Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да закупя нови камери и нов хард диск за моя магазин. Искам записите да се записват на облачно пространство, но в магазина ми няма интернет.  Възможно ли е хард диска да се свърже с Wi-Fi мрежата която е до заведението до магазина ми? И ако "да" да ми препоръчате комплект камери+хард диск. Цената не е от значение, важното е камерите да са с високо качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Minecraft TV Bulgaria написа:

Здравейте, искам да закупя нови камери и нов хард диск за моя магазин. Искам записите да се записват на облачно пространство, но в магазина ми няма интернет.  Възможно ли е хард диска да се свърже с Wi-Fi мрежата която е до заведението до магазина ми? И ако "да" да ми препоръчате комплект камери+хард диск. Цената не е от значение, важното е камерите да са с високо качество.

Вземи се наспи добре, събери си мислите и опитай отново :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Вземи се наспи добре, събери си мислите и опитай отново :)

Моля, да не се заяждаш, писнало ми е от големи разбирачи като теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

street racer има право. Помисли си какво би се случило като започне да ти прекъсва безжичния интернет, защото аз до сега до не съм виждал безжичен интернет който да не прекъсва поне за малко.

И ако ще записваш постоянно не мислиш че която и облачна услуга да използваш мястото бързо ще се запълни и свърши?

И за какво изобщо ще го купуваш твърдия диск след като искаш записите ти да се записват на облак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

Моля, да не се заяждаш, писнало ми е от големи разбирачи като теб.

Не се заяждам...давам съвет!

А и в реалния живот, нещата не са като в Minecraft!

Good luck!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, grizly написа:

street racer има право. Помисли си какво би се случило като започне да ти прекъсва безжичния интернет, защото аз до сега до не съм виждал безжичен интернет който да не прекъсва поне за малко.

И ако ще записваш постоянно не мислиш че която и облачна услуга да използваш мястото бързо ще се запълни и свърши?

Тогава предложете нещо друго, защото аз искам да си кача да наблюдавам и от телефона и от компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

НЕ! Да не говорим, че безжична връзка и виденаблюдение са две несъвместими неща.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

НЕ! Да не говорим, че безжична връзка и виденаблюдение са две несъвместими неща.

На втория етаж на сградата имаме достъп до интернет. Дали ще може хард диска да стои на втория етаж, а камерите да се инсталират в магазина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

На втория етаж на сградата имаме достъп до интернет. Дали ще може хард диска да стои на втория етаж, а камерите да се инсталират в магазина?

Може да инсталираш камерите, където поискаш. После ще трябва да ги свържеш с DVR, в който да се намира хард дискът, където ще се записва информацията и ако ще искаш да ги гледаш ще ти трябва интернет свързаност. Забрави за каквито и да било облаци.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

После ще трябва да ги свържеш с DVR

Я случая NVR

Забрави за каквито и да било облаци.

Не съвсем - въпрос на пари!

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да инсталираш камерите, където поискаш. После ще трябва да ги свържеш с DVR, в който да се намира хард дискът, където ще се записва информацията и ако ще искаш да ги гледаш ще ти трябва интернет свързаност. Забрави за каквито и да било облаци.

Може ли да ми препоръчате, някакъв комплект камери+хард диск и всичко необходимо, но е важно качеството на записа да е висок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я случая NVR

Не съвсем - въпрос на пари!

:lol6:

Да, знам що ми се смееш, но постващият не иска да е с пари. А и с тези NVR имам лоши спомени.

преди 8 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

Може ли да ми препоръчате, някакъв комплект камери+хард диск и всичко необходимо, но е важно качеството на записа да е висок.

Отиваш във фирма, която се занимава с видео наблюдение. Казваш какво ти трябва и те ще ти предложат варианти в зависимост от това, което си склонен да платиш.Зависи колко камери искаш, с какво качество да е наблюдението, дали ще записват постоянно или ще правят само снимки, дали ще записват само при дадено събитие и прочие. Нещата  са комплексни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Да, знам що ми се смееш, но постващият не иска да е с пари. А и с тези NVR имам лоши спомени.

Емо не се смея на теб....така се получи...сори!

А казах NVR, защото, става дума за WiFi камери, демек....IP....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В блока, в който живея сложих ето такива камери: ROBICAM 

Сложих ги за сигурност. 

DSC02790-Smal111.png

Слагаш micro SD карта и записва с дни с много добро качество. За да не обяснявам или преписвам, ето, чети: 

https://www.robicam.bg/

Много съм доволен. Може да сложиш няколко камери и да ги гледаш през телефона по всяко време. Връзваш ги към Wi-Fi и става перфектно. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо не се смея на теб....така се получи...сори!

А казах NVR, защото, става дума за WiFi камери, демек....IP....

Няма проблем, просто или ще се прави видео наблюдение или не!

току-що, ostavime написа:

DSC02790-Smal111.png

Слагаш micro SD карта и записва с дни с много добро качество. За да не обяснявам или преписвам, ето, чети: 

Много съм доволен. Може да сложиш няколко камери и да ги гледаш през телефона по всяко време. Връзваш ги към Wi-Fi и става перфектно. 

Да и това е решение!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ostavime написа:

Сложих ги за сигурност. 

DSC02790-Smal111.png

Аз също ползвах същите камери за наблюдение и хората останаха много доволни от работата им. Където и да си по света, можеш да я наблюдаваш било през телефона или компютъра. Стига да имаш...интернет. Справят се много добре и нощно време при средно осветено пространство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НИКОГА не съм се занимавал с камери за наблюдение  и ако греша с расъжденията ми моля да ме извините , а те са:

Представете си, че сте някъде по света и искате да изпратите писмо до близък/камера/. Но той междувременно си е сменил адреса/динамично IP/ , какво ще направи пощаджията? Ще ходи в полицията/оператора// да пита за новата му регистрация? Трябва   СТАТИЧНО IP/да не се променя адреса/.Ако пощаджията има МНОГО работа /НЕТА е натоварен/,то той може да прати писмото , но може и НЕ/ще има насичане на камерата/ Трябва камерата да има НЕТ  само за нея и по-добре пътят на пощаджията да е приятен  за да доставя писма с удоволствие т.е./камерата да има кабелна връзка , а не смущавана WiFi ,Може и да не съм прав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

robicam не са лоши камери, но  не вършат много работа като детектори на движение- има много лъжливи сработвания и на практика става безсмислено . Задейства се от най- малката промяна на светлината от облаците.А нощно време инфрачервените лъчи привличат мушички и др. и пак има лъжливи сигнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за детектор на движение може би не е най-доброто, но и за тази цена... :) 

Иначе, позиционирана правилно и с изключен детектор, за да не се движи, си е перфектна. Просто я нагласяш към конкретното място и я оставяш да работи. Нощно време е същото. Тя просто си работи и записва постоянно. Няма грешни сигнали, няма нищо. :) Поне при мен е така и съм доволен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.09.2019 г. в 23:09, ostavime написа:

Сложих ги за сигурност.

Братле, китайски боклуци какво се занимаваш с тях. Марките са 2 за България, които комбинират цена и качество. Хиквижън и Дахуа, като първите са по-хубави.
Първo Wi-Fi е булшит, защото идвам с един лаптоп, правя deauth и всички камери ти изчезват моментално.
После картите памет се дънят и капацитетът им е малък. Смешно е за сериозно наблюдение. Пиша ти го, защото когато наистина ти потрябват - да не си изпатиш.
Тия дни бях на едно място, които имаха вифи камери с карти памет и когато им трябваше записа - нямаше го. Картата 32-ка и го презаписала камерата.
Ако купиш 4 карти памет по 128ГБ къде ще му дойде края с тия цени?
Wi-Fi камери и сигурност са несъвместими понятия. Мога да ти спра достъпа до нея и да я демонтирам и продам прези да разбереш какво става.
Камери вързани с жица и  TAMPER аларма, като ти се изпращат снимки в този момент на мейла са нещо съвсем различно от Чайна-майна изобретения.
И да не кажеш друго, такива са ми карали чужденци. Като минем през смешното захранване с адаптер, откровеното съмнение дали въобще са влагоустойчиви през кривото приложение и нулевата поддръжка....

на 15.09.2019 г. в 22:54, Minecraft TV Bulgaria написа:

2MP HD-TVI куполни камери Hikvision с 2MP DVR и 1-2 TB TOSHIBA диск е класиката. Плюс един UPS и метален шкаф да няма достъп до устройството лесен неоторизиран.

--------------
Проблемът на WLAN е че предаваш информация по споделен медиум/среда. Освен това докато информационният трафик се криптира, то сервизните съобщения нe. Все пак трябва клиенти, които не са асоциирани, но искат(легитимни такива) да познаят мрежата, параметрите и съобщенията от BSS-а. Можеш да зашумиш ефира или да се представиш за базовата станция(а нейният MAC се броадкаства) и да направиш DEAUTH атака, като кажеш на клиента да се разкачи. Това съобщение не е криптирано и няма как да се потвърди еднозначно, на добра воля е. Пуска някое лапе лаптопа в такъв режим и след това оставате без видео наблюдение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боклуци или не, 1 година вече не съм имал проблем. Качеството на записа е хубаво. На мен ми е достатъчно. А и аз не пазя обект от национална сигурност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ostavime написа:

Боклуци или не, 1 година вече не съм имал проблем. Качеството на записа е хубаво. На мен ми е достатъчно. А и аз не пазя обект от национална сигурност. 

Абе то можеш и да го правиш без презерватив и да не се заразиш никога с нищо, но шансът да се случи не е за пренебрегване.
Исках да ти кажа, че са много уязвими и не става въпрос за национална сигурност, а просто как даваш едни пари, а едно лапе с лаптоп може да ти ги спре и демонтира дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнението ти е нелепо и съвсем неуместно. Типично в твоя "професорски" стил.

Аз ти казвам от практиката ми, че камерите, които съм сложил работят една година безотказно. Записват, може да се върне записа назад с дни и седмици. Пак наблягам на това, че не охранявам обект от национална сигурност, а панелен блок. Някой може да открадне бурканите с компот и лютеница от мазето или бидоня за киселото зеле. 

Естествено, че са уязвими. Кое не е уязвимо? За 80 лв. - толкова. Ти на село ако искаш си сложи наблюдателна система за милиони. Нали си вещ. Да пазиш... Пасата. ;) 

На който му се занимава, да заповяда да ги хакне. София, ж.к. Сердика, бл. 12А (риска е негов)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Сравнението ти е нелепо и съвсем неуместно. Типично в твоя "професорски" стил.

За 80 лв. - толкова. Ти на село ако искаш си сложи наблюдателна система за милиони. Нали си вещ. Да пазиш... Пасата.

За 160 плюс 200лв имаш запис 1 месец назад.  И е стабилно. Пасат нямам вече. Имаш опит, но не заблуждавай хората че това става за сериозно видеонаблюдение. Ако имаш магазин или склад и се работи с пари и стоки ще искаш нещо по стабилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и като ти резна кабела на сериозната камера, ще ми наблюдаваш ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...