

Определено смени видео картата със друга, ако имаш възможност. Ако също имаш възможност - Vega 56-ци от Германия и Великобритания се намират за 650-700 лева и идват със три игри (Resident Evil 2 remake, Devil May Cry 5 и Tom Clancy's The Division 2 ). Доста хора твърдят за захранването че се базира на стара платформа и вече не е особено добър избор. За около 20 лева отгоре може да намериш също Sesaonic във лицето на Focus Gold 550W (SSR-550FM). Определено смени и дъното, защото не виждам как това си заслужава 180 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сметка на това е толкова евтино че просто е логичния избор за тия пари. Все пак е с много по-добра база от "съвременни" DeepCool и подобни.

И не си прав за цената. Фокус дори преди скока на цената струваше 150 лв. а сега кой го знае колко е но ще е над 50 лв. разликата.

Иначе човека очевидно плаща повече пари и прави компромиси с качеството само и само да купи каквото се предлага в кварталния сервиз.

п.с. При една бърза сметка от Никем ще излезе с още 40 лв. по-евтино от колкото във Варио.

http://nikem-bg.net/cart/60812p1r58181p1r57577p1r61295p1r58327p1r44433p1r59731p1rf.html

Реално за бюджета от 2 200 лв. може да се сложи и скъпо захранване и скъпа кутия при желание и това с по-добро SSD и дъно.

Примерно 750W Focus и FD R6 - http://nikem-bg.net/cart/60812p1r58181p1r57577p1r61295p1r58327p1r59731p1r60963p1r58233p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Roujin Z написа:

За сметка на това е толкова евтино че просто е логичния избор за тия пари. Все пак е с много по-добра база от "съвременни" DeepCool и подобни.

И не си прав за цената. Фокус дори преди скока на цената струваше 150 лв. а сега кой го знае колко е но ще е над 50 лв. разликата.

Иначе човека очевидно плаща повече пари и прави компромиси с качеството само и само да купи каквото се предлага в кварталния сервиз.

п.с. При една бърза сметка от Никем ще излезе с още 40 лв. по-евтино от колкото във Варио.

http://nikem-bg.net/cart/60812p1r58181p1r57577p1r61295p1r58327p1r44433p1r59731p1rf.html

Реално за бюджета от 2 200 лв. може да се сложи и скъпо захранване и скъпа кутия при желание и това с по-добро SSD и дъно.

Примерно 750W Focus и FD R6 - http://nikem-bg.net/cart/60812p1r58181p1r57577p1r61295p1r58327p1r59731p1r60963p1r58233p1rf.html

Не знам дали визираш мен, но ако да - Seasonic Focus SSR-550FM  (не Focus Plus SSR-550FX) е 130 лева във Sky.bg, ако разбира се приемем че цената е актуална - линк. Ако Ul7raS не иска да пазарува от Sky.bg го има и във Outmax - линк.

За базата на S12II-520 (а и генерално) не мога да говоря и да излизам със заключения, защото съм далеч от компетентен по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, pepy86 написа:

Не се знае и Интел дали нямат някой скрит коз.

Нямат. Няма и да имат. Преразпределението на пазара е в ход от доста време. Умишлено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ще ми е интересно дали най-накрая ще си намалят чувствително цените на процесорите (съмнявам се впрочем). По-лошия вариант , от които се опасявам е АМД да не тръгнат по техния път и както спомена по-горе Inno новата r5 zen2  да излезе на цените на старите r7 zen+ процесори .  Ако и това се случи вече ще става все по невъзможно за масовия потребител да си сглоби РС конфигурация от среден или висок клас.  Nvidia няма да ги коментираме , допринесоха достатъчно вече :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще поживеем, ще видим. Но според мен R5 3600 ще дойде на 400-420 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично искрено се надявам да е така. Друго обаче ми е интересно . До колкото си спомням АМД казаха ,че zen2 също ще е съвместим със сегашните дънни платки .  Интересно ми е дали в действителност ще спазят своите обещания и какъв ще е недостатъка ако се монтира подобен процесор на b350/b450 или x370/x470 ?  Щото ако се наложи вече и смяна на дъно , ъпгрейдва става доста по "тегав"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.