Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изгорял Denon PMA-920 и колони Ekho VX215 2x15ки

Препоръчан отговор

Колеги предложете домашен усилвател за тези колони имам две,последния усилвател(Denon PMA-920)  с които ги свирех ми изгоря затова. Значи на въпросния усилвател след слушане на макс 15 мин се включваше някаква защита и свиреше по слабо, дадох го на един приятел да го оправи,и на следващото събиране волумето на мкс и след около 40мин усилвателя изпуши буквално и беше многоооо топъл.

Колоните са две като на прикачената снимка ще оставя линк също.

https://www.amazon.co.uk/2x-Ekho-VX215-2x15-Speakers/dp/B00BC0IJTG

Optimized-Kolonata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 75
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Пак не знаят с какъв усилвател се захранва профи тонколони... И верният отговор е с профи-усилвател.

Потърси в сайтовете за музикално озвучаване за събития сватби и други. Пример.

Жалко за хубавият усилвател. Ако има сервиз на близо може да не е късно да го поправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, oic написа:

Пак не знаят с какъв усилвател се захранва профи тонколони... И верният отговор е с профи-усилвател.

Потърси в сайтовете за музикално озвучаване за събития сватби и други. Пример.

Жалко за хубавият усилвател. Ако има сервиз на близо може да не е късно да го поправят.

На ясно съм че трябва профи усилвател но там ще трябва пулт към него кабели и ства мн сложно,за това искам домашен усилвател който да го свържа към компа и целия блок да не спи докато пиеме,а и този усилвател добре ги захранваше  и бях сложил винтелатор от компютър вътре защо изгоря не знам,затова искам да ми предложите домашен усилвател с сходни на този параметри които да не прегрява,и като го купя евентуално да сложа по голям радиатор както и повече винтелатори  и  VOLUME MAX!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Gosho Bogomilov написа:

На ясно съм че трябва профи усилвател но там ще трябва пулт към него кабели и ства мн сложно

Не си наясно, нищо подобно не трябва.

Виж някое IRNI втора ръка, в краен случай БИЕМА...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Колев60 написа:

А аз си мислех, че този под форум е за аудио техника, а то се оказа че е за чалгаджии и разни други елементи! 

Колега не сме  чалгаджии слушаш най вече сръбете и чат пат ретро чалга,само искам да ми предложите усилвател за колоните нали за това е форума.

преди 41 минути, JKirilov написа:

Не си наясно, нищо подобно не трябва.

Виж някое IRNI втора ръка, в краен случай БИЕМА...

Не ми се занимава с профи техника защото трябват доста пари а не си струва защото тези колони се ползват или в апартамента или когато ги нося  на село.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава какво се оплакваш?

Биемата от темата на Кънчо зидаря ще е точно! Там бях писал, че ИРНИ и КРАУН са по-добри варианти. Преди няколко години бях на косъм да взема един КРАУН 2х200, беше 200 и няколко лева, това е американско стъпало, от много висок клас.

Ако искаш да потърся какво налично има?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JKirilov написа:

Тогава какво се оплакваш?

Биемата от темата на Кънчо зидаря ще е точно! Там бях писал, че ИРНИ и КРАУН са по-добри варианти. Преди няколко години бях на косъм да взема един КРАУН 2х200, беше 200 и няколко лева, това е американско стъпало, от много висок клас.

Ако искаш да потърся какво налично има?

Виж дали ще намериш нещо , на мен един приятел ми каза че задължително трябвало пулт не става като при домашните усилватели дирекно в компа или телевизора а на мен ми се вижда много работа да купувам кабели да свързвам сичко секи път като ги нося до село.

а и въпроса ми е защо няма да стане с домашен усилвател предишния добре ги захранваше имаше хубав бас и целия блок не можеше да спи като надуя на макс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещата стоят така - профи усилвателите са много по-надеждни и имат вградени куп защити, предпазващи от изгаряне тонколоните, себе си и къщата от пожар. При тях е възможно закупуване на по-голяма мощност на по-ниска цена. Най-добре е да ремонтираш твоя, но ще ти дам няколко примера:

https://hi-fi-zone.com/produkt/yamaha-m-4/

https://usilvateli.com/ad/view/Technics-SU-V660-6205

https://usilvateli.com/ad/view/Panasonic-Ramsa+WP-1400-6192

https://www.olx.bg/ad/krayno-stapalo-crown-xls602-CID632-ID86toP.html#36a276d379

като последното е видимо най-бойно.

Виж и в audiozavar.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Колев60 написа:

А аз си мислех, че този под форум е за аудио техника, а то се оказа че е за чалгаджии и разни други елементи! 

Моля, няма ли цензори тук?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, JKirilov написа:

Нещата стоят така - профи усилвателите са много по-надеждни и имат вградени куп защити, предпазващи от изгаряне тонколоните, себе си и къщата от пожар. При тях е възможно закупуване на по-голяма мощност на по-ниска цена. Най-добре е да ремонтираш твоя, но ще ти дам няколко примера:

https://hi-fi-zone.com/produkt/yamaha-m-4/

https://usilvateli.com/ad/view/Technics-SU-V660-6205

https://usilvateli.com/ad/view/Panasonic-Ramsa+WP-1400-6192

https://www.olx.bg/ad/krayno-stapalo-crown-xls602-CID632-ID86toP.html#36a276d379

като последното е видимо най-бойно.

Виж и в audiozavar.com

И с какво ще се управлява това крайно стъпало?? 

преди 14 часа, Gosho Bogomilov написа:

Колеги предложете домашен усилвател за тези колони имам две,последния усилвател(Denon PMA-920)  

Изгорели крайни транзистори, ремонта няма да е скъп, но ще бъде безсмислен предвид това за което се ползва усилвателя. 

Няма да предложа конкретен усливател защото няма такъв домашен който да издържи на подобно ползване, може би е добре да се ориентирате към към профи крайно стъпало и пулт. А иначе за домашен усилвател всеки транзисторен с над 500W захранване и над 100W за канал би свършил работа, с уговорката да не бъде на максимална мощност дълго време. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Gosho Bogomilov написа:

Не ми се занимава с профи техника защото трябват доста пари а не си струва защото тези колони се ползват или в апартамента или когато ги нося  на село.

Съсипал си един добър усилвател и мога да ти гарантирам, че няма домашен усилвател за твоите цели.

Домашните усилватели не са направени да се слушат на макс със стандартен сигнал продължително време, защото прегряват крайните стъпала или им изгаря захранването /трансформатора/.

Профи техниката е многократно по-евтина от HIFI, така че си купи подходяш усилвател и не издевателствай над техниката не по предназначение. Повечето профи усилватели дори и като крайни стъпала имат и волуме селектор и ползват стандартен входен ситнал и може да им се подва директно  сигнал от компютър или лаптоп.

При мене домашните усилватели могат да се слушат на макс в продължение на часове защото си ги правя сам и захранването и охлаждането са оразмерени в пъти повече от това което ще предложи който и да е производител на ширпотребна техника. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, AGD написа:

При мене домашните усилватели могат да се слушат на макс в продължение на часове защото си ги правя сам и захранването и охлаждането са оразмерени в пъти повече от това което ще предложи който и да е производител на ширпотребна техника.

Добре тогава дай съвет как да го направя, да го дам на ремонт да го оправят и да купя(ще зема от баджанако) друг траф мощен и да го сменим с този които е в момента в усилвателя и радятора да сменим с по голям и трябва да се оправи така ли да разбирам? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Gosho Bogomilov написа:

Добре тогава дай съвет как да го направя, да го дам на ремонт да го оправят и да купя(ще зема от баджанако) друг траф мощен и да го сменим с този които е в момента в усилвателя и радятора да сменим с по голям и трябва да се оправи така ли да разбирам? 

Въобще не трябва да рзбираш така, както ТИ си написал.

Срещаш се с техник, на който първо обясняваш причините за повредата и какво искаш вследствие да се направи с усилвателя.

Техника прави проверка на повредения усилвател и ти казва дали ще може или не, да го ремонтира какви елементи ще са необходими при ремонта и колко ще струват като цена. не забравяй, че трябва да му платиш и за труда. а не като теб - баджанака щял да даде траф. да не би да си представящ, че ако ти даде траф от електрожен, последният ще ти свърши работа?  Знаеш ли как се сменя радиатор с транзисторите на крайните стъпала или си мислиш, че тая работа е като "оная" ? И аз бих се наел с ремонта само заради това, че моделът е много добър. използваш усилвател от серия за домашно битови нужди, който не е предвиден  за работа на пълна мощност , продължително време.  какъвто и да си купиш от тук нататък, едно те чака - той ще е в положението, в което се намира този, който е при теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Колев60 написа:

Въобще не трябва да рзбираш така, както ТИ си написал.

Срещаш се с техник, на който първо обясняваш причините за повредата и какво искаш вследствие да се направи с усилвателя.

Техника прави проверка на повредения усилвател и ти казва дали ще може или не, да го ремонтира какви елементи ще са необходими при ремонта и колко ще струват като цена. не забравяй, че трябва да му платиш и за труда. а не като теб - баджанака щял да даде траф. да не би да си представящ, че ако ти даде траф от електрожен, последният ще ти свърши работа?  Знаеш ли как се сменя радиатор с транзисторите на крайните стъпала или си мислиш, че тая работа е като "оная" ? И аз бих се наел с ремонта само заради това, че моделът е много добър. използваш усилвател от серия за домашно битови нужди, който не е предвиден  за работа на пълна мощност , продължително време.  какъвто и да си купиш от тук нататък, едно те чака - той ще е в положението, в което се намира този, който е при теб.

Добре по натам ще го отнеса на майстор за са баджанако е донесъл някакв усилвател където братовчед му го е правил казва че бил с траф 500w и некакви два tda 7294 и чесно да ти кажем колоните с него думкат много яко,ама и при него беше тегаво до като го пригодиме да свири защото като се пусне сигнал от компа към него е слабо и са сме го вързали през една уредба за изхода на слушалките за да засилва сигнала от компа па и таман си слушаме касетки и дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Gosho Bogomilov написа:

Добре по натам ще го отнеса на майстор за са баджанако е донесъл някакв усилвател където братовчед му го е правил казва че бил с траф 500w и некакви два tda 7294 и чесно да ти кажем колоните с него думкат много яко,ама и при него беше тегаво до като го пригодиме да свири защото като се пусне сигнал от компа към него е слабо и са сме го вързали през една уредба за изхода на слушалките за да засилва сигнала от компа па и таман си слушаме касетки и дискове.

Слушайте си, няма лошо. Само понамали малко "волумето" щото се чува чак до...Велико Търново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Колев60 написа:

Слушайте си, няма лошо. Само понамали малко "волумето" щото се чува чак до...Велико Търново!

Това хубаво а как тоя усилвател не прегрява дъниме го до дупка без винтелатор само на радиатор(доста голям и тежък) за един час музиката на макс е само леко хладък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 4 или 8 броя

преди 3 часа, Gosho Bogomilov написа:

некакви tda 7294

може да се направи много мощен усилвател, но с тоя мерак за яко дум работа ще ти върши само оня CROWN по-горе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и друг въпрос от какъв източник да подадем сигнал към въпросния усилвател(на баджанако) освен от нормална стерео уредба от изхода на слушалките(защото иначе от каквото и да подадем сигнал той е слаб - компютър телефон), защото тази уредба заема място пък и искам нещо по компактно и удобно за пренасяне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нужен е предусилвател, има готови кит решения за дребни левчета. 

http://www.elimex.bg/product/128198/kit-k040h-stereo-predusilvatel-s-tl082.html

http://www.elimex.bg/product/139393/kit-k241-stereo-predusilvatel-s-is.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това дали ще свърши работа като подам сигнал от телефон или компютър усилвателя да свири със същата сила както е сега с стерео уредбата през която минава сигнала от компютъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване