Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bozhidar Denkov

Колко далеч можеш да стигнеш с Два лева.

Препоръчан отговор

Колко изминати километри с автомобил при цена по- ниска от два лева.

Не е реклама. Истина е. Нов от магазина автомобил. Промоционална цена за юридически и физически лица под 50 000 лв. Краен срок ......

Не е шега. Цена на нова батерия за 250 км. без монтажа и изкупуването от фирмата на марката максимум до 5 000лв. Пет хиляди лева.

Има и някакъв лизингов калкулатор.

Има и карта на безплатни електростанции.

Аз лично в банка или заложна къща не влизам.

Мнението ми е, че електромобил TESLA е по- евтин и по- изгоден, както и по- луксозен представителен и красив.

Newsletter_Soul_EV_250km_range-1.jpg

Newsletter_Soul_EV_250km_range-2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Глупости!

1. Не е икономичен. Енергията, която му трябва за зареждане не идва от въздуха. Плаща се от мен и теб. 

2. Не пази прородата. Неговото произвоство е скъпо и свързано с огромно замърсяване и даже детски труд.  За батериите трябва кобалт и платина, които са скъпи особено кобалта. А батериите трябва да се сменят.

3. Това, че сега си освободен от данъци не значи, че винаги ще е така. Да не говорим, че за тези модели няма и резервни части.

Ето ти и малко материал, защо електрическите автомобили няма да ги бъде

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Глупости!

с огромно замърсяване и даже детски труд. 

Извинявам се. Може ли някакви Сериозни доказателства за Детски труд.

Въпреки, че си модератор, аз съм сигурен, че твоето дете или внуче не извършва платен детски труд на частно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък оня , еднакво виден от всякъде депутатин Пеевски казва , че с 2лв дадени в Lafka може да се стигне много далеч ....:nono:

Той вече е стигнал ! :lol6:.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Bozhidar Denkov написа:

Мнението ми е, че електромобил TESLA е по- евтин и по- изгоден, както и по- луксозен представителен и красив.

Ами купи си тесла тогава, какво те притеснява? Иначе рекламата кърти, икономичен бил защото няма масло, пази природата защото няма ауспух... 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Bozhidar Denkov написа:

Въпреки, че си модератор, аз съм сигурен, че твоето дете или внуче не извършва платен детски труд на частно.

Неговото внуче конкредно може и да не извършва, ама хиляди индийски и китайски деца са експлоатирани за производсвото на батериите, да не говорим после как същите тези батерии след края на живота им ще отидат в Африка да тровят тамошната природа и деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2019 г. в 19:53, Bozhidar Denkov написа:

Дал съм ти линк. А колкото до мините за кобалт в Африка и детския труд там, може да си намериш информация колкото искаш. Ето ти и още малко информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама я чекай аз за по-сигурно да питам - цената на колата в тези 2 лв влиза ли ? Щото в 2-та лв. на Пеевски влиза и цената на кората - няма грешка , банановата...... :nono:

Търча веднага да се нареждам на опашката ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея коли за по 2 лева не ги дават на всеки, трябва да си министър, зам.министър или поне шеф на парлантарна група.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Дал съм ти линк. А колкото до мините за кобалт в Африка и детския трду там, може да си намериш информация колкото искаш. Ето ти и още малко информация

Гледната точка на авторите изобщо не съвпада с гледната точка на Запада....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2019 г. в 20:34, ined написа:

Тея коли за по 2 лева не ги дават на всеки, трябва да си министър, зам.министър или поне шеф на парлантарна група.

Напротив! Дават ги на всеки. Влез в сайта на ТЕСЛА и си избери модел. Може даже да поръчаш как да ти го сглобят. Само, че цената не е 50 000 лева, а е над 80 000 долара. Денсков както винаги си пише наизуст. Колкото до така наречените таксита, те не са електричарки, а хибриди. В Плевен вече имаме няколко такива. В повечето време си карат на бензиновия двигател. Но за момента наистина ги освобождават от данъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с пари всеки може, аз ти казвам на кои дават коли безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ined написа:

То с пари всеки може, аз ти казвам на кои дават коли безплатно.

На никой! Нищо няма безплатно на този свят! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно-до никъде.Това беше целта,и все още е,да разкъса връзките между хората.Остави фейсбук,остави джиесемите,остави интернета като цяло....връзката,очи в очи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _nib_ написа:

Точно-до никъде.Това беше целта,и все още е,да разкъса връзките между хората.Остави фейсбук,остави джиесемите,остави интернета като цяло....връзката,очи в очи.

За 90% от човечеството това вече е невъзможно!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Емил Костов написа:

За 90% от човечеството това вече е невъзможно!!

Искаш да кажеш за 90% от цивилизованото човечество,  че в Африка и Азия има народи вода и ток нямат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На никой! Нищо няма безплатно на този свят! 
Има!
Забравяш сиренето … в капана за мишки!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Има!
Забравяш сиренето … в капана за мишки!!!

И то не е безплатно!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еха тук електрички се мааат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другата тема вече обсъждахме тези автомобили.

Да те са бъдещето и то ще дойде рано или късно(в България както всичко друго, ще дойте късно).

Проблема е в първоначалната цена и липсата на обслужване тук. Никой няма да купи колата с батерия накрая на живота си.

Гледате клипове, че в САЩ или Германия се карат често и масово в градовете, но те могат да си позволят да си купят колата чисто нова и си имат къде да я поправят ако нещо стане. Тук не всеки може да си позволи да даде 100+ хилки са нова хубава Тесла(дори и на изплащане). А и колко станции има за зареждане в големите градове? Броят се на пръстите на едната ви ръка... или на двете?

Наистина цената за 100км си е между 2 и 3лв. и едно пълно зареждане е около 10-12лв. но то стига за поне 400км.

Хайде сега който има парички да изпразни касичката и да отиде да си купи една икономична кола...ако му стигнат жълтите стотинки в джоба да си купи една тарелка кебапчета преди това за да почерпи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ice_lion__01 написа:

В другата тема вече обсъждахме тези автомобили.

Да те са бъдещето и то ще дойде рано или късно(в България както всичко друго, ще дойте късно).

Проблема е в първоначалната цена и липсата на обслужване тук. Никой няма да купи колата с батерия накрая на живота си.

Гледате клипове, че в САЩ или Германия се карат често и масово в градовете, но те могат да си позволят да си купят колата чисто нова и си имат къде да я поправят ако нещо стане. Тук не всеки може да си позволи да даде 100+ хилки са нова хубава Тесла(дори и на изплащане). А и колко станции има за зареждане в големите градове? Броят се на пръстите на едната ви ръка... или на двете?

Наистина цената за 100км си е между 2 и 3лв. и едно пълно зареждане е около 10-12лв. но то стига за поне 400км.

Хайде сега който има парички да изпразни касичката и да отиде да си купи една икономична кола...ако му стигнат жълтите стотинки в джоба да си купи една тарелка кебапчета преди това за да почерпи...

Не, няма да дойдат докато не се променят доста неща. Сега в момента са само проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо бях тръгнал да си купувам една такава, ала като видях, че Денков ги рекламира и категорично се отказах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електричките са бъдещето в градски условия.Една Холандия отдавна градско е на електрички.Автобуси, колелета, доставчици на храна, дори служебните коли към общината.Влакове на кратки разстояния.За извънградско не стават.За това тука все още много малък процент притежават електрички, понеже почти всеки малко или много иска да пътува извънградско, а за там си требе нещо къде пълниш за 5 минути и после стържиш минимум 700км.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, franchesko написа:

Електричките са бъдещето в градски условия.Една Холандия отдавна градско е на електрички.Автобуси, колелета, доставчици на храна, дори служебните коли към общината.Влакове на кратки разстояния.За извънградско не стават.За това тука все още много малък процент притежават електрички, понеже почти всеки малко или много иска да пътува извънградско, а за там си требе нещо къде пълниш за 5 минути и после стържиш минимум 700км.

За да има повече електрически автомобили трябва повече енергия. Другите държави постоянно си развиват енергийната индустрия, а ние тук я унищожаваме.  Затова и тук няма как да станат нещата. Не знам дали живееш в България или в чужбина, но преди няколко години собствениците на хотели по черноморието молеха клиентите да не пускат климатиците наобяд, защото прегряваха трафопостовете и токът спираше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...