Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! Търся малка помощ и съвет. Преди три месеца се сдобих нов, модерен монитор, но от известно време забелязвам, че прогресивно се покрива с черни и жълтокафяви точки. Вероятно е наплют от мухи, комари или нещо подобно.Многократно го избърсвах със сухи, меки кърпи, но не мога да махна петната. В книжката към монитора, не намерих. инструкции за почистване. Търсих в интертнет, но установих само, че не трябва да се използват препарати съдържащи алкохол. Има ли някакъв чалъм да махна петната ?  Някъде четох, да се използва оцетен разтвор. Не знам, доколко ще е ефективно. Ще се радвам, да чуя практически съвет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в един компютърен магазин и за 10 лева си вземаш спрей за почистване на монитори. Чиста работа. Аз вече 5 година го ползвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, tulski написа:

съдържащи алкохол

Тоест да не си хабя ракията ли? Питам понеже съм ползвал спирт за по-фрапиращи случай и няма проблеми. Иначе обикновена вода е достатъчна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, tulski написа:

Благодаря. Някаква препоръчана марка или няма значение ?

На hama от продуктите за почистване съм доволен. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, tulski написа:

Благодаря. Някаква препоръчана марка или няма значение ?

104885765_2661802764091019_95972532902256415_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQn_-Jv3rdiND5IIbO0KY6Zz8q5pmzDyFKJWvZZd_sdGlDBvZiPzZQYaEZqkLSVkQMc&_nc_ht=scontent.fsof3-1.fna&oh=e2809491cb683b9787d1a0d326f77df4&oe=5F1359F4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така бях си купил 2005 година когато си купих монитора и още я ползвам - от 200 мл течност съм изразходил половината

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

Иначе обикновена вода е достатъчна.

преди 2 часа, killchain написа:

Чиста вода

Чешмяната вода оставя петна. Минералата или дестилираната чистят супер. И може да се смеете, но тоалетната хартия чисти мн. добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ined написа:

Така бях си купил 2005 година когато си купих монитора и още я ползвам - от 200 мл течност съм изразходил половината

Така е. И моят е на толкоз време. Да не говорим, че с него чистя три монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Чешмяната вода оставя петна. Минералата или дестилираната чистят супер. И може да се смеете, но тоалетната хартия чисти мн. добре.

И аз така само , че си потапям пръстите в чаша с вода и пръскам изключения монитор с чешмянка предимно. После с длан разстилам водата и с пръстите по ъглите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, tulski написа:

Преди три месеца се сдобих нов, модерен монитор, но от известно време забелязвам, че прогресивно се покрива с черни и жълтокафяви точки.

Ако изобщо са външни петна! На моя телевизор след 3 години ползване, му избиха черни петна, но не са от външната страна на екрана и не се чистят с нищо! Още работи ама да видим до кога.

Цитат

Основните причини, които водят до образуването на тъмни петна са:

• Ако в кратък период от време след покупката се появи тъмно петно, тогава това показва брак, който беше разрешен в производството.
  • Често петна се появяват поради външни влияния. Матрицата на устройството е много крехка и всяко механично въздействие влияе върху неговата цялост.
  • Air. Понякога по време на транспортиране въздухът навлиза в устройството, което води до изгаряне на пиксели. Много често счупените пиксели започват да се разпространяват по целия екран.
  • Влага. При неправилно почистване, ако се използва прекомерно влажна парцал, влагата може да навлезе в тялото на устройството и след това да проникне в матрицата.
  • Температура. Матрицата не понася излагането на високи температури. Ако известно време част от него е била изложена на температурни въздействия, тогава това е довело до нейното разслояване и в резултат на това до появата на петно.

източник

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм чистила монитор със спрей за почистване на очила, а съответно и кърпичка за очила. Става обаче и с кухненска хартия, но трябва да е по-мека да не надраска екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изопропилов алкохол 70% и дестилирана вода в съотношение 70:30 и си ти. Но пъряво на кърпа и след това на дисплея:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, barbuncela написа:

Ако изобщо са външни петна! На моя телевизор след 3 години ползване, му избиха черни петна, но не са от външната страна на екрана и не се чистят с нищо! Още работи ама да видим до кога.

източник

Дано имате още гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изопропилов алкохол 70% и дестилирана вода в съотношение 70:30 и си ти. Но пъряво на кърпа и след това на дисплея:

Хах - знаеш ли какво ще се случи на ретина-дисплея ми , ако го мина с подобна смес ? :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Trichocephalus написа:

Хах - знаеш ли какво ще се случи на ретина-дисплея ми , ако го мина с подобна смес ? :D

Точно нищо - с ~30-ина % изопропилов алк. Мога  да се подпиша с 2 ръце

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите и мненията. Извинявам се, че отговорих сега. Отсъствах. Гледам няколко човека споменава за чиста вода, това ми звучи малко опасно. Ще се постарая другата седмица да купя някой от препоръчаните препарати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tulski написа:

опасно

Защо? Ти няма да го къпеш, нали?

Най-доброто и лесно почистване е да легнеш монитора на леглото, да сложиш една добре напоена с чиста вода хартия (кухненска, тоалетна) би трябвало да става и с памук. Ако има петна който са засъхнали - поставяш над тях и чакаш малко преди да почнеш леко да разстриваш. Може често да сменяш хартията, добре е първо да свалиш основната прах набързо и тогава да се съсредоточиш върху петната, никога не натискаш силно, не драпаш с нокти и внимаваш с ръбовете на екрана. После постепонно подсушаваш с по суха хартия, до пълното подсушаване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване