Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много време отнема когато Windows ме отведе към Desktop

Препоръчан отговор

Значи имам Acer Aspire E1-531G с инсталиран WIndows 10 Pro x64 и отнема 2 минути докато Windows зареди напълно! Колеги ако знаете какво да направя, моля ви кажете ми го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Теодор Тодоров написа:

Значи имам Acer Aspire E1-531G с инсталиран WIndows 10 Pro x64 и отнема 2 минути докато Windows зареди напълно! Колеги ако знаете какво да направя, моля ви кажете ми го!

След това работи ли нормално??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Теодор Тодоров написа:

С хард диск ли си или с SSD? Уиндоус 10 тормози яко хард дисковете и върви бавно на тях. Уж щели да го оправят скоро с някакъв ъпдейт, ама аз не бих разчитал на това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Теодор Тодоров написа:

Бачка си, но проблема е че се бави!

Нормално е да бави, ако това ти е машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, halek написа:

С хард диск ли си или с SSD? Уиндоус 10 тормози яко хард дисковете и върви бавно на тях.

С HDD работи!

преди 3 минути, Емил Костов написа:

ако това ти е машината.

Почти е същата, само процесора , рамта и хард диска са различни Cpu: intel pentium 2020m 2.40GHz ram: 6gb hdd: 500gb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

С този двуяредн процесор нормално.

Пишеш глупости, зареждането на Windows в 98% зависи от скоростта на диска и програмите, които зареждат заедно с него. Windows 7 има сравнително бавно зареждане също.

Към автора ако искаш по-бързо да ти зарежда Операционната система слагаш SSD, това е единственото решение, друг вариант е Windows XP (не ти го препоръчвам) или някоя Линукс дистрибуция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hot Bastard написа:

Слагай уиндоус 7, какво му мислиш?

Не знаеш ли че Windows 7 е Out of date операционна система, а аз искам някаква която да е up to date

току-що, tepmu написа:

друг вариант е Windows XP

не знаеш ли, че лаптопа е от 2013 и няма драйвери за XP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, tepmu написа:

Пишеш глупости, зареждането на Windows в 98% зависи от скоростта на диска и програмите, които зареждат заедно с него. Windows 7 има също сравнително бавно зареждане също.

Към автора ако искаш по-бързо да ти зарежда Операционната система слагаш SSD, това е единственото решение, друг вариант е Windows XP (не ти го препоръчвам) или някоя Линукс дистрибуция.

Хубаво, аз пиша глупостите. Само, че проблеми нямам. За XP съвета ти няма дори да се смея. Стига с този линукс, защото не всеки може да работи с него. И ти гаранцирам, че като се опиташ да браузваш или да стартираш някоя и друга средно тебжка програма и този процесор ще клекне на секундата.

преди 2 минути, Теодор Тодоров написа:

Не знаеш ли че Windows 7 е Out of date операционна система, а аз искам някаква която да е up to date

Влез в Task Manager и покажи в момента натоварването на РАМ, хард диск и процесор ако може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Влез в Task Manager и покажи в момента натоварването на РАМ, хард диск и процесор ако може.

taskmgr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този път и аз ще се съглася с @Емил Костов. Освен бавния диск, който най-вероятно е и на цели 5400 оборота, бавния двуядрен процесор допълнително забавя зареждането на ОС. Има опит с лаптоп с бюджетен и стар 4-ядрен pentium процесор, който дори и със SSD, пак зарежда windows 10 за около минута. Тази ОС я направиха доста по-тежка, отколкото беше в началото. Да видим с новия ъпдейт дали ще се променят нещата, както казват. Иначе @автора на темата - ако искаш съвремнна и лека ОС, има много версии на линукс, които може да пробваш и със сигурност ще работят по-добре и по-бързо. Например някое lubuntu.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Теодор Тодоров написа:

не знаеш ли, че лаптопа е от 2013 и няма драйвери за XP

По тая логика защо си инсталирал Windows 10 като и за нея нямаш драйвери?

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Хубаво, аз пиша глупостите. Само, че проблеми нямам. За XP съвета ти няма дори да се смея. Стига с този линукс, защото не всеки може да работи с него. И ти гаранцирам, че като се опиташ да браузваш или да стартираш някоя и друга средно тебжка програма и този процесор ще клекне на секундата.

Писал съм само и единствено за зареждането на Windows (каквато е й темата), нали така? Ако си чел какво съм написал, щеше да видиш, че не му предлагам да сложи XP, а че това беше последната Операционна система на Microsoft, която имаше бързо зареждане.

П.П Вече не един и два пъти сме коментирали в негови теми, че лаптопът му е бавен и не може да очаква чудеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Теодор Тодоров написа:

taskmgr.png

Ама не така. Като го натовариш с клипчета или програми. То в покой е ясно. Зареди това клипче в тубата:

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Този път и аз ще се съглася с @Емил Костов.

ZhkpCLb.png

Ако имаш възможност направи си един експеримент: двуядрен процесор + 2-4GB RAM + SSD или 6-8-ядрен процесор + 8-16GB RAM + HDD и виж кой компютър ще зареди по-бързо.

До автора: Може малко да намалиш това време като си оптимизираш операционната система - премахнеш стартиращите програми заедно с Windows (пример Daemon Tools), изключиш някои от ненужните услуги, които са включени по подразбиране в Windows 10 (пример SysMain).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Теодор Тодоров написа:

Бачка си, но проблема е че се бави!

Windows 10 v 1511 от 2016 година няма да се бави толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Windows 10 v 1511 от 2016 година няма да се бави толкова.

Казаха ми, да си го ъпгрейдна с SSD и ще стане бърз!

преди 7 часа, FusE написа:

Процесора е слаб, което може да се направи е смяна на HDD с SSD и от плана на захранването да бъде избран high performance. 

И други във форума казват да си заменя твърдия диск с ssd

Това SSD ще свърши ли работа

Редактирано от Теодор Тодоров (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Теодор Тодоров написа:

Казаха ми, да си го ъпгрейдна с SSD и ще стане бърз!

И други във форума казват да си заменя твърдия диск с ssd

Това SSD ще свърши ли работа

Ще свърши, да! Само да не се окаже, че дискът ти е по скъп от целият лаптоп на днешно време. Но не очаквай чудеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Колев60 написа:

Ще свърши, да! Само да не се окаже, че дискът ти е по скъп от целият лаптоп на днешно време. Но не очаквай чудеса.

Няма значение, това е хубавото при дисковете, че винаги може да ги сложиш на следващ компютър. За стартирането ще има огромна разлика, вече за останалата му дейност - не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, tepmu написа:

Няма значение, това е хубавото при дисковете, че винаги може да ги сложиш на следващ компютър. За стартирането ще има огромна разлика, вече за останалата му дейност - не.

Я да те питам нещо. Стартирането на операционната система е най важно или как самия компютър работи след старта на операционната система? Ама мисли, като пишеш а не шляпай глупости, както ти говориш на хората! И още нещо. В какво се изразява "огромната" разлика според теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Колев60 написа:

Я да те питам нещо. Стартирането на операционната система е най важно или как самия компютър работи след старта на операционната система? Ама мисли, като пишеш а не шляпай глупости, както ти говориш на хората! И още нещо. В какво се изразява "огромната" разлика според теб?

Не е най-важно времето за стартиране, но темата е именно за това, ако не си разбрал. Кое е глупостта, че стартирането зависи най-вече от бързината на диска ли или че няма значение дали SSD-то му ще е по-скъпо от лаптопа, тъй като винаги може да го премести впоследствие? Огромната разлика се изразява в почти двойно по-бързото зареждане на Операционната система, ако сега по негови думи времето е 2 минути, то ще падне малко над минута. Отделно различните програми, които има ще му се отварят по-бързо. Отделно достатъчно пъти вече е коментирано, че Windows 10 върви доста по-добре на SSD, отколкото на HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване