Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

преди 9 минути, vilizarht написа:

Благодаря, вече я сложих.

Ако нещо не ти е ясно по настройки ето тук;https://www.kaldata.com/forums/topic/237356-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-comodo-internet-security-antivirus-%D0%B8-%D0%B4%D1%80/ с здраве да си я ползваш:wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ivan1975 написа:

Благодаря ти! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vilizarht написа:

Здравейте! Инсталирах си уиндоус 7 ултимейт тази сутрин, но нямам антивирусна и не съм запознат. Последно бях със Panda Gold която ми харесва, но нямам активация. Сега не знам коя да си сложа, а повечето не ми харесват. Моля да ми предложете някоя хубава антивирусна, от къде да я изтегля и да я активирам, която и да не ми товари разбира се, и ако има начин да сложа антивирусна Panda със активация споделете!

Слагай безплатната Панда без да се замисляш - напълно достатъчна за домашен компютър, особено пък ако не е с ХР. Недей да ги слушаш и да се набухаш с "комодски варани" и други "гущери", който само ще ти отворят повече проблеми, отколко е нужно на човек, "цъкащ в интернет". Безплатната Панда има оптималното количество настройки и опции, максимално опростени и изчистени - повече едва ли ще ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, T-50 написа:

Слагай безплатната Панда без да се замисляш - напълно достатъчна за домашен компютър, особено пък ако не е с ХР. Недей да ги слушаш и да се набухаш с "комодски варани" и други "гущери", който само ще ти отворят повече проблеми, отколко е нужно на човек, "цъкащ в интернет". Безплатната Панда има оптималното количество настройки и опции, максимално опростени и изчистени - повече едва ли ще ти трябва.

Да, но при мен пак иска активация!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vilizarht написа:

Да, но при мен пак иска активация!

Каква "активация" иска ?!? Иска ти сигурно просто да се регистрираш, т.е. да си направиш акаунт и нищо повече... друга "активация" не може да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, T-50 написа:

Каква "активация" иска ?!? Иска ти сигурно просто да се регистрираш, т.е. да си направиш акаунт и нищо повече... друга "активация" не може да има.

Иска ми KEY!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vilizarht написа:

Иска ми KEY!

Явно теглиш платената версия, затова.

Ето линк към безплатната - http://www.pandasecurity.com/usa/homeusers/solutions/free-antivirus/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, toc написа:

Явно теглиш платената версия, затова.

Ето линк към безплатната - http://www.pandasecurity.com/usa/homeusers/solutions/free-antivirus/

Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, vilizarht написа:

Да не те плаша, ама с тази Панда, скоро ще си клиент на HJT отдела във форума. С криптирани снимки и документи. Защото тази версия на Панда, не може да те предпази, от криптиращите вируси. А в момента, е нещо като епидемия с тях. :) За това, ти предлагам два вариант.

1 Вариант, закупуваш платена версия на Панда, Касперски, Нод32, Аваст, Струват около 30+ лева. Всички останали платени или безплатни антивирусни, задължително комбинираш с criptoprevent.

https://www.foolishit.com/cryptoprevent-malware-prevention/

2. Слагаш Комодо. ;) Но обезателно, трябва да се запознаеш, с начина на работа на Комодо. Има теми за Комодо във форума, ако се решиш чети и питай.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ghostBG86 написа:

Да не те плаша, ама с тази Панда, скоро ще си клиент на HJT отдела във форума. С криптирани снимки и документи. Защото тази версия на Панда, не може да те предпази, от криптиращите вируси. А в момента, е нещо като епидемия с тях. :) За това, ти предлагам два вариант.

1 Вариант, закупуваш платена версия на Панда, Касперски, Нод32, Аваст, Струват около 30+ лева. Всички останали платени или безплатни антивирусни, задължително комбинираш с criptoprevent.

https://www.foolishit.com/cryptoprevent-malware-prevention/

2. Слагаш Комодо. ;) Но обезателно, трябва да се запознаеш, с начина на работа на Комодо. Има теми за Комодо във форума, ако се решиш чети и питай.

Не го знаех, благодаря! А да питам, какзно означава криптирани снимки и документи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, vilizarht написа:

Не го знаех, благодаря! А да питам, какзно означава криптирани снимки и документи?

