Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за хард дискове

Препоръчан отговор

Какво точно ми трябва за много на брой хардискове? Нещо като кутия  закачена към компютъра ми си го представям и си избирам хард диск откъдето да буутва или това е отделна конфигурация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, FusE написа:

Мислих, че се шегуваш предния път, ми вероятно HDD Dock станция. 

https://www.aliexpress.com/item/32415347232.html

Не се шегувам а тва се закача към компютъра ли? Или е компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, FusE написа:

Закачаш към компютъра с интерфейсите Sata, USB и Rj 45

Аха ама няма подобна у нас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давайте други идеи ако имате

току-що, FusE написа:

Включваш на Sata портовете с колкото разполага дъното 4-6 или повече. 

Да това е ясно но няма подобна у нас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз ще ставам май последовател на Джокер белгийски

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може би трябва да обясниш какъв е твоя план за да може по ясно да отговорим с предложения!

Обясни съмл искам да си слгам хардискове и да ммога да буутвам от тях все едно са в компютъра и да си ползвам така

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

Абе и аз ще ставам май последовател на Джокер белгийски

Изчакай го да освети ситуацията, аз не се сещам за друго в момента. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво подобно нямаш? Като нямаш си купуваш. Колко диска и какви имаш и на какво дъно ще ги закачаш? Продават се и допълнителни платки за PCI/PCI-E със SATA портове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Какво подобно нямаш? Като нямаш си купуваш. Колко диска и какви имаш и на какво дъно ще ги закачаш? Продават се и допълнителни платки за PCI/PCI-E със SATA портове.

Няма подобна станция у нас дето я пуснал Фюз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, petie1 написа:

Не се шегувам а тва се закача към компютъра ли? Или е компютър?

Смееш се ти, но като че ли Белгиеца те вдъхнови за ползване на много дискове. Особено, ако са по 15 евро. Щеше да бъде по добре, ако с няколко изречения опишеш замисъла си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Колев60 написа:

Смееш се ти, но като че ли Белгиеца те вдъхнови за ползване на много дискове. Особено, ако са по 15 евро. Щеше да бъде по добре, ако с няколко изречения опишеш замисъла си.

Описах го цели два пъти вече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

Описах го цели два пъти вече

Редиш си дисковете в кутията с която разполагаш, колкото позволява да наредиш и от Boot Menu избираш кой да стартира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.amazon.com/StarTech-com-5-25-Hard-Drive-Swap/dp/B073JJ2FVR

Или подобно то този тип - идеята е да ти изнесе Sata порта на предния панел и да можеш да си ги сменяш и boot-ваш когато който сложиш там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

Явно не четеш, но... буутвай си!:angry:

Явно ти не четеш 

преди 49 минути, petie1 написа:

Нещо като кутия  закачена към компютъра ми си го представям и си избирам хард диск откъдето да буутва или това е отделна конфигурация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, FusE написа:

Дъното  колко Sata порта има? 

http://content.etilize.com/User-Manual/1025501279.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща изглежда пак съм измислил нещо ново

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, JKirilov написа:

За мен винаги е била важна надеждността. Ако се въртят денонощно тези дискове как мислиш?

Най-големият консуматор на твърди дискове е Google и те имат статистика. В тях става ясно, че дискове, които са работели денонощно са навъртяли по-голям ресурс, от спирани/пускани дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване