Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ахам ...

преди 13 минути, Tornado Vihrushkov написа:

ако ще е райзен няма да е под рз5 3600

преди 1 час, Tornado Vihrushkov написа:

Ryzen 7 2700X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се появят хората които разбират и ме посъветват  райзен или интел  който и да е ще е брутален  минимум 32 гб рам  за 3 месеца съм го планирал  имам видеокарта  и захранване 

Ryzen 7 2700X  видях го в олх  и попитах дали е добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под "хора, които разбират"? При Ryzen получаваш повече за парите си. Ако искаш intel, може да имаш някой и друг кадър отгоре, но за същите пари (дори и повече) ще вземеш процесор с по-малко ядра/нишки и дъно, с което няма да можеш да правиш overclock. Също така, ако искаш максимална производителност и overclock, за интел ще ти трябва много добро охлаждане и евентуално, ако се гонят много високи честоти, delid и слагане на течен метал.

преди 15 минути, Tornado Vihrushkov написа:

Ryzen 7 2700X  видях го в олх  и попитах дали е добър

На каква цена? Сигурен ли си, че в olx ще получиш здрав процесор? Можеш ли да го тестваш, преди да го вземеш, понеже винаги има риск да си дадеш парите на някой за нещо което не работи? Същото и за дънната платка, която си харесал там. Ако нямаш възможност да я тестваш при получаване или при продавача, помисли дали си струва да си дадеш парите на непознат и после да не можеш да си ги върнеш.

Какво ще правиш с 32 GB RAM, като в момента няма игри, които да ползват дори изцяло 16 GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компа който ще правя ще е чисто нов с изклщючение на видеокартата  която вече купих р9 390   захранването ми е чисто ново  ще взема кутията която колегата  ми препоръча KOLINK STRONGHOLD  вие помогнете за  хубаво дъно  процесор охладител  и рам  и искам да попитам  ако купя хард диск  4тб сата и главен ссд  ще забавя ли компа

и рама трябва ли да е кит 32 гб или  може отделни модули

Ryzen 7 2700X AM4 AMD 8  320 лева   олх за информация попитах човека  каза че го е ползвал 6 месеца и за това попитах ваз добър ли е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Tornado Vihrushkov написа:

благодаря много за  помоща  картата ще я купя и ще взема и един Fujitsu C710 Sff/ i7 2600/ 8GB/ 240GB SSD/ 2x RS232  се нещо нормално ще сглобя с тази карта и рам вече бол

Човек не се разбрам купил ли си я още или не си. Не си слагай АМД карта на интелски процесор. Особено пък ако говорим за втора ръка. Другите може и да не са съгласни, но по добре като ще вземеш интелски процесор вземай нвидиа чип. Въобще тези двете фирми не се обичат, а и от собствен опит ти го казвам.

Доколкото имам имформация нвидиа са неутрални към АМД, смисъл тяхна карта няма да има проблем на амд ПРОЦЕСОР, но видео на АМД може да има проблеми на интелски процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Камен Петров написа:

Човек не се разбрам купил ли си я още или не си. Не си слагай АМД карта на интелски процесор. Особено пък ако говорим за втора ръка. Другите може и да не са съгласни, но по добре като ще вземеш интелски процесор вземай нвидиа чип. Въобще тези двете фирми не се обичат, а и от собствен опит ти го казвам.

Хайде спри със смешките си. Къде я измисли поредната простотия? Къде ти е опита и доказателствата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Tornado Vihrushkov написа:

Помисли дали си струва да спестиш 27 лева, които ще са и по-малко, като платиш доставката, за процесор без гаранция, при условие, че можеш да го вземеш нов и неизползван с 3 години гаранция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Помисли дали си струва да спестиш 27 лева, които ще са и по-малко, като платиш доставката, за процесор без гаранция, при условие, че можеш да го вземеш нов и неизползван с 3 години гаранция?

Иии, ще взема да се съглася с тебе най-накрая за нещо. Така е, кутията му изглежда перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прости  ме приятел картата я имам  купих я  ще повторя за последно  R9 390  power color 8gb  имам чисто ново захранване  марково 750 вата  кутията се разбра каква ще е остана  дъно процесор и 32 гб рам много мощни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tornado Vihrushkov написа:

прости  ме приятел картата я имам  купих я  ще повторя за последно  R9 390  power color 8gb  имам чисто ново захранване  марково 750 вата  кутията се разбра каква ще е остана  дъно процесор и 32 гб рам много мощни

Това го разбрахме, но все още не отговаря на въпроса ми. Също и най-важното - за какво ще се ползва в крайна сметка тази "ултра мощна" конфигурация и какъв е крайния бюджет? Ако това не е ясно, няма смисъл да пишем за неизвестни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Tornado Vihrushkov написа:

Купил си картата, а останалото още не, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tornado Vihrushkov написа:

определил съм 2000 за 3 месеца  мисля че ще стане  всичко което купувам ще снимам и ще ви показвам

Човек:) да не се обидиш ама имаш уникален подход, имаш 2 бона за комп а първо си купуваш втора ръка карта, без гаранция?

преди 2 минути, Tornado Vihrushkov написа:

да имам карта и захранване 

Ами тествай я на някой машина,  предполагам че имаш компютър. Тъй и тъй си я купил, ако не става я препродай. Ама да сложиш точно тоя р9 ако съм те разбрал на комп за 2 бона? 

И м/у другото с това което вече си си закупил, ще ти харчи може би около 2 киловата, което хич не е малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tornado Vihrushkov написа:

купих и дел оптифлех 780  четри ядрен интел с него започна темата

Аха, еми щом си ги купил вече какво да се каже, тестваш си ги и така. Може пък да е добре, знам ли. Поне кутията tower ли е, или mid.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

картата я купих за дел оптифлех  тука ме убедиха яе е безмислено  нервирах се и реших да си направя супер комп и ще го направя с или без ваша помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, айде сега ще сме възможно най-сериозни, дръпни си програмката speecy и програмката CPU-Z и дай да ти видим каква ти е точно, конфигурацията, защото то така само по Dell едикой си не може да знаем точната ти конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

картата не влиза в ДЕЛ- ла  кутията е малка и опира в бокс охладителя  на  q9650  ако  махна винтилатора  идва над процесора

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Quad-Q9650-vs-Intel-Core-i5-2410M/m1706vs2769

а по принцип ползвам и3 3110 м  16 гб  лаптоп 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Tornado Vihrushkov написа:

картата не влиза в ДЕЛ- ла  кутията е малка и опира в бокс охладителя  на  q9650  ако  махна винтилатора  идва над процесора

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Quad-Q9650-vs-Intel-Core-i5-2410M/m1706vs2769

а по принцип ползвам и3 3110 м  16 гб  лаптоп 

Ами значи ти е мид кутията. Точно затова те попитах. По-добре опитай да продадеш картата. и си потърси GTX750ti, събира се в мид и е долу горе същото ниво като тази дето си я купил.

Но ако искаш пак ти казвам - speecy да ти видим поне модела на дъното. Ти щом си с този дел, той има вдградено видео, пусни го и дай да видим конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига предлага тази антика 750 TI. И къде и как реши, че е на същото ниво, като R9 390, като е около 150% по-бавна? Спри с неадекватните си измислици, понеже по този начин подвеждаш и потребителите:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-AMD-R9-390/2187vs3481

Относно автора на темата, също нито знае какво иска, нито какво ще го прави. От мен успех с търсенето и събирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приятел аз дел го купих  защотот ми беше детска мечта 350 лева а сега ще си правя много мощен комп това се опитвам да ти обясня имам карта и захранване ще сгобявам чисто нов комп мощен  с 32 гб ддр4  сега поръчах кутията  която ми препоръяа колегата  остава процесор дъно  охладител  и рам  2000 за 3 месеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Стига предлага тази антика 750 TI. И къде и как реши, че е на същото ниво, като R9 390, като е около 150% по-бавна? Спри с неадекватните си измислици, понеже по този начин подвеждаш и потребителите:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-AMD-R9-390/2187vs3481

Относно автора на темата, също нито знае какво иска, нито какво ще го прави. От мен успех с търсенето и събирането.

Този бенчмарк, друже е между 8 гигабайтов р9 и 2 гигабайтов 750 - обикновена платка. Която няма нищо общо с 4 гигабайтовата геймърска версия.

https://www.newegg.com/gigabyte-geforce-gtx-750-ti-gv-n75twf2oc-4gi/p/N82E16814125813

А авторът на темата наистина май не знае какво говори, и аз се обърках вече какво е купил, какво не е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...