Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ivan Zangagolev

Не мога да инсталирам Windows 7, търси някакъв драйвер

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имаме огромен проблем и не можем да намерим решението.
Стартираме инсталацията на windows 7. Отваря нормално настройки за езика, след това натискам инсталирай сега и оттам стига до никъде. Изкарва ми че иска някакъв драйвер от цд или двд и иска да му го посоча, а аз нямам такъв драйвер и в крайна сметка инсталацията не започва изобщо.
Четох в нета че става въпрос за УСБ 3.0 и че си търси драйверите за 3.0, ама нали съм тъп и нито знам как да ги интегрирам, нито знам как да деактивирам временно в биоса поддръжката на УСБ 3.0 за да работят като 2.0.
Ако знаете каква врътка се прави моля ви кажете, че от обяд го мъча без никакъв резултат.

Процесор    AMD Ryzen 5 2600 6 Core (3.4Ghz up to 3.9GHz, 19MB Cache 65W)
RAM памет    8 GB 2400 MHz DDR4
Хард диск    
1TB SATA 7200 оборота/м:
Видео карта    Nvidia Ge Force GT 1030 2GB DDR5
Дънна Платка    Asus A320M-K AM4 Поддържа до 32GB 3200mhz, PCI-E 16x
Захранващ блок    
550W:
Мрежова карта    Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам инсталираш от флапка Windows 7. Флашката в USB 2.0 ли е включена. USB 3.0 портовете са сини отвъртре, а 2.0 са черни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През USB ли инсталираш или с диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай 10-ка и не си губи времето и нервите с глупости. Ако си искал 7-ца да не си си купувал нов компютър, ами някой втора употреба с i3 или i5 максимум от 4-то поколение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През УСБ инсталирам, но след като не стана пуснах и външна записвачка през порта но пак не се получи нито от диска във външната записвачка, нито от направена флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тва чудо нема ли нормално DVD  ве ,принципно има как да се насипят драйвери за usb 3.0 с Nlite но не мисля че ти ще се справиш със тази задача .

преди 5 минути, ined написа:

Слагай 10-ка и не си губи времето и нервите с глупости. Ако си искал 7-ца да не си си купувал нов компютър, ами някой втора употреба с i3 или i5 максимум от 4-то поколение

Човека го боли зъб ти го пращаш на гинеколог :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в тоя случай или четеш как става номера с интегриране на драйвери с Nlite  или си слагаш 10 -ката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ivan Zangagolev написа:

Ами няма нормално ДВД. Без записвачка е.

Пак ще питам в кой порт слагаш флашката 2.0 или 3.0. Дъното ти има в изобилие и от двата типа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Hot Bastard

ай, помагай вместо да тролиш в темите за линукс. Давай на "лесния" Windows. Мани ние там да се "мъчим" на линукс.

Сори, ама този ще ви го препращам на всяка тема, щото си го проси.

преди 17 минути, Ивайло Димов написа:

или си слагаш 10 -ката

Питай @Hot Bastard какво следва след инсталиране на 10-ката. Понеже няма какво да криеш, е желателно да си откачиш входната врата от пантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам какво става  :)  ама не ми се влиза с безмислени спорове колко сговняна е тази ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

Аз знам какво става  :) ама не ми се влиза с безмислени спорове колко сговняна е тази ОС

Не си само ти на това мнение. И аз не харесвам 10, заради нейните бъгове и заради безхаберието и глупостта на Майкрософт. На работа постоянно имаме проблеми с нея. А Office 365 е просто уникален боклук. За съжаление при новите машини нямаш избор. Колкото до Линукс, перфектна е ( аз използвам убунту), но не всичко работи с нея. И макар, че я направиха доста улеснена потребителите са с предубеждения, че линукс е като едно време. Имаш един черен екран и пишеш само команди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек ако реши да почете малко може да се справи с интеграцията на драйверите за 3.0 в  Уиндоус 7 ,даже клипове има из нета много .Друг вариант е просто да вземе от някой едно ДВД за да си инсталира от диск .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Vania2 написа:

Ай, ся... Не дейте писа така против Windows 10, че @Hot Bastard ще пометне.

Не пиша лошо за wndows 10. Казвам каква е реалността. Аз съм и свикнал. С четене и ровене по регистри си става кротка като кученце. Проблемът е когато си фирма, работиш с приложения, в един момент ти налага 10, а създателят на софтуера не го модифицира за 10. Тоест наеван си от 2 страни. Първо плащаш за нова версия на ОС, която те спъва и не можеш да работиш с нея и второ създателят на софтуера ти иска пари да ти го модифицира или по-лошо, казва ти че няма шанс това да работи на 10. Отделно има бъгове с определен хардуер или драйвер. Но да не разводнявам темата. Чакам постващият да каже в кой по дяволите порт включва тъпата флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Чакам постващият да каже в кой по дяволите порт включва тъпата флашка.

И аз се наредих на опашката, предполагам създателят на темата е кадърен човек и е боднал флашката във  usb 2.0 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако я е боднал темата нямаше да я има :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Vania2 написа:

Ай, ся... Не дейте писа така против Windows 10, че @Hot Bastard ще пометне.

Че аз харесвам 7 повече.

Но на тоя Ryzen нема как да стане. Слагай 10 пич. За новия хардуер нема драйвери за 7ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Hot Bastard написа:

Че аз харесвам 7 повече.

Но на тоя Ryzen нема как да стане. Слагай 10 пич. За новия хардуер нема драйвери за 7ца.

Кажи му за радарите на МВР.. Кое как става... Защо си толкова лаконичен тук? Хайде, давай. Темата е за Windows, не за linux. От Линукс раздела не можем да се отървеме от безсмислените ти коментари, тука трябва да ти теглим с ченгел думите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в 3.0, и в 2.0 и навсякъдеми дава същото за драйвера. А относно десятката, не ми се коментира, но накратко не я искам изобщо и затова се мъча със седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ivan Zangagolev написа:

И в 3.0, и в 2.0 и навсякъдеми дава същото за драйвера. А относно десятката, не ми се коментира, но накратко не я искам изобщо и затова се мъча със седмица.

Покажи точно какво съобщения ти дава, ако имаш възможност.Но пък като прегледах това май ще си инсталираш 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ivan Zangagolev написа:

не я искам изобщо

Е ся стана страшно.. Windows потребител да не иска Windows 10.. Давай @Hot Bastard силата е в теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Vania2 написа:

Е ся стана страшно.. Windows потребител да не иска Windows 10.. Давай @Hot Bastard силата е в теб!

Да, не я искат. Особено потребители свикнали на XP или на 7 я мразят. От момента в който е пусната 10 досега съм върнал над 100 машини от 10 на 7. В крайна сметка се съгласяват на 8,1, но не искат да чуват за 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво да давам? Не ми плащат, че да им адвокатствам на микромеките. 7цата си беше най-хубава. Но остаря, няма драйвери и т.н.

Кажи му за радарите на МВР.. Кое как става... Защо си толкова лаконичен тук? Хайде, давай. Темата е за Windows, не за linux. От Линукс раздела не можем да се отървеме от безсмислените ти коментари, тука трябва да ти теглим с ченгел думите..

Нещо май не ти е добре...пак ли параноята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...