Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Искам да попитам за някаква програмка , за вграждане на субтитри в филм.Защото на телевизора дори и да са в една папка с филма не излизат субтитри , а си мисля , че ако ги вградя в филма трябва да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо си в грешка
субките се зареждат допълнително, ако не са с еднакви имена
а на някои телевизори, задължително се зареждат субките отделно от филма

преди 5 минути, Бултрас написа:

Защото на телевизора дори и да са в една папка с филма не излизат субтитри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с еднакви имена съм пробвал не става , затова реших , че може да стане като ги вградя в филма 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на телевизора? Сигурен ли си, че субтитрите са във формат, който телевизора чете? При някои марки/модели субтитрите трябва да се заредят допълнително след пускане на филма - чете ли инструкциите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на телевизора?

Спецификациите и настройките гледал ли си ги?

Надписите на филма в какъв формат му ги подаваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дистанционното няма ли бутон за включване на субтитри? В настройките също може да провериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Бултрас написа:

И с еднакви имена съм пробвал не става , затова реших , че може да стане като ги вградя в филма 

а ти зареждаш ли субките или само пускаш филма и чакаш сами да се заредят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

телевизорът е Sony Bravia KDL-50W815B , като дам субтитри on нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.manualslib.com/manual/877948/Sony-Bravia-Kdl-60w855b.html?page=76#manual

Ако не става, трябва да преработиш филма на компютъра:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето тази програма https://aviaddxsubs.jaleco.com/ ползвах две три години на телевизор тошиба нямаше грешка вгражда всякакви субтитри във филма дори мисля че имаше опция за настройка на отстъпа на текста или нещо от този род беше 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми хареса тази програма, уж вгради субтитри, а ги няма, а и в инсталатора, който си дал, има червейче, трябва да се внимава какво инсталираш:

https://www.virustotal.com/#/file/cdf6aaca05821d6f04b4387360ae153b9b83d4bd3df9eb0eab31117a6d02bd49/detection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видях какво се пише във вирус тотал.имам я при мен инсталирана и си я ползвам в момента само че на друг телевизор.нямам проблем с вируси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, аз ползвам тази WinAVI All-In-One Converter 1.7.0.4734 (2012)

Правя папка на декстопа, subs  слагам субтитрите и филма с еднакво име и let's go.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Бултрас написа:

Искам да попитам за някаква програмка , за вграждане на субтитри в филм.

На синът ми ще му вгражам най-ефикасната програмка директно в мозъка, та да не се мъчи да чете текстове.
Вграждането става чрез научаване на английски. Знаеш ли колко е готино, другите четат текстове и не могат да се съсредоточат върху картинката , а ти си слушаш и виждаш всичко какво се случва с най-малките детайли.
Това четенето на субтитри е отживелица от миналия век. Сега при тоя бърз интернет, да се наказваш цял живот да четеш, си е тъпо както и да го погледнеш.
Я си представи че майка ти не те е научила да говориш, кво правиш тогава , а ? 
Научаваш се да говориш като нормалните хора или се правиш цял живот на глухо-ням и сочиш с пръсти ?
Е, и с английския е същото, ако не са те научили на него родителите ти, трябва ти да си го научиш сам от интернет. Има всичко безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой телевизори дори и да ги направиш с еднакви имена, субтитрите все едно не си ги сложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера на един филм стана , направих субтитрите и филма с едно име на компа нищо не стана , но на телевизора като ги пуснах поиграх си малко с настройките на телевизора и взе , че стана.Не знам дали просто е разпознало тези субтитри но се надявам , че просто му хванах цаката :Д. Благодаря ви на всички за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Бултрас написа:

Вчера на един филм стана , направих субтитрите и филма с едно име на компа нищо не стана , но на телевизора като ги пуснах поиграх си малко с настройките на телевизора и взе , че стана.Не знам дали просто е разпознало тези субтитри но се надявам , че просто му хванах цаката :Д. Благодаря ви на всички за отговорите!

Направо съм потресен!

Притежавате скъпа техника, а не знаете да работите с нея. А да не можете да си заредите надписите на компютър - скандално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Направо съм потресен!

Притежавате скъпа техника, а не знаете да работите с нея. А да не можете да си заредите надписите на компютър - скандално.

Кой каза , че не мога да заредя субтитрите на компютъра? Просто казах че когато са с еднакво име на компютъра не тръгват автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бултрас написа:

Кой каза , че не мога да заредя субтитрите на компютъра? Просто казах че когато са с еднакво име на компютъра не тръгват автоматично.

Именно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Белгиеца написа:

Това четенето на субтитри е отживелица от миналия век. Сега при тоя бърз интернет, да се наказваш цял живот да четеш, си е тъпо както и да го погледнеш.

А който е примерно напълно глух, как предлагаш да изгледа даден филм?

Извинявам се за офтопик-а, но първо мисли преди да пишеш! И нещо много важно - не гледай само от собствената си "камбанария", а се опитай, поне за момент да се поставиш на мястото на другия. 

Има и друго - самия английски се разбира много добре, ако ти го говори някой с добра дикция и не особено бързо. Във филмите почти няма такива "екстри" и много често актьорите говорят бързо и буквално "под носа" си. Например - много забавно е да гледаш ангийски филм без субтитри и да си мислиш, че разбираш английски и изведнъж осъзнаваш, че май нищо не разбираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Има и друго - самия английски се разбира много добре, ако ти го говори някой с добра дикция и не особено бързо. 

За да почнеш да им разбираш и когато говорят бързо, си трябва практика на слушане всеки ден. И това в продължение на месеци и да не се отказваш. Просто трябва да реши човек че ще го ползва този отвратителен ( за нас българите ) език.
Свиква се със всякаква гадост. Аз щом с френския съм свикнал, значи и вие с един английски ще свикнете.
Друг много по-лесен вариант, но винаги е възможен да е безплатно , е да научи добре италиански и да ги гледа без субтитри с италиански звук. При италианския го няма проблемът с отвратителните френско и английско произношения. А филмите са без субтитри за тях, имат си италиански звук. Но, все пак е най-правилно английски да се научи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само в български форум може да се види това. Човека пита за програма за вграждане на субтитри - тук го пращат да учи английски...мдааа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, nikssi написа:

Само в български форум може да се види това. Човека пита за програма за вграждане на субтитри - тук го пращат да учи английски...мдааа

От къде накъде ще вгражда субтитри да прекодира видеото?! Трябва да си най-големият лаик за да си играеш на такива упражнения и да разваляш материала! Никога не бих помогнал на такъв номад, каквато и да е цената! Да се научи да си пуска субтитрите! Единствените субтитри, които може да не се покажат са при 3D и вграждането става с две програми. Той хленчи за някакво тъпо 2D. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване