Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мнение свързано с тия очи показано в един Български филм, но ... предпочитам да не го изказвам (не за очите, за филма).

Преди години си общувахме с един планински спасител в Пирин... :D Едното от езерата един спасен журналист е кръстил "Китарата", та спасителят каза "като го погледнеш от точно определен ъгъл, така изглежда, пък аз от толкоз години съм минавал и съм го гледал, ама досега не бях го виждал под такъв ъгъл". ;)  Дали ....ъъъъ трябва да си "сгрешил", за да "погледнеш така" към пещерите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, бат'начо написа:

Имам мнение свързано с тия очи показано в един Български филм, но ... предпочитам да не го изказвам (не за очите, за филма).

Преди години си общувахме с един планински спасител в Пирин... :D Едното от езерата един спасен журналист е кръстил "Китарата", та спасителят каза "като го погледнеш от точно определен ъгъл, така изглежда, пък аз от толкоз години съм минавал и съм го гледал, ама досега не бях го виждал под такъв ъгъл". ;)  Дали ....ъъъъ трябва да си "сгрешил", за да "погледнеш така" към пещерите?

не съм пещернячка, но точно тази пещера много искам да я видя - Очите на Бога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, бат'начо написа:

Според комшията (който е от тоя край) - заслужава си.

и майка така казва, тя ходи миналата година ето снимката й

22901726_285476895305968_1150659916_ng7B

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

Супер,жалко че от работа не ни остава време за подобни начинания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bojoviki написа:

Супер,жалко че от работа не ни остава време за подобни начинания. 

Не се притеснявай от това, че работиш. Като се пенсионираш, ще ги обходиш всичките. Заслужава си да го направиш, дори и на стари години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bojoviki написа:

Интересно е.Къде  се намира?

Намира се край Карлуково... На средата на пътеката между Пещерния Дом и селото...  В самият край на пещерата (от към градчето) се намира друга, не толкова помпозна, дори бих казал малка пещера... Една от седемте Темни Дупки в България... Малко по-нататък по пътеката се намира Кучешката Дупка (друга пещера)...

Районът е карстов и е осеян с пещери... Местните, като се напият и почват да се мерят кой знае повече пещери... Най-голям тарикат е тоя дето знае най-много пещери Отвъди... Ше рече от другата страна на Искъра (откъм психо диспансера)...

В Проходна (или както още я наричат просто Очите) са снимани бая филми... Време Разделно, Козият Рог, По следите на капитан Грант, Борис Първи и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  "Проходна" е уникална пещера и с много лесен достъп. Намира се близо до град Луковит посока село Карлуково. В района на карлуковския карст има над 400 пещери. Близо е и еко пътеката към гео-парк Искър-Панега. В района има и няколко скални феномена- Провъртеника и Струпаница, както и скални манастири. Близо е й Съевата дупка. Има си материал за един уикенд, че и повече разходки. Горещо препоръчвам хотел Дипломат плаза в Луковит като място за настаняване. Невероятен хотел, а и организират разходки и различни мероприятия на споменатите места. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване