Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

winl0k

Колко силен трябва да бъде един компютър за Flash игри?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, winl0k написа:

С коя ОС си?

Това е Linux  Ubuntu много различна от Windows OS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Това е Linux  Ubuntu много различна от Windows OS. 

Виждам, че е различна от Windows. Моят компютър заводско идваше с Linux.

Windows-a, с който съм в момента тегав ли е много? Дайте мнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, winl0k написа:

Виждам, че е различна от Windows. Моят компютър заводско идваше с Linux.

Свали последната Ubuntu и го пробвайте, без да се инсталира, от флашка или диск като Live CD, аз бих препоръчал да видите и Linux Mint отново без да инсталирате как ще работи и ако ви допадне тогава с малко четене и което не е ясно с помощ от тук ще го инсталирате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Свали последната Ubuntu и го пробвайте, без да се инсталира, от флашка или диск като Live CD, аз бих препоръчал да видите и Linux Mint отново без да инсталирате как ще работи и ако ви допадне тогава с малко четене и което не е ясно с помощ от тук ще го инсталирате. 

Не ли на виртуална машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сложиш 8.1,трябва и от програми и компоненти да сложиш отметката на net framework 3,5(2 и 3)и да ги свалиш,след това с ъпдеитите ще получиш и по-новите версии..............може да трябват за играта,ръчно трябва да изтеглиш и Visual C++ .

Екранна снимка (32).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, winl0k написа:

Не ли на виртуална машина?

Може и на виртуална машина, но с тези 4GB обща рам памет и двуядрен процесор какъв ресурс ще заделите за виртуалната машина? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и на виртуална машина, но с тези 4GB обща рам памет и двуядрен процесор какъв ресурс ще заделите за виртуалната машина? 

За сега не мисля да пробвам нищо понже тъкмо инсталирах този Windows, радваме и за сега ще седя на него.

преди 3 минути, Слави Маринов написа:

След като сложиш 8.1,трябва и от програми и компоненти да сложиш отметката на net framework 3,5(2 и 3)и да ги свалиш,след това с ъпдеитите ще получиш и по-новите версии..............може да трябват за играта,ръчно трябва да изтеглиш и Visual C++ .

Екранна снимка (32).png

Аз се пробвах да инсталирам NET Framework-а, но получаваше грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 8.1 и съм сигурен,че не е проблема ОС,а нещо друго..............и аз отварях играта и няма проблем и при мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Аз съм с 8.1 и съм сигурен,че не е проблема ОС,а нещо друго..............и аз отварях играта и няма проблем и при мен!

Погледна ли хардуера  на лаптопа че се правят заключения, виж процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Погледна ли хардуера  на лаптопа че се правят заключения, виж процесора. 

Да,видял съм го,а ти видял ли си,че е имало 10ка по-рано на този лаптоп?Автора твърди,че има драйвери за 7 и 8.1,пък и съм убеден,че 8.1 не е по-тежка ,или мудна от 7цата,дори напротив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Да,видял съм го,а ти видял ли си,че е имало 10ка по-рано на този лаптоп?Автора твърди,че има драйвери за 7 и 8.1,пък и съм убеден,че 8.1 не е по-тежка ,или мудна от 7цата,дори напротив!

Имало е Windows 7 32 bit , не е само до ОС, драйверите са от голямо значение колко гладко ще работи дадена ОС. Преди време на един калкулатор с  процесор Celeron n3050 тествах от 7 до 10 като от Windows OS работеше най- добре на 7, разбира се аз избрах да ползвам Linux на тази машина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е Windows 7 32 bit ,

Преди това е имало и 10ка,но в другата тема на автора го пишеше.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Преди това е имало и 10ка,но в другата тема на автора го пишеше.:)

Ако бях на негово място вместо да правя теми n- на брой щях да сложа Windows 7 64bit още в началото след като с него всички работи добре. Защото до клокото съм разбрал идеята беше да се ползват всичкта налична рам памет което с 32bit OS не бе възможно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Ако бях на негово място вместо да правя теми n- на брой щях да сложа Windows 7 64bit още в началото след като с него всички работи добре. Защото до клокото съм разбрал идеята беше да се ползват всичкта налична рам памет което а 32bit OS не бе възможно. 

С 32bit работеше добре, но няма гаранция как ще е с 64 bit.

Колкото до използването на паметта - начин има, но пак ударихме на камък със ЗКУ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

С 32bit работеше добре, но няма гаранция как ще е с 64 bit.

Колкото до използването на паметта - начин има, но пак ударихме на камък със ЗКУ.

Автора от машината иска повече от което може, според мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах защо ми беше локната рамта на 2,23 рам, не заради 32 бита, ако не бях го локнал с една опция щях да ползвам като сега 3,47 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах защо ми беше локната рамта на 2,23 рам, не заради 32 бита, ако не бях го локнал с една опция щях да ползвам като сега 3,47 рам.

Каква е тази опция? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Каква е тази опция? 

Бях видял, че уж било бууст, но се оказва обратното, в msconfig при таба boot, цъкаш advance boot и пускаш максимум ядра и максимум рам да полва компютъра.

32 битов Win до колко рам може да ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях видял, че уж било бууст, но се оказва обратното, в msconfig при таба boot, цъкаш advance boot и пускаш максимум ядра и максимум рам да полва компютъра.

32 битов Win до колко рам може да ползва?

Нищо подобно, hardware reserved memory се определя от BIOS , не от OS! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Нищо подобно, hardware reserved memory се определя от BIOS , не от OS! 

От там го включих...

Ако ще инсталирам нов Windows 32 битов или 64 битов да бъде? Искам да мога да ползвам макса от рамта ми, която ще бъде 3,5 рам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, winl0k написа:

От там го включих...

Ако ще инсталирам нов Windows 32 битов или 64 битов да бъде? Искам да мога да ползвам макса от рамта ми, която ще бъде 3,5 рам...

Ако инсталирате 32 bit се връща в изходно положение, за да се ползва максимално от инсталираната рам памет инсталирате 64bit  OS още вчера в първата тема писах това. В случая говорим за Windows 7 64bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Ако инсталирате 32 bit се връща в изходно положение, за да се ползва максимално от инсталираната рам памет инсталирате 64bit  OS още вчера в първата тема писах това. В случая говорим за Windows 7 64bit.

А 32 битов WIn до колко рам подържа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А 32 битов WIn до колко рам подържа?

Зависи от компютъра, по устав е до 4GB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Мисля да сложа 7-ца 32 бита и без да си локвам рамта, че правя големи глупости така. Добра ли е идеята?

Благодаря! Мисля да изтегля 7 ълтимате 32 битов, да ползвам 3,5 рам памет както сега и другото, което попринцип става е видео картата да взима 500мб тоест от тези 4гб рам да остана за ползване с 3,5. Добра ли е идеята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, winl0k написа:

Благодаря! Мисля да сложа 7-ца 32 бита и без да си локвам рамта, че правя големи глупости така. Добра ли е идеята?

Идеята не е добра, защото отново нама да се позва наличната рам памет. Нали от там започна всичко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...