Един вирус, дето заключва /криптира/ снимките и документири. И срещу заплащане, ти се дава ключ /код/ с който можеш да получиш достъп до тези данни. Нали знаеш, какво означава криптиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ghostBG86 написа:

Един вирус, дето заключва /криптира/ снимките и документири. И срещу заплащане, ти се дава ключ /код/ с който можеш да получиш достъп до тези данни. Нали знаеш, какво означава криптиране?

Знам, просто не разбрах правилно. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ghostBG86 написа:

Имаш ли статистика - на 1000 души, колко се криптират? И от криптираните - по какъв начин са се криптирали? Колко процента са заразените в "нулевият ден", защото вече на втори- трети ден всички ще го ловят? Защо си мислиш, че Пандата няма да го засече преди да си направил каквото и да е с файла? 

Имаш ли отговор на тези въпроси, или просто си решил да накараш човека да кешира безсмислени пари, или да си набуха безплатна програма за манияци?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, T-50 написа:

Имаш ли статистика - на 1000 души, колко се криптират? И от криптираните - по какъв начин са се криптирали? Колко процента са заразените в "нулевият ден", защото вече на втори- трети ден всички ще го ловят? Защо си мислиш, че Пандата няма да го засече преди да си направил каквото и да е с файла? 

Имаш ли отговор на тези въпроси, или просто си решил да накараш човека да кешира безсмислени пари, или да си набуха безплатна програма за манияци?

Елементарно. Батната Панда няма да го засече, докато не вкарат дефиниция, за този бацил. А докато стане това, може стотици да се заразят. В глобален план, пострадалите от криптиращите вируси, са хиляди. Само погледни, колко често и тук се пише за такива проблеми.  Комодо, Касперски, НОД32 и Панда Интернет Секюрити, действат по друг начин. И при тях, дори 'нулевият ден', не представлява опасност, нито начина на проникване на заразата в компютъра.  Не се разчита, само на дефиниции. А имат HIPS, пясъчници, защита от доспът до конкретни папки и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ghostBG86 написа:

Елементарно. Батната Панда няма да го засече, докато не вкарат дефиниция, за този бацил. А докато стане това, може стотици да се заразят. В глобален план, пострадалите от криптиращите вируси, са хиляди. Само погледни, колко често и тук се пише за такива проблеми.  Комодо, Касперски, НОД32 и Панда Интернет Секюрити, действат по друг начин. И при тях, дори 'нулевият ден', не представлява опасност, нито начина на проникване на заразата в компютъра.  Не се разчита, само на дефиниции. А имат HIPS, пясъчници, защита от доспът до конкретни папки и т.н.

Числа ми дай момче, недей да говориш празни приказки. Чакам?

И безплатната Панда няма дефиниции, тя работи с облака, което позволява много по-ефективно и бързо засичане на нови заплахи. И пак питам - статистика имаш ли - колко процента са хората, които се заразяват с чисто нов вирус, защото аз съм убеден, че са микроскопично количество. То като пресичаш улицата на "зебра" също можеш да бъдеш сгазен, ама не ходиш с метална броня по улицата, за да се предпазиш от теоретично възможната заплаха, нали! И мълния може да те удари по време на буря, ама не ходиш "заземен"... предполагам ?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като, оспамихме достъчно темата, ще цитирам само това. Заразени компютри за 6 месеца, над 600 000 броя, само за първата половина на 2014 година. От там нататък, всичко е на твоя отговорност, как си пазиш компютъра. Но поне, не заблуждавай хората, че облачната Панда или някоя друга АВ, разчищата на дефиниции, ще предпази от тези вируси.

Цитат

A file-encrypting ransomware program called CryptoWall infected over 600,000 computer systems in the past six months and held 5 billion files hostage, earning its creators more than $1 million, researchers found.

http://www.pcworld.com/article/2600543/cryptowall-held-over-halfamillion-computers-hostage-encrypted-5-billion-files.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Цитат

Наиболее существенный рост демонстрируют программы-шифровальщики — в 2015 году с ними столкнулось в 1,5 раза больше пользователей, чем годом ранее. При этом 20% атак шифровальщиков пришлось на корпоративный сектор. Всего за последние 12 месяцев появилось десять новых семейств шифровальщиков, а количество модификаций этих зловредов увеличилось более чем в два раза.

http://www.comss.info/page.php?al=CHislo_zhertv_atak_programm_vymogatelej_stalo_bolshe_v_1_7_raza

Не знам защо си мислите,че в "облаците"има всичко, и не допускате,че там може и да няма ,това което ви е необходимо ,а когато се появи -вече да е късно!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, ghostBG86 написа:

Тъй като, оспамихме достъчно темата, ще цитирам само това. Заразени компютри за 6 месеца, над 600 000 броя, само за първата половина на 2014 година

600 хиляди заразени от 2.4 млрд потребители, т.е. 0.25%% промила, че то това не влиза в никаква статистическа грешка, това е едно нищо ...за което и говорих по-горе! Вероятността да те блъснат на зебра и да те удари мълния при буря е в стотици пъти по-голяма.

п.п. Абе интересна работа, като се започне с искане за конкретика, а не препоръки с общи приказки - веднага било "спамене" ?! Странни критерии за обективност!

преди 30 минути, NIKISHARK написа:

Не знам защо си мислите,че в "облаците"има всичко, и не допускате,че там може и да няма ,това което ви е необходимо ,а когато се появи -вече да е късно!?

Че кой пък е казал, че трябва да ловиш всичко ?! Къде я видя тая логика ? Има ли нещо 100%-ово в живота, че да искаш антивирусна да ти лови всичко...  97-98% си е напълно ОК!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе дръпнете кабела бре! Кво се разправяте с антиВИрусни. Несъмнено за по качествена защита е нужно допълнително да се подсигури системата. Ако нямате важна информация на компютъра си едно връщане на имиджа е работа за 10 минути освен ако не е и той криптиран....:clown::D

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, T-50 написа:

600 хиляди заразени от 2.4 млрд потребители, т.е. 0.25%% промила, че то това не влиза в никаква статистическа грешка, това е едно нищо ...за което и говорих по-горе! Вероятността да те блъснат на зебра и да те удари мълния при буря е в стотици пъти по-голяма.

п.п. Абе интересна работа, като се започне с искане за конкретика, а не препоръки с общи приказки - веднага било "спамене" ?! Странни критерии за обективност!

Че кой пък е казал, че трябва да ловиш всичко ?! Къде я видя тая логика ? Има ли нещо 100%-ово в живота, че да искаш антивирусна да ти лови всичко...  97-98% си е напълно ОК!

Това не са, броя на компютрите, тези милиарди дето ги цитираш.  ;)  Статията на nikishark, дава още повече информация. Както казах, имаш глава на ременете, ако искаш и не ползвай антивирусни. Но не заблуждавай други хора, като им предлагаш програма, която трудно ще ги предпази, от каквото и да е. А аз ти показвам, само за 6 месеца на 2014 година, колко са заразени. А предните години, а тази? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ghostBG86 написа:

Това не са, броя на компютрите.  ;)  Аха, викаш те компотите... пърдон - компютрите реално са още по-малко! 

Но не заблуждавай други хора, като им предлагаш програма, която трудно ще ги предпази, от каквото и да е. И от какво трябва да ги пази?! От супер-мега-гига-тера- вируса, дето ше го пуснат другата седмица ли? Доообре!

А аз ти показвам, само за 6 месеца на 2014 година, колко са заразени. А предните години, а тази? :D  То процента (промила) заразени за единица време ше е същият, бе...че даже със съвременните програми спада... Що не дръпнеш кабела, както казва Никси, че по сигурно, а се бориш да гониш ... промилите!? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, T-50 написа:

Колегите искаха да кажат, че в момента има доста по добри решения от безплатната панда,

лично аз бих предпочел промото на бита за 6 месеца, след 6-те месеца ще има ново промо 100%

Редактирано от ✯ D I A B L O ✯ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В духа на темата имам Windows 7 Professional.Ползвам Аваст,като антивирусна на лаптоп,който не е първа младост.Чудя се,дали да не я подменя с Есет.Искам да попитам,коя от двете е по ефективна,според вас :)?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване