Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Фурната на печката отказа и горен и долен реотан вентилатора работи не нагрява някой съвет да даде какъв може да е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекъснат кабел, развален ключ, изгорели реотани ... Карай я в сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава почвай да разглобяваш и да търсиш проблема, както е написал колегата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

вие май не четете какво питам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не разбираш какво ти се пише. И в сервиз да я закараш, ще ти кажат остави я и ще я разглобят да тестват къде е проблема. Няма как с погледа да се разбере какво и има, още по-малко от тук по тези симптоми. Имаш ли идея изобщо как работи печката и как е направена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мериш двата нагревателя (ако са два, де). Малка е вреоятността всички да дадат фира едновременно. След това се хващаш с пакетния ключ и терморегулатора, ако има такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е фурната/печката? Вероятно е прегорял кабела на ключа, няма как да изгорят едновремвнно горен и долен нагревател. 

PS видях модела в заглавието, с два нагревателя е тази фурна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

Мериш двата нагревателя (ако са два, де). Малка е вреоятността всички да дадат фира едновременно. След това се хващаш с пакетния ключ и терморегулатора, ако има такъв

аз за това и питам че няма как и 2та изведнъж най вероятно или ключа или терморегулатора 

преди 2 минути, FusE написа:

Каква е фурната/печката? Вероятено е прегорял кабела на ключа, няма как да изгорят едновремвнно горен и долен нагревател. 

Crown ME 6041

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Каква е фурната/печката? 

Боклук. Поръчан някъде от "Зора", където е най-евтино (и некачествено) производството, и лепната тяхната марка "Crown". Имаше китайски, имаше турски, по едно време даже и в Хасково ги правеха. Ама все некачествени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, byly написа:

аз за това и питам че няма как и 2та изведнъж най вероятно или ключа или терморегулатора 

Трябва да се отвори и да се погледне, обикновенно прегаря кабела на ключа, термостта едва ли ще е дефектирал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Каква е фурната/печката? Вероятно е прегорял кабела на ключа, няма как да изгорят едновремвнно горен и долен нагревател. 

PS видях модела в заглавието, с два нагревателя е тази фурна. 

Фурната е далече от град и няма как да я помъкна с малка кола съм затова реших да питам

току-що, FusE написа:

Трябва да се отвори и да се погледне, обикновенно прегаря кабела на ключа, термостта едва ли ще е дефектирал. 

Благодаря от там ще тръгна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Боклук. Поръчан някъде от "Зора", където е най-евтино (и некачествено) производството, и лепната тяхната марка "Crown". Имаше китайски, имаше турски, по едно време даже и в Хасково ги правеха. Ама все некачествени.

Да ти кажа няма особенно значение вече каква марка ще е печката, дори известни марки изкарват по 2-3г при интензивно ползване и се стига до ремонт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, byly написа:

Фурната е далече от град и няма как да я помъкна с малка кола съм затова реших да питам

Тогава викаш майстор, да дойде на място да я види. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

дано вашата издържи 20г като този боклук без ремонт 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, byly написа:

Благодаря от там ще тръгна 

Няма нужда да се носи никъде, все има някой комшия на близо който поназнайва и може да я погледне, не е кой знае каква философия да се види дали има нагорял кабел на ключа за фурната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Да ти кажа няма особенно значение вече каква марка ще е печката, дори известни марки изкарват по 2-3г при интензивно ползване и се стига до ремонт. 

Зависи. На село Indesit-ът кара вече 13-а година, не е правил проблеми. Правена е в Полша, купувана от "Зора".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Няма нужда да се носи никъде, все има някой комшия на близо който поназнайва и може да я погледне, не е кой знае каква философия да се види дали има нагорял кабел на ключа за фурната. 

Все ще я види някой Благодаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи, като проблем с ключ. Реотаните трябва да са 3, 2 горни и 1 долен. Едва ли и 3-те изведнъж са отказали да работят. 

Колкото до печките Crown, това са най-големите боклуци. Майка ми ползва 15 годишна такава, за това време всичко по нея съм сманил, няма един заводски, ключ, котлон или реотан. Наистина много големи боклуци са. Преди нея ползваше още от баба ми останала българска печка ЕлПром взимана 60-те години, още работи това животно и е прибрана в мазето. Заменена бе, просто защото вече (преди 15 години) бе морално остарял уред, както като визия, така и като възможности. Там нямаше възможност да се настройват точни градуси, а ключовете за реотаните на фурната имаха само 3 позиции. Същата работа бе и с котлоните ѝ, но всичко по нея си работеше и вероятно все още работи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

раховец му е майката....

имах....няколко плочи смених....

подлъгах се взех дипломат-фаца-има....матрял-няма.....

фърлих я....и пак раховец си взех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _nib_ написа:

раховец му е майката....

И мечта също при нужда от голяма печка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключа това е твърде вероятна причина.Втората възможност е терморегулатора.Той е свързан последователно на общия извод на нагревателите.Често нагаря именно кабела м/у него и нагревателите, а през него протича целия ток на фурната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...