Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Колеги,спрял съм се на soundbar система LG SJ4 за свързване към ТВ.

Какво мислите за модела, ще го използвам предимно за филми.Препоръчайте нещо по-добро ако знаете в този ценови диапазон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Monedy for nothing.

Ще замениш един пластмасов  звук на телевизор с друг, още по пластмасов. Не си написал какъв е телевизора и какво устройство ще възпроизвежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Д.Петров написа:

Philips 50PUS6523 е модела на телевизора.Гледам 4к филми качени на външен хард

Ако, не си притенциозен от към звук и за гледане на филми по ТВ канали и предавания суанбара бива.

Но аа да се "почувства" човек (малко или много "като на кино") си трябва многоканален ресийвър и поне 5 качествени тонколони и субуфер.

При вторият вариант ще трябва да отделиш повече средства.

Уточнение: Като само единия чифт тонколони (начален клас) струва колкото един саунбар със субуфер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тоя китаец по книга е 2x20W. Ако имаше изводи можеше да се пробва с 2 външни колони и да се приключи. Но не поддържа LPCM и качествени формати, а само Lossy като MP3. Няма и Scartm и съответно аналог за към уредба, а само оптика,  което автоматично отрязва една камара добри свирки.

Така че от най-евтиното китайско - толкова. На надписи (марки) да се нагледаш . . . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички саундбар-и са един дол дренки. За мен основното им предназначение е да извадят малко по-приличен звук, отколкото звука от микроскопичните говорителчета, вградени в съвременните телевизори. Така че голяма разлика в звука от различните модели саундбар-и не може да се получи. Евентуално разлика има според "екстрите", които уж предлагат - Dolby, DTS, безжичен събуфер, цифрови входове и т.н. и т.н. Проблемът е, че системите за многоканален звук по принцип си искат сериозна многоканална аудиосистема - многоканален ресивър минимум 5.1, или 7.1 (7.2) и съответен брой озвучителни тела.

Така че чудеса по отношение на звука не можеш да очакваш, но във всеки случай със саундбар ще имаш доста по-приличен звук, отколкото директно от телевизора.

Но по  принцип за гледане на филми с многоканален звук най-доброто решение съм го споменал по-нагоре.

Аз имам многоканална система от ресивър и 5 озвучителни тела, но за непретенциозно гледане на телевизия съм сложил и нещо като саундбар с вграден събуфер. Представлява масивна кутия от МДФ под телевизора - с 6 броя 7 сантиметрови говорители плюс 12 сантиметров "басов" говорител, насочен надолу и два странични фазоинвертора:

https://www.musicworld.bg/bg/c_3171/i_47681/ONKYO_LS_T10_B.html

spacer.pngspacer.png

Няма никакви особени екстри, има  оптичен , коаксиален и аналогов вход, блутут, поддържа  Dolby Digital декодиране и  може и директно да просвирва MP3-ки през USB вход, което е съмнително удоволствие. Върху това чудо може и директно да се поставят телевизори с тегло до 50 кг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...