Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер, един бърз въпрос. Дъното ми е Gigabyte GA-AB350-Gaming в момента имам 2х8bg Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSB на двата червени слота. Обмислям да закупя още две плочки по 8GB 2666MHz (или 2 по 16GB ако е възможно) та въпросът ми е как да ги активирам, защото в спецификациите на дъното видях, че подържам до 64Gb там пише следното 

1. 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
  2. Dual channel memory architecture
  3. Support for DDR4 3200(O.C.)/2933(O.C.)/2667*/2400/2133 MHz memory modules
    * Support for higher than DDR4 2667 MHz may vary by CPU.
  4. Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)
  5. Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
  6. Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Виктор Алексиев написа:

как да ги активирам

?

Слагаш и пускаш.

Точно сега като поскъпна паметта ли се сети да вземеш още? Сигурно ли е, че ти трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как трябва да ги комбинирам две еднакви на 1 цвят или различни, защото имам желание да взема 2 16GB 2666MHz? Допълнителни корекции трябва ли да правя в BIOS-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента имаш две платки и работят в dual channel, какво ти подсказва логиката ако искаш да добавиш още две памети и искаш да запазиш работата в dual chanel?

Аз ако вземах 2x16GB щях да гоня възможно най-високата честота която е икономически изгодна, много бих се замислил дали да не разкарам след това наличната ми памет.

Ако не е тайна за какво са ти 48GB оперативна памет?

За биос-а може да каже най-вече този който е ровил в него, но ако всичко е на автоматични настройки би трябвало след поставянето на паметта просто да запали. Може да се погледне ръководството на дъното какви памети харесва (SS, DS ... и т.н подробности) и коя къде как да е поставена, комбинирана и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше ли някакво значение дали едностранни или двустранни са модулите и ако двата кита се различават в това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

В момента имаш две платки и работят в dual channel, какво ти подсказва логиката ако искаш да добавиш още две памети и искаш да запазиш работата в dual chanel?

Аз ако вземах 2x16GB щях да гоня възможно най-високата честота която е икономически изгодна, много бих се замислил дали да не разкарам след това наличната ми памет.

Ако не е тайна за какво са ти 48GB оперативна памет?

За биос-а може да каже най-вече този който е ровил в него, но ако всичко е на автоматични настройки би трябвало след поставянето на паметта просто да запали. Може да се погледне ръководството на дъното какви памети харесва (SS, DS ... и т.н подробности) и коя къде как да е поставена, комбинирана и т.н.

Ами коя честота би запалила с наличните ми плочки? Старите не мисля да ги сменям поне за сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А процесорът е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Виктор Алексиев написа:

AMD Ryzen Threadripper 2920X

...и как точно е монтиран на описаната дънна платка:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, sliderum написа:

С теслата и вълшебните думички " Ей сега ти ..... ...... ..... " :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, sliderum написа:

Може нещо и аз да бъркам... така пише на перката не съм я свалял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Виктор Алексиев написа:

Може нещо и аз да бъркам... така пише на перката не съм я свалял. 

Speccy, Aida64 .... за какво са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Speccy, Aida64 .... за какво са?

AMD Ryzen 7 2700X Octa-Core 3.7GHz AM4 това показва тя. Грешката е моя, извинявам се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смиленият максимум е 2933МТ/с  за паметта. Вероятно ще може да се оверклокне до толкова наличната. По-голям обем за какво Ви е нужин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Смиленият максимум е 2933МТ/с  за паметта. Вероятно ще може да се оверклокне до толкова наличната. По-голям обем за какво Ви е нужин?

Нищо не разбрах :D , може ли да сложа 2х16GBс тези които имам и до колко MHz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да този кит не би трябвало за има проблеми да работи и хайде по-лаишки да го напиша: на 2933 MHz

За да заработят на тази честота обаче, или трябва да са фабрично нагласени на нея и така закупени, или ако са с по-ниска фабрична честота трябва да се оверклокнат ръчно до нея. Понеже става ясно, че големият кит още не е закупен, по-лесно ще е да сведете избора си до подходящ като честота комплект. Чисто теоретично и наличните 2Х8ГБ биха могли да заработят заедно с тях, но ще станат общо две устройства памети(съставени от четири модула), а контролера за оперативната памет в процесора с архитектура ЗЕН+( Pinnacle Ridge ) в този случай гарантира стабилна работа на честота от максимум 2667 MHz  с едностранни модули и до 2400 с двустранни, ако не съм се объркал и ако новозакупените са на по-висока  ще даунклокнат до нея, а може да се наложи това да се направи и ръчно в БИОС. Понеже едва ли ще са ви нужни в близките няколко години повече от 32ГБ оперативна памет, освен ако не използувате специфични софтуери просто след придобиването на 2Х16ГБ комплекта монтирайте него, а наличният от 2Х8ГБ използувайте на друга машина, ако имате такава или го продайте.

Ето схемата, тя е еднаква за всички производители на дъна с АМ4 джоб:

4xPR_2933-2133.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, sliderum написа:

Да този кит не би трябвало за има проблеми да работи и хайде по-лаишки да го напиша: на 2933 MHz

За да заработят на тази честота обаче, или трябва да са фабрично нагласени на нея и така закупени, или ако са с по-ниска фабрична честота трябва да се оверклокнат ръчно до нея. Понеже става ясно, че големият кит още не е закупен, по-лесно ще е да сведете избора си до подходящ като честота комплект. Чисто теоретично и наличните 2Х8ГБ биха могли да заработят заедно с тях, но ще станат общо две устройства памети(съставени от четири модула), а контролера за оперативната памет в процесора с архитектура ЗЕН+( Pinnacle Ridge ) в този случай гарантира стабилна работа на честота от максимум 2667 MHс едностранни модули и до 2400 с двустранни, ако не съм се объркал и ако новозакупените са на по-висока  ще даунклокнат до нея, а може да се наложи това да се направи и ръчно в БИОС. Понеже едва ли ще са ви нужни в близките няколко години повече от 32ГБ оперативна памет, освен ако не използувате специфични софтуери просто след придобиването на 2Х16ГБ комплекта монтирайте него, а наличният от 2Х8ГБ използувайте на друга машина, ако имате такава или го продайте.

Ето схемата, тя е еднаква за всички производители на дъна с АМ4 джоб:

4xPR_2933-2133.png

Да разбирам, че няма да има проблем ако сложа 2x16GB 2666MHz в другите два слота? Благодаря за изчерпателния отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако единият комплект е с двустранни модули, или ако и двата комплекта са с такива, ще тръгнат на максимум 2400МХц, важно е да се уточни, че BLS8G4D26BFSB  е двустранна компановка, докато примерно BLS8G4D26BFSBK  е с едностранна. Така че проверете дали наличната Ви памет няма едно "к" в края на продуктовият номер, ако няма и новият комплект, който закупите също е с двустранна, едва ли ще може да надмине 2400МХц. Но да, ще работят заедно, като може да се наложат известни ръчни настройки в БИОС, примерно избиране на подходящ XMP профил.

Подробно инфо за паметите си може да намерите тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64317662_1081732102019754_5568965118387027968_n.jpg

Цялата идея е да може да се отварят повече прозорци на заден план без да има проблем, защото сега забива от време на време, а "уж" не трябва, когато отворя диспечер на задачи, РАМ паметта е винаги на 90/100% и за това мисля да го ъпгрейтна. Разликата в цената им е около 50лв на плочка и мисля да закупя 16GB за да не се налага в близко бъдеще да ги пипам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Виктор Алексиев написа:

64317662_1081732102019754_5568965118387027968_n.jpg

Цялата идея е да може да се отварят повече прозорци на заден план без да има проблем, защото сега забива от време на време, а "уж" не трябва, когато отворя диспечер на задачи, РАМ паметта е винаги на 90/100% и за това мисля да го ъпгрейтна. Разликата в цената им е около 50лв на плочка и мисля да закупя 16GB за да не се налага в близко бъдеще да ги пипам. 

Хвърлям боба и си мисля, че ще си дадеш парите на вятъра ...

Забива - силна дума, но така казана за мен не значи нищо!

Дано да греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Виктор Алексиев написа:

...

16ГБ и такъв процесор и да забива от отворени прозорци?...Защо не минете през антивирусната секция на форума?

Разбира се, може и да е просто омазана ОС-ма, а не вируси, ама за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няколко добавки на браузъра ми правиха сериозен memory leak и 16-те GB RAM, които имам, заминаваха, че и page file ползваше. След като ги разкарах на принципа проба-грешка, нещата се оправиха и 4-5 GB максимум съм виждал да ми заема, при отворени 10+ таб-а. Не е ясно при теб какви прозорци отваряш и кои приложения, но провери дали нямаш подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

16ГБ и такъв процесор и да забива от отворени прозорци?...Защо не минете през антивирусната секция на форума?

Разбира се, може и да е просто омазана ОС-ма, а не вируси, ама за всеки случай.

Операционната система е 10 pro оригинална, компютъра се използва главно за игри, филми и такива забавления. При включването на 2/3 игри + музика и някой video stream с още няколко работещи програми на заден план, рамта просто загива. Все пак затова са дадени толкова пари по сглобяването му и е с такива параметри. Ако беше нужен за цъкане само в браузъра щеше да е друга машината 😉. Доста се отклонихме от темата, въпросът беше дали ще тръгнат успешно и дали да ги поръчам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Виктор Алексиев написа:

Операционната система е 10 pro оригинална, компютъра се използва главно за игри, филми и такива забавления. При включването на 2/3 игри + музика и някой video stream с още няколко работещи програми на заден план, рамта просто загива. Все пак затова са дадени толкова пари по сглобяването му и е с такива параметри. Ако беше нужен за цъкане само в браузъра щеше да е друга машината 😉. Доста се отклонихме от темата, въпросът беше дали ще тръгнат успешно и дали да ги поръчам. 

Ааа, това което пишете сега, е напълно възможно да се случи да забави и дори да забие, а то е различно от отварянето на известен брой прозорци в браузера, което писахте преди.

Проследете с подходяща програма, или с мениджъра на процесите в уиндоус, натоварването на всичките компоненти при подобни условия като проценти, също и температурите. Не е невъзможно при зле монтирано охлаждане и процесорът да тротва. Може да кляка не само оперативната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2/3 игри и 2-3 игри има разлика :)

Чудно ми е как се играят 2-3 игри едновременно ... ама аз какво разбирам от игри, пак от компютри ...

Дори да напълни оперативната памет имаш swap - тоес теоретично системата не трябва да забие, може да бави, цикли (паркет) и т.н., но не и да откаже тотално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...