Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Диска ми е най-малкия проблем, но ти ще сменяш дъно ... и още куп неща покрай него.

За коя OS става дума?

За  8.1 и 10 dual boot.Да,дъно,процесор и рам нова и ссд(nmve).С 8.1 не знам как ще станат нещата......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 55
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

На клипа, който намерих, слагат стандартно захранване на твоето дъно без преходници, така че не би трябвало да има проблеми. То ако конектора е същия, няма страшно, закачаш и тестваш, стига всичко да

Няма смисъл. За малко повече пари се вземат 2x8 GB на 3000 MHz. http://nikem-bg.net/computer-components/G.Skill-AEGIS-DDR4-2x8GB-3000MHz-F4-3000C16D-16GISB/  

Минаваш от начален клас процесор към начален клас процесор. От 8GB (предполагам 2х4) към 8GB. Като искаш 4 слота за памет, но не мислиш да ги ползваш. Все ти е тая как ще работи видео адаптера, н

Публикувани изображения

Най-добре реши какво искаш да имаш на новата система и после докато още е празен диска пробвай кое как ще ти се получи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Аз от интел като минах на AMD онзи ден, директно закачих SSD-то, windows си инсталира каквото му трябва и стартира, след това си инсталирах новите драйвери за дъното и махнах старите, като зададох в device manager да показва скрити устройства и тези, които излизат леко бледи, ги изтрих. След това с autoruns разкарах всички intel неща, които зарежда, включително и драйвери. За момента всичко си работи перфектно. Иначе има и друг начин да си прехвърлиш данните от приложенията - правиш си чиста инсталация, след това си копираш папките от program files+(x64), users\твоя потребител, program data, документи и така нататък.

Аз затова в началото ще оставя старото ссд, да може да стартира ОС,пък после и него ще ползвам по общо предназначение докато се скапе(почна 6 година предния месец).С чиста инсталация е един ден разправия,инстала е бърз, но настройки,пипане тук-там,програми,офис и ъпдейти е голяма мъка........Затова ще пробвам от имидж да възтановя.Това autoruns програма ли е?Ще ми се да отстраня всичко старо после,без да омажа нещата.

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Най-добре реши какво искаш да имаш на новата система и после докато още е празен диска пробвай кое как ще ти се получи.

Е всичко както си е досега............дъното ми е това:https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX и пише,че поддържа уин 10 и 7,та имам надежда за 8.1 да станат нещата,не знам с процесора как стоят нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Настройките и програмите казах как можеш да си ги прехвърлиш, дори без инсталация. Евентуално можеш да им инсталираш някои пакети като visual c, които изискват или да ги инсталираш отново в същите папки, те ще си намерят останалите неща от users папката и другите папки, ако са копирани както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Настройките и програмите казах как можеш да си ги прехвърлиш, дори без инсталация.

То и програмите не са много,щото ползвам на всичко дето има като вариант portable версии на отделен дял от диска,като ги ползвам и в 8.1 и 10ката.Но има и инсталирани все пак:))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих новите неща(процесор,дъно,рам,ссд)и за радост захранването макар и фирмено се оказа стандартно и всичко тръгна.Двата уиндоуса и те зареждат(предстой прехвърляне на новия ссд диск),но на 8,1 ми изписва,че е неподдържан процесор и съм нямал да получавам ъпдейти.Обаче нещата с шума хич не ми харесват...........това охлаждане дето дойде с процесора сигурно се справя,но е шумничко,пък досега никакъв звук не съм имал и е дразнещо.Та питането е ,дали с друго ще се подобрят нещата и да дадете предложение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали си го монтирал правилно и дали си затегнал докрай винтовете. Със сигурност с друго охлаждане ще е по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи добре си е монтирано,ще погледна пак,то сигурно си работи нормално,но аз като съм свикнал на абсолютна тишина(нямам видеокарта)и сега ми се струва много шумно.Значи важно е да е безшумно,за това което ползвам компа-не товаря толкова процесора и откъм възможности за охлаждане не е нужно много.Дай предложение друго да сложа,че това не се търпи.........:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тапи за уши :)

При какви обороти, какви температури държи, какво е натоварването на процесора в същия момент?

На каква настройка е перката в биос-а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 50%(за охлаждането става дума) гледам е и се движи 26-28 градуса,да взема да го намаля?

Екранна снимка (2).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя ти се защо още не си пробвал.

На мен лично 50% нищо не ми говори!

Все едно аз да ти кажа, че съм на 50% - ама от бутилката ли, от батерията на телефона ли ... :)

Вземи го стопли малко този процесор, че настине в това студено време. Сефте някой да има по-ниски  температури от мен - при мен са до 32.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Чудя ти се защо още не си пробвал.

На мен лично 50% нищо не ми говори!

Все едно аз да ти кажа, че съм на 50% - ама от бутилката ли, от батерията на телефона ли ... :)

Вземи го стопли малко този процесор, че настине в това студено време. Сефте някой да има по-ниски  температури от мен - при мен са до 32.

Охлаждането е на 50%(оборотите),процесора почти не се товари,браузър и програмата на msi.Обаче по-малко се оказа,че не може да се настрой,това е минимума,а е шумно.Дайте предложение за друго охлаждане,дето ще е по-безшумно........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 оборота в минута, 1000, 2000 .... това са обороти!

Пак да питам - какво е зададено на ниво биос за перката?

Какво става ако пуснеш 7-zip да сметне колко е бърз процесора ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали снимка съм дал............около 2500 и повече оборота.Не съм пипал засега и работи по подразбиране,а то е на минимума 50%(по-малко не може да се зададе).Процесора е razen 3 3200g.............само рамта смених,че в началото работеше на 2400mhz(1,2v)сега е на 3200mhz(1,35v)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо по въпроса с SSD-тата. Според мен не се занимавай с глупости а си вземи времето и си инсталирай всичко на чисто. Така може да се окаже ,че не си доочистил нещо и ще ти бави чисто новата машинка. Пробвал съм и така и така и в крайна сметка откъм време е е дно и също, с малката разлика , че в единия случай имаш чиста система. Да не говорим, че за мен специално няма логично обяснение, защо на човек му трябва Уиндоус 8.1 И 10 едновременно. Но ти си знаеш, де...

А колкото до вентилатора - това е нечовешко, на този студен процесор да го караш на 2500 оборота. Ако приемем , че софтуера показва правилно, което ме съмнява. И ако Sys fan е този на процесора. Инсталирай си ryzen master и не се занимавай със софтуера на MSI. Или най-малкото сложи вентилатора да не е на Manual mode.Направи си собствена крива според температурата и нещата ще заспят. Също така тези 0,8 волта на паметта нещо ме съмняват...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това сис фан сигурен ли си че е на процесора? По принцип трябва да е вентилатор на кутията но нямам идея този софтуер как ги изобразява.

Като цяло какъвто и да е софтуера не показва правилно - 2500 оборота на 50% това си е перка с 5000 оборота което е малко нереално.

28 градуса на проца - той ще умре от студ :)

За всичко останало томи го е написал в горния пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Слави Маринов написа:

изписва,че е неподдържан процесор и съм нямал да получавам ъпдейти

Това е част от рестрикциите на Майкрософт срещу 8.1. Средството е:

22.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

Първо по въпроса с SSD-тата. Според мен не се занимавай с глупости а си вземи времето и си инсталирай всичко на чисто. Така може да се окаже ,че не си доочистил нещо и ще ти бави чисто новата машинка. Пробвал съм и така и така и в крайна сметка откъм време е е дно и също, с малката разлика , че в единия случай имаш чиста система. Да не говорим, че за мен специално няма логично обяснение, защо на човек му трябва Уиндоус 8.1 И 10 едновременно. Но ти си знаеш, де...

А колкото до вентилатора - това е нечовешко, на този студен процесор да го караш на 2500 оборота. Ако приемем , че софтуера показва правилно, което ме съмнява. И ако Sys fan е този на процесора. Инсталирай си ryzen master и не се занимавай със софтуера на MSI. Или най-малкото сложи вентилатора да не е на Manual mode.Направи си собствена крива според температурата и нещата ще заспят. Също така тези 0,8 волта на паметта нещо ме съмняват...

Инсталирах сега на чисто 10ка на новият ссд диск,ще оставя 8.1 на другият.По принцип не ми трябва 10ката,сложих я заради ъпгрейда навремето,после я замених с LTSC,но основно ползвах 8.1.Сега с новите чаркове ме принуждават да я ползвам,щото не поддържат 8.1.За оборотите просто това ми показва програмата,и аз се чудя и ми се струват много,а показва ,че е на 50%!Факт е обаче ,че шумничко,което не беше така преди...........сега ще сложа ryzen master да видя какво там ще покаже.Също и аз видях волтажа на паметта и реших,че аз нещо не дохващам............в биоса обаче показва,че е на 1.36v.Ще си пойграя сега с тоя охладител,но съм решил да го сменя,държа да е безшумен.Чудя се дали не бих могъл да сложа подобен на предишният,тоест по-малък 80мм(или колко е там)този сега е 120мм?

преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Това е част от рестрикциите на Майкрософт срещу 8.1. Средството е:

22.jpg

Ще го погледна:))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Слави Маринов написа:

Ще си пойграя сега с тоя охладител,но съм решил да го сменя,държа да е безшумен.Чудя се дали не бих могъл да сложа подобен на предишният,тоест по-малък 80мм(или колко е там)този сега е 120мм?

Слави повярвай не ти трябва охладител за процесора с малък диаметър на вентилатора. Ще съжаляваш горчиво. В момента с какво се ползва ? Предполагам е поставен стандартно боксово охлаждане ,което идва със закупения процесор . Ако искаш да има положителен ефект си поръчваш качествено афтърмаркет изпълнение . Има доста богат избор на пазара от Noctua  до Cryorig , Cooler Master , Be Quiet , Alpenfohn  .......и други . Просто определи каква сума можеш да отделиш .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Слави повярвай не ти трябва охладител за процесора с малък диаметър на вентилатора. Ще съжаляваш горчиво. В момента с какво се ползва ? Предполагам е поставен стандартно боксово охлаждане ,което идва със закупения процесор . Ако искаш да има положителен ефект си поръчваш качествено афтърмаркет изпълнение . Има доста богат избор на пазара от Noctua  до Cryorig , Cooler Master , Be Quiet , Alpenfohn  .......и други . Просто определи каква сума можеш да отделиш .

Да ,с боксовото охлаждане е,а и на мен не ми трябва мощен охладител,защото не товаря процесора,игри не играя.................важно е да е безшумен!До около 50лв бих дал.Сега пък не се инсталира ryzen master ,уж завършва инсталацията и после няма никой!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да ме убедиш, че това нещо е направено да бучи както е при теб.

На времето Sempron-ите при такива температури работеха със спряна перка, в тих режим би трябвало тази перка да не вдига повече от 800-1000 оборота при нормални температури - но ако в биоса си му дал да хлади на макс все едно летиш в ниска орбита около слънцето ... тогава е логично 50% да са ти едни добри 2500 оборота.

Някъде нещо бъркаш според мен, прегледай отново книжката на дъното.

Наистина безшумно охлаждане е пасивното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не можеш да ме убедиш, че това нещо е направено да бучи както е при теб.

На времето Sempron-ите при такива температури работеха със спряна перка, в тих режим би трябвало тази перка да не вдига повече от 800-1000 оборота при нормални температури - но ако в биоса си му дал да хлади на макс все едно летиш в ниска орбита около слънцето ... тогава е логично 50% да са ти едни добри 2500 оборота.

Някъде нещо бъркаш според мен, прегледай отново книжката на дъното.

Наистина безшумно охлаждане е пасивното.

Нощо не съм променял по охлаждането от биоса,така си тръгна отначало!Не знам дали оттам мога нещо да променям,или настройвам,ще погледна.Някакви идей защо не се инсталира razen master?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих положението.............шума не е бил от охладителя на процесора(той е тих,макар и боксов),а от този отзад на кутията,който по неясни причини работеше на такива обороти с новите чаркове.Той се оказа,че не мога да му правя криви и графици от биоса на дъното(задавам му,но си работи както си знае),докато на процесора охлаждането мога да му правя график.Та направо го спрях от дъното(има отметка от опциите му за контрол)Оказа се обаче,че не е напълно спрял ,а работи на около 1000 об/м,както е било по-рано изглежда и така няма никакъв шум..........че на тия 2600 об. преди фучеше като прахосмукачка!:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2019 г. в 18:05, Слави Маринов написа:

Нощо не съм променял по охлаждането от биоса,така си тръгна отначало!Не знам дали оттам мога нещо да променям,или настройвам,ще погледна.Някакви идей защо не се инсталира razen master?

Как не се инсталира? Каква грешка дава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване