Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет:))Мисля да ъпгрейдна малко машината(макар,че работи идеално,но.......)и да сменя платформата,като мина на АМД. Ще купувам процесор,рам,дъно и ссд,но ми се ще да ползвам кутията и захранването(абсолютно безшумни).Та въпросът ми е дали може да стане това(най-вече захранването)и дали ще стане всяко mATX дъно от AM4 на въпросната кутия?Старото ssd  hdd също ще ги ползвам може би.Това е машината:https://most.bg/d5r81ea-pro-3500-mt-i33240-500.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи ли, не го пипай! - стара поговорка.

Кой точно процесор на AMD мислиш да вземеш?

Маркова кутия, марково захранване - божа работа дали ще стане твоя замисъл.

Най сигурно е да смениш всичко, а и така по-лесно ще продадеш наличното.

Бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази кутия пише

Microtower

Не знам какво дъно може да влезе и дали изобщо може да се вкара стандартно дъно, но освен да измериш разстоянието и да сравниш, друг начин не виждам. Също дай и точния модел на захранването, както и какви конектори имаш и с колко пина са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Браво!

Е ,ако трябва и кутия и захранване ще взема...............въпроса в случая не е в парите,а в това,че ми харесва кутията и не издава нито звук.Рамта е тази:https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/kingston/hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-3000mhz-hx430c15fb3k2-8-p494560308/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам, ако е това наистина, става стандартно захранване, така че по-добре смени твоето, най-малко е на доста години:

Вече за дънната платка измери размерите на твоята, но може и да стане някое mATX дъно, стига и винтовете за закрепване да съвпаднат или да могат да се напаснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Също дай и точния модел на захранването, както и какви конектори имаш и с колко пина са.

Хах,в това е проблема.............то е фирмено някакво 300W доколкото знам.Аз не искам стандартно дъно бре,ясно ми е,че микро ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си някоя нормална кутия, относно шума зависи от охлаждането и от допълнителните перки, както и на какви честоти се ползват и така нататък. Стоковото охлаждане го забрави - има гадно жужене, дори и на ниски обороти. Досега си бил с I3 процесор, който и при сериозен товар със стоково охлаждане няма как да е кой знае колко шумен. Също така безшумните захранвания не са много евтини, но може и да имаш късмет. Пак казвам - би трябвало да стане всяко mATX дъно, но за най-сигурно дай размерите на твоето или сравни с тези, които са за AM4, за да не се чудиш после как да го монтираш. А и другото, което ще ти е от полза - по-лесно се продава готова и работеща конфигурация, отколкото стар компютър на части. Това ти го казвам от личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааааааа,не искам нормална кутия,много ми е голяма,аз видеокарти,допълнителни охлаждания и тем подобни няма да слагам.То и новият процесор е подобен на  I3,така че..........Ползвам компа само за сърфиране,музика,филми,офис и 1-2 леки игри през браузъра,така че товара е малък.Аз нали затова искам да запазя(ако може)захранването и кутията,защото толкова безшумни не съм имал, чува се само едно изсвистяване при пускане и оттам нататък-нищо.Освен да купя частите и да видя дали ще станат...............аз за дъното си мисля,че няма да има проблем,само захранването ме тревожи,доколкото знам фирмените са по-различни и то може да е проблем.Като не стане ще купя и захранване и ще искам пак съвет за него:))Процесор,рам и ссд(NVMe)ще си избера,дайте само някое дъно към 150лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като този напълно задоволява нуждите ти, защо изобщо тръгваш да променяш нещо?

Каква OS ползваш сега? А каква ще ползваш на новия компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

След като този напълно задоволява нуждите ти, защо изобщо тръгваш да променяш нещо?

Каква OS ползваш сега? А каква ще ползваш на новия компютър?

