Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

192.168.1.1, да ама не! Huawei HG530

Препоръчан отговор

Никой не е споменавал , че ще се ползва устройството за други цели - това са тези в твоята глава ! Оспорвах само неверните ти и глуповати твърдения, че устройството не е рутер и че не може да се влезе в настройките при определени условия - ако разполагаш с руут паролата !

Разбирам , че гледаш да излезеш от ситуация, но каквото надробиш ..... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Никой не е споменавал , че ще се ползва устройството за други цели - това са тези в твоята глава ! Оспорвах само неверните ти и глуповати твърдения, че устройството не е рутер и че не може да се влезе в настройките при определени условия - ако разполагаш с руут паролата !

Разбирам , че гледаш да излезеш от ситуация, но каквото надробиш ..... 

Устройството НЕ Е РУТЕР, а МОДЕМ. А ти ако искаш го наричай и елхичка. Това си е твое решение. По същия начин аз съм на А1 с МОДЕМ. рутерът е включен след него. И все още питам не теб, а постващият за какво ще го използва този модем и защо иска да влиза вътре в него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неам нерви … да Ви чета всичко!
Не можа ли някой, да обясни на питащия, принципите на рутирането?
Рутера едновременно е в две чрежи - външна, на доставчика и вътрешна, неговата собствена.
В настройките на вътрешната мрежа се задават - неговото IP, default Gateway и зона за раздаване - достъпни IP-та за подчинени устройства.
По принцип формата на маскат
А е 192.168.*.* Третото поле най-често е 0 (нула) или 1 (едно), но при мен е 8. Четвъртото е началото на зоната з раздаване, според поредността на логване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Устройството НЕ Е РУТЕР, а МОДЕМ. А ти ако искаш го наричай и елхичка. Това си е твое решение. По същия начин аз съм на А1 с МОДЕМ. рутерът е включен след него. И все още питам не теб, а постващият за какво ще го използва този модем и защо иска да влиза вътре в него?

🤣🤣🤣 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Неам нерви … да Ви чета всичко!
Не можа ли някой, да обясни на питащия, принципите на рутирането?
Рутера едновременно е в две чрежи - външна, на доставчика и вътрешна, неговата собствена.
В настройките на вътрешната мрежа се задават - неговото IP, default Gateway и зона за раздаване - достъпни IP-та за подчинени устройства.
По принцип формата на маскат
А е 192.168.*.* Третото поле най-често е 0 (нула) или 1 (едно), но при мен е 8. Четвъртото е началото на зоната з раздаване, според поредността на логване.

Ами аз това питам постващият какво точно иска да прави и защо му е пачване на firmware?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Емил Костов написа:

Ами аз това питам постващият какво точно иска да прави и защо му е пачване на firmware?

на 18.06.2020 г. в 20:07, tulpn написа:

Искам да го пачна, защото има експлойт точно за този ... уред. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tulpn написа:

Искам да го пачна, защото има експлойт точно за този ... модем. :)

Чудесно и после какво ще правиш?????????????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, tulpn написа:

Защо ми е да правя друго след това? Намеквате ли нещо?

Нищо не намеквам. Правиш смяна на Firmware и какво мислиш, че ще правиш после? Затова спорим вече 3 страници.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще си живея по-спокойно, като знам, че е пачнат?
Преди си нямах и на идея за това, че при самия ъпдейт се бриква и трябва да идва техник да оправя бъркоча. Благодаря за полезната информация, която ми беше дадена, но господа- начина ви на комуникация не е най-приятният. Лека вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, tulpn написа:

Преди си нямах и на идея за това, че при самия ъпдейт се бриква и трябва да идва техник да оправя бъркоча. Благодаря за полезната информация, която ми беше дадена, но господа- начина ви на комуникация не е най-приятният. Лека вечер.

В момента в който го пачнеш нито ще си спокоен, нито нищо. При мен ще излезе опцията Unable Connect to the device или Error CPE data, че даже може да спре и интернет услугата като цяло. Като видя това ще ти се предложи или смяна на модема или ще ти се каже, че услугата работи с устройства и с Firmware само на ВИВАКОМ ( това го пише и в договора, който си подписал с компанията) и ти няма какво да направиш. Нито някой ще може да ти провери линията за грешки, нито пък ще може да провери дали работи коректно модемът. Та затова рева, че всичко това е безмислено. И сега могат да ти дадат user// pass за PPPoE профила и ти да си го инсталираш на всяко устройство, което поддържа АДСЛ, но няма как да имаш менажиране и поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Устройството НЕ Е РУТЕР, а МОДЕМ.

@Емил Костов - точно тук не си прав!

Устлойството е „2 в 1“! Мод-дем-а (модулатор – демодулатор) е на вход-изхода.

Маршрутиз̀аторът или рутер (на английски: router, route – маршрут, курс, път) ти синхронизира мрежите..

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Ето ти перфектния отговор!

преди 1 час, tulpn написа:

@tulpn - по-лесно ще е да го „пачнеш“ с големия чук! Пак никаква файда няма да има, ама е ... по-бързо и по-лесно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

@Емил Костов - точно тук не си прав!

Устлойството е „2 в 1“! Мод-дем-а (модулатор – демодулатор) е на вход-изхода.

Маршрутиз̀аторът или рутер (на английски: router, route – маршрут, курс, път) ти синхронизира мрежите..

Ето ти перфектния отговор!

@tulpn - по-лесно ще е да го „пачнеш“ с големия чук! Пак никаква файда няма да има, ама е ... по-бързо и по-лесно!

Не желая да споря с никой повече . Наричайте го както искате. Това е просто мръшляв модем и нищо повече. Не може да го използваш никъде и за нищо, ако не е вързан към телефонна линия и нямаш профил от ISP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не желая да споря с никой повече . Наричайте го както искате. Това е просто мръшляв модем и нищо повече. Не може да го използваш никъде и за нищо, ако не е вързан към телефонна линия и нямаш профил от ISP.

Емоооо - амо ние не спорим бре! Само си говорим! С едно известно ... лагване от моя страна - виждам, че някой неща вече сте ги коментирали.

Колкото до въпросното „нещо“ ... подобни има „под път и над път“. През ръцете ми са минали бая (не им помня данните), но само едно Pirelli се мотае още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, jhoro написа:

Емоооо - амо ние не спорим бре! Само си говорим! С едно известно ... лагване от моя страна - виждам, че някой неща вече сте ги коментирали.

Колкото до въпросното „нещо“ ... подобни има „под път и над път“. През ръцете ми са минали бая (не им помня данните), но само едно Pirelli се мотае още.

Напъвам се като глист на буца, не защото искам да оспорвам нещо или да споря с някой. Искам да покажа на обикновения потребител, че това е просто ненужно устройство ако не си абонат на Виваком и не позлваш АДСЛ услуга. Сега, че има от вас спецове дето може да си играете с него не споря, но обикновеният потребител това нещо не го интересува. Може да си направите отделна тема.  Да не говорим, че в дадената ситуация се опитвам да спася потребителя, ако наистина използва АДСЛ от страна на Виваком. Пачне ли firmware на модема и ще яде трибуквения.  За сведения преди няколко години един познат се върна от Испания и донесе 5 модема, които е ползвал за АДСЛ там, даже 2 бяха чисто нови и неразпечатвани. Така всичко отиде в контейнерите. Не може да се използва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

... в дадената ситуация се опитвам да спася потребителя, ако наистина използва АДСЛ от страна на Виваком. Пачне ли firmware на модема и ще яде трибуквения.  За сведения преди няколко години един познат се върна от Испания и донесе 5 модема, които е ползваа за АДСЛ там, даже 2 бяха чисто нови и неразпечатвани. Така всичко отиде в контейнерите. Не може да се използва.

Именно! Както казват в едно „шоу“ - „Не правете това у дома!“

Иначе - Вивакомско ADSL ... устройство съм ползвал и на други, включително не-български услуги. Мисля, че също беше Huawei.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, jhoro написа:

Именно! Както казват в едно „шоу“ - „Не правете това у дома!“

Иначе - Вивакомско ADSL ... устройство съм ползвал и на други, включително не-български услуги. Мисля, че също беше Huawei.

Можеш ако си абонат на дадения оператор и имаш профил с  user/pass за PPPoe, IPoe и т.н както и  услуга по телефонна линия. Иначе за нищо друго не става. Стои просто като сувенир. Докато ако това е рутер може да го използваш навсякъде при всеки доставчик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...
  • 5 месеца по-късно...
преди 7 минути, gydi написа:

За репитер не става ли ?

За нищо не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...