Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро ми изтича договора към А1 и ме качват много нагоре с месечната такса. Разгледах им сайтовете и вждам, че и трите оператора предлагат предплатени планове. Интересуваме тази предплатена услуга на Виваком:

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/predplatena-karta

Ако добавям по 8 лв. всеки месец ще говоря 300 мин. към всички и ще ползвам 6000 МБ или има скрити клаузи?
Защото на мен ми трябва повече интернет, е и ако минутите са примерно 1000 ще е по-добре но аз съм делови и не говоря много. Ще съм благодарен на всякакви мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, petttto написа:

...но аз съм делови и не говоря много...

:question:

По темата - Чети внимателно условията, надали някой тук или където и да е ще може да ти ги разтълкува както биха ти ги тълкували от съответния оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petttto написа:

Здравейте, скоро ми изтича договора към А1 и ме качват много нагоре с месечната такса. Разгледах им сайтовете и вждам, че и трите оператора предлагат предплатени планове. Интересуваме тази предплатена услуга на Виваком:

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/predplatena-karta

Ако добавям по 8 лв. всеки месец ще говоря 300 мин. към всички и ще ползвам 6000 МБ или има скрити клаузи?
Защото на мен ми трябва повече интернет, е и ако минутите са примерно 1000 ще е по-добре но аз съм делови и не говоря много. Ще съм благодарен на всякакви мнения.

Не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petttto написа:

Това е само първоначалния пакет, след това трябва да зареждаш по 10 лева за 2000 мб за 25 дена. Пак си прочети условията, бонуси  и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, petttto написа:

Предплатените планове няма как да са на едно ниво или по изгодни от плановете на договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш предплатена за 8 лв., изразходваш я и хвърляш. После пак взимаш нова за 8 лв. с 300+6000. Само че номерът ти постоянно ще е различен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lupis написа:

Взимаш предплатена за 8 лв., изразходваш я и хвърляш. После пак взимаш нова за 8 лв. с 300+6000. Само че номерът ти постоянно ще е различен.

Да той операторът яде пасти и ще му дава всеки месец нова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

А пише ли някъде че не може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Да, даже ще се радва, шото за всяка нова получава бонус(продавача) Имам една предплатена, която ползвам много рядко и колкото пъти отида да я зареждам, почват да ме убеждават да взема нова, защото е по- изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз не говоря просто така, че да си пиша наизуст. Ето и информацията. Само, че клиентът няма да стигне и до 3, не до 10 карти. Има си политика на компанията. 

След 27 Декември 2016г. във връзка със Закона за противодействие на тероризма, мобилните оператори на територията на страната нямат право да активират/регистрират повече от 10 предплатени плана/карти (чрез които се предоставят предплатени телефонни услуги) на името на един потребител. До 30 юни 2017 съществуващ клиент с повече от 10 предплатени карти трябва изрично да заяви кои от регистрираните на негово име 10 номера ще продължи да ползва.

Поради тези промени VIVACOM информира, че до 30 Юни 2017г. всеки притежател (клиент) на повече от 10 предплатени карти (номера), регистрирани на негово/нейно име трябва задължително да заяви, в магазин на VIVACOM, запазването на максимум 10 от тези карти (номера). След 30 Юни 2017г. ако клиентът има повече от 10 предплатени карти (номера) на свое име и не посети магазин на VIVACOM за да изрази своите преференции за запазване на предплатени карти (номера), всички негови/нейни предплатени карти (номера) ще бъдат деактивирани.

VIVACOM уведомява, че е налице и възможност да бъде продължено ползването на предплатени услуги чрез конкретен номер в случаите, в които на името на един потребител са регистрирани повече от 10 номера. За целта е необходимо да бъде извършена смяна на регистрацията на номера от притежателят на повече от 10 предплатени карти (номера) на нов потребител, който няма на свое име регистрирани повече от 10 предплатени карти (номера). Смяна на регистрацията може да се извърши при посещение на двете лица в магазините на VIVACOM или само от новия потребител, в случай на упълномощаване от настоящия титуляр с обикновено пълномощно. В този случай на смяна на регистрацията неизразходения баланс по прехвърляните предплатени карти (номера) ще се ползва от новия потребител.“

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Аз не говоря просто така, че да си пиша наизуст. Ето и информацията. Само, че клиентът няма да стигне и до 3, не до 10 карти. Има си политика на компанията. 

Т.е. купувам си предплатена карта и я ползвам Х време.След това тя става неактивна и я изхвърлям.Купувам втора........И като станат 10 неактивни карти аз нямам право во веки веков да си купя предплатена карта от този оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, ivan_pop написа:

Т.е. купувам си предплатена карта и я ползвам Х време.След това тя става неактивна и я изхвърлям.Купувам втора........И като станат 10 неактивни карти аз нямам право во веки веков да си купя предплатена карта от този оператор?

Ами чети. Можеш да се запознаеш и със закона. Само, че няма да купиш 10 карти. На третата карта операторът ще ти откаже, защото по другите 2 няма движение, а те са на твое име. Нали се сещаш, че там не ядат доматите с колците. Да не говрим, че в системата ти има личните данни.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

клиент с повече от 10 предплатени карти трябва изрично да заяви кои от регистрираните на негово име 10 номера ще продължи да ползва.

ако клиентът има повече от 10 предплатени карти (номера) на свое име и не посети магазин на VIVACOM за да изрази своите преференции за запазване на предплатени карти (номера), всички негови/нейни предплатени карти (номера) ще бъдат деактивирани.

Ето го основното. Декларираш, че предната карта искаш да я деактивират,защото примерно си я изгубил и си взимаш следващата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, lupis написа:

😀 Това много ми хареса, даже има и бонус ще бъда инкогнито защото никой не ми знае номера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Емил Костов написа:

Ами чети. Можеш да се запознаеш и със закона. Само, че няма да купиш 10 карти. На третата карта операторът ще ти откаже, защото по другите 2 няма движение, а те са на твое име. Нали се сещаш, че там не ядат доматите с колците. Да не говрим, че в системата ти има личните данни.

Това е много любопитно, значи излиза че човек в живота си може да има не повече от 5 предплатени номера към един и същи оператор?

преди 16 часа, lupis написа:

Ето го основното. Декларираш, че предната карта искаш да я деактивират,защото примерно си я изгубил и си взимаш следващата.

И от там ще ти кажат че ще ти дадът нова със същия номер и ресурси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега чета тук: https://www.a1.bg/a1-prepaid-comfort-giga

че при презареждане с 10 лв. или повече получавам 400 мин и 4000 МБ за 30 дни, което напълно ме удовлетворява.
Правилно ли съм разбрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 часа, ivan_pop написа:

неактивните карти се спират от оператор и можеш да закупиш нови
ама за станат неактивни, трябва да не си ги зареждал в продължение на една година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, petttto написа:

Добре сега чета тук: https://www.a1.bg/a1-prepaid-comfort-giga

че при презареждане с 10 лв. или повече получавам 400 мин и 4000 МБ за 30 дни, което напълно ме удовлетворява.
Правилно ли съм разбрал?

Аз виждам това, ако e вярно, то това са бонуси, иначе ми се вижда нереално като знам какви са абонаментните планове на българските мобилни оператори, тo излиза че е по далавера да си на предплатен отколкото на абонамент, а не вярвам някой оператор да предпочита да тъне в неизвестност дали потребителя Х ще благоволи да си зареди картата вместо да го обвърже с договор и да го задължи да плаща.

2020-04-19_163802.png

преди 8 минути, дръндю написа:

неактивните карти се спират от оператор и можеш да закупиш нови
ама за стане неактивна, трябва да не си ги зареждал в продължение на една година

Те се спират, ама като идеш да си купиш друга там под името ти пише че имаш/си имал N броя карти и ако това което Емо казва е точно така, то ще ти покажат къде ги е клъвнал петела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Bubbles написа:

Те се спират, ама като идеш да си купиш друга там под името ти пише че имаш/си имал N броя карти

там под името пише номерата, а след деактивация, номерата под името ги няма, щото вече не съществуват
закона се отнася за активни номера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

там под името пише номерата, а след деактивация, номерата под името ги няма, щото вече не съществуват
закона се отнася за активни номера

Ок, просто предположих. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Bubbles написа:

Ок, просто предположих. :)

ами ако искаш, може да притежаваш илядо неактивни карти
шси прайш компот ут тех...баси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

ами ако искаш, може да притежаваш илядо неактивни карти
шси прайш компот ут тех...баси

Ми да, да има за таквиз случаи като ся с тая криза еднъ карта не можеш взе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предплатените, има на А1 едни "планове", които са доста добре за сравнително малко разговори и нет (примерно до 100-300 мин и 1-2ГБ нет). Нагоре вече няма нищо смислено никъде и минаването на план става по-изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2020 г. в 18:02, petttto написа:

Здравейте, скоро ми изтича договора към А1 и ме качват много нагоре с месечната такса. Разгледах им сайтовете и вждам, че и трите оператора предлагат предплатени планове.

Предплатената карта А1 комфорт гига е доста изгодна. 300 национални минути и 6000 МВ са първоначален бонус. След това при презареждане с 10 лв. на 30 дни получаваш 400 национални минути и 4000 МВ при такса презареждане 5 лв. Така е до 31.05.2020 г. заради извънредното положение. След това – 200 национални минути и 2000 МВ за 10 лв. при такса презареждане 5 лв. Офертата е валидна до 31.01.2022 г. При презареждане на всеки 30 дни неизразходваните минути и мегабайти се натрупват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Luke_Netwalker написа:

Предплатената карта А1 комфорт гига е доста изгодна. 300 национални минути и 6000 МВ са първоначален бонус. След това при презареждане с 10 лв. на 30 дни получаваш 400 национални минути и 4000 МВ при такса презареждане 5 лв. Така е до 31.05.2020 г. заради извънредното положение. След това – 200 национални минути и 2000 МВ за 10 лв. при такса презареждане 5 лв. Офертата е валидна до 31.01.2022 г. При презареждане на всеки 30 дни неизразходваните минути и мегабайти се натрупват.

Благодаря, не ми е ясна тази такса 5 лв. за презареждане, означава че всъщност ще плащам 15 лв. така ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...