Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да знам каква е разликата в ОС Windows 10 , VL и LTSC. и коя от двете е по удачна и лесна за употреба от деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли какво е:

- VL

и

- LTSC

?

Има много малко хора който реално работят с OS-a, повечето възрастни и деца не ги интересуват тези подробности.

Важно е и какво влиза в това - "употреба"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 Home е за децата. Това ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да е по изчистена версията, без излишните и претрупани неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Знаеш ли какво е:

- VL

и

- LTSC

Ако знаеше ,дали въпроса му щеше да изглежда така?

преди 4 минути, Христо Влъчков написа:

Искам да е по изчистена версията, без излишните и претрупани неща.

Едно дете едвали ще разбере коя използва и за потребностите му всяка би му свършила работа,но щом искаш изчистена и по-надеждна,то LTSC е за предпочитане,стига да знаеш как да се сдобиеш с нея............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Eclipse2G написа:

Windows 10 Home е за децата. Това ти трябва.

така поставен въпроса, наистина е интересен
дали Rolling release или LTS версии са по-подходящи за деца
интересен въпрос на който според мен отговора е,
че седмицата за това се задържа толкова дълго време защото беше LTS версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Христо Влъчков написа:

Искам да знам каква е разликата в ОС Windows 10 , VL и LTSC. и коя от двете е по удачна и лесна за употреба от деца.

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_editions

https://en.wikipedia.org/wiki/Volume_licensing

Цитат
Enterprise
Windows 10 Enterprise provides all the features of Windows 10 Pro, with additional features to assist with IT-based organizations.[1][2][3] Windows 10 Enterprise is configurable on three branches, Semi-Annual Channel, Semi-Annual Channel (Targeted), and Windows Insider.[22]
Enterprise LTSC
Enterprise LTSC (Long-Term Servicing Channel) is a long-term support version of Windows 10 Enterprise released every 2 to 3 years. Each release is supported with security updates for 10 years after its release, and intentionally receive no feature updates. Some features, including the Microsoft Store and bundled apps, are not included in this edition.[23][1][3] This edition was first released as Windows 10 Enterprise LTSB (Long-Term Servicing Branch).[24] There are currently 3 releases of LTSC: one in 2015 (version 1507), one in 2016 (version 1607) and one in 2018 (version 1809).[25]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 се задържа толкова време просто защото следващите три след него не бяха това, което искат хората, а това, което Microsoft се стреми да им пробута - по-лош външен вид, нежелани екстри, затруднена работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LTSC - Дългосрочeн канал за обслужване , известен по-рано като дългосрочен сервизен клон (LTSB), представлява специализирано издание на Windows 10, специално проектирано за сценарии и устройства, които изискват продължителна последователност на функции, като терминали за продажба , медицинско оборудване (CAT / MRI скенери), контролери за промишлени процеси, банкомати...

VL означава Volume License - Ключ за множество лицензии. Това означава, че един активиран ключ може да се използва за активиране на множество инсталации на Windows 10. Обикновено се използва от големи предприятия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, RudeBoy написа:

Windows 7 се задържа толкова време просто защото следващите три след него не бяха това, което искат хората, а това, което Microsoft се стреми да им пробута - по-лош външен вид, нежелани екстри, затруднена работа.

именно
не му трябва версия, дето на всеки 6 месеца, не знай какво ново ще му пробутат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама като го питат децата му как да си изтеглят някоя игра от Microsoft Store, ще се чуди какво да им каже, и пак ще има нови теми в Калдата ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

така поставен въпроса, наистина е интересен
дали Rolling release или LTS версии са по-подходящи за деца
интересен въпрос на който според мен отговора е,
че седмицата за това се задържа толкова дълго време защото беше LTS версия

Ти мислиш ли, че на  едно дете му дреме и дали въобще бъкел си има идея какво и дали, и защо е RR или LTS. Автора да си намере Home версията и да не се занимава с други работи. А 7-цата си беше екстра система. Ако имаше refresh this PC, както в 8цата, цена нямаше да има. Хем даже е красива, няма тъпи реклами и т.н.Почти не се чупеше след ъпдейти.

преди 55 минути, RudeBoy написа:

Да, ама като го питат децата му как да си изтеглят някоя игра от Microsoft Store, ще се чуди какво да им каже, и пак ще има нови теми в Калдата ... :)

Ти верно ли мислиш, че някой тука се занимава с умрелия магазин. 99% от българите търкалят всичко от замунда и арена... Всички го знаят, обаче всички се правят, че спазват закона. Трагедия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Требва да си ударят гъзо у тавана от кеф микромеките ако некой упре до магазина им. Аз досега единствените хора които знам че са го отваряли са тия които цъкат на иконката без да искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Христо Влъчков написа:

През 2017г. сложих на тогава 10 годишното ми дете Линукс Минт и още не е услял нито да хване вирус, нито да се повреди нещо. А майка му успя сега през февруари и март да скапе една Уиндоус Хом за около 3 седмици ползване уж да учела Питон с него, вместо с Линукса който има и тя от 1 година и си работи.

А ако си купиш ключ сега от китайците за VL след 5 месеца като се прецака уиндоуса и трябва да го преинсталираш, еми няма да ти го активират със същия ключ, ще трябва да си купиш нов.

Можеш да си активираш една 10-ка с ключ от 7-ца, ако още може де. През февруари можеше.
Но за дете ще ти е много по-спокоен живота с Минт, гарантирам ти го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение имат буквичките? Бих ви препоръчал да се погрижите за безопасността му, независимо от буквичките - софтуерно решение за родителски контрол и програма за защита. Има и продукти, които обединяват двете. Но, ако искате да минете тънко, бих ви препоръчал нещо като OpenDNS.

Погледнете безплатните планове Family Shield и Home и какви са им възможностите и как се работи с тях.

https://www.opendns.com/home-internet-security/

Изграждане на "черни" (забранени сайтове) и "бели" (разрешени) списъци със сайтове за посещение, график и контрол на часовете, през които ще има достъп до Инернет, блокиране на зловредно съдържание и такова, предназначено за възрастни, ниво на защита на ниво ОС и рутер и такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мальчик Бананан написа:

Погледнете безплатните планове Family Shield и Home и какви са им възможностите и как се работи с тях.

https://www.opendns.com/home-internet-security/

А моят мълчуган вече знае как да подкара ПЦ от буутваща флашка PCLinuxOS без да има даже твърд диск в него.
Най-сигурната безопастност се постига на ниво приятелство с детето и доверие към него.
За какво ти е безопасност пред компютъра, ако почне да пуши трева щото си мислиш че става със забраняване, а не чрез обясняване кое е вредно за него ?
Или пък ако глътне топката някоя 14 годишна съученичка щото са си играли на чичо доктор скришом и родителите ѝ не дават да прави аборт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет е опасно място за децата и да, трябва разговори, но това не е достатъчно. Както и за възрастните е задължителна осведоменост, но също и допълнителни мерки за сигурност - блокатор на допълнителни скриптове, софтуерна защита и тъ нъ. Няма нужда да се намесва Линукс, човекът вече е избрал. Друго пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Мальчик Бананан написа:

Няма нужда да се намесва Линукс, човекът вече е избрал.

За да може да избере правилно, първо трябва да има избор.
А той не знае че има по-добро от боза 10 LTSC.
Е, нали я качих и писах в другата тема, че май ще я изтрия защото си е същият боклук като другите версии.

На мене едно време като бях млад така ми говореха да съм си бил избрал едно работно селско момиче добра домакиня, пък аз като по-глупав си свалях гаджета чужденки и сега съм на 2000 км от добрите селски моми бачкащи в шивашката фабрика за по 600 лв на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, аз питам конкретно за тези две версии, защото ги имам и няма да имам проблем с активациите им, но искам да знам коя от тях е по опростена без излишни неща, с една дума да прилича на 7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христо здравей!

Ако нямаш домашна мрежа спокойно можеш да си инсталираш  LTSC -2019 и ти ще си доволен, и децата. Ако имаш дом. мрежа, инсталирай LTSB 1607 и също ще си много доволен - като мен. Не ти трябват разни шарении и неща, които някога ще ги ползваш. До сега нямам нито един коментар, че нещо се е объркало при ъпдейти или каквото и да било с моята версия. В крайна сметка, ти си човекът, който решаваш каква да ти е операционната система. Ако решиш да е нещо от линукс , би било също много разумно, но...на децата ще им бъде прекалено трудно да се справят с линукс отначало, което пък им дава предимство ако са заинтересовани за по нататъшната им работа с линукс. Аз имам и Линукс Минт МАТЕ 18.3 и работи отлично, без никакви забележки, но при игрите не мога да дам никакво мнение.

Мнението ми не касае никой от Вас присъстващите, освен питащият!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря г-н Колев, ще послушам съвета Ви, от точно това имах нужда а не от дълги дискусии. Благодаря още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Христо Влъчков написа:

Много благодаря г-н Колев, ще послушам съвета Ви, от точно това имах нужда а не от дълги дискусии. Благодаря още веднъж.

https://community.spiceworks.com/topic/2089577-win10-ltsb

HOWIEDOG wrote:

Ok..so if I understand this correctly.

LTSC: Long-term Servicing Channel

LTSB: Windows 10 version that is with-in the scope of LTSC?

LTSB=LTSC, it was merely a name change with the whole Windows as a service.

If you license Windows 10 Enterprise E3 via Volume Licensing, you have access to the Windows 10 Enterprise LTSC version of Windows 10 - should you choose that OS for the device.  You will also have access to Windows 10 Enterprise updated via Semi-Annual Channel (previously CB/CBB).  You can control Windows 10 Enterprise with GPOs that only apply to Enterprise - more info here: Group Policy settings that apply only to Windows 10 Enterprise and Education Editions.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.03.2020 г. в 13:46, Христо Влъчков написа:

... защото ги имам и няма да имам проблем с активациите им, ...

С LTSC 2019 най-много да си вкараш сам таралеж у гащите, без да си разбрал какво си направил.
А иначе, всички ги имаме всичките версии, даже ги дават и директно от сайта на микрософт за сваляне с изключение на LTSC.
Активирай си някоя която си я свалил лично ти директно от линк от сайта на микрософт с цифров лиценз ( безплатно де).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за чий са всички тея нерви, мъки, форуми, когато можеш да си къташ

на 19.03.2020 г. в 14:46, Христо Влъчков написа:

7-цата

???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...