Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

alex-sharlapata bg

Може ли да се дава Мухлясал хляб на куче и вредно ли е?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, alex-sharlapata bg написа:

Може ли да се дава Мухлясал хляб на куче и вредно ли е?

Ти нормален ли си? Ами вземи ти яж мухлясал хляб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,пиша защото не знам никога не съм му давал,затова пиша,НИКОГА не съм му давал друг път усетих,че е грешка и веднага грабнах останалата част!

Питам колко е вредно и от веднъж може ли да стане нещо,притеснявам се,не спирам да чета теми никъде не пише за мухлясалата храна,но аз държа да съм запознат!

Затова,както казах питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, alex-sharlapata bg написа:

Приятел,пиша защото не знам никога не съм му давал,затова пиша,НИКОГА не съм му давал друг път усетих,че е грешка и веднага грабнах останалата част!

Питам колко е вредно и от веднъж може ли да стане нещо,притеснявам се,не спирам да чета теми никъде не пише за мухлясалата храна,но аз държа да съм запознат!

Затова,както казах питам

На животните имунната система е много по-силна от човешката.  Освен това солната киселина в стомаха им е с по високо съдържание на киселинност ,така че те могат да ядат боклуци и вредни храни, но това не значни че не може да и стане зле. Ако е имало проблем кучето да е повърнало на секундата, така че всичко е наред. Извинявам се, че така реагирах ама като видях написаното подскочих :)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай стига бе. Сегашните кучета не са като едно време значи. И тухли ядяха и винкел... сега мрат от мухъла. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре благодаря,много оспокоих се малко,не повърна,пи вода и след това му дадох друг хляб.

преди 1 минута, zlinaka написа:

Ай стига бе. Сегашните кучета не са като едно време значи. И тухли ядяха и винкел... сега мрат от мухъла. 

Надявам се да му няма нищо,то е на 11/12 години,винаги съм си го хранил с хлябче,радва се като ме види,доста се притесних и реших да напиша темата за да науча повече.

Ако може да ми предложите и други храни освен хляба,живея на село и си го гледам на двора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, alex-sharlapata bg написа:

Добре благодаря,много оспокоих се малко,не повърна,пи вода и след това му дадох друг хляб.

Надявам се да му няма нищо,то е на 11/12 години,винаги съм си го хранил с хлябче,радва се като ме види,доста се притесних и реших да напиша темата за да науча повече.

Ако може да ми предложите и други храни освен хляба,живея на село и си го гледам на двора

Дай му малко прясно мляко. То им помага за всички. Колко пъти съм си спасявал котките щото са яли отрова или отровени мишки.  Но не се плаши на кучето му няма нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

На животните имунната система е много по-силна от човешката.  Освен това солната киселина в стомаха им е с по високо съдържание на киселинност ,така че те могат да ядат боклуци и вредни храни, но това не значни че не може да и стане зле. Ако е имало проблем кучето да е повърнало на секундата, така че всичко е наред. Извинявам се, че така реагирах ама като видях написаното подскочих :)

Доста се притесних,то си ми е братче буквално аз израстнах с него,винаги с хляб сме го хранили не е имало проблем,нядявам се да му няма нищо,както отговорих на следващия човек,живея на село,имам голям двор и кучето си обикаля и ходи по нужда без проблем,ловно е само ме притеснява храната еднообразно е прочетох за ориз но не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли?

Давам ти пример от моето село едно време. Кучетата ядяха от помията на прасетата. Разбирай: ярма, вода, всичко което остане от манджи разни.... Ни едно куче не е умряло от глад или от хранително натравяне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Дай му малко прясно мляко. То им помага за всички. Колко пъти съм си спасявал котките щото са яли отрова или отровени мишки.  Но не се плаши на кучето му няма нищо.

Ще му дам,аз на село имам домашно прясно мляко веднага щом взема млякото ще му сложа купичка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, alex-sharlapata bg написа:

Доста се притесних,то си ми е братче буквално аз израстнах с него,винаги с хляб сме го хранили не е имало проблем,нядявам се да му няма нищо,както отговорих на следващия човек,живея на село,имам голям двор и кучето си обикаля и ходи по нужда без проблем,ловно е само ме притеснява храната еднообразно е прочетох за ориз но не знам.

Яде ли в момента и маха ли ти с опашка?? Ако да, значи всичко е наред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zlinaka написа:

Ти сериозно ли?

Давам ти пример от моето село едно време. Кучетата ядяха от помията на прасетата. Разбирай: ярма, вода, всичко което остане от манджи разни.... Ни едно куче не е умряло от глад или от хранително натравяне...

Аз и сега си имам прасенца и то си облизва останалата ярма,то е лакумо и хапва то е на село,нормално да се храни с боклуци,разбира се не му давам да яде каквото види.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zlinaka написа:

Ти сериозно ли?

Едно е да ядеш помия и остатъци от храната на хората, а съвсем друго е да ядеш мухъл или вмирисана храна. Има огромна разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Яде ли в момента и маха ли ти с опашка?? Ако да, значи всичко е наред. 

Да,даже ми играе на един крак като отидох да му дам хубавия хляб,като го галя ми се бута,но иначе си лежи доста надебеля сега и лежи повечето време (говоря като цяло).

Едно е да ядеш помия и остатъци от храната на хората, а съвсем друго е да ядеш мухъл или вмирисана храна. Има огромна разлика.

Не му давам да яде всякакви боклуци,единственото от споменатите горе, ярмата,нищо друго и то само това,което е останало по кофичката,нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,даже ми играе на един крак като отидох да му дам хубавия хляб,като го галя ми се бута,но иначе си лежи доста надебеля сега и лежи повечето време (говоря като цяло).

Значи няма място за притеснение. Но му направи диета и го карай повече да се движи, защото тези килограми ще му донесат само проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма място за притеснение. Но му направи диета и го карай повече да се движи, защото тези килограми ще му донесат само проблеми.

Ами то е някъде между 20 и 25 кг,зимата го водя на лов и доста отслабва,наскоро се борих с краста,сега мога смело да кажа,че изглежда страхотно!

А каква диета например?

Някаква определна храна,ако може да споделиш,нямам много опит затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zlinaka написа:

Ши зема са фърля и да са свърши...

Приятел,само да ти кажа и то носи душа,а за мен е важно да му е комфортно и да се храни добре,все пак душичка носи :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, alex-sharlapata bg написа:

Ами то е някъде между 20 и 25 кг,зимата го водя на лов и доста отслабва,наскоро се борих с краста,сега мога смело да кажа,че изглежда страхотно!

А каква диета например?

Някаква определна храна,ако може да споделиш,нямам много опит затова питам.

Не знам как и с какво го храниш. Правиш му режим и го караш да се движи повече. Я дай една снимка да го видим

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как и с какво го храниш. Правиш му режим и го караш да се движи повече. Я дай една снимка да го видим

Няма проблем,ще пратя  снимки едната е малко стара,но другата я направих съвсем скоро преди 2 дни някъде.1804157125_2018-10-2820_17_06.jpg.8e4fb7a7398d77dc5c0ccf6f95b94d96.jpg

2019-03-07 22.42.06.jpg

Desktop Screenshot 2019.06.29 - 22.07.23.05.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма му нищо. Но си го разхождай и го карай да тича повече. ЩЕ си влезе във форма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил Костов написа:

Ти нормален ли си? Ами вземи ти яж мухлясал хляб.

Аз съм ял, много пъти и не съм умрял.Напротив, даже не се разболявам.Махаш мухлясалите части и другото се яде.2/3 от света и мухлясъл хляб няма на масата, а ние ще глезим песовете с пресен.Има неща, които наистина са вредни за кучетата,а това е сладкото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма му нищо. Но си го разхождай и го карай да тича повече. ЩЕ си влезе във форма.

Благодаря ви!

Искрено,няма да правя грешката да му давам такъв хляб отново,ще си го пазя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, franchesko написа:

Аз съм ял, много пъти и не съм умрял.Напротив, даже не се разболявам.Махаш мухлясалите части и другото се яде.2/3 от света и мухлясъл хляб няма на масата, а ние ще глезим песовете с пресен.Има неща, които наистина са вредни са кучетата,а това е сладкото.

Абе то и аз съм ял така, но сме яли мъхала нали???

Благодаря ви!

Искрено,няма да правя грешката да му давам такъв хляб отново,ще си го пазя.

Стига си се филмирал. Нищо му няма на кучето. ЩЕ дойда да те напляскам!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, franchesko написа:

Аз съм ял, много пъти и не съм умрял.Напротив, даже не се разболявам.Махаш мухлясалите части и другото се яде.2/3 от света и мухлясъл хляб няма на масата, а ние ще глезим песовете с пресен.Има неща, които наистина са вредни са кучетата,а това е сладкото.

Разбирам,но все пак,трябва да се поинтересувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sWoWz The king slayer
      Здравейте! 
      Имам нужда от съвет... Та проблема ми е следният.. :преди 2 дена взехме малко * хъски*, но само майката е чистокръвна... Бащата не е. Кученцето е на почти два месеца и ушичките още са му кльопнали. Това нормално ли е за породата или просто нашето ще е по-различно заради бащата... очаквам вашите отговри и благодаря предваритвлно, но пак ще помоля да пишат само хора гледащи или гледали хъски. 

• от Yanica Dimova
      Здравейте , не знам има ли друга такава тема, ако има се извинявам. 
      Имам котка от 2 години мъжки котарак, кастриран е, на 2 годинки. Баща ми си намери приятелка  , която има куче мисля, че йорки териер , но не съм много сигурна , разбрах , че е териер и е малко , така че ако не е йорки остават 2-3 приложения още. Проблемът е , че аз котката не си я давам, а приятелката му не се разделя с кучето си как може да ги сприятелим какво да направим за да свикнат и да не стане нещо лошо... , моля съвети. 
    • от Aleksandur Terziiski
      Здравейте!
      Нов съм във форума, опитах се да намеря подобна тема, но не успях, така, че се извинявам предварително, ако съм направил дубликат.
      Сега по темата. С жена ми преди три дена си взехме коте на 4 месеца, ние сме от Самоков а котето беше от Пазарджик. Първият ден беше доста любопитно и игриво хапна си малко, пийна водичка, поигра си с нас и спа при нас на кревата. Взели сме му паучове на уискас за малки котета но на следващият ден жена ми ми каза, че сутринта е хапнало изключително малко и от тогава нищо не е близвало дори и вода. Котето си ходи до тоалетна първият ден даже ходи и по голяма нужда, интересното е обаче, че след като се изпишка а понякога и без причина си ляга в котешката тоалетна. Вече е трети ден и изобщо не се храни и пие вода постоянно лежи а пък втората вечер изобщо не искаше да легне на кревата до нас веднага се връщаше в неговото креватче което му купихме, по средата на вечерта се из повръща в креватчето. повърнатото беше в по голямата си част течно с много малко от котешката храна. Днес ще го водим на ветеринар, защото ни е страх да не се е натровило след като му сложихме капките против бълхи (а котето горкото беше цялото в бълхи), направхме го както е по указание (разтваряш козинката на врата докато стигнеш кожата и го изсипваш). Но не след дълго котето започна да се върти и ближе много близо до накапното, защото се беше стекло и към гушката. Та въпросът ми е възможно ли е да е от стрес тъй като котето до последно е било с майка си и дори е бозало от нея докато не сме го взели. 
    • от slaid5
      Здравейте, имаме котарак на 3 години, но наскоро решихме, че искаме и куче. За породата все още не сме решили твърдо каква да е, но да не е от големите породи, понеже живеем в апартамент. На мен ми харесват биигълите. Какво мислите ако си вземем куче дали ще се разберат с котката? Предполагам, че отначало ще има малко проблеми и постепенно ще свикнат, но все пак някой с опит да каже как стоят нещата. Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете   Ето една снимка на котарака 

• от secret_rose
      Здравейте
      Преди час ми донесоха сибирско бебе на 40 дни. Изобщо не знам какво да го правя а ще живее с нас вече. Имаме един такъв синеок красавец на година и половина но живее в една база и до сега само го разхождахме, а новото бебе директно се настани у дома.
      Помагайте, в нета не открих нито един форум за хъскита. Ако сред вас има някой с такова чудо в дома си, с радост ще понауча нещичко

Едно от тези е моята нова бебка:

Даже име си нямаме още...

Ето го и баткото, но той не живее в човешки дом и му е добре:

Какво яде на 2 месеца? Как да го приуча към чистота? Ваксини? Играчки? Нищо не знам...
  • Дарение

• Добави ново...