Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

192.168.1.1, да ама не! Huawei HG530

Препоръчан отговор

преди 10 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това е модем и рутер ! Може да се влезе, но понеже работи с протокола TR069 си дърпа инишиъл настройките и мисля паролите са различни по региони и пр.

Аз лично си изкрънках паролата понеже се познаваме и си ръчкам в него:

HG532.png

И какво ръчкаш толкоз в този модем ( Това не е рутер). Дори и да знаеш паролата пак нищо не може да правиш с него.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

И какво ръчкаш толкоз в този модем ( Това не е рутер). Дори и да знаеш паролата пак нищо не може да правиш с него.

Понякога ме изумяваш  с определено глупави и невярни твърдения ! Инак всичко ръчкам, но основно съм си пренасочил някой друг порт и съм пипнал безжичната част .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Понякога ме изумяваш  с определено глупави и невярни твърдения ! Инак всичко ръчкам, но основно съм си пренасочил някой друг порт и съм пипнал безжичната част .

Маллеееей, ти си хакнал направо НАСА. Ще те питам пак какво правиш с този модем. Пренасочване на портове или настройка на безжична мрежа ти го прави самият оператор и ти е дал достъп до модема в така наречената страница my.contact.bg. Да не говорим, че в този модем нямаш почти нищо да настройваш. И искам да чуя невярно и глупаво твърдение след като 11 години настройвам точно такива модеми щото работя в същата компания наречена Виваком, която пък предоставя единствена АДСЛ услуги в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Маллеееей, ти си хакнал направо НАСА. Ще те питам пак какво правиш с този модем. Пренасочване на портове или настройка на безжична мрежа ти го прави самият оператор и ти е дал достъп до модема. Да не говорим, че в този модем нямаш почти нищо да настройваш. И искам да чуя невярно и глупаво твърдение след като 11 години настройвам точно такива модеми щото работя в същата компания наречена Виваком, която пък предоставя единствена АДСЛ услуги в България.

Това не говори много добре за теб т.е. означава , че за толкова време нищо не си научил ... и я да чуя кое гласиш на тези модеми , като дори не им знаеш възможностите ? Дори не били рутери 🤣🤣🤣 направо ме застреля !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Това не говори много добре за теб т.е. означава , че за толкова време нищо не си научил ... и я да чуя кое гласиш на тези модеми , като дори не им знаеш възможностите ? Дори не били рутери 🤣🤣🤣 направо ме застреля !

Това за пореден път ще напиша че е МОДЕМ. Има някаква част от възможностите на рутер и толкоз. Можеш да му настройваш DHCP, ЛАН мрежа, портове,безжича мрежа. Нищо повече. А ти можеш да се застреляш многократно сам. Без АДСЛ услуга от самия оператори и без да са ти дадени PPPoE user// pass  с това устройство нищо не може да правиш. И понеже се правиш на отворко по никое време да чуя какво правиш в този модем, особено пък като е с firmware на ISP. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам ги и тях и PPPoE знам и IPoE знам също и т.н. И виж щом нещо има LAN и WAN няма как да не е рутер 🤣🤣 сам го казваш 😂

Виждам , че не ти се спи по нощите, но аз лягам , че рано ще ставам. Обещавам утре да продължим с каквото инфо искаш по настройките на устройството дето не можело да се пипат и наистина искренно се забавлявам с теб , защото с мен "удари греда" с тези мрежи 😷 !

-----------------

Абе може ли да съм в рутският акаунт и да не мога да пипна нищо 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Знам ги и тях и PPPoE знам и IPoE знам също и т.н. И виж щом нещо има LAN и WAN няма как да не е рутер 🤣🤣 сам го казваш 😂

Виждам , че не ти се спи по нощите, но аз лягам , че рано ще ставам. Обещавам утре да продължим с каквото инфо искаш по настройките на устройството дето не можело да се пипат и наистина искренно се забавлявам с теб , защото с мен "удари греда" с тези мрежи 😷 !

Не се заяждам с теб, държа да го уточня. Нямам такова намерение. Това е МОДЕМ. WAN портът му е АДСЛ телефонен порт RJ11. Тоест, за да работи като устройсто и да ти  доставя интернет, трябва да си абониран за услуга АДСЛ и ISP да ти даде User//Pass за PPPoE профил. Иначе може да го използваш за нещо като Wi-fi повторител или за суич ако му ползваш ЛАН портовете.

Иначе за твоя информация това животно се настройва за пренос, IPTV, VPN и за каквото още се сетиш, но го прави ISP, а не ти. И съответно ISP си плаща на производителя за определен firmware. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не се заяждам с теб, държа да го уточня. Нямам такова намерение. Това е МОДЕМ. WAN портът му е АДСЛ. Тоест, за да работи като устройсто доставящо интернет, трябва да си абониран за услуга АДСЛ и ISP да ти даде User//Pass за PPPoE профил. Иначе може да го използваш за нещо като Wi-fi повторител или за суич ако му ползваш ЛАН портовете.

Иначе за твоя информация това животно се настройва за пренос, IPTV, VPN и за каквото още се сетиш, но го прави ISP, а не ти.

И аз не съм, но много неща са ти обягнали ... ако ми кажеш точно кое във фърма е пипнато от ISP те признавам , инак няма смисъл да си говорим въобще ! Ха кажи сега ?

...... спри бре ... все едно ученик на изпит си   ... ще си купя DSLAM и ще си го поплзвам устройството не бери грижа 😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

И аз не съм, но много неща са ти обягнали ... ако ми кажеш точно кое във фърма е пипнато от ISP те признавам , инак няма смисъл да си говорим въобще ! Ха кажи сега ?

Ще питам за 4 път какво толкоз настройваш в този МОДЕМ. Нищо не ми е обягнало за 11 години. И този Firmware e направен за дадения ISP, а не е пипнат от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Ще питам за 4 път какво толкоз настройваш в този МОДЕМ. Нищо не ми е обягнало за 11 години. И този Firmware e направен за дадения ISP, а не е пипнат от него.

Спирам, спирам ... безнадежден случай си .... но утре обещавам ще продължим 🤪🤪

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Спирам, спирам ... безнадежден случай си .... но утре обещавам ще продължим 🤪🤪

КАКВО НАСТРОЙВАШ В ТОЗИ МОДЕМ. Питам за 5 път теб и постващия. А да видим сега кой се излага или е некомпетентен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Емил Костов написа:

КАКВО НАСТРОЙВАШ В ТОЗИ МОДЕМ. Питам за 5 път теб и постващия. А да видим сега кой се излага или е некомпетентен.

Не се отказваш 😁 . Сигурно си от тези дето ходят и правят физическата инсталация по клиентите само и затова не си в час ... бе за толкова години все някой трябваше да ти каже , че има и други възможности и че това не е само моедем 🙄!

Инак в по горен пост ти писах , че съм си пренасочил някои портове в рутера / основно на тунени протоколи на VPN/ и съм си пипнал радиуто на 40MHz лента.

Ето ти и няколко шота от WAN частта според теб , която немога да пипна:

HG532-1.png

HG532-2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутер с възможности на DSL модем. Емо, стига си се правил на много разбиращ. 2020-та е, устройства 2в1 не са нищо ново. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Silvering написа:

Рутер с възможности на DSL модем. Емо, стига си се правил на много разбиращ. 2020-та е, устройства 2в1 не са нищо ново. 

Модем с една част от възможностите на рутер. Не е рутер, който освен всички портове да има и ADSL порт. Просто един умрял АДСЛ модем, който струва 10 долара.

преди 3 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не се отказваш 😁 . Сигурно си от тези дето ходят и правят физическата инсталация по клиентите само и затова не си в час ... бе за толкова години все някой трябваше да ти каже , че има и други възможности и че това не е само моедем 🙄!

Инак в по горен пост ти писах , че съм си пренасочил някои портове в рутера / основно на тунени протоколи на VPN/ и съм си пипнал радиуто на 40MHz лента.

Ето ти и няколко шота от WAN частта според теб , която немога да пипна:

HG532-1.png

HG532-2.png

И като я пипнеш какво??? - нищо. Можеш там да ровиш каквото си поискаш, но не може да го използваш като устройство ако нямаш услуга предавана по меден чифт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Bubbles написа:

Уоу тия модеми не ги ли даваха преди двадесетина години някъде?

Бая си е старичък, да. 7-8 години си ги има.
Обаче си работи, дали заради него понякога нет връзката умира не мога да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, tulpn написа:

Бая си е старичък, да. 7-8 години си ги има.
Обаче си работи, дали заради него понякога нет връзката умира не мога да кажа.

Да, използва се за ADSL интернет, както и за няколко вида още услуги използващи медни чифтове. Все пак нещата са ограничени от разстояние, качество на медните чифтове, шум/затихване на линията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, tulpn написа:

Навсякъде, където търся default ip-то за Web-Based Configuration Utility-то на рутера ми (Huawei HG530) e 192.168.1.1.

Супер. Пробвам. Не става.

Пробвам други ip-та (

• 192.168.0.1
  • 10.0.0.1

).

Не става.

Отзад на китаеца не пише нито ip, нито ssid.
Само MAC: <12 символа, смесица между цифри и букви> Y2 HG530

и SN: <19 цифри и 1 буква>

https://setuprouter.com/router/huawei/hg530/manual-157.pdf

Нямам други идеи. Помощ.

192.168.3.1 ... поне на моя Huawei e така фабрично ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Cabron написа:

192.168.3.1 ... поне на моя Huawei e така фабрично ;)

Мерси, че сподели, ама не става. Това ми изписва в mycontact като цъкна lan & dhcp или napt опциитеnnn.thumb.png.aa12ced94606c2df7e7a65fb9e850be7.png.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Емил Костов написа:

Модем с една част от възможностите на рутер. Не е рутер, който освен всички портове да има и ADSL порт. Просто един умрял АДСЛ модем, който струва 10 долара.

И като я пипнеш какво??? - нищо. Можеш там да ровиш каквото си поискаш, но не може да го използваш като устройство ако нямаш услуга предавана по меден чифт.

Кой споменава в темата , че иска да го използва за друго устройството - освен теб ? Факт е , че устройството е модем- рутер - щом има рутинг тейбъл просто млъкваш . Факт е че има възможност да се влезе в настройките му - показах ! Това , че имаш липса или не достатъчни знания по материята, а продължаваш да се обясняваш с буквални простотии не говори добре за твоето его !

Да бе казал .... да вярно, нещо съм се заблудил и т.н. човек да те разбере !

И пак да те питам знаеш ли какво е пипнато във фърма ? Или поне знаеш ли за какво служи IPoE интерфейса ?

Отговори на тези въпроси дори и частично би те реабилитирало в някаква степен инак ......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, tulpn написа:

Мерси, че сподели, ама не става. Това ми изписва в mycontact като цъкна lan & dhcp или napt опциите.

Huawei HG530 Login Guide

• Type 192.168.1.1 (the default IP to access the admin interface) in the address bar of your internet browser to access the router's web-based user interface.
  • The default username for your Huawei HG530 is admin.
    The default password is admin.

Според мен от Виваком са сложили тяхно IP, за да не бърникат клиентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Cabron написа:

Huawei HG530 Login Guide

• Type 192.168.1.1 (the default IP to access the admin interface) in the address bar of your internet browser to access the router's web-based user interface.
  • The default username for your Huawei HG530 is admin.
    The default password is admin.

Според мен от Виваком са сложили тяхно IP, за да не бърникат клиентите.

a.png

Да, от my.contact.bg се влиза и е невероятно бъгясало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Кой споменава в темата , че иска да го използва за друго устройството - освен теб ? Факт е , че устройството е модем- рутер - щом има рутинг тейбъл просто млъкваш . Факт е че има възможност да се влезе в настройките му - показах ! Това , че имаш липса или не достатъчни знания по материята, а продължаваш да се обясняваш с буквални простотии не говори добре за твоето его !

Да бе казал .... да вярно, нещо съм се заблудил и т.н. човек да те разбере !

И пак да те питам знаеш ли какво е пипнато във фърма ? Или поне знаеш ли за какво служи IPoE интерфейса ?

Отговори на тези въпроси дори и частично би те реабилитирало в някаква степен инак ......

Ще питам за 5 път за какво ще го използваш този АДСЛ модем. Това че ръчкаш някакви интерфейси е без значение. А моето его го остави на мира. То няма нищо общо. Без телефонна линия и без профил на съответния интернет доставчик този модем отива на боклука.

преди 2 минути, tulpn написа:

a.png

Да, от my.contact.bg се влиза и е невероятно бъгясало.

1. В my.contact.bg ще влезеш ако на модема им интернет. В системата имаш профил, където имаш съответно потребителско име и парола, който нямат нищо общо с тези за влизане в модема през ЛАН интерфейсът му.

2. IP при ресетнат модем е 192.168.1.1, но паролата не е admin/admin. Не са и тези показани в google търсачката. Модемът е със firmware специално разработен за Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Ще питам за 5 път за какво ще го използваш този АДСЛ модем. Това че ръчкаш някакви интерфейси е без значение. А моето его го остави на мира. То няма нищо общо. Без телефонна линия и без профил на съответния интернет доставчик този модем отива на боклука.

Според теб за какво се ползва, нали работиш във Виваком 🤣 По горе споменах кои настройки съм пипнал, не мисля да се потретвам . Ясно е че и на въпросите не можеш да отговориш ... ще взема да позная , че си от техническата група със стълбата , но е добре да ограничиш неверните си твърдения, че някой вземе да ти повярва

.........

По темата:

Няма как да ъпдейтнеш фърма на устройството поради ограниченият набор от настройки в портала ! Аз пример мога да направя тази процедура поради стечения на обстоятелствата, но това не е добра идея, защото ще се загуби стартиращият скрипт във фърма, който вдига интерфейса/CWMP  в случая TR-069/ за комуникация с ACS сървъра и следователно устройството няма как да си изтегли и разпъне конфига на устройството за достъп до интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Според теб за какво се ползва, нали работиш във Виваком 🤣 По горе споменах кои настройки съм пипнал, не мисля да се потретвам . Ясно е че и на въпросите не можеш да отговориш ... ще взема да позная , че си от техническата група със стълбата , но е добре да ограничиш неверните си твърдения, че някой вземе да ти повярва

.........

По темата:

Няма как да ъпдейтнеш фърма на устройството поради ограниченият набор от настройки в портала ! Аз пример мога да направя тази процедура поради стечения на обстоятелствата, но това не е добра идея, защото ще се загуби стартиращият скрипт във фърма, който вдига интерфейса/CWMP  в случая TR-069/ за комуникация с ACS сървъра и следователно устройството няма как да си изтегли и разпъне конфига на устройството за достъп до интернет.

Аз знам за какво се използва във Виваком. Настройки не можеш да пипаш.Дадена ти е настройка от провайдъра и толкоз.В случая е чрез PPPoe. Смениш ли firmware този модем или няма да работи или няма да има менидмънт до него и следователно не може да се знае как ти работи услугата, нито да се следи или менажира. Ако толкоз имаш претенции ще ти се смени модема с друг и дотам.

Ще го напиша пак. Това е устройство тясно свързано с ISP.  Не може да го използваш на друго място като рутер. Не може да го използваш към друг интернет доставчик, да си правиш вътрешна мрежа или да го използваш като втори рутер и прочие. И за да не навлизаме в полемики ама то не е точно така ще дам пример.

В момента съм с рутер TP-Link 740N. В Плевен има три големи доставчика. А1, Виваком, Оптиспринт. Този рутер, който имам мога да ги използвам и при трите интернет доставчика, но ADSL модема, за който пита постващия може да се използва само във виваком и то АКО има АДСЛ като услуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...