Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, незнам дали е мястото тук, но видях че има и други питания за принтери в този отдел и реших да напиша и моето запитване тук. Та да минавам към темата направо. Стария ми принтер изгоря и в близките седмици съм решил да си закупя нов. По принцип ми трябва за презентации, тестове и тн. Гледах ги втора употреба по 30 40 лева, но прегледах и някои сайтове и видях че до 100 лева мога да си взема и цветен. До сега съм бил с черно бял, но искам да внеса малко живот. Това ще е бонус понеже постоянно ходя до фотото да си вадя снимки  от пътувания и разни събития, както и за някоя презентация в училище, а така ще си ги вадя в нас на спокойствие. Искам да си закупя ето този: https://desktop.bg/printers-hp-DeskJet_Ink-hp_deskjet_ink_advantage_3790_allinone#characteristics , https://plasico.bg/мултифункционално-устройство-hp-deskjet-advantage-3790-t8w47c-86551.html Гледах клипчета и ми хареса как изкарва снимките. Няма да се ползва за нещо професионално, а просто за снимки с приятели, семейни, за училище когато някоя презентация ги изисква и тн. Да речем, че на седмица ще изкарвам по 10 15 черно бели листа (само текст и разни тестове), а цветните картинки ще бъдат и те някъде толкова. А и за стаята може да си принтирам някоя цветна картина. Мисълта ми е колко време ще карам със едно зареждане на мастилото, до колкото видях се продават в два вариянта, едното е само черно, а другото е с 3 цвята. Двете заедно струват 50лв. Дали ще може да изкарам поне  2-3 месеца със едно зареждане? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2-3 месеца?

Ако заредиш колата с 20 литра гориво, но я караш два пъти в годината по 10 км. ще изкараш ли годината?

Ако печаташ само текст - гледаш колко копия дават за всяка мастилница (фабричните може да са по-малко заредени) и смяташ, за снимки - там е растер и зависи от много неща за да можеш да кажеш колко точно броя снимки и с каква площ ще могат да разпечатат - има шанс някой от цветовете ти да свърши много преди другите и ... трябва да сменяш пак - в този ред на мисли е най-добре да е с отделни цветове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Три месеца ме съмнява ,мого. По принцип тези параметри не зависят от времето, а от самите отпечатъци - размер, наситеност, настройки в драйвера и т.н. Приблизителните бройки, които се дават са обикновено за около 30% запълване на медиата. Да не говорим за риска от засъхване на дюзите при дълъг престой...

Според мен, ако не се търси фото качество, плюнките са си набутвация. Има свестни лазерни принтери за под 500 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мастилноструйните принтери са кожодери.Не искам повече да чуя за тях. Разбира се изключваме такива, които се използват професионално. Вземи си едина лазарен притер и ще се родиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветната касета е за 200 страници при 5% запълване на листа което ще рече текст.

Ако вадиш снимки ... да кажем 3 снимки на един а4 листи - ами може да изкараш 20 -30 -40 снимки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш този https://www.brother.bg/printers/all-in-one-inkjet/dcp-j100  и после сменяш с тези мастилници и забравяш.https://bgtoneri.com/ГЛАВА-ЗА-BROTHER-DCP-J100-J105-MFC-J200-Black-LC529XLBK-P№-LC525-535BK-PRIME-200BRALC-529BHPR-G&G_1006128.html (това е примерен сайт, има ги и другаде)

А за малко повече пари може да вземеш модел с резервоари, в които направо наливаш мастилото. Излиза още по- евтин печата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ме ограничава за по-скъп принтер. Евентуално мога да вдигна най много, до 150. Снимките ще са стандартни като за албуми. Мисля, че 10/15 бяха или нещо от сорта. Имам доста по папките и искам да си ги изкарам на албуми. Да речем, че са 200 снимки грубо казано. Листовете за презентациите си ги правя на А4. На седмица ще са по 10-15 листа с текст и цветните също около 10 листа на A4. За сега незнам каква хартия ще си взема за цветните. Казват че с гланцова ставали по наситени, но ще ги разгелдам. На стената ще си правя картини нещо от сорта на 30см. И аз първоначално търсех лазерен принтер, но надхвърля бюджета ми двойно, че дори тройно :D Този принтер ще ми е удобен, понеже е и безжичен. Ще мога директно от телефона да си принтирам.  Гледах това клипче (това е малко по стар модел) и си изкарва прилични цветове за тази цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти гледаш първоначалната цена, ама после с консуматива ше ти ..... мамата😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lupis написа:

Ти гледаш първоначалната цена, ама после с консуматива ше ти ..... мамата😁

Особено с фото хартията и разхода на мастило при фото печат :) С една "цветна" глава, повече от 30 снимки не му давам - жълтото ще замине първо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно ще взема някакъв обикновен за 20 30 лева колкото да си изкарвам текстовете пък ще събирам пари за по-хубав. А до колко пари може да се намери такъв с резервоарче където може да се пълни с мастило? Не искам да се изхвърлям много, понеже няма да го ползвам за професионални цели, а просто като хоби. Ако има някой до 200-300 лева, да си работи със всякаква хартия ще е супер. Аз попринцип си използвам само А4, но би било хубаво някой път да си експериментирам със различни рамери :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, Kaizer1 написа:

Ами явно ще взема някакъв обикновен за 20 30 лева колкото да си изкарвам текстовете пък ще събирам пари за по-хубав. А до колко пари може да се намери такъв с резервоарче където може да се пълни с мастило? Не искам да се изхвърлям много, понеже няма да го ползвам за професионални цели, а просто като хоби. Ако има някой до 200-300 лева, да си работи със всякаква хартия ще е супер. Аз попринцип си използвам само А4, но би било хубаво някой път да си експериментирам със различни рамери :D 

Забрави опцията с пълненето на мастило. Въобще забрави мастилноструйните боклуци, особено ако са и цветни. Да не говорим, че дори мастилото за пълнене е скъпо, ами трябва и принтера трябва  да го използваш постоянно иначе мастилото засъхва и главата се задръства. Принетрът отива на боклука.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвали са ми, че с мастилоструйните стават по хубави цветове от лазерните :D незнам до колко е вярно. За да не засъхва пише, че  просто трябва пускаш по някой лист дори да нямаш работа на него. Тук мастилото е доста евтино. Черното ми струва по 2лв тубичката, а цветните са по 2.90лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Въобще забрави мастилноструйните боклуци

О първият ми принтер беше такъв големи ядове с тия мастила брах и добре , че се развали главата да взема нов с тонер касета направо се родих .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Kaizer1 написа:

Казвали са ми, че с мастилоструйните стават по хубави цветове от лазерните :D незнам до колко е вярно. За да не засъхва пише, че  просто трябва пускаш по някой лист дори да нямаш работа на него. Тук мастилото е доста евтино. Черното ми струва по 2лв тубичката, а цветните са по 2.90лв. 

Интересно какви са тези тубички и колко са качествени, но ти си прецени. Аз мастилноструен принтер не желая да виждам повече в живота си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 15 г. съм с мастиленоструйни на Brother и съм малко пристрастен, но мога да кажа, че друга марка няма да взема. Няма запушване на дюзите(принтера автоматично се самопочиства) отделни мастилници за всеки цвят, евтини заместители по 3-4 лв. Ако сега взимам нов, това ще е: https://www.brother.bg/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t310, има модел и с безжична свързаност с 40 лв по- скъп, ама мен не ме бърка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам глупаво - защо всички търсите/говорите за принтери, а се покзават едни скенери... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JKirilov написа:

Да попитам глупаво - защо всички търсите/говорите за принтери, а се покзават едни скенери... ;)

Защото е мултифункционално 3 в едно- принтер, скенер и копир :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяташ, че не разбирам ли? :)

А дали тази глупост не увеличава цената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JKirilov написа:

Смяташ, че не разбирам ли? :)

А дали тази глупост не увеличава цената?

Мултифункционална глупост никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той човекът вече твърдо е решил да го взема, даже може да го разопакова в момента... ;)

Проблемът е, че после няма да смее да се обади 2-3 години, Ще го изчакаме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

Той човекът вече твърдо е решил да го взема, даже може да го разопакова в момента... ;)

Проблемът е, че после няма да смее да се обади 2-3 години, Ще го изчакаме!

Е ние сме си дали мненията,а постващият има правото да решава сам. Нашата работа ( ако въобще това се нарича работа) е свършена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, lupis написа:

От 15 г. съм с мастиленоструйни на Brother и съм малко пристрастен, но мога да кажа, че друга марка няма да взема. Няма запушване на дюзите(принтера автоматично се самопочиства) отделни мастилници за всеки цвят, евтини заместители по 3-4 лв. Ако сега взимам нов, това ще е: https://www.brother.bg/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t310, има модел и с безжична свързаност с 40 лв по- скъп, ама мен не ме бърка..

Ами май това ще е най-добрия вариянт. Ще събера още малко пари и ще взема него след месец, два. Но се поразрових и го намерих в един сайт на по-евтина цена. https://www.okoffice.bg/p/mfu-struyno-brother-dcp-t310?ref=18 Има ли някаква разлика? Мисля си че моделите са еднакви. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, Kaizer1 написа:

Ами май това ще е най-добрия вариянт. Ще събера още малко пари и ще взема него след месец, два. Но се поразрових и го намерих в един сайт на по-евтина цена. https://www.okoffice.bg/p/mfu-struyno-brother-dcp-t310?ref=18 Има ли някаква разлика? Мисля си че моделите са еднакви. :D 

Вече започваш да влизаш в ценовата листа. От 40 лева за принтер, показваш 279 лева за принер и 4 мастилници по 20 лева,к лекичко отиваш на 400 лева. Лазарен притенер цветен втора употреба е на същата цена. Не може да спреш някой, който е решил да си чупи главата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той си идва със комплект мастила. На едно пише че прави до 5000 страници :D  Това сигурно ще ми стигне за цял живот. А и незнам утре ако имам работа ще отида до магазина за офисни принадлежности и ще снимам тубичките с мастило. Мисля че бяха по 25грама на цена от 3 лева. Със същото мастило са ми принтирали снимки там и качеството е уникално, както е на снимката така излиза и на хартията.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил Костов написа:

Нашата работа ( ако въобще това се нарича работа) е свършена

Кога ще плащат? ;)

Кайзер, вземай и работи, успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...