Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слушалки до 100 лева за компютър .

Препоръчан отговор

Колеги , в края на другата седмица ще си взимам слушалки до 100 лева (максимум) за компютъра . В момента използвам едни Canyon CHD-SGHS5  и вече наушниците им се скъсаха и ме дразнят . Търся нещо като комфорт и удобство като при сегашните ми . Спрял съм се на :
Cougar Phontum <---Цък
Cougar Phontum Essential <--- Цък
Plantronics RIG 400 <--- Цък
Спрял съм се на тези 3 модела тъй като за тях гледах ревюта . Задължително гледам да са от България . Гледах ревюта за Cougar-ите и мненията са добри . Мокрифона не е много зле ама не е и много добър (и на двата модела) . Средна работа . Микрофона ми трябва да е средна работа . Надали на моите Canyon е по-добър . Big Grin . Имат големи наушници и едните са с 40мм драйвъра а другите с 50mm . За Plantronics иначе гледам доста добри мнения . Особено от ютуб . Само ме притесняват няколко неща за тях . Кабела е 1.3м който надали ще ми стигне . Има ли вариант да си купя от някъде някакъв удължител за него (надявам се удължителя да не развали звука както от микрофона така и от от говорителите) и дали звука се чува извън тях . Не искам като слушам нещо и всичко да се чува извън тях . Поне мойте Canyon не се чуват а са за 42 лева . Надявам се някой да ми отговори на тези глупави въпроси . Гледам , че има и 400D версия която единтвената разлика според мене е Dolby Atmos озвучението , но според мене не е толкова важно . Особено за музика + малки игри . Иначе ще се ползват за Overwatch/COD MW и доста музика . Може би съм склонен да кажа , че повече ме интересуват как звучат при музика отколкото за игри . Баса да е среден както и звука да е читав . Чета за Cougar-ите , че басът бил леко слаб , но при влизане на windows и увеличаване на bass boost оправяло нещата . Забелязвам , че при Cougar самите наушници са от кожа и според мене с времето и самата кожа ще се напука и ще се скъса докато при Plantronics гледам , че са текстил и няма как да са скъсат . Изобщо , това има ли значение или твърде много го мисля ? Реално аз няма да векувам с тях ама поне да изкарат едни 2-3 години . Знам , че за тези пари няма да намеря кой знае какво , но поне нещо малко задоволително ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом те интересува повече музиката, погледни Superlux имат и модели и със микрофон, както и без. Също на някой модели кабела се сменя. 

Ако нямаш добра външна звукова карта или Dac, гледай слушалките да са с импеданс до 64 Oма. 

Вариант е да си вземеш само слушалки, пък по нататък и кондензатор микрофон. Който е в пъти по добър от вградените в сет-а. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези кугари не ми изглеждат много удобни отгоре ...

В момента се интересувам от тези слушалки https://gplay.bg/cooler-master-ch321

Мислех да ги вземам бяха на 60 и няколко лева промо , но като стана проблема с короната отложих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпреварих събитията и взех Cougar Phontum за 99 лева . Рискувах . Доста съм доволен . Сравнение със старите Canyon са много по-добре откъм звук и бас . С малките наушници музиката се чува доста добре с добър и плътен бас , но не супер надут . Като сложа ултра дебелите наушници баса е по-слаб , но пък за сметка на това звукът е по-силен . Те са го измислили . Малките за музика и за навън докато големите са за гейминг . И наистина е така . Колкото и смешно да звучи . Наушниците са доста добри и всеки прави звукът различен . Много са удобни . И с големите и малките наушници . За мене си заслужават . Сравнявам ги с моите JBL T450BT и да ви кажа доближават се . Не на 100% , но се доближават . Това е от мен . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте отново . Изкарах 3 месеца с Phontum и ги продадох . Басът много малък ми се стори . За слушане на музика не ставаха . За гейминг бяха добре . Взех си Cooler Master MH630 и съм много доволен засега . Силен звук , доста по-силен бас и доста по-добър микрофон за 109 лева . Поздрави ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от Cooler Master бих заложил на малко по-скъпия вариант в лицето на MH752 (имат два варианта - без джаджата за 7.1 са по-евтини с 20-30 лв.).

https://www.pro-bg.com/product/GameHeadset/Headphones-Geimyrski-slushalki-Cooler-Master-MH751-20_201603.html

Това си е ребрандиран Takstar Pro 82 само, че с добавен микрофон. Стават и за гейминг и за музика и са супер удобни. Това мисля да взема като текущите ми (Kingston HyperX Cloud I се скапят). Между другото Kingston HyperX Cloud I също са ребрандирани Takstar Pro 80.

Ревютата са повече от положителни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване