Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам как да си активирам turbo boost технологията на acer nitro 5 AN515-52 intel core i5-8300H  пише че може да се буустне от 2.30 до 4.00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в диспечера на устройствата->системни устройства 
или дай една картинка, за да я видят съфорумците
може би го имаш...не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия процесори нали си бустват автоматично при по-голямо натоварване? Не знаех, че трябва ръчно потребителят да се занимава да пуска нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъъъъъъъъъъъ тоя турбо боост да не е с копче че ще го активираш :)))))))) Той се включва при нужда ве и е само на едното ядро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Тия процесори нали си бустват автоматично при по-голямо натоварване? Не знаех, че трябва ръчно потребителят да се занимава да пуска нещо.

в биоса има една опция за турбото и ако не е активирана, не достига максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш при лаптопите е голяма рядкост ,да не кажа екзотика подобна опция .Има я при клокърските дъна за настолни ПЦ-ита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи.
Провери какъв режим на захранване е активен. Възможно е в режим на батерия и в режим на икономия на батерия да не работи. Това при положение, че е активирана опцията в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че изглежда по подобен начин. Ако се стопи лаптопа, кой ще плаща ремонта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

Баш при лаптопите е голяма рядкост ,да не кажа екзотика подобна опция .Има я при клокърските дъна за настолни ПЦ-ита.

е, моя е такъв, екзотичен
DELL E5410
bios A16
Intel Core i5 CPU M 560 @ 2.67GHz
с включено турбо достига 3,2, ама започва да пече...като чушкопек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни нещо да го товари, отвори task manager и гледай честотата. Примерно на Aida64/tools/system stability test - слагаш отметка на "stress cpu" и натискаш "start". Както ти казаха, 4 GHz е когато е натоварено само 1 ядро, ако са натоварени всичките ще е по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Ивайло Димов написа:

Всеки лаптоп я има и със сигурност е видима при поддръжка и от процесора. Същото е и за HT и аналога му, различните виртуализации и т.н.

В настройките на ОС-а > захранващи опции > процента за максимално натоварване на процесора трябва да е 100% иначе турбо режима отново няма да работи незасисимо от опцията в биос-а, но ако в биос-а опцията е изключена то настройката от ОС-а не влияе да го активира.

Активирането на режима може да скъси живота на лаптопа ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, plamen_petrov_80 написа:

Всеки лаптоп я има и със сигурност е видима при поддръжка и от процесора. Същото е и за HT и аналога му, различните виртуализации и т.н.

В настройките на ОС-а > захранващи опции > процента за максимално натоварване на процесора трябва да е 100% иначе турбо режима отново няма да работи незасисимо от опцията в биос-а, но ако в биос-а опцията е изключена то настройката от ОС-а не влияе да го активира.

Активирането на режима може да скъси живота на лаптопа ти.

Направо да спре да го ползва лаптопа, за да го има доживот! Това е абсолютна глупост да се спира турбо буст!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Raze написа:

Направо да спре да го ползва лаптопа, за да го има доживот! Това е абсолютна глупост да се спира турбо буст!

Тогава защо я има опцията?

Всеки сам си решава кое и как да ползва. И е факт, че една тъпа реклама в сайт може да ти държи процесора постоянно на максимална честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, ти май не четеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи  от процесора.

И съм за ползването на опцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, дръндю написа:

е, моя е такъв, екзотичен
DELL E5410
bios A16
Intel Core i5 CPU M 560 @ 2.67GHz
с включено турбо достига 3,2, ама започва да пече...като чушкопек

Ползваш ли някаква подложка за охлаждане на тази печка Е5410?

Има ли начин да оставиш перката да вырти постоянно, а не когато стигне 60 градуса/ до тогава мушамата в кухнята на баба ми се е стопила отдолу/.

Аз сым пробвал да сложа вентилатор от Е5400, но като го пуснеш биоса прави проблем и вентилатора не се вырти никога.

Сыщо сым пробвал да выржа вентилатора с кабел и резистор директно кым един от усб портовете/тогава дыржи около 45 градуса/

Какви ли не гаври сым правил с този модел. 

С 65 вата захранване при мен стига до 2.6 Гхз.

По едно време свалих охлаждане от персоналния гамакс 200т и я залепих вырху охлаждането на лаптопа в импровизирана стойка кашон. Само тогава ми хареса като температура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, milevmilev написа:

Ползваш ли някаква подложка за охлаждане на тази печка Е5410?

имах една подложка и се замота в чаршафа като се измъкнах от леглото, падна и се разби
сега съм го побългарил като на червения извод(+) на вентилатора съм връзал ена жица и през процепа на капака към плюса на юесби букса
като позагрее, ръгам буксата в юесби дупката и пада на 35
:giggle1:

разбира се, че може да се запои директно туй кабелче, ама е досаден шумът който създава вентилатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 56 минути, дръндю написа:

разбира се, че може да се запои директно туй кабелче, ама е досаден шумът който създава вентилатора

Ами турни му едно ключе на корпуса и го пускай само като стане за яйца на очи.
http://tpetrov.com/search.php?prod=Бутон+KAN161202A

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Хем ще готвиш и ще наглеждаш манджата, хем ще пишеш във форума! А и жена ти ще е по доволна от твоето присъствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей, стига сте спамили темата
отговорих на човека, че с подложка се решава проблема,
ама кът ми се свидят тея пари, дет мога да ги дам за кебапчета...турям жицата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

ей, стига сте спамили темата
отговорих на човека, че с подложка се решава проблема,
ама кът ми се свидят тея пари, дет мога да ги дам за кебапчета...турям жицата

Ахаха подложка, ама тва е несериозно, от инженерна гледна точка.

Сещингс колко процента ефективно охлаждане се постига с този подход, при лош дизайн на температурното охлаждане при бюджетни изпълнения, и точно колко градуса ще смъкне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

Ахаха подложка, ама тва е несериозно, от инженерна гледна точка.

Сещингс колко процента ефективно охлаждане се постига с този подход, при лош дизайн на температурното охлаждане при бюджетни изпълнения, и точно колко градуса ще смъкне?

и защо да е несериозно?
според теб, колко са хората, дето са си сложили лаптопа на гола маса, без покривки, мушами и т.н
ами, аз съм в леглото с лаптопа и като се замотай в завивки, представяш ли си какво става?
подложката, дори неактивна, подсигурява достъп на въздух, а с активната е по-добро това качество на подложката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

и защо да е несериозно?
според теб, колко са хората, дето са си сложили лаптопа на гола маса, без покривки, мушами и т.н
ами, аз съм в леглото с лаптопа и като се замотай в завивки, представяш ли си какво става?
подложката, дори неактивна, подсигурява достъп на въздух, а с активната е по-добро това качество на подложката

Ако блокираш пътя на въздушния поток при работа, има си своето КПД дори неактивна подложка не споря, така ползвам моя, но градуси дори с активна трудно ще свалиш при лош дизайн на корпуса.

Единствено хубавите термопасти временно облекчават печките на такива системи, осигуряват някакво ниво до толкова да не ти се включи датчика и да ти изключи дъното.

Но пак са си печки с предопределена съдба  "Burn":

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.02.2019 г. в 7:55, Георги Радев написа:

Здравейте искам да ви попитам как да си активирам turbo boost технологията на acer nitro 5 AN515-52 intel core i5-8300H  

Това ми звучи като хората,които има автомобил с турбо, и питат: ''Кога ми се включва турбото?''   Едва ли не това е някакъв сушуар,нали има си копче,натискаш го и то се включва.По дефолт трябва тази ти опция да е активирана.Едно време, аз като си ъпгрейднах процесора и дъното и ми беше любопитно да ли тази опция е активирана, отворих книжката-упътване ,която беше към дъното,там е описано подробно, кои опции са активирани по дефолт,но аз за всеки случей влязох и в биоса за да се уверя на 100% , и да беше активирана.Но по-добре си цъкай без да пипаш нищо, че българина е казал:  ''Нещо като работи, не го пипай''

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване