Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой е най-мощният процесор, който може да се сложи на Asus K50IJ

Препоръчан отговор

Здравейте, кой е най-мощният процесор, който може да се сложи на Asus K50IJ? Ето снимка на дънната платка!

Asus K50IJ motherboard

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Martin Statkov написа:

Здравейте, кой е най-мощният процесор, който може да се сложи на Asus K50IJ? Ето снимка на дънната платка!

Asus K50IJ motherboard

Ето информацията, която ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ето информацията, която ти трябва.

Пише за хард диска до 320gb, а аз мислех да му сложа 1tb hdd дали ще е проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Martin Statkov написа:

Пише за хард диска до 320gb, а аз мислех да му сложа 1tb hdd дали ще е проблем?

Пише до 320 Gb. По-голям дали ще тръгне не мога да ти кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Из интернационалните форуми казват, че T9300 и T9500 стават, но с актуализиран BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Excelsior написа:

Из интернационалните форуми казват, че T9300 и T9500 стават, но с актуализиран BIOS.

И какъв е смисълът от този update??? Слаба рам, бавен хард. Какъвто и двуядрен процесор да сложиш все тая. Машината е ветеран и е за боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

И какъв е смисълът от този update??? Слаба рам, бавен хард. Какъвто и двуядрен процесор да сложиш все тая. Машината е ветеран и е за боклука.

И аз съм на същото мнение, но автора на темата сигурно има друга визия за нещата или идеята е оправдана от други фактори, които ние не знаем. Друг смисъл няма, честно казано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало без проблем да открие 1TB диск, но ако не ви трябва толкова много място, помислете за SSD, като наличния диск го вкарайте в употреба за склад - през USB или Caddy.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Excelsior написа:

И аз съм на същото мнение, но автора на темата сигурно има друга визия за нещата или идеята е оправдана от други фактори, които ние не знаем. Друг смисъл няма, честно казано.

Не казвам, че не си прав. Казвам, че няма смисъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не казвам, че не си прав. Казвам, че няма смисъл!

Наистина няма смисъл, но щом автора е преценил, че иска да закърпи машинката..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Excelsior написа:

Наистина няма смисъл, но щом автора е преценил, че иска да закърпи машинката..

Това не е закърпване. Ще вкара 50-100 лева дори в нещо, което не работи с части, за които не е сигурно дали са здрави и дори да тръгне не можеш и ОС да стартираш. 

преди 23 минути, plamen_petrov_80 написа:

Би трябвало без проблем да открие 1TB диск, но ако не ви трябва толкова много място, помислете за SSD, като наличния диск го вкарайте в употреба за склад - през USB или Caddy.

Е какво ще прави с това SSD сър Петров???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое е по-добре:

- да закупи нов 1TB HDD

или

- да закупи ново 240-512GB SSD + да добави наличния твърд диск?

От гледна точка на работа с лаптопа, от гледна точка на парите знам много добре какво трябва да направи - нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Кое е по-добре:

- да закупи нов 1TB HDD

или

- да закупи ново 240-512GB SSD + да добави наличния твърд диск?

От гледна точка на работа с лаптопа, от гледна точка на парите знам много добре какво трябва да направи - нищо.

Добре е нищо да не прави с тази машина и да се ориентира към нова или втора употреба. Това е остарял хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, няма проблем да се инсталира хард диск, с по-голям капацитет на въпросният модел.

Това което го пишат в сайта е , с който максимално се продава посочения модел лаптоп.

Защото съм инсталирал преди години на Asus M51vr, със Core 2 Duo T5800.  без проблем си разчете 1 TB диск.

Друг е въпроса ,че машината е доста стара. Ако не ти е проблем може да му вземеш направо SSD.

Но не си струва инвестицията, ако ще се използва със Windows 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, oic написа:

Според мен, няма проблем да се инсталира хард диск, с по-голям капацитет на въпросният модел.

Това което го пишат в сайта е , с който максимално се продава посочения модел лаптоп.

Защото съм инсталирал преди години на Asus M51vr, със Core 2 Duo T5800.  без проблем си разчете 1 TB диск.

Друг е въпроса ,че машината е доста стара. Ако не ти е проблем може да му вземеш направо SSD.

Но не си струва инвестицията, ако ще се използва със Windows 7.

При тези умрели процесори и тази стара рам  нищо не може да използваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Кое е точно това нищо?

Стара RAM? Няма такова понятие за офис машина - или имаш нужния обем или не.

Умрел процесор е такъв който не работи, всичко което работи може да се ползва по един или друг начин.

Аз лично съм убеден, че на тази машина могат да работят много неща, но зависи дали те съвпадат с желанията на питащия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Кое е точно това нищо?

Стара RAM? Няма такова понятие за офис машина - или имаш нужния обем или не.

Умрел процесор е такъв който не работи, всичко което работи може да се ползва по един или друг начин.

Аз лично съм убеден, че на тази машина могат да работят много неща, но зависи дали те съвпадат с желанията на питащия!

Как така да няма такова нещо. Ти какво разбираш под офис машина?? Ами нали трябва да инсталираш най-малкото офис пакет. Само той ще те убие. Ами интернет няма ли да ползваш??? А антивирусна програма? Ти във подобна фирма влизал ли си? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Емил Костов написа:

Определено е бавна машина за днешните стандарти. Преди 5 години не беше точно така. Все пак е дву-ядрен процесор от преди приблизително 12 години. За днешните стандарти се иска минимум 4-ядра и 8 GB рам памет.

Евентуално да му се инсталира лека Linux дистрибуция за да му се удължи малко живота. Ако, не се използва специфичен софтуер и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, oic написа:

Определено е бавна машина за днешните стандарти. Преди 5 години не беше точно така. Все пак е дву-ядрен процесор от преди приблизително 12 години. За днешните стандарти се иска минимум 4-ядра.

Евентуално да му се инсталира лека Linux дистрибуция за да му се удължи малко живота. Ако, не се използва специфичен софтуер и т.н.

Е какво ще прави с този лек линукс?? Ще покаже, че може да му се инсталира лек линукс и толкоз. Няма да може да работиш с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е какво ще прави с този лек линукс?? Ще покаже, че може да му се инсталира лек линукс и толкоз. Няма да може да работиш с него.

Ще се използва за браузване, офис компютър, за гледане на филмчета и толкоз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, oic написа:

Ще се използва за браузване, офис компютър, за гледане на филмчета и толкоз.

Хайде де? С тези умрели параметри нищо няма да може да прави. Дори и под линукс браузърите и софтуерът за филми си иска хардуер, който тази машине не поддържа. Да не говорим, че при инсталация на линукс, дори да е стара или оразяна версия системата ще иска update за да може да подкара новите неща. Браузърите ще искат update иначе нищо няма да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Емил Костов написа:

Хайде де? С тези умрели параметри нищо няма да може да прави. Дори и под линукс браузърите и софтуерът за филми си иска хардуер, който тази машине не поддържа. Да не говорим, че при инсталация на линукс, дори да е стара или оразяна версия системата ще иска update за да може да подкара новите неща. Браузърите ще искат update иначе нищо няма да работи.

Ех, ако знаеш сега от каква машина съм тук - ще си изядеш ушите!

Но с теб не може да се спори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ех, ако знаеш сега от каква машина съм тук - ще си изядеш ушите!

Но с теб не може да се спори.

Естествено, ти си с пентиум на 100, 256 рам и 40 мегабайта хард диск. Нямаш проблеми и всичко ти работи перфектно, даже и клипче в интернет може да ми покажеш как машината върви на пушка.  За сведение на подобни коментари или потребители съм започнал с ДОС и правец 16. Няма смисъл да ме лъжат или баламосват. Ще се смея.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Емил Костов написа:

пентиум на 100, 256 рам и 40 мегабайта хард диск.

Не се излагай!

Никога пентиум на 100 и 40 мегабайта хард диск не са се комбинирали с 256MB RAM

За твое сведение съм почнал от Celeron 333, 64MB RAM и 6,4GB HDD - което си беше една доста добра машина за времето си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не се излагай!

Никога пентиум на 100 и 40 мегабайта хард диск не са се комбинирали с 256MB RAM

За твое сведение съм почнал от Celeron 333, 64MB RAM и 6,4GB HDD - което си беше една доста добра машина за времето си.

Даже си ги имаше готови конфигурации. Дали се излагам няма никакво значение. Да, прав си. Не бяха 40 мегабйта, а 4 гигабайта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...