Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Прожлема е в цялото село нямаме налягане и къпането е много трудно. Някои си сложиха хидрофор и са добре но аз трудно ще сложа защото водомера ми е на 100м. от къщата и трябва да се копае да се прекара ток до там.Чувал съм за някакви помпи който се слагат към бойлера но си нямам напретстава какви са някой знае ли трябва ми по добро налягане само към банята и какво друго трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва схема с приблизителните височини на водомер, душ. бойлер, чешми. Или поне относителните между тях. Но като няма вода и налягане не знам откъде ще ти дойде повече. Би трябвало инсталацията (водоснабдяването)  да е проектирана за поне 2 атмосфери налягане.

Попитайте в съответноти ВиК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valyo_93 написа:

Прожлема е в цялото село нямаме налягане и къпането е много трудно. Някои си сложиха хидрофор и са добре но аз трудно ще сложа защото водомера ми е на 100м. от къщата и трябва да се копае да се прекара ток до там.Чувал съм за някакви помпи който се слагат към бойлера но си нямам напретстава какви са някой знае ли трябва ми по добро налягане само към банята и какво друго трябва.

Бързо намирайте информация и се консултирайте с адвокат. Може да стане така ,че да ви платят обезщетение и да ви оправят проблема за тяхна сметка. Нали плащате всеки месец. Може и да спрете да плащате поради неспазване на договора за нормално водоподаване и ощетяване на собствената хигиена. Или нещо подобно . 

Още по добре сговорна дружина планина повдига , смисъл може всички да съберете по малко пари ,цялото село всеки да даде по 1 или 2 лева и да си платите на адвокат да разгледа случая .Вие правите най важното плащате , щом няма вода адвоката ще подлее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По едно време избягах от град в село, в което всяко лято нямало вода.  Купих 2 цистерни по 2 кубика всяка и ги пълнех когато има вода. На водомера се наложи да монтирам възвратен клапан, че когато няма вода ми изсмукваше водата от цистерните. От цистерната помпи каква да е водна помпа около 1 киловат мотор и праща вода в посока към водомера. Възвратния клапан спира водата и тя потича с отлично налягане в целия имот. Кеф ти душа, кеф ти пералня.

Ти щом имаш вода и нямаш налягане, ще ти свърши работа една такава помпа, която се монтира преди бойлера.

http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/pompi/circular/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gangosa написа:

Още по добре сговорна дружина планина повдига

Най-добрият вариант е групов иск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф! 30 години "демокрадция" и хората още не са се научили, че имат права и има сметка да си ги търсят по всякакви поводи. В това число и като страна по договор. Освен това, като колегата спомена, колкото повече хора го направят заедно, толкова повече е вероятно отсрещната страна да клекне, още преди да се произнесе съда. Пък, ако вдигнете достатъчно врява, може и Бойко Борисов да прилети на бял хеликоптер и да разпореди, макар че уж не му е в задълженията и правата точно това, на местното ВиК и ония да поправят проблем в рамките в максимално краткият технически възможен срок. Пък и един, или няколко сериозни протеста, с привикване на медии за отразяването им, може да направи селото известно и да заприиждат туристи и кандидати за жителство. Което, е синоним на инвестиции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени трабите на цялото село но отговора от общината е няма пари.При положение че работа в кметството не е добра идея да почна дело.Мога да пробвам с тази помпа дето ми показахте да вида дали ще има резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, valyo_93 написа:

Трябва да се смени трабите на цялото село но отговора от общината е няма пари.При положение че работа в кметството не е добра идея да почна дело.Мога да пробвам с тази помпа дето ми показахте да вида дали ще има резултат.

ВиК откога е на общината, или само на общината? Ще ам друг пример, който фигуративно се отнася и до вашето ВиК7

Цитат

„Водоснабдяване и канализация – в ликвидация“ ЕООД с ЕИК 822106665, със седалище и адрес на управление гр.Пазарджик, ул. “ Втори януари“ № 6, представлявано от Димитър Вацев, Ви съобщава:
От 01.11.2018г. функционира нов ВиК оператор под наименованието “Водоснабдяване и канализационни услуги“ ЕООД. Всички права, задължения и фактически отношения на „Водоснабдяване и канализация – в ликвидация“ ЕООД са прехвърлени изцяло на “Водоснабдяване и канализационни услуги“ЕООД с ЕИК 205323041 със седалище и адрес на управление гр.Пазарджик, ул.“ Втори януари“ № 6, представлявано от инж. Атанас Узунов.
Настоящото съобщение следва да считате за официално отправено до Вас известие за настъпилата промяна.

Не знам какво работите в кметството и не ме интересува. Толкова ли нямате съгражданин, който е образован и смел и да се заеме с организацията и евентуално с комуникацията с адвокат, какъвто би Ви бил полезен. Защо се страхувате да си потърсите правата, заедно с останалите от селото. Нали сме демокрация, нали това село е Ваше, то не е на кмета, не е на никой друг. За това ли скачахте по барикадите от 89-та до 91-ва, че в отделни случаи и в по-късни години, за да си налягате сега парцалите като страхливи мишки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valyo_93 написа:

.Мога да пробвам с тази помпа дето ми показахте да вида дали ще има резултат.

Без да има хидрофор с някакъв буферен съд, не знам как една помпа, при ниско налягане и дебит преди нея, ще създаде високо налягане и дебит след нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помпата прави вакуум и смуче от главния водопровод. Може и примерната помпа, която показах да е слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...