Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-55SM9800PLA-4K-Ultra-HD-LED/p/16478

при възможност вървете на място  гледайте и избирайте !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизор не се избира с "гледане" в магазин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, JKirilov написа:

харесва се предварително на сайта - набелязваш си даден модел ,

но се избира на място ! особено за нещо което струва 2000лв !

някой харесват матриците и цветовете на самсунг , други на сони и т. н .

трябва да се види ! аз бих постъпил така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, JKirilov написа:

Точно в магазин се избира с гледане, защото имаш възможност да сравниш с други телевизори по образ, макар всички да работят в магазинен режим и яркост, контраст плюс подсветка да са почти в крайни положения, за калибриране на цвят дума да не става няма кой да се занимава, но въпреки всичко е по верен избор от това да купиш на сляпо по интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форумните тролове веднага изпълзяха! :)

Все пак ако човек иска точна преценка - https://forum.setcombg.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, FusE написа:

Точно в магазин се избира с гледане, 

аз пък вместо да ги гледам, настоявам да ги тествам с мои файлове и ако някоя кака не дава, еми купувам от друга по-дашна и така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

аз пък вместо да ги гледам, настоявам да ги тествам с мои файлове и ако някоя кака не дава, еми купувам от друга по-дашна и така

Най правилно, но не във всеки магазин позволяват това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колумбиеца започна да фантазира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Белгиеца написа:

Бихте ли казал(а) как правите тестовете с Ваши файлове и какви файлове имате в предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е като си харесате някой модел, да проверите, дали някой от доказаните калибратори (например Дарко и тн.), не са публикували детайлните настройки след калибрация на съответния модел. Обикновено, фабрично, телевизорите са зле калибрирани и е много трудно да се настроят без апаратура и без знания и умения. Това в случай, че искате да изстискате най-доброто от тв-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Rossitsa Yankova написа:

...

Слабото й място са: психологията ( белгийска диплома ), сателитните антени, вместо домати ги сади за бог да прости, безплатна телевизия на acestream, защото гледала предимно руснаци и украинки, като пускала превода на английски. Спестявала по 15 евро на месец от кабелна и тренирала 4-те си езика. Отскоро научихме за китайския - пети по ред. Прочете няколко от изявите й в форум Linux. Радиакални виждания за терминала и всичките линукс-гуру на гей парад. Нещо ви тежи на душата, ментален проблем? Създайте си тема и потъркайте очи.  Всичкото психиатър, психолог, психотерапевт в малкия джоб.

За какво са ви нейните файлове? Тази история вече 14г се върти на място. Дюма, Толстой и всичките латино-сценаристи пасти да ядат. Един телевизор на сина, един в кухнята, 50 инчов за 300евро от amazon-Германия и един в тоалетната от битака в Люксембург. За 4-ри китайски телевизора и специална флашка с тайнствени файлове? Отивате в магазина и какво ще си помислят за вас. Тук някаква мадам  Ку-Ку иска да тества.

Някои артисти колкото и да им се иска, да са вечно в сериала, ги пращат на пенсия, но има героини, които остават вечно там! И ако притежавате автомобил не е автомобил! Каруца е. Ако е Porsche сте се минали, защото можете да спестите само ако е Dacia. Приятни мигове в форума и не се учудвайте, ако не сте омъжена за рус ангел - витамин С не помага, тук говорим за други измерения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, spielberg написа:

Хубаво е като си харесате някой модел, да проверите, дали някой от доказаните калибратори (например Дарко и тн.), не са публикували детайлните настройки след калибрация на съответния модел. Обикновено, фабрично, телевизорите са зле калибрирани и е много трудно да се настроят без апаратура и без знания и умения. Това в случай, че искате да изстискате най-доброто от тв-то.

Добър съвет! 👌

Но това, честно казано, е малко плашещо за хора като мен, които са обикновени потребители. В магазин може и да няма модела, който да речем към избрала. Остава ми опция - поръчка онлайн. ТВ- то идва, пускам го пред куриера за да сме сигурни, че работи, и..... оттам нататък, какво? Ако ТВ-то идва с тези фабрични настройки, значи ли, че ще се наложи да извикам специалист за да го настрои на оптимални характеристики? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Rossitsa Yankova написа:

Добър съвет! 👌

Но това, честно казано, е малко плашещо за хора като мен, които са обикновени потребители. В магазин може и да няма модела, който да речем към избрала. Остава ми опция - поръчка онлайн. ТВ- то идва, пускам го пред куриера за да сме сигурни, че работи, и..... оттам нататък, какво? Ако ТВ-то идва с тези фабрични настройки, значи ли, че ще се наложи да извикам специалист за да го настрои на оптимални характеристики? 

"Калибрацията" е проба грешка докато ви хареса. Готовите калибрации на тъй наречените калибратори е според собствения им вкус. Настройте си телевизора сама както ви харесва на вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Rossitsa Yankova написа:

Добър съвет! 👌

Не, ако ви харесва това което виждате, няма никакви проблеми. Това гореспоменатото от мен е в случай, че искате да видите максимума. Калибрацията е сложен процес, специалисти има малко, този Дарко, доскоро беше единственият сертифициран(възможно е още да е само той)на Балканите. Затова споменах, ако е публикувал има и други специализирани сайтове, които публикуват настройките(просто трябва да са тествали съответния модел). Пример харесвате си модела Х , след което проверявате settings after calibration за модела.

Все пак тук говорим за хора които искат максимално възможното качество на образа. 

Вярно е, че е въпрос на вкус, но обикновено калибрацията е според вкуса на колориметъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, spielberg написа:

Все пак тук говорим за хора които искат максимално възможното качество на образа

Няма такова качество като максимално и еднакво за всички. Настройките са индивидуални това е максималната картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Няма такова качество като максимално и еднакво за всички. Настройките са индивидуални това е максималната картина.

Да обаче много често човек гледа нещо и то му харесва, без да знае, че това нещо може да се подобри  в значителна степен- и затова не е лошо да провери, дали това което казва колориметъра, няма да му хареса повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, spielberg написа:

Да обаче много често човек гледа нещо и то му харесва, без да знае, че това нещо може да се подобри  в значителна степен- и затова не е лошо да провери, дали това което казва колориметъра, няма да му хареса повече.

Плащаш за нещо което при връщане на заводски заминава в небитието а резултата е само общо взето във главата защото се дават пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не  няма да ви е нужен специялист.Има си елементарно меню на български.И не ви трябва калибрация.В самото меню си има и готови настройки, ако ви затрудняват подробните настройки.Нито флашка ще ви трябва.Отидете в магазина, на повечето шоумодели върви нещо.Който ви хареса като картина това е вашия телевизор.От уебмагазин не можете да направите сравнение на картината с други марки и модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Плащаш за нещо което при връщане на заводски заминава в небитието а резултата е само общо взето във главата защото се дават пари.

Тук говорим, ако има готови публикувани настройки, не да плаща(то няма на кого да плати). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе стига глупости. Телевизор не се калибрира. Ръчкаш потенциометрите за цвят, яркост и контраст, докато почне да ти харесва картината.

Калибриране се прави на компютърните монитори, и то на хора, които се занимават с обработка на изображения. Целта е не на тях да им изглежда добре! Защото след това същото изображение може да се пусне на некалибриран монитор, и няма да е същото. Целта е да се създаде цветови профил, който след това да се подаде на принтера, за да се гарантира, че ще изпечата същото, което виждате на екрана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, spielberg написа:

Тук говорим, ако има готови публикувани настройки, не да плаща(то няма на кого да плати). 

Има хора които се занимават с калибровка. Относно публикуваните настройки не стават много радко нещо може да съвпадне със вкуса на някой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

А бе стига глупости. Телевизор не се калибрира. Ръчкаш потенциометрите за цвят, яркост и контраст, докато почне да ти харесва картината.

Има какво да се настрои по отношение  а картина освен яркост, контраст и цвят, но не е за всеки. 

преди 2 часа, Rossitsa Yankova написа:

Добър съвет! 👌

Отидете в някой техно магазин където ще може да сравните телевизора който сте избрала ценово с друг или други при една и съща картина за обикновен неразбиращ човек това е най малкото което може да направи. Носител с файлове не  носете, защото едва ли ще ви позволят да променяте из менюто на избрания телевизор. Както вече писах всички са в магазинен режим при нива на яркост, контрас, цвят и подсветка силно засилени, а някой до максимални стойности, но въпреки това се вижда разлика в картината при различни марки и модели телевизори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

Да беше по-млада да ти кажа, ама сега като те гледам на аватара и не ми се разправя да сменям двърдия диска от Линукса да пускам Уиндоус 7 където са ми тестовите файлове.
Ама нищо, след месец два си регистрирай друг ник и готина млада мацка за аватар и може и да ти кажа тогава, ако не съм забегнал по курорти.

Хайде малко по уважително да се държиш в този раздел, не е общи приказки! Няма да бъде излишно да се извиниш за грубия си тон, дори обиден! 

Нали вече обсъдихме това, че когато нямаш какво да напишеш е по добре да се въздържаш от празни постове или като този който написа в момента? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Белгиеца написа:

Да беше по-млада да ти кажа, ама сега като те гледам на аватара и не ми се разправя да сменям двърдия диска от Линукса да пускам Уиндоус 7 където са ми тестовите файлове.
Ама нищо, след месец два си регистрирай друг ник и готина млада мацка за аватар и може и да ти кажа тогава, ако не съм забегнал по курорти.

Модераторска забележка.

Избягвай подобни обръщения към потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Ga, neuk jezelf, idioot!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...