Премини към съдържанието
Бонбон с катран!

.NET Framework 4.x - спряха му кранчето!

Препоръчан отговор

Тъй.Трябваше за (милионен) път да изгубя дузина скъпоценни дни с абсурдни проби, търсейки вината в мен, за да разбера, че всъщност проблема е в посралите се Майкрософт, омазали са се до ушите! Че са нагли и безразсъдни знам, но че граници нямат - не знам! Живи да ги опяваш!

Кучетата нехаят и нарочно публикуват мешани линкове, за да ни баламосват. Едни линкове са директни до инсталатора, а другите са до страница, която да те подкани да генерираш друг линк.

ИСТИНАТА: Нито един .NET Framework 4.x не се инсталира от Inno Setup инсталатор! Единствено версия 4.5.2 е успешна, останалото е кофа за боклук с гнило грозде и фъшкии! Предполагам проблема е в сертификация и верификация. От първия път дава грешка, винаги от втория опит успява. Затова връщам точката на виртуалката, за да видя поведението на всеки фреймуорк!

ОБЯВЕН ЛИНК версия 4.5.2: https://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=397703
РЕАЛЕН СКРИТ ЛИНК версия 4.5.2: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=397707 (този линк не е публичен, не е публикуван и се използва успешно за инсталация на фреймуорк)

РЕАЛЕН ЛИНК версия 4.7.2: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=863262 - не работи като всички останали 4.x версии! R.I.P.

@DarkEdge може да им даде сигнал, че е техен инсайдър, пък има опит и с Inno... :)  Да се пробва за спорта. Теста правя на Windows 7 OS с виртуална машина VMware. Успех на бойците и всички паднали в битка загинали другаре. ;)  

Източници за сваляне:
https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/framework/deployment/deployment-guide-for-developers#redist
https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/framework/deployment/deployment-guide-for-developers#redistributable-packages (по-обстойно)
http://lietc.com/wiki/net_framework
https://www.askvg.com/what-is-microsoft-net-framework-download-links-for-all-versions-inside/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами решено е да остане само Windows 10 и притурките и софтуерите към него. Всичко друго се орязва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано правиш разлика между web инсталатор:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42643
с размер 1,1MB
NDP452-KB2901954-Web.exe
и offline инсталатор.
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42642
с размер 66.8 MB
NDP452-KB2901907-x86-x64-AllOS-ENU.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И към това ще се адаптираме.

Квот ни даде Микрософт туй ще ползвами :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уеб инсталатори на framework има още от епохата на DNF 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Уеб инсталатори на framework има още от епохата на DNF 2.0

Какво е значението на бележката ти? Нетфрейма е изхвърлен от поддръжка, именно за системите, които имат нужда от него. Това са Windows 7. Разработчиците не могат да внедрят фреймуорка, освен накрая да задължат потребителя да сваля сам от зададена страница за сваляне и да инсталират ръчно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги е имало и уеб инсталатор и standalone инсталатор.
И по-горе това съм показал
Но Microsoft препоръчват използването на web инсталатора. Затова и по подразбиране се индексира уеб инсталаторът. Но ако си напишеш bla=bla standalone и ще ти изгрее големият инсталатор. Това не е криене, а незнание.
Какви inno инсталатори, какви чудеса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, DarkEdge написа:

Винаги е имало и уеб инсталатор и standalone инсталатор.
И по-горе това съм показал
Но Microsoft препоръчват използването на web инсталатора. Затова и по подразбиране се индексира уеб инсталаторът. Но ако си напишеш bla=bla standalone и ще ти изгрее големият инсталатор. Това не е криене, а незнание.
Какви inno инсталатори, какви чудеса?

Естествено, че ползваме уеб инсталатор! Вече споменах, че разработчиците не могат да доставят Нетфрейм 4, който внедряват в самия инсталатор да се инсталира автоматично. Вместо това ще трябва да нагласят да се отваря страница на Майкрософт, от където да избират и да инсталират ръчно. А преди не беше така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mlechko написа:

Вместо това

ако не е налична в системата, добрият инсталатор тегли директно пълната версия и инсталира и конфигурира без намеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, DarkEdge написа:

ако не е налична в системата, добрият инсталатор тегли директно пълната версия и инсталира и конфигурира без намеса.

Именно за това говоря! Няколко типа на инсталация са изпробвани и нито един не сработва, освен за версия .NET Framework 4.5.2! При него всичко е ОК! И няма сила, която да подкара останалите версии да се инсталират коректно. Тоест, прекъсва се свалянето с грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, Mlechko написа:

Именно за това говоря! Няколко типа на инсталация са изпробвани и нито един не сработва, освен за версия .NET Framework 4.5.2! При него всичко е ОК! И няма сила, която да подкара останалите версии да се инсталират коректно. Тоест, прекъсва се свалянето с грешка.

Цитат

Microsoft .NET Framework 4.7.2 (Offline Installer) supports the following operating systems:
Microsoft .NET Framework 4.7.2 is a highly compatible, in-place update to .NET Framework 4, 4.5, 4.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7, and 4.7.1.

• Windows Server 2016 (version 1709)
  • Windows 10 Anniversary Update (version 1607) (x86 and x64)
  • Windows 10 Creators Update (version 1703) (x86 and x64)
  • Windows 10 Fall Creators Update (version 1709) (x86 and x64)
  • Windows Server 2012 R2 (x64)
  • Windows 8.1 (x86 and x64)
  • Windows Server 2012 (x64)
  • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (x64)
  • Windows 7 Service Pack 1 (x86 and x64)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Васе, той иска 4.5.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Васе, той иска 4.5.2

Не го искам. Искам последния, който включва всички четворки. И не искам ръчно да инсталирам. Защото ръчно ще се инсталира. Искам скрипт за Inno.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Mlechko написа:

Искам скрипт за Inno.

Какъв скрипт за inno искаш?

.NET Framework 3.5

Direct download link (x86 and x64)

.NET Framework 4.0

.NET Framework 4.5

.NET Framework 4.5.1

.NET Framework 4.5.2

Download .NET Framework 4.6

.NET Framework 4.6.1

.NET Framework 4.6.2

.NET Framework 4.7

.NET Framework 4.7.1

.NET Framework 4.7.2

.NET Framework 4.8

Тиха инсталация - /q /norestart

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Какъв скрипт за inno искаш?

Такъв, който да инсталира автоматично .NET Framework 4

До сега използвах 3, или 4 коректни скрипта за опити. Инсталацията на всички се проваля. Но при всеки втори опит като стартираш същия инсталатор, втората инсталация става успешна, а първата винаги е провалена. Единствено .NET Framework 4.5.2 не се проваля от първия път. Това е недостатък на меките микроскопични макро микроби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

Тиха инсталация - abc.exe /q /norestart

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google > framework 4.7.2 offline > https://support.microsoft.com/en-us/help/4054530/microsoft-net-framework-4-7-2-offline-installer-for-windows > For all Windows operating systems except Windows RT 8.1

Теглиш и инсталираш. Не знам за какви конспирации говориш. Инсталира се от раз, даже първото, което се разопакова, е KB4019990. После си е чук. Това на чист SP1 Refresh, без вграждано каквото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, DarkEdge написа:

Васе, той иска 4.5.2

Аз до колкото схванах иска онлайн инсталатор на 4.7.х... или се бъркам?

преди 1 час, Mlechko написа:

Не го искам. Искам последния, който включва всички четворки. И не искам ръчно да инсталирам. Защото ръчно ще се инсталира.

Иначе верно е мазало голямо-аз не мога да инсталирам 4.7.2 на мойта 10-ка,понеже не е в списъка на поддържаните ОС версии...егати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge ти направо с чука върху целта! :)  Какво трябваше толкова да му мисля, как се държи скрипта, като в крайна сметка съм му хванал цаката. Браво! Послушах те и ето черно на бяло резултата на видео клипа. Меките имат пръст в това, може да си сигурен.

За желаещите да пробват как работи инсталацията на тези файлове ТУК! Да се пробва само на Windows 7! Без да има инсталиран фреймуорк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гроздето е киселоо. К'во стана? Има ли конспирация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето никакви шансове за инсталация на Фреймуорк! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge на чиста прясно инсталирана система, веднъж щом е стартиран неуспешен опит за инсталация на .NET Framework 4.7.2 (няма никакво значение дали е от Inno или директно от свалениия от Майкрософт файл), всеки следващ опит ще бъде винаги успешен! Почистих всичко от временната папка и пак става успешно. Не мога да репродуцирам проблема, освен ако не върна точката. Щом върна в начална точка, всичко се повтаря. Първо идва грешка, а следващите опити са винаги успешни докато не преинсталираш Windows. Не знам как се държи под физическо устройство. Имаш право само на един опит, а аз съм инсталирал фреймуорк 4.7.5 още в началото и имам мътен спомен, че не протече гладко!!! Както вече казах, само фреймуорк 4.5.2 не създава проблем при първа инсталация. Тази загадка много ме гложди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета и препрочитам темата - като цяло е много сбъркана:
- Първо уж М$ криели линкове
- После, пък, инсталаторът не бил inno. Ами не е! Що го търсиш да е? Най-малкото се сети, че М$ трябва да ползват чужд продукт...
Освен това не изключвам и проблем от това, че експериментите са на виртуална машина.
От де събираш толкова омраза? Нямаш една публикация в нормален човешки тон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Андонов Андонов Васил написа:

Иначе верно е мазало голямо-аз не мога да инсталирам 4.7.2 на мойта 10-ка,понеже не е в списъка на поддържаните ОС версии...егати

ами в десетката си го има това...
получаваш само актуализации
пример от последната актуализация:
1964365514_.JPG.7eb432fbb74c929e628ce1ec51f58b43.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама става дума за Win 7!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване