Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Промяна или надграждане на системата

Препоръчан отговор

Здравейте.Да започна по от далече ,преди около 3 години без много да разбирам и без много да се допитвам до специалисти по темата си купих това https://www.avitel-bg.com/monitor-audio-bronze--2   и   това  

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v481/index.html  

Послушах около 3-4 месеца докато сина ми започна да се предвижва лазешком и да натиска копчета да върти и дърпа всичко каквото му се изпречити на пътя , тогава за да запазя все още новата покупка я събрах и прибрах в един шкаф.През годините разбрах ,че май беше по добре да си взема стерео усилвател вместо ресивера ,тъй като не мисля да изграждам 5.1 система . Сега ,тъй като вече сме на 3 години и разбираме горе долу кое се пипа и кое не ,мисля да "съживя" системата .Та въпроса ми е дали да си закупя един субуфер ,защото някак ми липсват ниските . Или да се насоча към стерео усилвател, и ще има ли осезаема разлика между ресивера и усилвателя в звученето на колоните . Не съм аудиоманияк не чувам всяка нота и всяка цигулка.Обичам почти всякаква музика ,обичам звука да е чист , мек ,топъл,балансиран .Не обичам дрънчащия,бръждящ,дрезгав,пластмасов звук. Източниците на звук за сега ми са компютъра ,телевизора и един стар CD плеар като в последствие мисля да го сменя с нещо по ново,обичам да слушам често и радио.Ще се радвам на предложения и насоки от ваша страна .Бюджета ми е около 500 до 800лв 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е - като изключим баса, харесва ли ти звукът от тази комбинация? Ако да, най-лесното и евтино решение е да добавиш един събвуфер. Може би на времето е щяло да бъде по-добре да си вземеш стерео усилвател, но да го сменяш сега - не виждам смисъл.

Ако вече звукът не ти харесва по други причини, отиваш на смяна. Обаче - язък за хубавата техника, с която ще се разделиш на загуба ... :( 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, tsvetann написа:

Та въпроса ми е дали да си закупя един субуфер ,защото някак ми липсват ниските.

Това е правилното решение.Тези колони са добри,но наистина им недостигат точно ниските честоти.Смяна на ресивера със стерео усилвател,няма да корегира този недостатък,нито ще усетиш някаква фрапираща разлика.С бюджет до 800 лв. може да се купи активен субуфър,който ще допълва баса и всичко ще си дойде на място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RudeBoy - харесва ми звука ,само както споменах ниските сякаш не достигат 

Димитър 59 - Благодаря за мнението,честно казано такъв отговор очаквах и аз .Може ли да предложите активен субуфер за наличните ми компоненти 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, tsvetann написа:

Може ли да предложите активен субуфер за наличните ми компоненти 

Ето едно изкушително предложение:JAMO D6SUB  Реалната му цена в момента,като нов, е над 1000 евро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ето логичния партньор за колоните ти - Продава се субуфер Monitor Audio Bronze W10 - нов 

Нов, неотварян, с 5 години гаранция - същата серия като колоните ти. И е в горната граница на бюджета ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Evlampi написа:

Здравей, ето логичния партньор за колоните ти - Продава се субуфер Monitor Audio Bronze W10 - нов 

Нов, неотварян, с 5 години гаранция - същата серия като колоните ти. И е в горната граница на бюджета ти.

Здравей.Да от същата серия като колоните е .Пдходящ ли е за ресивера , и като е доста по мощен от колоните да не стане тъка да преобладава сега думкането на буфера 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е активен субуфер - ресивъра няма отношение към захранването му. Колкото до усилването и намаляването - самия субуфер има потенциометър за усилване/намаляване, а и калибрацията на ресивъра ще се погрижи за адекватното му ниво - спрямо помещението ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, tsvetann написа:

Да от същата серия като колоните е Подходящ ли е за ресивера , и като е доста по мощен от колоните да не стане така да преобладава сега думкането на буфера .

Субуфърите във всяка система,са по-мощни от усилвателя с основните колони.И двата субуфера стават за твоята система.Всеки си има отделно усилване и корекции на баса.Ако ,,думкането" ти е много,ти си го регулираш така както ти хареса.Аз лично бих предпочел  този Jamo.,който е с по добри характеристики.Но не заради по ниската му цена,като втора употреба,а заради по-доброто звучене.Все пак той е с 15 инчов говорител,а другия е 10 инча.Не е тайна,че за добър бас се иска по-голям говорител и кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се знае колко е голяма стаята в която се слуша. Защото, ако се избере субуфер със голям  размер говорител, (12" 15") има вероятност да е прекалено изхвърляне overkill.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, oic написа:

Не се знае колко е голяма стаята в която се слуша. Защото, ако се избере субуфер със голям  размер говорител, (12" 15") има вероятност да е прекалено изхвърляне 

Стаята е около 25 квадрата  

По късно ще направя скица на помещението и разположението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, tsvetann написа:

За подобен размер стая модела на Monitor Audio ти е напълно достатъчно. Той е и доста гъвкав откъм разположение в помещението, което си е важно. 

Да не пропускаме и това, че визуално се съчетават, бидейки от една серия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, oic написа:

Не се знае колко е голяма стаята в която се слуша. Защото, ако се избере субуфер със голям  размер говорител, (12" 15") има вероятност да е прекалено изхвърляне overkill.

Изхвърляне не е точната дума,според мен.По мощен от необходимото е редно да се каже.Това си е просто едно предимство,защото като си го намали,няма да има изкривявания.Ще звучи по естествено.Друго нещо си е когато си презапасен с мощност.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се обърне внимание и на състоянието на препоръчваните субуфери. В единия случай имаме чисто нов продукт с 5 годишна гаранция за България - от същия производител и серия, както колоните на питащия. Във втория случай имаме субуфер, който по време на излизането си на пазара е бил по-скъп, но е ползван повече от 10 години и според снимките - особено последната, в близък план, е в доста компромисно състояние - https://cdn1.focus.bg/bazar/4f/large/4fdf722d6818d50d8339db6b4f40db88.jpg. Освен това, ако правилно разбирам продавачът не е човек, който е ползвал самия субуфер с необходимото внимание и грижи, а заложна къща, която продава стоки събирани някъде из Германия - https://bazar.bg/obiava-28421846/jamo-d6sub-aktiven-subufer

Мисля, че особено когато питащият няма неограничени финансови възмножности - трябва хубаво да премисля всяка своя покупка и перспективите за дългосрочното и ползване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Липсата на плавна регулировка на фазата, както и на високата цена! 

Предложете нещо по добро ,ново не искам втора ръка особенно ако е във вида на Жамото .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем, но първо:

преди 8 часа, tsvetann написа:

???

Не си мисли, че може да се сложи къде да е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти друго предложение в твоя бюджет.Нов: Субуфер Klipsch R-100SW

Още един също много добър:Dali SUB E-9F

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Двоумя се между Субуфер Klipsch R-100SW и  Monitor Audio Bronze W10  

Имам един малко глупав въпрос .  Когато се включи системата от дистанционното трябва ли ръчно да се пуска и буфера или той си тръгва автоматично и съответно същото питане важи когато се спира системата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, tsvetann написа:

Двоумя се между Субуфер Klipsch R-100SW и  Monitor Audio Bronze W10  

Имам един малко глупав въпрос .  Когато се включи системата от дистанционното трябва ли ръчно да се пуска и буфера или той си тръгва автоматично и съответно същото питане важи когато се спира системата

Поглеждайки задната страна на суббуфера, веднага бихте се ориентирал дали последният може  да се включва и изключва от дистанционното на ресивъра. Но това далеч не е най важното в аудиотехниката.  Ето снимка на модел предложен от колегата.

За четенето ви на по скъпите модели: Фирмите произвеждат модели за  по кесията на човек. Можете да погледнете и такива за по 7-8000 $, но явно  такава цена няма да ви хареса, щом не ви харесва тази от 1400 лева.

dali_sub_e9f_1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за информацията .Разбирам ,че далеч нее е най важното включването и изключването на буфера. А 7-8000 бих дал за други неща ,но не и за буфер , виж за 1400 бих се навил ,но сякаш буфера ще ми е по скъп от колонките с ресивера взети заедно.Звучи ми някак все едно да си сложиш в колата CD noname за 15лв от пазара и да му закачиш колони за 1000лв примерно.Пак казвам не съм вманиачен на тема аудиотехника ,но ми се иска нещата да са доло-горе наред . Не разбирам много в тази сфера ,имам много въпросителни ,и за това може би въпросите ми са глупави за хората които разбират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, tsvetann написа:

Между другото чета много хубави мнения за SVS SB-2000 ама нещо немога да преглътна сумата от 1400лв

Добър избор е!При този по- голям бюджет могат да се намерят и други хубави модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, tsvetann написа:

Благодаря ви за информацията .Разбирам ,че далеч нее е най важното включването и изключването на буфера. А 7-8000 бих дал за други неща ,но не и за буфер , виж за 1400 бих се навил ,но сякаш буфера ще ми е по скъп от колонките с ресивера взети заедно.Звучи ми някак все едно да си сложиш в колата CD noname за 15лв от пазара и да му закачиш колони за 1000лв примерно.Пак казвам не съм вманиачен на тема аудиотехника ,но ми се иска нещата да са доло-горе наред . Не разбирам много в тази сфера ,имам много въпросителни ,и за това може би въпросите ми са глупави за хората които разбират.

Почти всички модели имат опция на включване Auto. При нея уредда се гаси когато няма сигнал км него, но се включва веднага при подаване на сигнал.

Другия вариант е да стои винаги включен. Аз лично предпочитам този вариант.

Кокретно модела на Monitor Audio има опция Auto и вариант за включване при включването на самия ресивър - Trigger, но изисква отделен кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване