Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес не знам кой ме накара да бъзикам настройките на рутера, но вече не мога да го свържа по никакъв начин с PC  по лан мрежата. Дадох родителски настройки на два IP  адреса... нещо от сорта на 192.168.0.155 и 168 или нещо подобно. Връзката с браузера изчезна и не мога да я възстановя по никакъв начин. Добрах се до упътването за рутера и там както очаквах пише, да се задържи бутон за 8 секунди, за да се нулират настройките. Сигурно 10 пъти пробвах, но връзка с рутера няма.  Къде греша с тия родителски настройки и има ли начин да се нулират настройките на рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутона се задържа при включен рутер. Дръж докато се промени светлинната индикация 10-20-30 секунди, колкото трябва - принципно светват всичките светлини и след това изгасват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Като пуснах тая тема се сетих да направя друго. Включих рутера към другия ми компютър и там тръгна. Махнах родителския контрол и върнах рутера на мястото му. Стана :)  Ама ме подлуди тая сутрин.  А настройките не знам защо не се нулираха. Да не би защото рутера имаше връзка с компютъра?  Мисля обаче го пробвах и без връзка, но не се сещам точно, че доста работи се опитвах да направя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Кико написа:

Благодаря за отговора. Като пуснах тая тема се сетих да направя друго. Включих рутера към другия ми компютър и там тръгна. Махнах родителския контрол и върнах рутера на мястото му. Стана :)  Ама ме подлуди тая сутрин.  А настройките не знам защо не се нулираха. Да не би защото рутера имаше връзка с компютъра?  Мисля обаче го пробвах и без връзка, но не се сещам точно, че доста работи се опитвах да направя. 

На някой рутери умишлено и се маха опцията за ресет било хардуерно или чрез смяна на firmware. Оптиспринт пускаха такива рутери по едно време, но се спряха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

На някой рутери умишлено и се маха опцията за ресет било хардуерно или чрез смяна на firmware. Оптиспринт пускаха такива рутери по едно време, но се спряха.

И каква е целта?  Аз се чудех, да не би ресета да е невъзможен заради това, че рутера е свързан  с компютъра и дали ресета е възможен само на друг компютър.  Трябва да пробвам, дали все пак настройките ще се ресетнат сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Кико написа:

И каква е целта?  Аз се чудех, да не би ресета да е невъзможен заради това, че рутера е свързан  с компютъра и дали ресета е възможен само на друг компютър.  Трябва да пробвам, дали все пак настройките ще се ресетнат сега. 

Целта е потребителите да не пипат където не им е работа и за да може доставчикът да си менажира и наблюдава устройствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Целта е потребителите да не пипат където не им е работа и за да може доставчикът да си менажира и наблюдава устройствата.

Да, такива раздаваше доставчика ми, но аз не съм вземал рутер от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

Да, такива раздаваше доставчика ми, но аз не съм вземал рутер от тях. 

Е ако рутерът е твой и не реагира на ресет просто си избираш едно кошче и се учиш да играеш баскетбол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Емил Костов написа:

Е ако рутерът е твой и не реагира на ресет просто си избираш едно кошче и се учиш да играеш баскетбол.

Купих го преди две седмици и съм предоволен, щото е двубандов и мога на ТВ да си пусна безжично 4К сигнал. С предния рутер и 1440p.  идваше много понякога. Не му бях разглеждал настройките, но тая сутрин реших да го направя, щото имам съмнения, че някой може да се включва.  А и имаше проблем с Google, та затова отворих настройките да видя, дали някой не е свързан. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кико написа:

Купих го преди две седмици и съм предоволен, щото е двубандов и мога на ТВ да си пусна безжично 4К сигнал. С предния рутер и 1440p.  идваше много понякога. Не му бях разглеждал настройките, но тая сутрин реших да го направя, щото имам съмнения, че някой може да се включва.  А и имаше проблем с Google, та затова отворих настройките да видя, дали някой не е свързан. 

Аз използвам от 5 години един смешен TP-link 740n и не виждам как няма да ми разреши да не го ресетна. Кошчето е точно на 20 сантиметра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Аз използвам от 5 години един смешен TP-link 740n и не виждам как няма да ми разреши да не го ресетна. Кошчето е точно на 20 сантиметра.

То и аз ползвах такъв преди тоя и се ресетва.  Но както казах, сигнала към телевизора е слаб и не мога да гледам клипове с високо качество, а и филми.  Просто реших да си купя по-скъп рутер. Примерно TP-link  понякога няма сигнал в кухнята, а в тоалетната е една чертичка и понякога изчезва ;)  С новия няма проблеми, а и си разделям устроствата на 2.4 GHz  и 5 GHz.  По-високата честота оставих само за телевизора, че той ми е най-ценен. За другите устройства останалата лента.  Примерно към телевизора  сигнала е 50 Mbit/s,  преди бе нещо от сорта на 10-15 Mbit  и то непостоянен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

То и аз ползвах такъв преди тоя и се ресетва.  Но както казах, сигнала към телевизора е слаб и не мога да гледам клипове с високо качество, а и филми.  Просто реших да си купя по-скъп рутер. Примерно TP-link  понякога няма сигнал в кухнята, а в тоалетната е една чертичка и понякога изчезва ;)  С новия няма проблеми, а и си разделям устроствата на 2.4 GHz  и 5 GHz.  По-високата честота оставих само за телевизора, че той ми е най-ценен. За другите устройства останалата лента. 

Няма лошо,. но опцията да не се ресетва не ми харесва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Няма лошо,. но опцията да не се ресетва не ми харесва ;)

И на мен. Но може и аз нещо да съм правил. След като има родителски контрол включен, вероятно и не трявваа да има опция за ресет, докато не се включи на друго PC. Интересно като идея, но не знам дали е така. Мога да проверя разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Кико написа:

Добре де,щом можеш да влезеш в настройките на рутера,защо не го ресетнеш от там?Мисля че беше в Tools/System/Restore Factory Defaults ,или нещо подобно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване