Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

SecureAPlus Freemium,проблеми,решения

Препоръчан отговор

Взеха да бъгват и крашват браузърите ми -време е да се деинсталира Сепчо.   Това сингапурче вероятно ще е най-добре в комбинация с безплатната стена на Комодо. Това смятам да оставя за по-дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, attj написа:

Взеха да бъгват и крашват браузърите ми -време е да се деинсталира Сепчо.   Това сингапурче вероятно ще е най-добре в комбинация с безплатната стена на Комодо. Това смятам да оставя за по-дълго.

Недей ATTJ два ХИПС-а ще ти разкажат играта.Тествах този дует и получих серия от сини екрани,накрая деинсталирах и комотко и сингапурчо и сложих Online Armor.От него получих един вечен син екран,та се наложи да преинсталирам.Сега съм с Уин 7 без антивирусна,системата е пъргава и лети...:jumping11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Станислав Маринов написа:

Недей ATTJ два ХИПС-а ще ти разкажат играта.Тествах този дует и получих серия от сини екрани,накрая деинсталирах и комотко и сингапурчо и сложих Online Armor.От него получих един вечен син екран,та се наложи да преинсталирам.Сега съм с Уин 7 без антивирусна,системата е пъргава и лети...:jumping11:

При теб се е било стигнало до увреждания на ползваната ОС.   Двете програми са с разнообразни настройки и се сработват добре -аз просто все едно съм заместил антивируса на Комодо със сингапурската програмка.     SEP 14  е на служебния ми компютър - той е с  Уин 7.  Без никакви преинсталации при многогодишно ползване.   У дома на ХР  засега предпочитам  сингапурчо с комодко , докато на лаптопа с Уин 8  все си царува Кихчо -360 TS,  също без преинсталации вече 5 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От нямане на работа днес взех, че стартирах безплатния онлайн сканер на Есет и той постави в карантинира 17 файлчета на сингапурската програмка.   Не изпълни указанието ми да възстанови файловете и бяха увредени  около половината от тях.   Заради словашкото безплатно недоосведомено недоразумение се наложи да почиствам с каквото се сетя и да преинсталирам сингапурчето.  Симантек ги разпознаваше.   Сега всичко изглежда наред.  Досега никога не съм ползвал програма с 12 антивирусни енджини.  Хипсът на Комодо и той блокира файлче на сингапурския антивирус - поне после съобразно моята преценка го отблокира като доверен.  Интуитивно усещам - тази комбинация е уникален максимум! Сканерът на Нодчо се оказва недоразвит и непрепоръчителен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почна се и с фалшивите тревоги - енджинът на Икарус подгони файлчета на  Gom плеър.   Другите 11 енджина едва ли и те ще си кротуват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, attj написа:

Почна се и с фалшивите тревоги - енджинът на Икарус подгони файлчета на  Gom плеър.   Другите 11 енджина едва ли и те ще си кротуват.

При мен Комодко-антивирус отдавна гони файлчета на PotPlayer.

Gom-ното и Пота са жълти-корейски творения,чиято единствена функция е кражба на лични данни на американци и бели европейци.

Достойни ученици на Поднебесната империя...:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той и Кихчо все си лови файлчета на KM плеър и Биткомет - ама те си работят дори и като са в карантина.  Азиатска им работа.  Сингапурчо и той е от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SecureAPlus Freemium е само с 12 антивирусни енджина - за да станат 13 инсталирах и безплатната Panda Dome.  Добре се сработват за сега с безплатната стена на Комодо.  Не е за вярване -то можело с 13 енджина отпред и с най-добрата безплатна защитна стена отзад.  Системата лети - незнайно докога.  Весела работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ATTY голяма грешка си направил, вместо испанеца трябваше да сложиш мамалигара, той е на светлинни години по детект-рейтинг...

А и скоро очаквай имплозия от сини екрани...:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Станислав Маринов написа:

ATTY голяма грешка си направил, вместо испанеца трябваше да сложиш мамалигара, той е на светлинни години по детект-рейтинг...

А и скоро очаквай имплозия от сини екрани...:lol6:

Мамалигарчо ми е в като вграден в състава на Кихчо.  На друг компютър.   Защо сини екрани?  Всички контролни проверки при сингапурчо и при испанката уж са на отдалечени сървъри.  Стената на Комодко   / това всъщност си е Comodo IS Premium само без антивируса/ се пробва всичко тотално да контролира.  Системата лети, дори браузърите ми сякаш спряха да крашват.  Кефя се с 13 енджина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещате, че тези енджини са само облачно базирани (взети назаем от VirusTotal)? Програмата има само 1 такъв и то ако се инсталира ClamAV. Ако се инсталира без ClamAV, SecureAplus може да работи с всяка една друга програма за защита. Колкото до сините екрани пак не съм много убеден, че ще има такива, защото макар да има застъпващи се функции (като облак и стартиране в пясъчник и репутационен анализ) Comodo се води HIPS, SecureAplus се води anti-exe (макар и двете да се водят default-deny). Аз лично не виждам причина Comodo Fiewall (без антивирусния компонент), SecureAplus (без антивирусния компонент) и Panda Dome да се сработят, макар че вместо Panda бих избрал да речем Kaspersky Free (заради SystemWatcher-a и възможността да rollback-ва промени интродуцирани от ransomware). Все пак допълнителна програма като SecureAplus/VoodooShield не е съвсем излишна в това комбо и предоставя защита срещу FileLess заплахи. (Особено VoodooShield, която хваща и различни командни редове). Разбира се Kaspersky Free не е единствената безплатна антивирусна, НО спестява инсталирането на две други програми (ако не се ползва Kaspersky free в комбинация с Comodo Firewall, тогава е препоръчително да се сложи AppCheck Anti-Ransomware, който пък има и Anti-Exploit модул и спестява качването на Malwarebytes Anti-Exploit). С други думи като се комбинират програми трябва да се направи някаква стратегия, а не просто да се накачулят някакви програми като Коледна елха. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ClamAV също ми е инсталирана и така ползваните енджини са 13  -  макар, според мен,  Comodo IS Premium Free  само без антивируса, може и без всичките тях.  Тогава не бих очаквал фалшиви тревоги.    Всички други компоненти на безплатния пакет на Комодо са включени.  Panda Dome  не създава конфликтности засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз ако бодна  SecureAplus редом до Кашперски Тотал Секюрити дали ще стане мазало?

И с Клама ли да бъде или без?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Станислав Маринов написа:

Ми аз ако бодна  SecureAplus редом до Кашперски Тотал Секюрити дали ще стане мазало?

Защо  не пробваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Станислав Маринов написа:

Без Clam разбира се. То и без това тя няма чак такъв висок detection rate, че да се натоварва с втори скенер в реално време. Иначе KIS си има всичко като цяло, но както сам видя и KSN не дъни понякога. SecureAPlus би трябвало да се сработи с него, защото е на принципа на whitelisting и anti-exe, а KIS е по-скоро behaviour blocker + HIPS + други неща. Макар че TAM модула до голяма степен обезсмисля Anti-Exe. Но то и HIPS-a на Comodo го обезсмисля. Аз по-скоро бих сложил нещо като Voodooshield и/или OSArmor и/или Malwarebytes Anti-Exploit до KIS, вместо SecureAplus, но това си е мое мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Станислав Маринов написа:

защото не съм на тестовия лаптоп

Лично аз, по много причини, никоя програма на Касапчо не бих сложил при подобни експерименти - въпреки, че форматирания и преинсталации не ме притесняват. Според мен Касапчовите версии не следва да се накачулват с алтернативни уж сътрудници.  Поне аз в това нямам успехи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отбелязвам добро сработване на сингапурската програмка и с  360 TS на Win 8.1- активните антивирусни енджини вече са 14.   Най-могъщ си е Кихчовият - крепят го около един милиард ползватели.    Другите 13 взети заедно вероятно нямат толкова.  Това е нелош избор за хора, които няма да се шашкат и впечатляват от сложни сработвания или фалшиви тревоги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Сингапурската програма си е истински уникат - не ми дава днес да стартирам безплатния сканер на Касапчо.  Блокира автоматично работата на два драйвера, въпреки, че приложението е подписано от КасперскиЛабс.   След няколко потвърждения и три принудителни рестарта най-после сканерът на Касапчо тръгна и след сканиране около 2 часа нищо не намери.  Поне не се излага като  сканерът на  ESET.     Със своите енджини по параноичност сингапурчо превъзхожда с голяма разлика Касапчо и Нодчо и нека това е предварително известно на тези, които решат да го инсталират.  За мен ползването му е истинско удоволствие

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, .Alex&Vanko. написа:

Убу да се заключиш!

Аз така съм се заключил, че сам не мога лесно да се отключа.   Така обаче никакви буби не могат да ми гостуват и е въпрос на време да си махна суперзащитата. Просто така си нямам занимавки.  Със Сепчо и Кихчо такова ниво на защитеност не съм успял да достигна.  Трудно е за вярване - хипсът и сандбоксът на Комодо все са изпреварени от проактивния сингапурчо и бездействат в резерв.      Отбелязвам безпроблемно обновяване на сингапурската програма през същата -без деинсталиране на старата версия.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Георги е с комплексно ОС образование и може да се справи с външна стена. Ти и аз ще пропуснем нещо или ще блокираме друго което не трябва. Заминаха си добрите стени. Слага се секюрити пакет. Тормоз няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, .Alex&Vanko. написа:

Георги е с комплексно ОС образование и може да се справи с външна стена. Ти и аз ще пропуснем нещо или ще блокираме друго което не трябва. Заминаха си добрите стени. Слага се секюрити пакет. Тормоз няма.

Стената на Комодо всъщност си е пакета с неинсталиран антивирус на Комодо.  Няма никакъв тормоз.Не са си заминали добрите стени. Пробвай. Работи перфектно с всички антивируси!  Лично мен най-ме кефи с все мълчащия безплатен  Rising. Защото няма фалшиви тревоги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Шестата финална версия на програмата при мен безпроблемно се ъпгрейдна -  има промяна за срока на валидност на лиценза   https://www.comss.ru/page.php?id=1882

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване