Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,наскоро си пуснах иптв и интернет от виваком.Интернета е през utp кабел и влиза в техен рутер,а към техния рутер е свързан бокса за ип телевизията.Проблемът е че с техния рутер скоростта е незадоволителна,а и не ме кефи идеята да нямам пряк достъп до него.Видях в останалите форуми че някой хора слагат обикновени суичове заради телевизията,обаче със суич не съм се занимавал,знам че нямат настройки и не ми е ясно въпросът с мак адреса как стои.'В идеалния вариант,поне това което съм разбрал до момента е че би трябвало да пъхна интернет кабела в суич,а към суича да свържа бокса за телевизията и стария ми рутер и някак си всичко да заработи "автомагично"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вържи си твой рутер след вивакомския и си готов. Аз също съм така - имам рутер на оператора, който е заключен. След него съм вързал моя рутер и си имам 2 wifi рутера, а моя си го управлявам както си искам и е с ddr-wrt.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze аз така и направих и бях помолил техниците да спрат wifi сигнала на вивакомския,а преди малко установих че не са спрели сигнала.И се получава следното-и на вивакомския и на моя рутер след него скоростта е около 30 мегабита.А понеже моя рутер е двубандов реших да пробвам и 5 ghz сигнал и разликата е голяма.Удря 70-80 мегабита без проблем.При тези обстоятелства си направих извода че може би се смущават двата рутера на 2,4 ghz.Освен това около мене е пренаселено с рутери.

А проблема с техния рутер е че е просто си е слаба работа нищо че е с 2 антени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си канала. При мен няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си изключиш безжичната мрежа сам през my.contact.bg?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze  Евала!

@Halek изгубил съм си някъде договора ,а уж там е имало информация за акаунта.И все пак не се кефа че съм лишен от директен достъп до рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 46 минути, VESSSKO95 ™ написа:

Здравейте,наскоро си пуснах иптв и интернет от виваком.Интернета е през utp кабел и влиза в техен рутер,а към техния рутер е свързан бокса за ип телевизията.Проблемът е че с техния рутер скоростта е незадоволителна,а и не ме кефи идеята да нямам пряк достъп до него.Видях в останалите форуми че някой хора слагат обикновени суичове заради телевизията,обаче със суич не съм се занимавал,знам че нямат настройки и не ми е ясно въпросът с мак адреса как стои.'В идеалния вариант,поне това което съм разбрал до момента е че би трябвало да пъхна интернет кабела в суич,а към суича да свържа бокса за телевизията и стария ми рутер и някак си всичко да заработи "автомагично"?

Вземаш един 5 портов обикновен суич. В 1 порт включваш UTP кабела, който идва от страна на Виваком. Във 2 порт включваш твоя рутер. От 3 порт нататък си включваш приемниците за IPTV  и проблемът ти е решен.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Емил Костов-значи съм разбрал правилно.Тази седмица ще го пробвам.Ще съм много доволен ако се оттърва от вивакомския рутер,някъв тотален шит е.Днеска размествах някакви неща и го отместих настрани с няколко сантиметра без да се е*авам с кабелите.То спря телевизията,интернета към самият телевизор дето е с кабел,почнаха лампите да му мигат.Най-странното беше от втория рутер дето съм го вързал към вивакомския,при него нямаше спиране.Накратко-пълен боклук са им рутерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, VESSSKO95 ™ написа:

И все пак не се кефа че съм лишен от директен достъп до рутера.

Този рутър не е твой и затова нямаш достъп. Освен това се сети ако всеки може да маже и рутъра каква навалица от жалвания за омазани машини ще има в кол центровете.

преди 10 часа, VESSSKO95 ™ написа:

Освен това около мене е пренаселено с рутери.

Това е основната причина за проблемите в 2.4GHz обхвата. Освен това в 5GHz мрежата скоростиите са много по-високи при наличие на достатъчно силен сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За TPLink-ските рутери (и не само) се намират стандартни имена и пароли лесно по модела (и обикновено не са сменени). Вържи се към него, виж default gateway и отвори адреса в браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Купих си суич TP-LINK TL-SG1005D към който си вързах стария рутер.Всичко тръгна веднага(останах приятно изненадан).
Има подобрение на скоростта на download,но upload-a се забави сериозно.В speedtest получавам 5-6 мегабита ъплоад(при 5ghz е същото),а преди да сменя вивакомския рутер със суича бяха 50-60 мегабита.

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, VESSSKO95 ™ написа:

Здравейте отново.Купих си суич TP-LINK TL-SG1005D към който си вързах стария рутер.Всичко тръгна веднага(останах приятно изненадан).
Има подобрение на скоростта на download,но upload-a се забави сериозно.В speedtest получавам 5-6 мегабита ъплоад(при 5ghz е същото),а преди да сменя вивакомския рутер със суича бяха 50-60 мегабита.

Няма от какво да се изненадваш. Такава инсталация се прави и от Виваком. Понеже повече потребители искат по малко устройства и по малко кабели се слага комбинирано устройство. Никой не те задължава да използваш рутер на Виваком. Задължително обаче трябва да използваш приемниците за телевизия. Тях няма как да ги заобиколиш ;)

преди 20 часа, VESSSKO95 ™ написа:

@ Емил Костов-значи съм разбрал правилно.Тази седмица ще го пробвам.Ще съм много доволен ако се оттърва от вивакомския рутер,някъв тотален шит е.Днеска размествах някакви неща и го отместих настрани с няколко сантиметра без да се е*авам с кабелите.То спря телевизията,интернета към самият телевизор дето е с кабел,почнаха лампите да му мигат.Най-странното беше от втория рутер дето съм го вързал към вивакомския,при него нямаше спиране.Накратко-пълен боклук са им рутерите.

Рутерите на Виваком не са ,боклук. Проблемът е, че около теб е пренаселено ( както ти казваш) с безжични мрежи. Тогава се получава интерференцив ( или просто казано гасене на вълната) и безжичният сигнал се скапва. Виваком не може да ти предостави по силен рутер, защото по европейските изисквания няма право на това. Потребителят обаче ако желае може да си купува по-силни и мощни рутери. В твоето положение ти трябва рутер, който да излъчва на 5G стандарта и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Няма от какво да се изненадваш. Такава инсталация се прави и от Виваком. Понеже повече потребители искат по малко устройства и по малко кабели се слага комбинирано устройство. Никой не те задължава да използваш рутер на Виваком. Задължително обаче трябва да използваш приемниците за телевизия. Тях няма как да ги заобиколиш ;)

Рутерите на Виваком не са ,боклук. Проблемът е, че около теб е пренаселено ( както ти казваш) с безжични мрежи. Тогава се получава интерференцив ( или просто казано гасене на вълната) и безжичният сигнал се скапва. Виваком не може да ти предостави по силен рутер, защото по европейските изисквания няма право на това. Потребителят обаче ако желае може да си купува по-силни и мощни рутери. В твоето положение ти трябва рутер, който да излъчва на 5G стандарта и си готов.

А след като виваком правят такива инсталации,знаеш ли защо със суича ъплоада падна драстично?Не ми е проблем да го върна(даже така съм го ползвал без да свалям лепенки и тн.) обаче ми се иска да довърша започнатото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, VESSSKO95 ™ написа:

А след като виваком правят такива инсталации,знаеш ли защо със суича ъплоада падна драстично?Не ми е проблем да го върна(даже така съм го ползвал без да свалям лепенки и тн.) обаче ми се иска да довърша започнатото.

Кое пада драстично? Кажи на какъв пакет си по договор. Как мериш скоростите? Колко устройства има закачени за твоя рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Кое пада драстично? Кажи на какъв пакет си по договор. Как мериш скоростите? Колко устройства има закачени за твоя рутер?

Скоростта на UPLOAD.По договор съм на 100 mbps Download/50 mbps Upload.Замерванията ги направих първо чрез speedtest ( от телефон и лаптоп),после пробвах и със замунда.Speedtest ми дава 4-6 mbps,а в замунда го докара до около 300 килобайта в секунда ъплоад.Като го върна вивакомския рутер на мястото на суича,speedtest отчита между 50 и 60 mbps,в замунда ъплоада стигна до 3 мегабайта в секунда.

Към суича съм вързал рутера,приемника на виваком за иптв и телевизора(понеже е смарт тв и му ползвам приложенията,с кабел се чуства по-добре).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, VESSSKO95 ™ написа:

Скоростта на UPLOAD.По договор съм на 100 mbps Download/50 mbps Upload.Замерванията ги направих първо чрез speedtest ( от телефон и лаптоп),после пробвах и със замунда.Speedtest ми дава 4-6 mbps,а в замунда го докара до около 300 килобайта в секунда ъплоад.Като го върна вивакомския рутер на мястото на суича,speedtest отчита между 50 и 60 mbps,в замунда ъплоада стигна до 3 мегабайта в секунда.

Към суича съм вързал рутера,приемника на виваком за иптв и телевизора(понеже е смарт тв и му ползвам приложенията,с кабел се чуства по-добре).

Ако ги правиш през безжичната мрежа напълно нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

В твоето положение ти трябва рутер, който да излъчва на 5G стандарта и си готов.

Най-вероятно имаш предвид WiFi на 5 GHz, понеже 5G е мобилен стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, killchain написа:

Най-вероятно имаш предвид WiFi на 5 GHz, понеже 5G е мобилен стандарт.

Да така е! Това имам в предвид. Благодаря за разяснението, че верно някой ще си помисли за мобилната мрежа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ги правиш през безжичната мрежа напълно нормално. 
Не ми се струва нормално.8ff4ebd58e95185d99248c268f427c90.jpg

Ето как стоят нещата като върна вивакомския рутер на мястото на суича.e6439b6e68c2b1af46deb75d56a9d3ea.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През безжична мрежа не мери никакви скорости. Скорости може да мериш с кабел вързан дирекно към компютър без да него да са включени торент клиенти, антоворусни и каквито и да са други дофтуери. Без значение какво и как свързваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

През безжична мрежа не мери никакви скорости. Скорости може да мериш с кабел вързан дирекно към компютър без да него да са включени торент клиенти, антоворусни и каквито и да са други дофтуери. Без значение какво и как свързваш.

Сега направих замерванията с кабела включен към лаптопа.Разликата е налице.

Първата снимка е с вивакомския рутер.Втората е със суича.И двата случая съм вързан с кабел към стария ми рутер,който е след вивакомския/суича.

vivacom.PNG

tplink.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се филмирай. Нормално е да ти дава подобни стойности. Просто си ползвай услугата. Speedtest никога не е гарант за скорости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е голяма и в реалността.Както и да е,то се е видяло че вивакомския рутер ще се ползва.Поне успях да му спра Wi-fi сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, VESSSKO95 ™ написа:

Разликата е голяма и в реалността.Както и да е,то се е видяло че вивакомския рутер ще се ползва.Поне успях да му спра Wi-fi сигнала.

Стига глупости. Престани да вярваш на Speedtest. Използвяй си свързаността, както ти казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Стига глупости. Престани да вярваш на Speedtest. Използвяй си свързаността, както ти казах.

Скоростта е ниска,пробвах и с качване на видео в youtube,този път с лаптопа директно включен в суича,и останалите кабели на рутера и на приемника ги махнах.За 10 минути се качиха 2% от 960 мегабайтово видео.През вивакомския рутер 5 процента се качиха за няма и 20 секунди.Разликата е очевидна.Утре ще сменя суича с Dlink,защото според мен най-вероятно е от него този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...