Ми............няма особена причина,всичко работи супер,но съм си навил да се подновя,пък и  сега мога. да отделя средства:))Dual boot съм,ползвам 8.1 и 10 и така мисля да остане...................ако стане,щото като гледам АМД нямат драйвери за 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клипа, който намерих, слагат стандартно захранване на твоето дъно без преходници, така че не би трябвало да има проблеми. То ако конектора е същия, няма страшно, закачаш и тестваш, стига всичко да се събере както трябва в кутията. Но се приготви да се разочароваш от стоковото охлаждане, това на AMD никога не им е било силна част, дори на intel стоковите без товар нямат такова гадно жужене, мен поне ме дразни. Това охлаждане, което върви с избрания от теб процесор, е най-ниския клас. Относно дъното - щом смяташ, че ще пасне, избирай:

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?49[]=AM4&50[]=mATX&orderby=price-asc

Тук малко си ограничен от цени, понеже клокърските дъна са с буква B в името на модела, а те са и по-скъпи. Препоръчвам ти поне чипсет B450. Ако смяташ, че подобно дъно няма да влезе, тогава отиваш на над 200 лв:

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?49[]=AM4&50[]=Mini-ITX&orderby=price-asc

Но ако мислиш да караш на стокови честоти, спокойно можеш да вземеш и най-евтиното дъно.

Относно Windows 8.1, не съм тествал, а и нямам намерения, но би трябвало драйверите за windows 7 или 10 да станат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Слави Маринов написа:

Слави, на няколко места из нета и чуждите форуми чета, че Кингстон паметите не се "обичали" много с АМД процесорите. Аз вече малко съжалявам, че взех такава памет за АМД платформа.

Поне при мен се оказва, че като вдигна честотата или намаля таймингите и резултатите ми в бенчмарковете намаляват, вместо да се увеличават.

Освен това щом процесора ти ще е с вградено видео то ще зависи много от паметта, не само като количество, но и като честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. За малко повече пари се вземат 2x8 GB на 3000 MHz.

http://nikem-bg.net/computer-components/G.Skill-AEGIS-DDR4-2x8GB-3000MHz-F4-3000C16D-16GISB/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

На клипа, който намерих, слагат стандартно захранване на твоето дъно без преходници, така че не би трябвало да има проблеми. То ако конектора е същия, няма страшно, закачаш и тестваш, стига всичко да се събере както трябва в кутията. Но се приготви да се разочароваш от стоковото охлаждане, това на AMD никога не им е било силна част, дори на intel стоковите без товар нямат такова гадно жужене, мен поне ме дразни. Това охлаждане, което върви с избрания от теб процесор, е най-ниския клас. Относно дъното - щом смяташ, че ще пасне, избирай:

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?49[]=AM4&50[]=mATX&orderby=price-asc

Тук малко си ограничен от цени, понеже клокърските дъна са с буква B в името на модела, а те са и по-скъпи. Препоръчвам ти поне чипсет B450. Ако смяташ, че подобно дъно няма да влезе, тогава отиваш на над 200 лв:

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?49[]=AM4&50[]=Mini-ITX&orderby=price-asc

Но ако мислиш да караш на стокови честоти, спокойно можеш да вземеш и най-евтиното дъно.

Относно Windows 8.1, не съм тествал, а и нямам намерения, но би трябвало драйверите за windows 7 или 10 да станат.

Няма да клоквам нищо(не ми и трябва за нуждите)нито процесор нито рам,трябва ми nvme слот,4 слота за рам(макар да се съмнявам да ми потрябват повече от 8гб)и приличен вграден звук,HDMI и DVI са достатъчни.

преди 14 минути, vpvelev написа:

Слави, на няколко места из нета и чуждите форуми чета, че Кингстон паметите не се "обичали" много с АМД процесорите. Аз вече малко съжалявам, че взех такава памет за АМД платформа.

Поне при мен се оказва, че като вдигна честотата или намаля таймингите и резултатите ми в бенчмарковете намаляват, вместо да се увеличават.

Освен това щом процесора ти ще е с вградено видео то ще зависи много от паметта, не само като количество, но и като честота.

Няма никакви колокове и експерименти да правя,а паметта съм я избрал заради тайминга CL15,някъде се споменаваше,че в тези процесори и тази платформа(АМ4)било по-важно те да са стегнати,иначе не искам да ги подкарвам на повече от фабрично зададените и поддържани от процесора 2933 MHz.

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

С колко и каква памет работи в момента вграденото видео в i3-3240?

8 gb  1600MHz.(2x4)

преди 13 минути, Raze написа:

Няма смисъл. За малко повече пари се вземат 2x8 GB на 3000 MHz.

Да,таке е,видял съм,но найстина ми е предостатъчно и 8бг...............в момента рядко(почти никога)минавам 30-35% използвана рам,браузър с не повече от 5-6 таба,офис чат-пат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минаваш от начален клас процесор към начален клас процесор.

От 8GB (предполагам 2х4) към 8GB. Като искаш 4 слота за памет, но не мислиш да ги ползваш. Все ти е тая как ще работи видео адаптера, но ти е важна латенцията на паметта.

Имаш SSD в момента, но искаш nVMe.

Аз лично не разбирам цялата идея ...

W8.1 може и да не работи с новата ти система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Минаваш от начален клас процесор към начален клас процесор.

От 8GB (предполагам 2х4) към 8GB. Като искаш 4 слота за памет, но не мислиш да ги ползваш. Все ти е тая как ще работи видео адаптера, но ти е важна латенцията на паметта.

Имаш SSD в момента, но искаш nVMe.

Аз лично не разбирам цялата идея ...

W8.1 може и да не работи с новата ти система.

Да,ъпгрейда е по-скоро от по-старо към ново,не толкова прираст на мощ,макар и да има не малка разлика и в процесора и във вграденото видео,но това са ми нуждите просто..............:)А ссд ми е на 5 години все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рових малко и открих размерите на сегашнато ми дъно и такова от AM4 и съвпадат.https://globalamericaninc.com/product/jetway-nmf92-h61-micro-atx-motherboard-with-intel-h61-express-chipset-for-2nd-generation-intel-core-i3-core-i5-core-i7-desktop-processors/ и ново на ASRock B450M Pro4:https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=79289

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да дадете съвет,или мнение с ОС как да процедирам.Утре или вдругиден ще сложа (или поне ще се опитам)новите части,за сега само ссд не съм поръчал(но ще го направя тия дни).Ще оставя в началото старото ссд,но после как да прехвърля ОС?Исками се да не се занимавам с прейнстал(макар,че той самият е бърз),а да ползвам настроените и с програмите си досегашни системи.Сетих се за нещо,но незнам дали ще стане.............имам копие на диска(с двете системи)върху hdd диска,та се чудех като сложа новият диск ,да не се занимавам с мигриране,или прейнстал,а да сложа набързо някакъв уиндоус и от него да стартирам с Aomei възтановяване на записаният образ на диска.Дали ще стане този номер,след като образа е от друг диск,а възтановяването ще се прави на новият диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързваш на една система старото и новото SSD, зареждаш от USB - Macrium Reflect и клонираш.

Можеш и само с чисто нов диск, зареждаща USB памет с необходимия инструмент и файл с имидж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Свързваш на една система старото и новото SSD, зареждаш от USB - Macrium Reflect и клонираш.

Можеш и само с чисто нов диск, зареждаща USB памет с необходимия инструмент и файл с имидж.

Това ясно,начини има.................въпроса е дали въпросният имидж като е от друг диск,ще се клонира на новият,да не стане проблем?Аааа,че се сетих...........после как да се оправя със старите драйвери,щото ще стане мазало,нов хардуер с нови драйвери и системи с стари драйвери на едно място.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска ми е най-малкия проблем, но ти ще сменяш дъно ... и още куп неща покрай него.

За коя OS става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от интел като минах на AMD онзи ден, директно закачих SSD-то, windows си инсталира каквото му трябва и стартира, след това си инсталирах новите драйвери за дъното и махнах старите, като зададох в device manager да показва скрити устройства и тези, които излизат леко бледи, ги изтрих. След това с autoruns разкарах всички intel неща, които зарежда, включително и драйвери. За момента всичко си работи перфектно. Иначе има и друг начин да си прехвърлиш данните от приложенията - правиш си чиста инсталация, след това си копираш папките от program files+(x64), users\твоя потребител, program data, документи и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...