Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам усилвател СОНИ ТА-1630.Какви колони да му взема за слушане на музика без да го повредя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Що 10 ватови как ще го повредят точно ?

Не се занимавай с неща които не са ти ясни! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука прен носа ми на 50 см има 5 ватови пасивни колонки свързани към 25 ватово усилвателче.
Що не се поврежда пустото му усилвателче бе джанъм ?
А 100 ватовият ми усилвател, що не се поврежда с 30 ватовите ми колонки ?
Или това зависи от географското ми положение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Белгиеца написа:

Дават го по 22 W на канал на 8 ома. Представи си какво ще стане, като надуе усилвателя, какво ще стане с 10 ватовите колони

преди 2 минути, Белгиеца написа:

Тука прен носа ми на 50 см има 5 ватови пасивни колонки свързани към 25 ватово усилвателче.
Що не се поврежда пустото му усилвателче бе джанъм ?
А 100 ватовият ми усилвател, що не се поврежда с 30 ватовите ми колонки ?
Или това зависи от географското ми положение ?

Явно не ги усилваш достатъчно, за да разбереш:DДа не говорим за качеството на звука...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама той не е изразил загриженост за колоните му да не им се отлепи мембраната, а го е страх за усилвателя му, да не му стане нещо да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

:offtopic_s:

Белгиец от рано ли започваш да пиеш та пишеш такива глупости :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивам на пазар, че трябва да се яде на обяд, а вие му пообяснете точно какъв цвят трябва да са колоните, за да се съчетават добре с роклята на гаджето му, ха ха ха ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

А с по-мощни как точно ще го повреди??? Омовете са от значение, а не ватовете!!! На колоните и усилвателя трябва да са еднакви!!! Ако има разлика, отива това, което е с по-малко омове!!! При еднакви омове и по-малко ватове на колоните, отиват колоните!!! При еднакви омове и повече ватове на колоните от усилвателя, нищо не отива и си свири нормално!!! Човекът това го интересува!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И едното и другото е от значение, просто трябва да са подбрани правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, lupis написа:

И едното и другото е от значение, просто трябва да са подбрани правилно.

Ако са повече ватове колоните, какво значение има за усилвателя, след като той не може да ги изкара??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

С импеданс 8 ома, мощността да е над 40W. 

Благодаря за бързия отговор.Ще помоля за още един съвет.Попаднаха ми две празни колони/без говорители/studio lab slb 302.Та ...какви говорители да сложа вътре за да се получи нещо сносно за слушане на музика.Колоните ми изглеждат запазени и масивни /тежки.Дано не те затруднявам.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са само говорителите, трябват и филтри!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Джугашвили написа:

Не са само говорителите, трябват и филтри!!! 

ок,с какво по точно да ги оборудвам за да се получи крайния ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Джугашвили написа:

Омовете са от значение, а не ватовете!!! 

Това ти го твърдиш:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много лесно!!! Те се изчисляват според литража на кутиите, каква да е мощността на говорителите!!! 

преди 2 минути, lupis написа:

Това ти го твърдиш:D 

Добре де, обясни ми какво ще стане ако на 100 вата 8 ома усилвател, вържеш 150 вата 8 ома тонколони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, paco57 написа:

Благодаря за бързия отговор.Ще помоля за още един съвет.Попаднаха ми две празни колони/без говорители/studio lab slb 302.Та ...какви говорители да сложа вътре за да се получи нещо сносно за слушане на музика.Колоните ми изглеждат запазени и масивни /тежки.Дано не те затруднявам.Благодаря предварително

Намирам 202 които са подови двулентови и 102 които са съраунд, 302 не успях да намеря. Измери диаметъра на дупките и ще потърсим.

преди 5 минути, Джугашвили написа:

Добре де, обясни ми какво ще стане ако на 100 вата 8 ома усилвател, вържеш 150 вата 8 ома тонколони

Нищо няма да стане ако е спазен импеданса, но ако свържеш на 100W колони 150W усилвател ще пострадат колоните при високи мощности. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Джугашвили написа:

Не е много лесно!!! Те се изчисляват според литража на кутиите, каква да е мощността на говорителите!!! 

Нищо няма да стане, ама обясни ми защо твърдиш, че ватовете нямат значение, след като влизат в уравнението? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Нищо няма да стане ако е спазен импеданса, но ако свържеш на 100W колони 150W усилвател ще пострадат колоните при високи мощности. 

Е в по-горния пост точно това съм написал!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , да, ама от обясненията ти излиза, че има значение, колко вата ще е колоната;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lupis написа:

току-що, lupis написа:

Нищо няма да стане, ама обясни ми защо твърдиш, че ватовете нямат значение, след като влизат в уравнението? 

Е не написах ли и аз, че нищо няма да стане!!! 

преди 3 минути, lupis написа:

Е , да, ама от обясненията ти излиза, че има значение, колко вата ще е колоната;)

Май не се четем!!! Прочети пак първият ми пост в темата!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, AAUUXX написа:

Намирам 202 които са подови двулентови и 102 които са съраунд, 302 не успях да намеря. Измери диаметъра на дупките и ще потърсим.

Отворите са както следва високи-80 мм,средни-90мм,ниски-140мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако на 100 ватов усилвател сложиш 10 ватова колона , ще изгори ли при пълна мощност колоната? Ако е да- значи има значение  ватовете..май:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване