Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 58 минути, Maleficient написа:

След дълъг период на употреба, стават разсеяни, отнесени и блуждаещи.

Сега може би да разбереш моя пост и връзката му с темата.  Що за глупости би могъл да изпише един индивид в напушено състояние.  Не казвам,  че въпросния е бил напушен,  но ефекта е същия - процеса на мислене се забави или изчезва напълно а с това и възможностите за реална преценка на ситуации.  Защото нормално мислещ човек няма да тръгне да обяснава на хора, които реално не познава какво могат да правят и какво не,  камо ли жалката истина за тях да констатира,  защото в един момент може да се окаже, че обяснява основите на католицизма на папата.  

Сега да не помислите, че съм папата,  не съм.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Michigan111 написа:

Сега може би да разбереш моя пост и връзката му с темата.  Що за глупости би могъл да изпише един индивид в напушено състояние.  Не казвам,  че въпросния е бил напушен,  но ефекта е същия - процеса на мислене се забави или изчезва напълно а с това и възможностите за реална преценка на ситуации.  Защото нормално мислещ човек няма да тръгне да обяснава на хора, които реално не познава какво могат да правят и какво не,  камо ли жалката истина за тях да констатира,  защото в един момент може да се окаже, че обяснява основите на католицизма на папата.  

Сега да не помислите, че съм папата,  не съм.  

О! Засегнат сте от мнението на някакъв непознат, че сте имал четворка по математика? А аз си мислех, че от иронията ми за таратора ... Зарежи!

Все пак, размишлявах по въпроса за математиката, и мисля, че това е доста повече от смятане или учене на уравнения с неизвестни. Акцентът е в Решаването -рршението на задачата. Развиваш логиката си и последователност и поредност от алгоритми, които дори и да не осъзнаваш, впоследствие са ти основата и принципът, по който формираш собствени алгоритми и матрици.

И, да когато мозъкът ти е поомекнала и осмърдян на тревица, язък за наученото и усилията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Maleficient написа:

О! Засегнат сте от мнението на някакъв непознат, че сте имал четворка по математика? 

Всъщност имам 5, и в дипломата за средно образование и в тази от университета  (средно за всичките математически щуротии).

Четворкаджия беше условно понятие,  защото нито съм се стремил да ставам математически вундеркинд,  нито съм учил колкото да мина с 3. 

И не , не съм се засегнал,  защото си знам способностите,  които вероятно са по големи от неговите.  Просто ми става смешно как някои индивиди,  със самочувствие вероятно без покритие,  обясняват на други,  които не познават,  какво могат и какво не. 

преди 1 час, Maleficient написа:

Все пак, размишлявах по въпроса за математиката, и мисля, че това е доста повече от смятане или учене на уравнения с неизвестни. Акцентът е в Решаването -рршението на задачата. Развиваш логиката си и последователност и поредност от алгоритми, които дори и да не осъзнаваш, впоследствие са ти основата и принципът, по който формираш собствени алгоритми и матрици.

Вероятно е така, не го отричам.  За това казах,  че за мен е по важно,  че съм си формирал собствените алгоритми и умея сам да си смятам и да си подреждам матриците и последователностите на сметките за да получа резултата, който ми е необходим,  вместо да назубря теорията и да се гордея с титлата "математик на годината", а като ми потрябва нещо елементарно да тичам за калкулатор и сборника с формулите.  Ама иначе съм математик 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Maleficient написа:

И алкохолици съм наблюдавала, за организма пораженията са по-сериозни, сърце, черен дроб, бъбреци, НО не и за мозъка.

Не, не, не и пак не - мен точно това ме изнервя при .... то даже не е нужно да са станали баш алкохолици, ами просто по- редовно къркащи да речем. Значи, като ми разкажат една и съща история пет пъти за два часа, сто пъти за един, и ми идва да им изпия пиенето, че да им покажа как се стои на един крак. Като зациклят на една информация и край - не отлепя братче, даже всеки път се почва с "а бе ти знаеш ли, че", че от де да знам цели пет минути минаха откакто не си ми го казвал.

преди 5 часа, Shiniasu написа:

Ами тази анкета очевидно е правена с друга цел ...

Възможно е въпросите да са такива - повтарящи и объркващи - за да се провери степента на концентрация при марихуанаджиите. Да оставим настрана, че ако е така с мен удари на камИк, но и въобще да не употребяваш джойнт, то резултатите ще бъдат същите, поради което първите няколко въпроса се оказват подвеждащи за самия изследовател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 23 минути, insec написа:

Не, не, не и пак не - мен точно това ме изнервя при .... то даже не е нужно да са станали баш алкохолици, ами просто по- редовно къркащи да речем. Значи, като ми разкажат една и съща история пет пъти за два часа, сто пъти за един, и ми идва да им изпия пиенето, че да им покажа как се стои на един крак. Като зациклят на една информация и край - не отлепя братче, даже всеки път се почва с "а бе ти знаеш ли, че", че от де да знам цели пет минути минаха откакто не си ми го казвал.

Твое право си е, да не се съгласиш с моите наблюдения, с моите очи, с моя си разсъдък анализирани, а мое задължение е, свободата да не отразя твоето несъгласие с моите констатации.

Би имало вариант, ако познавахме едни и същи хора злоупотребяващи или само редовно употребяващи алкохол, и тогава примерите да са: Абе, не видя ли в какво се превърна Кърпачев?!- и аз да ти отговоря, че Кърпачев на 15 е претърпял тежка катастрофа, след мозъчна операция едва го спасяват, и от тогава има ментални отклонения.

После да отбележа, че това с краткосрочната памет, е вследствие на старческа деменция или просто деменция, но не е свързано пряко с употребата на алкохол.

Като цяло, поддържам тезата си, за по-съществената вреда на марихуаната. 

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старческа деменция при хора до 30 годишна възраст - може, ала това е в подкрепа на моите наблюдения.

Разбира се, както винаги пак е до човека, щото например никога няма да забравя как пиеше пра-- дядо ми - човека всяка вечер обръщаше по една кана белгяна (една чаша ми е достатъчна, за да почна да пея хайдушки песни) и като я гаврътне казва "аз си сръбнах", и до тук. Мисъл, памет, поглед, движение остават ненарушени. Ма той си бе от старата гвардия, на 80+ години два метра мъж, над сто кила и шкембе няма, чувалите с царевица ги носеше по два. От него впрочем съм запомнил, че мезето мори пийенето - само, че говореше за истинско мезе, а не за фъстъчки, пък жули ти по един литър Джони, направено в гаража на бай Минчо от Левски и се надявай, че мозъка ще е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• от DarknessY
      Здравейте, интересува ме мнението Ви по отношение на изучаване на специалност Психология в задочна форма. Предлагащите го университети са сравнително малко, като в София никъде я няма тази специалност в тази форма на обучение. Интересувам се силно от науката и желанието ми е по-скоро не да получа дипломата, а реално колкото е възможно по-добра информация да получа в краткото време, което предполага изучаването в задочна форма. Идеята ми е да споделите Вашите впечатления за отделните ВУЗ-ове, които предлагат специалността и къде би имало смисъл да се изучава, а евентуално и дали изобщо има смисъл да се изучава в тази форма на обучение. 
      Университети, които видях, че предлагат специалността са:
      Пловдивски, Великотърновски, Благоевградски, Бургаски свободен и Варненски свободен.
      Благодаря Ви!
    • от _ramus_
      Създавам темата с няколко извадки. Този похват не е характерен за мен, но си имам свои съображения за него.
      Мотива за темата - е универсалното за всеки субект, влияние на неговите основни положения за света и себе си, проявяващи се като "убеждения". Както и значението на съдържанието на тази думичка, за всеки един пишещ, вкл. и в този форум.
      Темата не е написана на "народен език" и за нейната когнитивна адекватност при прочита й са нужни поне базови знания за положенията и механизмите в психичния свят на всеки човек...
      Интересно би било, ако коментиращите по темата се опитат да взимат под внимание СИНДРОМА "ДАНИНГ-КРЮГЕР"
      ========
      =========

=============
      =====

============
    • от apostoloff
      ИСТИНАТА ЗА ВЪШЕБНОТО БИЛЕ                       

Под термина медицинска марихуана се разбира приложението на канабис и канабиноидни съединения за лечение на болестни състояния или облекчаване на техни симптоми. Канабисът се използва за намаляване на гаденето и повръщането при химиотерапия и при пациенти със СПИН, както и за лечение на болка и мускулни спазми.

Освен това медицинският канабис има няколко допълнителни благоприятни въздействия. Канабиноидите могат да се използват като стимуланти на апетита, антиеметици, спазмолитици и имат някои аналгетични свойства. Те могат да бъдат полезни за лечението на хронична, несвързана с раково заболяване болка.

В повечето части на света употребата на канабис за развлечение е незаконна, но медицинската му употреба е разрешена в страни като Австрия, Канада, Финландия, Германия, Ирландия, Израел, Италия, Холандия, Португалия и Испания. Федералното законодателство на САЩ забранява употребата на канабис, но 20 щата и окръг Колумбия са легализирали употребата му в щатското си законодателство.

Набиращ популярност в западния свят, медицинският канабис е непрекъснато подлаган както на критики, така и на възхвала от обществото. В научните среди става все по-престижно да се правят изследвания с канабиноиди, въпреки тежките ограничения, налагани от много правителства.

Най- често медицинският канабис се употребява за потискане на гадене и повръщане, повишаване на апетита и овладяване на болката при хронични болки, мускулни спазми и проблеми със съня.

Как действа тя на тялото? Като всяко лекарствено средство, медицинския канабис има някои странични ефекти. Повечето от тях са леки, но ако приемащият не е подготвен за тях, могат да доведат до дискомфорт и уплаха.

Най-често срещаният ефект са зачервените очи. Канабиноидите имат функциите на мускулен релаксант – те отпускат гладката мускулатура, включително и тази на капилярите – най-тънките кръвоносни съдове. Това понижава общото кръвно налягане, увеличавайки кръвоснабдяването на тъканите. Най-видим е ефектът в очите, където разширените капиляри стават видими и придават зачервения изглед на очите. Макар да е само временен ефект, той е свързан със сухота в очите – съветва се употребата на обикновени капки за очи за да се избегне дискомфорт.

Друг страничен, временен ефект е „сухата уста“. Канабиноидите понижават активността на слюнната жлеза, което води до липса на овлажняване в устната кухина. Това може да се контрира, при това с висока ефективност чрез чаша вода.

Един от по-сериозните ефекти е промяната в нивата на енергия – приемащият може да се отпусне и да стане летаргичен или дори бавно да заспи, но може и да стане хиперактивен и изпълнен с желание за различни занимания. Това зависи предимно от вида медицински канабис. Съществуват три основни вида канабис: индика, сатива и рудералис.

Видовете индика се отличават с качествата да отпускат тялото и ума, понижават енергията и често забавят речта и реакциите. Те се препоръчват за нощна употреба, особено при хора страдащи от безсъние.

Видовете сатива имат почти противоположно действие – повдигат енергията и настроението, действат силно стимулиращо на централната нервна система и често могат да има халюциногенни компоненти.

Третия вид- рудералис- се среща предимно в централна Русия и Сибир. Макар да е по-слабо известен, той е най-добрият избор за медицински цели. Съдържа по-малко THC, психоактивната съставка на канабиса, но има най-много канабидиол – фитоканабиноид с около 40% присъствие в екстракт от растението. Канабидиола почти няма странични ефекти, няма регистрирана психоактивност, не се намесва в психомоторните и психологични функции, но действа облагородяващо на нервната система.

Съветва се избягване на всякакви продукти със съдържание на канабиноиди от хора със сърдечносъдови заболявания – могат да изпитат силен дискомфорт от спада в кръвното налягане, да настъпи уплаха и сърцебиене, което трудно се овладява без чужда помощ. За тяхно успокоение - фатални изходи от канабис досега не са известни на науката, свръхдоза не е установена.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ, Esq.

• от soft revolution
      Температурата на въздуха е 9*C,облачно, 89% влажност на въздуха. Намирам се в стая на третия етаж в една къща . Пред огледалото.

Някога поглеждали ли сте се в огледалото? Знаете ли местоположението на бенките върху лицето си? Гледали ли сте себе си толкова дълбоко, че да искате да сътворите триизмерен модел, за да прецените колко точно сте висок спрямо хората, които познавате, сградите и предметите, покрай които минавате всеки ден.  Аз съм ниска, но имам един висок приятел. От време на време го питам има ли нещо интересно от неговата гледна точка, което аз не мога да видя. Например, какво има на най-горният рафт в супермаркета. Аз пък му разказвам за храстите. Той не забелязва храстите, защото е твърде над  тях и не обича да си гледа в краката. А на мен пък нали са ми на височината на очите повечето и доста храсти съм виждала. Харесвам ги. Някои са красиви.

Вие колко сте висок? Представихте ли си себе си в офиса или в кухнята, докато ядете.  Или колко място заемате на леглото си. Аз мисля, че заемам около 73,8% от площта на матрака.  А вие колко заемате спрямо планетата земя?

Как изглеждате спрямо съседа ви от дясно, който всеки ден разхожда кучето си в 7:30 сутринта. Или момичето от магазина на ъгъла, което работи втора смяна от вторник до петък, а в извънредни случаи и събота?
          Кой сте вие за тях? Кой ще сте за себе си, ако имате възможност да се запознаете със себе си?  Бихте ли се поканили на чай или топъл шоколад в петък следобед?

Ако кажете ДА, значи не разбирате и думичка от това което казвам и горещо ви препоръчвам да спрете да четете преди да съм ви нанесла тежък  вербален удар!

... Продължавате да четете нали? Но вече ме мразите.

Та докато седях и гледах себе си от главата до петите, се замислих за гласа си. Чувала съм го само на запис и репрезентацията, която мозъкът ми създава в собствената ми глава, но дори не мога да си го представя. Дали е дрезгав, писклив или пък секси?  Няма значение, ще попитам момичето в магазина.

Преди три години излизах с един ангел. Името му също беше такова. Веднъж го попитах:

-      „Ти смяташ ли, че аз те обичам?”

-      „Чувствата ти към мен се състоят от 63% любов, 21% апатия, заради влечението ми към низши човешки пороци като хазарта, 8% гняв, защото сложих лук в салатата и 8% страх, че някой ден ще спреш да ме обичаш и ще ме нараниш.”  – Отговори той спокойно, докато изтискваше резенче лимон върху рибата си .

-      „Знаеш, че не обичам лук в салатата.” – отбелязах нервно и се заех с махането на кости от рибата си.

След няколко месеца го попитах защо ми е дал точно такъв отговор и той отвърна – „Защото обичаш да измерваш всичко в проценти.”

Никога не съм забелязвала такава тенденция в себе си. Колко ли още неща не знам за себе си, които Ангел знае?  Или съседът ми от дясно, или дори кучето му. Видях на отсрещния тротоар полицай.

Веднъж ме спря един полицай. "Какво ли иска от мен си", мислех. Искаше ми личната карта. Провери името ми в базата данни, та значи той знае трите ми имена, адрес, ЕГН и номер на личната карта и че не съм извършвала престъпления. Така казва системата. Когато бях на единадесет, откраднах сокче от магазина до училище. Ако системата знаеше това, може би щеше да ме заключи, защото вече съм в системата.

Реших да проверя какво знае интернет за мен.

Намерих няколко проекта в коите съм участвала („Влиянието на техниката върху модерното общество ” и „Бъдещето на виртуалната реалност” - нищо, което си струва да разказвам.) и естествено Facebook профила си.

Каза ми, че преди една година, на тази дата съм споделила песен на Nirvana.

Бях забравила, че харесвам Nirvana. Нищо, хубаво е, че Facebook помни. Явно компютърът ми е по-умен от мен. Естествено, че е. Аз не мога да сметна 23875 x 6748764 за по-малко от секунда, а той може. Може също да ми разкаже теорията за относителността на Айнщайн или да ми изнесе лекция по механика на флуидите. Добре, че не може да може да се движи и да извършва действия на базата на алгоритми, които събират и прилагат по различен начин цялата информация в интернет пространството...

Седях си веднъж в офиса и правих проект за голяма компания. Мащабна софтуерна иновация, която ще улесни транзакциите на пари през мобилни телефони. Температурата беше 18*C , слънчево, влажност на въздуха - 12%.

През прозореца видях момче от маркетинговия отдел на същата голяма компания. Играеше тенис на маса и имаше най-зелените очи които съм виждала. Обичах го 100% , а дори не знаех трите му имена, адрес, номер на лична карта, какви продукти минават през касата в супермаркета и в колко часа разхожда кучето си. 

• Дарение

• Добави ново...