Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, търся програма за видео обработка. Имам 3 клипа и искам да ги обединя в един като в началото на всеки клип да се отваря завеса като в теятъра. Може ли да ми препоръчата такава програма където има такива ефекти. Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Примерно : https://www.openshot.org/

Брей скоро не бях проверявал за нея и сега виждам, че вече става и за Windows. Защото беше основно за Linux. Това ме накара да проверя, че и Kdenlive вече става и за Windows. Супер. Ще си ги дръпна и двете за колекцията. :)

https://kdenlive.org/en/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, grizly написа:

Adobe After Effects, Corel VideoStudio Pro, ето ти и безплатни:

VirtualDub, Avidemux

И аз се сетих за тях ама ще пита и за лекарства, та се отказах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Bubbles написа:

И аз се сетих за тях ама ще пита и за лекарства, та се отказах.

По-тракерите особенно в националния руски а и не по-тях само ги има излекувани.

Братушките са се погрижили за всичко;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, grizly написа:

По-тракерите особенно в националния руски а и не по-тях само ги има излекувани.

Братушките са се погрижили за всичко;)

То това ясно, ама тука милицията е анатемосала всякакви нам лекарства. :hang:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе то хубаво ги има излекувани, но освен моралната страна от кражбата на интелектуалната собственост, трябва да се внимава и дали файловете (инсталаторите и активаторите) са чисти, защото в последно време е модерно да внедряват в тях различни заплахи като ransomware или полиморнфни вируси и прочие разчитайки, че хората ще ги сметнат за стандартните фалшиви тревоги свикнали антивирусните да им засичат активаторите като заплахи и често деактивирайки ги именно поради тази причина.

При наличието на безплатни алтернативи е добре човек първо да се насочи към тях и вече ако не му вършат работа (защото често безплатните са с ограничени възможности) или да опита да комбинира няколко безплатни програми и едва тогава да се потърсят платените алтернативи. И там вече, който има възможност да си ги закупи - дори е препоръчително за да се подпомогнат авторите на тези програми, (но това обикновено се отнася за фирми, макар че и те не винаги го правят). За домашни потребители ми е ясно, че лиценз за някоя скъпа програма ще е непосилен, защото няма да може да си избие парите от нея след това, ако я ползва само за забавление. Друг вариант е потребителите да се оглеждат за промоции (разпродажба с намаление, подарък на лиценз макар и за по-стара версия) и т.н. При игрите е същата работа. Друго си е човек да има оригиналната игра, която да не се чуди как да я инсталира (следвайки една страница с обяснения, копирай това, замести онова, спри антивирусната, инсталирай виртуално устройство и т.н.), как да и блокира комуникация с мрежата, (която се осъществява за да се провери за актуализации и дали е валиден лиценза) и да знае, че няма да се занимава с пачове и да се чуди дали са чисти и дали след дадена актуализация ще излезе нов пач за нея или трябва да стои със старата и бъгава версия и т.н. Поне това е моята логика без да звучи снобско. Просто времето на това човек да има всяка про версия на дадена програма само, защото може (без значение дали ще ползва пълните възможности на приложението след това) поне аз ги оставих в миналото, когато преди 15-тина години това беше на мода. Но всеки си решава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Бе то хубаво ги има излекувани, но освен моралната страна от кражбата на интелектуалната собственост, трябва да се внимава и дали файловете (инсталаторите и активаторите) са чисти, защото в последно време е модерно да внедряват в тях различни заплахи като ransomware или полиморнфни вируси и прочие разчитайки, че хората ще ги сметнат за стандартните фалшиви тревоги свикнали антивирусните да им засичат активаторите като заплахи и често деактивирайки ги именно поради тази причина.

При наличието на безплатни алтернативи е добре човек първо да се насочи към тях и вече ако не му вършат работа (защото често безплатните са с ограничени възможности) или да опита да комбинира няколко безплатни програми и едва тогава да се потърсят платените алтернативи. И там вече, който има възможност да си ги закупи - дори е препоръчително за да се подпомогнат авторите на тези програми, (но това обикновено се отнася за фирми, макар че и те не винаги го правят). За домашни потребители ми е ясно, че лиценз за някоя скъпа програма ще е непосилен, защото няма да може да си избие парите от нея след това, ако я ползва само за забавление. Друг вариант е потребителите да се оглеждат за промоции (разпродажба с намаление, подарък на лиценз макар и за по-стара версия) и т.н. При игрите е същата работа. Друго си е човек да има оригиналната игра, която да не се чуди как да я инсталира (следвайки една страница с обяснения, копирай това, замести онова, спри антивирусната, инсталирай виртуално устройство и т.н.), как да и блокира комуникация с мрежата, (която се осъществява за да се провери за актуализации и дали е валиден лиценза) и да знае, че няма да се занимава с пачове и да се чуди дали са чисти и дали след дадена актуализация ще излезе нов пач за нея или трябва да стои със старата и бъгава версия и т.н. Поне това е моята логика без да звучи снобско. Просто времето на това човек да има всяка про версия на дадена програма само, защото може (без значение дали ще ползва пълните възможности на приложението след това) поне аз ги оставих в миналото, когато преди 15-тина години това беше на мода. Но всеки си решава.

Инсталиране на подобен софтуер с помощта на Sanboxie или ShadowDefender ще предпази ли от рансъмуеър/полиморфни вируси?

Аз лично, дори и безплатни програми, които ще използвам само веднъж ги инсталирам на виртуална машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

B-boy/StyLe/, искам да попитам специално случая на Ralitsa-Bella Perfanova  ли имаш в предвид и визираш?

Всъщност, този случай единствен ли е когато в инсталатора са вкарани ransomware вируси или има и други?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Всъщност като сме хванали темата - Имаш ли представа доколко са законни продажбите на лицензи чрез платформи като Ebay където например можеш да си купиш оригинален(според продавача) ключ за уиндоус 10 за €1 или да кажем photoshop 2020 за около €10?
Вече имам два три ключа за уиндоус(Защото тука лекарствата не са на особена почит) които си работят много добре, лицензите за VPN пак от там си ги купувам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Инсталиране на подобен софтуер с помощта на Sanboxie или ShadowDefender ще предпази ли от рансъмуеър/полиморфни вируси?

Аз лично, дори и безплатни програми, които ще използвам само веднъж ги инсталирам на виртуална машина.

Да и трите метода биха предпазили - Sandboxie, ShadowDefender или VirtualBox/WMware. То има и други добри де - Toolwiz Time Freeze, Deep Freeze, SHADE Sandbox, Comodo Containment, може би BufferZone и ReHips или да се пратят файловете (е ако са малки по размер разбира се) за анализ в Cuckoo Sandbox, AnyRun или да се пусне за анализ на индикатори в PEStudio или Adlice DiffView. Много добре правиш. Разбира се следенето на действията с качествен HIPS също би помогнал донякъде и разбира се IMAGE на системния дял и бекъп на документите (или ако има възможност клониране на всички дискове на външни носители пак е оферта и то не само срещи вируси, но и срещу физическа загуба на данни, но е по-скъпо решение). Единствено лошото на тези методи е, че трябва да се правят нещата по два пъти (с виртуалната сесия и извън нея) и особено ако сме забравили да спрем ShadowDefender и вече сме си настроили нещата и след рестарта пак наново трябва да се правят но, това е малка цена.

преди 1 час, grizly написа:

B-boy/StyLe/, искам да попитам специално случая на Ralitsa-Bella Perfanova  ли имаш в предвид и визираш?

Всъщност, този случай единствен ли е когато в инсталатора са вкарани ransomware вируси или има и други?

Ами говорех по принцип, но да. Този случай също минава в тази категория, защото често в скъпите програми от този сорт авторите на зловреден софтуер обичат да поставят своите капани. Специално в случая на Ралица, те беше дала линк не към конкретен торент, а към списък с резултатите от търсенето и не знам кой точно торент е визирала. Аз тествах няколко оттам и бяха ОК, но както казах нямаше точен линк. В случая на Ралица се е скучило това от третия линк, защото и тя има STOP Ransomware вариант.

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/pirated-software-is-all-fun-and-games-until-your-data-s-stolen/

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/fake-valorant-beta-key-generators-are-stealing-gamers-passwords/

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/new-rumba-stop-ransomware-being-installed-by-software-cracks/

преди 4 минути, Bubbles написа:

Всъщност като сме хванали темата - Имаш ли представа доколко са законни продажбите на лицензи чрез платформи като Ebay където например можеш да си купиш оригинален(според продавача) ключ за уиндоус 10 за €1 или да кажем photoshop 2020 за около €10?
Вече имам два три ключа за уиндоус(Защото тука лекарствата не са на особена почит) които си работят много добре, лицензите за VPN пак от там си ги купувам...

Всъщност честно казано не, но дори да са в сивата зона, са една идея по-добре от пиратските със сигурност, защото обикновено не става въпрос за "изтекли" ключове, а за OEM такива и производителите им са наясно с тяхното разпространение. Аз в началото също бях скептичен, но говорих с познати и те ми обясниха, че би трябвало да са ок. Не случайно има толкова много платформи от сорта на G2A и на главната страница на Kaldata също. Определено според мен това би насърчило доста домашни потребители да се възползват според мен, защото къде са 20-30 лв. за лиценз на Pro версията на Windows, къде са 200 лв. и нагоре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване