Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Фикрие Зюлкер

колко видео рам да споделя на вградената видео карта.

Препоръчан отговор

Здравейте имам нов лаптоп.  който е с 8 гб  рам но видео картата е вградена и използва 2гб от общия рам въпросът ми е  дали да го намаля до 256мб или да си го оставя така да използва 2гб  и тази споделена видео рам дали помога с нещо защото губя 2 гб рам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Фикрие Зюлкер написа:

Здравейте имам нов лаптоп.  който е с 8 гб  рам но видео картата е вградена и използва 2гб от общия рам въпросът ми е  дали да го намаля до 256мб или да си го оставя така да използва 2гб  и тази споделена видео рам дали помога с нещо защото губя 2 гб рам 

Това означава, че вградената ти видео карта при нужда ( ако се натовари) ще използва до 2 гигабайта РАМ от 8 гигабайта външна. 

току-що, Фикрие Зюлкер написа:

защо след като губя 2 гб рам ? от 8 гб използваем 5.95

Ами такъв лаптоп си си закупил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колкото знам и да е на 256мб  тя си използва  така или иначе споделена памет която е 3гб и като сподели и боис 2гб стават 5гб ?? и по този начин губя рам памета която е споделена нали така рам-а пада на 5.95

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Фикрие Зюлкер написа:

защо след като губя 2 гб рам ? от 8 гб използваем 5.95

Не знам защо твърдиш,че картата ти използва тези 2 гб.?Тя си има собствена памет.Самата система е настроена толкова да използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Фикрие Зюлкер написа:

до колкото знам и да е на 256мб  тя си използва  така или иначе споделена памет която е 3гб и като сподели и боис 2гб стават 5гб ??

Марка и модел на лаптопа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи го на 256MB, рестартирай и виж колко оперативна памет е налична за ползване.

Пусни си филм или друга графично натоварваща програма и провери с GPU-Z колко видео памет ползва.

При нужда увеличи я на 512MB.

Ако ще се играят някакви игри може да пробваш дали дава отражение количеството заделена памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се прави разлика между RAM и VRAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Емил Костов написа:

Това означава, че вградената ти видео карта при нужда ( ако се натовари) ще използва до 2 гигабайта РАМ от 8 гигабайта външна. 

Ами такъв лаптоп си си закупил.

леново s340 

преди 3 минути, tepmu написа:

Хубаво е да се прави разлика между RAM и VRAM.

въпросът ми беше дали да се намали на 256мб или да остане на 2гб  имали смисъл някакъв да е на 2 гб след като ми пада рам-а на 5.95

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Фикрие Зюлкер написа:

леново s340 

въпросът ми беше дали да се намали на 256мб или да остане на 2гб  имали смисъл някакъв да е на 2 гб след като ми пада рам-а на 5.95

Най-добре това да е направено на "Auto" както е показано на клипа, така системата ще си резервира колкото й трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, tepmu написа:

Най-добре това да е направено на "Auto" както е показано на клипа, така системата ще си резервира колкото й трябва.

на AUTO е 2гб.. :(  и фактически губя 2 гб рам лоша работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво точно ще се ползва лаптопа?

Това което писах по-горе прочете ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Фикрие Зюлкер написа:

на AUTO е 2гб.. :(  и фактически губя 2 гб рам лоша работа.

Тези 2 гб. ги губиш,защото така е зададено да използва системата.Толкава са преценили,толкова са инсталирали,за да се застраховат от грешки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

За какво точно ще се ползва лаптопа?

Това което писах по-горе прочете ли го?

и да е на 256мб не дава отражение никакво на игрите като се постави на 256мб почва да ползва от споделената памет която е 3 гб  видеото след като се натовари до 210мб след това почва да използва от споделената 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Фикрие Зюлкер написа:

и да е на 256мб не дава отражение никакво на игрите като се постави на 256мб почва да ползва от споделената памет която е 3 гб  видеото след като се натовари до 210мб след това почва да използва от споделената 

А оперативната памет колко ти я дава при 256MB заделена памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се намали на 256мб не дава никакво отражение  рам-а става 7.70  и примерно ако влезна в някоя игра която натоварва видео картата с 700мб   210 отнема от тия споделени рам 256мб а останалата памет я дърпа от споделена памет която е 3гб

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А оперативната памет колко ти я дава при 256MB заделена памет?

7.70

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма отражение - вече е ясно на колко трябва да я поставиш.

Между другото с каква памет си - 1х8 или 2х4?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

не съм сигурен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след като задам на 256мб

Untitled113.png

Untitled11.png

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

1x8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа има опция за добавка на памет още една банка памет 4-8GB ще подобри работата на графичния адаптер и трансфера на оперативната памет, но ако така ти върши работа свиркай си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Фикрие Зюлкер написа:

1x8

Препоръчително е RAM-та да е с 2 плочки да може да работи в двуканален режим т.е 2х4GB е по-добре от 1х8GB.

Иначе може да пробваш и това

Също да попитам нещо по Advanced boot options барал/а ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вариант да се използват 8-те гб от паметта. От контрол панел,в системна конфигурация,на бут опции,маркираш ръчна настройка,после маркираш опцията използвай цялата рам памет.Преди да потвъдиш,маркираш квадратчето ,,запази за постоянно тази настройка.".Но след тази процедура има вероятност,да не ти зареди правилно системата.Затова трябва да имаш подготвена флашка,за инсталиране на системата,в краен случай,ако не тръгне.После в информация за системата ти,вместо използвана памет 6гв.,ще пише 8тв.А не е лошо да си запазиш важните неща на външен носител,ако се наложи нова преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...