Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с външна видео карта на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам един проблем с външното видео Nvidia Geforce Gt 720M на лаптоп Леново G710 с характеристики i5, 8 GB RAM, вграденото видео е Intel HD 4600...Та, един ден включвам самия лаптоп и пуснах някоя игра.. като в този момент видях насичане и линии каго реших да преинсталирам драйверите на видеото, след което деинсталнах  старите драйвери и започнах с инсталацията на новите..обаче не ми разреши да ги инсталирам. След което, изтеглих едно приложение, което авто инсталва драйверите, мисля че беше Driver Booster, инсталира някакви драйвери то и исках да пробвам какъв ще е резулатата и като пусна примерно игра същотоо.. а при по-новите тръгва дава някакви линии и крашва.. Та, мисля че е за хвърляне, но не знам. Въпросът ми е, как да разбера какво точно и е и как мога да я заменя с друга и с каква ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо си сигурен, че можеш да я замениш?

Не съм казвал,че съм. Питам дали мога да я заменя с друга такава, защото не съм толкова запознат и ако мога, с каква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отделната видеокарта най-вероятно е повредена. Ползвай вградената. Най-лесно става, като деинсталираш драйверите на отделната видеокарта и забраниш на ОС да ги инсталира автоматично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

Отделната видеокарта най-вероятно е повредена. Ползвай вградената. Най-лесно става, като деинсталираш драйверите на отделната видеокарта и забраниш на ОС да ги инсталира автоматично.

Да, това направих и аз, но въпросът е, дали мога да заменя външното видео с друго, защото вградената е слаба.

преди 6 минути, Raze написа:

Да, това направих и аз, но въпросът е, дали мога да заменя външното видео с друго, защото вградената е слаба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално в някой сервиз може да се вземе от друго подобно дъно и да се смени, но процедурата няма да е много евтина и най-вероятно ще надвишава цената на лаптопа. Можеш да си направиш EGPU, но за целта ти трябва отделна desktop видеокарта, отделно захранване, преходници и евентуално външен монитор за по-добра производителност:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Можеш да си направиш EGPU

Което ще му излезе почти на цената на реновирана машина

Да не говорим за неудобството от ползването на такава постановка.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали машината е чистена и обслужена. Предполагаме заминаващ графичен чип, понеже никак не е първа младост, и го спираме в device manager.

Тая каша с драйвърите няма да я коментирам. Видеото най-вероятно не се поддържа в R400 серията и му трябва 391.35.

За игри - настолна машина или нов лаптоп(първото е за предпочитане).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Благодаря ви за мненията, а дали наистина може да опитам смяна на самият чип от линка по-горе? И другият ми въпрос е какви пари мога да взема от този лаптоп в това състояния горе-долу?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да напишеш модела на лаптопа си в интернет и да видиш снимки на дънната си платка или на външната видео карта - наречи го както ти искаш?

Ти не можеш да смениш чипа, това трябва да стане в сервиз с подходящата техника.

Знаем серията на лаптопа и това, че има проблем с него - дали имаме достатъчно информация за да можем да те ориентираме колко пари някой ще даде за него - ето ти ориентир - аз давам 20 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пробва ли да напишеш модела на лаптопа си в интернет и да видиш снимки на дънната си платка или на външната видео карта - наречи го както ти искаш?

Ти не можеш да смениш чипа, това трябва да стане в сервиз с подходящата техника.

Знаем серията на лаптопа и това, че има проблем с него - дали имаме достатъчно информация за да можем да те ориентираме колко пари някой ще даде за него - ето ти ориентир - аз давам 20 лв.

И отново...не съм казвал,че сам ще тръгна да си го сменям, ако това ти е проблема. Просто си питам ориентирачно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблем няма.

Гледаш си параметрите на системата, отваряш търговец с употребявани лаптопи намираш съпоставим поне на хартия, отчиташ факта, че ти гаранция не даваш и лаптопа ти е с текущ проблем - ще ти се изясни колко би могъл да вземеш евентуално.

Трябва да си намериш сервиз който да свърши това, някой работят с твой чип, други държат да работят с техни чипове - цената няма да ти хареса. Няма 100% гаранция за успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

цената няма да ти хареса

https://www.bulcomp-eng.com/m/index.php?p=10&idprod=15654
Виж, цената за труд е друга тема

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Georgi77 написа:

Здравейте,

Имам един проблем с външното видео Nvidia Geforce Gt 720M на лаптоп Леново G710 с характеристики i5, 8 GB RAM, вграденото видео е Intel HD 4600...Та, един ден включвам самия лаптоп и пуснах някоя игра.. като в този момент видях насичане и линии каго реших да преинсталирам драйверите на видеото, след което деинсталнах  старите драйвери и започнах с инсталацията на новите..обаче не ми разреши да ги инсталирам. След което, изтеглих едно приложение, което авто инсталва драйверите, мисля че беше Driver Booster, инсталира някакви драйвери то и исках да пробвам какъв ще е резулатата и като пусна примерно игра същотоо.. а при по-новите тръгва дава някакви линии и крашва.. Та, мисля че е за хвърляне, но не знам. Въпросът ми е, как да разбера какво точно и е и как мога да я заменя с друга и с каква ? 

1. Как така не дава да инсталираш драйверите? Каква грешка дава?

2. Няма как да смениш външната видеокарта, тя е запоена за дъното.

3. Driver booster, както и всяка друга програма като нея, може само да доомаже нещата.

4. Влез в device manager и виж дали имаш ! знак ( проблемен драйвър) или ? знак ( непознат хардуер).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване