Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Klijes

Към какъв специалист трябва да се обърна

Препоръчан отговор

Изведнъж целия ми свят рухна - майка ми се разболя, аз започнах да пия и да не ставам от леглото, без да мога да се храня. В цялата къща се усеща много остра миризма, която никой освен мен не усеща - като питах дали е нещо от превръзката след операцията, ми казаха, че няма такова нещо. И за капак в този час като пускам темата осъзнах, че чувам стъпки из коридора - като стана да видя дали мама няма нужда от нещо, съответно няма никой. Идеята ми е за свещеник, който да ми обърне специално внимание, да дойде вкъщи и той ако може да се справи, защото усещам, че има нещо негативно. Но не знам дали няма да ми се изсмеят, затова ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, моля да сподели. И ако е конкретно за Пловдив, още по-добре. Аз утре ще посетя църква и ще взема светена вода да поръся, но искам нещо повече. Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 часа, Мария Витанова написа:

може да стеразвъдили  гъбички някой гъбички водят до халюцинации, алкохола също може да отключи шизофрения 

Мислех, че в този форум ****** са редуцирани :(

Редактирано от darkterminal
Няма нужда от подобни квалификации... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Klijes написа:

Мислех, че в този форум глупаците са редуцирани :(

Ти ми се напивай като донски казак, пък после чувай гласове. Сриването на твоя живот си е лично твое решение и само ти може да се хванеш в ръце и да го оправиш. Но това не става с пиене. Свещенник нищо няма да направи, само ще ти вземе парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как свещеник да ти се изсмее. Отивай и разговаряй с хората в църквата. Те знаят, че тъмните сили съществуват и слугите на оня рогатия вършат своите подмолни дейности сред хората.

Имай вяра в Господ и че той ще ви помогне. 

Можеш, ако стане напечено, ти да се опиташ да ги прогониш като кажеш например: "Заповядвам ви да се махнете оттук в името на Иисус Христос!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Klijes написа:

Изведнъж целия ми свят рухна

Консултация с психолог или психиатър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Klijes написа:

Аз утре ще посетя църква и ще взема светена вода да поръся, но искам нещо повече. Благодаря! 

След като ще ходите, то вижте дали има действащ свещеник и се обърнете към него. Той ще ви насочи какво да се направи в тоя случай. Т.е. дали е необходимо да се извърши някакъв ритуал във Вашия дом. Във всяка енория е различно. Дори да намерите някой от друга енория, то ритуала трябва да се извърши  с присъствието на свещеника който отговаря за съответната енория. Има си канон по който се прави това. Най-запознат е енорийския свещеник. Първа консултация при него.

Успех!

И нека Бог бди над Вас! Амин

преди 8 часа, Емил Костов написа:

Свещенник нищо няма да направи, само ще ти вземе парите.

Уви, невеж си в тази насока. Има хиляди други начини да благодариш на клира. Сега разбирам защо не ти се е удало да си учител.

Нищо лично. Бъди щастлив! Амин

преди 7 часа, Mediterranean написа:

Отивай и разговаряй с хората в църквата.

Не със хората! Защо го "подхлъзвате"? Срамота!

преди 40 минути, barbuncela написа:

Това е удачно, но здравеопазването ни е под всякаква норма на дисциплина и етика. Трудно е ходенето по така наречената клинична пътека. В случая не е удачна за въпросния човек. Говорите за въже в ... помислете малко .... човека е ходил по въпросната с проблематиката на майка си. Достатъчно негативи е видял. Има нужда от друга, по специализирана помощ в която един психолог или психиатър не могат да му помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Klijes написа:

Изведнъж целия ми свят рухна - майка ми се разболя, аз започнах да пия и да не ставам от леглото, без да мога да се храня. В цялата къща се усеща много остра миризма, която никой освен мен не усеща - като питах дали е нещо от превръзката след операцията, ми казаха, че няма такова нещо. И за капак в този час като пускам темата осъзнах, че чувам стъпки из коридора - като стана да видя дали мама няма нужда от нещо, съответно няма никой. Идеята ми е за свещеник, който да ми обърне специално внимание, да дойде вкъщи и той ако може да се справи, защото усещам, че има нещо негативно. Но не знам дали няма да ми се изсмеят, затова ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, моля да сподели. И ако е конкретно за Пловдив, още по-добре. Аз утре ще посетя църква и ще взема светена вода да поръся, но искам нещо повече. Благодаря! 

1. Намали или изцяло спри употребата на алкохол.

2. Проветри добре мястото, където живееш, ако трябва почисти основно навсякъде.

3. Това е най-важното! Осигури си достатъчно сън и то през нощта. Не прекалявай с филми, компютри и четене на книги. Когато почустваш, че очите ти се измарят, затвори ги за няколко минути. 

4. Намери време да излизаш и да се движиш поне по един час, час и половина дневно. 

5. Може да потърсиш свещеник, но можеш и просто да купиш тамян от църквата и да си прикадиш сам жилището. При всички случаи смятам, че тамянът ще ти свърши по-добра работа от светената вода.

6. Ако слушаш прекалено силна музика, намали малко децибелите. Опитай се да ограничиш гледането на тежки филми, особено на ужасите, както и книги с подобно съдържание, ако гледаш и четеш такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което чуваш и усещаш е в твоя мозък, вид халюцинации на база вярване в тъмни сили, лоши енергии и т.н. Спри да вярваш в тези глупости и ще спреш да чуваш, виждаш и усещаш тези неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боя се, че с тези съвети нищо няма да се постигне.Нито психиатър, а още по-малко психолог може да му помогне.

Човекът търси някой, който да му потвърди, да му докаже стойността на собствения му живот.Няма психичните сили и опора и ги търси вън от себе си.

Свещенослужител, може би, ще успее да му помогне.

Няма смисъл да му се казва какво трябва да направи.Той не вижда смисъл и няма волята да се справя.

преди 1 час, AAUUXX написа:

Спри да вярваш в тези глупости и ще спреш да чуваш, виждаш и усещаш тези неща. 

Лесно е да се каже, но той няма, просто защото му е казано, да спре.За него това е реалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, barbuncela написа:

Психиатър му трябва, психологът няма право да изписва вълшебите хапчета, а при него е спешно.

преди 3 часа, AAUUXX написа:

Това което чуваш и усещаш е в твоя мозък, вид халюцинации на база вярване в тъмни сили, лоши енергии и т.н. Спри да вярваш в тези глупости и ще спреш да чуваш, виждаш и усещаш тези неща. 

Е да де, ама как да спре  да вярва?

преди 13 часа, Емил Костов написа:

Свещенник нищо няма да направи, само ще ти вземе парите.

В интерес на истината, понякога разни попове успяват да го убедят някой искрено вярващ, че дяволът е влязъл в него, че са го изгонили.  Но това са редки случай на хора страдащи от дълго време от халюцинации на религиозна основа.
Тука имаме болна майка около която стресът го е прегорил и попа ще е безсилен в неговия случай, щото причината не идва от религиозната му заблуда а от обективни фактори в битието му.
Та да, ще му прибере някой поп париците тоя път, без резултат.

преди 2 часа, badr написа:

Лесно е да се каже, но той няма, просто защото му е казано, да спре. За него това е реалност.

Точно така, няма да спре да вярва. Просто му е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Белгиеца написа:

Е да де, ама как да спре  да вярва?

Това е сложен въпрос, не знам, може би ако изтрезнее за пероид от месец ще види света от друга гледна точка и това може да му помогне да спре да вярва в което вярва, че чува и вижда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо му няма, просто сезона е такъв че хората изпадат в депресии - просто спри алкохола че от него ти се причува

https://dariknews.bg/novini/liubopitno/zashto-stradame-ot-sezonna-depresiia-video-2077688

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, ДИоNД написа:

Не със хората! Защо го "подхлъзвате"? Срамота!

А с животните ли да говори, самовлюбен господине? Чак пък се възмущава, че "срамота" било. Я по-спокойно.

Ще говори, с когото намери там, все някой ще го упъти към правилния човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mediterranean написа:

А с животните ли да говори, самовлюбен господине? Чак пък се възмущава, че "срамота" било. Я по-спокойно.

Ще говори, с когото намери там, все някой ще го упъти към правилния човек.

:offtopic_s:

Може и да прескочи до Южна Корея, а?! :) 

Троли на спокойствие ... ;) Не възразявам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да отскочи до където му е кеф, ако има пари лесно ще се оправи. Отива на един хубав курорт за десет дни и забравя и тропане и пиене.

А не да му казват как трябвало да си промени вярванията. То вярвания променят ли се бе алооу!?? Плюс това,всеки нормален човек знае, че битието определя съзнанието. За да си промениш съзнанието, трябва да смениш местожителството и гледката от балкона. Отиваш в Монте Карло и си удряш капата у земята. Ето ви съвет.

Ама никой не смее да му го даде. Само пръсти да размахвате знаете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Mediterranean написа:

Отиваш в Монте Карло и си удряш капата у земята. Ето ви съвет.

Я прати едно милионче да отида в казината да го прахосам за твое здраве, така и така знам френски, ще се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко късно я виждам темата ,но проблема е голям. 

Като първо при такива ситуации се прави следното :1 -набавя се светена вода от някоя черква или храм ,където има светена вода.(обикновено в по голямите черкви има ,и може да се вземе по всяко време) 2 - научва се изречението ,,,О мили Господи Боже мой ,който сключи вечен завет с Авраам ,моля Те изгони всяко зло от този дом и обитателите му"" .3- като сте вече у дома със светената вода ,започвате да пръскате в дома като повтаряте изречението от точка (2), 4 - като напръскате навсякъде  докато сте повтаряли изречението от точка( 2) си умивате ръцете и лицето със светената вода (символично ,не да се умивате истински с нея) ,и благодарите с изречението ,,благодаря ти Господи",прекръствате се три пъти и на всяко прекръстване казвате ,,Амин".Точка (4) се изпълнява от всички обитатели на домът в ,който се изпълнява ритуала.

Ритуала да не се провежда повече от един път в седмицата,и по възможност по време на ритуала да присъстват всички обитатели на домът.Хубаво е засегнатите лица да ходят поне един път в месеца на храм за по 10 -15 минути да се молят на Господ за приключване на проблемите.

п.с. Пловдив ми е далеч иначе бих отишъл  да изпълня ритуала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...