Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Swanky

Снукър - гледате ли, играете ли?

Препоръчан отговор

Снукъра е много ВЕЛИКАигра и много си развиваш мозъка с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Греъм Дот направи огромна услуга на сънародника си Стивън Хендри, отстранявайки единствения му конкурент за първото място в световната ранглиста Рони О'Съливан. Шотландецът победи "Ракетата" със 17:11, като нанесе удара си в третата сесия, в която спечели и осемте фрейма и я завърши при 16:8. Това бе третият случай в историята на "Крусибъл" О'Съливан да не вземе нито една партия в сеанс. При доиграването англичанинът направи два бързи брейка от по 60 точки, измъкна нервния и изпълнен с грешки 27-и фрейм преди щеката отново да го предаде. При шест точки аванс и останала единствено черна на масата Рони я остави на входа на джоб. Дот реализира с облекчение и се класира за втория финал на световно първенство в кариерата си. "Сбърках твърде много топки, не направих достатъчно дълги брейкове, сейфтишотовете ми бяха под всякаква критика, а дългите удари - отвратителни. Поздравления за Дот, победата му е заслужена. Ще ми се да знам защо не играх добре. Но в крайна сметка и аз съм човек", философски заключи "Ракетата", който смени над 20 пъти върха на щеката си в хода на турнира, а последният подари на свой млад фен. Eurosport.bg ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очакванията на всички за шампиона О'Съливън отпадат. Сега на кой залагате? Аз мисля, че щом Дот успя да вземе победата от Рони, заслужава той да е шампиона! :whist: Дано победи Ебдън! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очакванията на всички за шампиона О'Съливън отпадат. Сега на кой залагате? Аз мисля, че щом Дот успя да вземе победата от Рони, заслужава той да е шампиона! :sobbing: Дано победи Ебдън! ;)

Ебдън ще спечели,поне според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази година шампионът ще е англичанин Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такам...бях изклчително разочарована когато О'Съливан загуби...И още по разочарована когато Фу загуби...Точно двамата, които най не харесвах останаха... И все пак залагам на...Ебдън, макар че ми е супер муден...И няма да се откажа от това да гледам финала... А и ако някой знае кога е тои ...да каже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и ако някой знае кога е той ...да каже...

В сайта на евроспорт http://eurosport.bg/ може да провериш програмата Публикувано изображение Снукъра почва от 18:00 и продължава до 19:00ч,след това има в 22:30 и продължава до 01:15ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Да честитим на Греъм Дот,който спечели световното първенство през 2006 г. след победа над Питър Ебдън с 18 на 14 фрейма. Мачът им завърши в 0:53 ч.Мачът между Дот и Питър Ебдън е най-продължителния финал в историята на първенството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ууу..и аз гледах малко... Ако мога да кажа...доста съм разочарована...Определено не съм му фенка...и след като О'Съливан и Фу отпаднаха, просто бях за Ебдън, макар че тои е сууупер муден.Ето защо мача е продължил толквоа дълго... Но какво да се прави...явно преценката ми не е била правила.Щом е спечелил, значи е добър.Честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ве гледай по-често и ще му станеш фенка на снукъра.. А иначе снукъра е супер игра много развива мозъка много се мисли не че съм играл де ама си е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Crazy_Alf, момичето искаше да каже, че е разочарована от победата на Дот, а не от снукъра като цяло :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не съм му фенка

Предполагам че иска да каже за снукъра а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм разочарована от финала като цяло. изпилиха нервите на всички фенове. Не беше мач на нивото на Световно по снукър. Иначе симпатизирам на Стивън Хендри и Пол Хънтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еее да то финала не беше много интересен поне за мене ама се надявам другият финал незнам кога ще е това да е много по интерестно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми хареса финала!

Въпреки, че аз бях за O'Съливан

Но все пак за да достигнеш до финал

Все пак снукъра е много интересна игра

обаче трябват много пари и време

Като цяло ми достави доста преживявания!!!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снукърът

е разновидност на билярда, популярна във Великобритания и някои части на Азия. Играе на маса с размери 12 на 6 фута (приблизително 366 см на 183 см). Масата има шест джоба - по един във всеки ъгъл и още два по средата на дългите страни. Играе се с помощта на щека, една бяла топка-бияч (т.нар. "кю-бол"), 15 червени и 6 цветни топки (жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна). Всяка топка носи различен брой точки: червените носят по 1 точка, а цветните — от 2 до 7 (жълта - 2, зелена - 3, кафява - 4, синя - 5, розова - 6 и черна - 7). Топките се вкарват в джобовете с помощта на топката бияч в последователност червена - цветна. Всяка цветна има свое място на масата и след като бъде вкарана, се връща на първоначалната си позиция. Червените не се връщат, след като бъдат вкарани. Когато вече вече няма червени топки на масата, цветните трябва да се вкарат във възходящ ред на точките, които носят (от жълта до черна). Целта на двамата играчи е да направят по-голям сбор точки от този на противника си. Максималният брой точки, който може да се достигне само от вкараните точки (без фалове) в един фрейм е 147 и се получава при комбинирането на всички червени с черната топка.

Повече инфо ТУК

Е, харесва ли ви този спорт или предпочитате билярда или карамбола? Гледам сега Eurosport и реших да ви питам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз никога не съм играла снукър наживо, но много искам. По принцип само билярд играя. Иначе редовно гледам снукър по телевизията. Даже в момента по Eurosport дават шампионата на Ирландия :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сашо Диков? Нещо не се сещам кой е.

Един лунатик от Канал 3,според когото всичко е нагласено :P

А иначе като си щракам по каналите много често по Евроспорт го гледам този спорт,и бих казал че ми харесва,само че от това световно нито един мач не успях да хвана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година Дот и Шу бяха интересни на полуфинала....

Може би имаш предвид Фу :rolleyes:

Иначе заради формата на Рони, аз тази година поддържах Робъртсън, но явно му трябва още време ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледате ли този чудесен спорт? И какво ще кажете за световното първенство?

а какъв е този спорт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снукърът е разновидност на билярда, популярна във Великобритания и някои части на Азия. Играе на маса с размери 12 на 6 фута (приблизително 366 см на 183 см). Масата има шест джоба - по един във всеки ъгъл и още два по средата на дългите страни. Играе се с помощта на щека, една бяла топка-бияч (т.нар. "кю-бол"), 15 червени и 6 цветни топки (жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна). Всяка топка носи различен брой точки: червените носят по 1 точка, а цветните — от 2 до 7 (жълта - 2, зелена - 3, кафява - 4, синя - 5, розова - 6 и черна - 7). Топките се вкарват в джобовете с помощта на топката бияч в последователност червена - цветна. Всяка цветна има свое място на масата и след като бъде вкарана, се връща на първоначалната си позиция. Червените не се връщат, след като бъдат вкарани. Когато вече вече няма червени топки на масата, цветните трябва да се вкарат във възходящ ред на точките, които носят (от жълта до черна). Целта на двамата играчи е да направят по-голям сбор точки от този на противника си. Максималният брой точки, който може да се достигне само от вкараните точки (без фалове) в един фрейм е 147 и се получава при комбинирането на всички червени с черната топка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оффтопик: добър аватар си сложил мир на праха му ... А иначе ако искате да се съберем и направим турнир, ако има хора които могат да играят де :]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оффтопик: добър аватар си сложил мир на праха му ...

А иначе ако искате да се съберем и направим турнир, ако има хора които могат да играят де :]

Аз мога да играя, но не знам къде.

Живея във Велико търново, тук няма маса, но искам много да намеря място където има такава и да цъкам.

Само кажи къде може да направим турнирче и ще помисля как мога да дойда, защото една от мечтите ми е да съм снукър играч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата пауза в срещата дойде при2:2, а веднага след нея "Веселякът от Лестър" реализира брейк от 116 точки, което бе 64-ата серия с трицифрено измерение на шампионата. За Селби обаче хубавите моменти бяха дотук. Хигинс взе следващите седем фрейма и тотално разби самочувствието на младия си опонент. По пътя към 9:3 шотландецът използва поредица от неуспешни сейфти удари на Селби, реализирайки серии от 97, 44, 75, 70, 100 и 47 точки. И когато най-после пропадането на младежа от Лестър бе спряно в 13-ия фрейм, Хигинс отново отговори по шампионски. Поредица от флукове в следващия възстановиха аванса му от пет партии. В предпоследния за вечерта фрейм Селби се върна от 63 точки пасив само за да направи фаул по синята и да загуби, а в следващия Хигинс реализира брейк от 106 точки, който го доближи на само шест фрейма от титлата. Теоретично финалът можеше да приключи още в третата сесия, което щеше бъде първият подобен случай от 1993 г. насам. Селби обаче спечели всичките фрейма в следобедния сеанс, който беше съкратен заради изтичане на времето и при 12:10 за Хигинс двамата стартираха финалното действие от драмата. Шотландецът измъкна първата партия за вечерта, но три от следващите четири бяха за Селби, който почти настигна шампиона отпреди девет години. Критичният 28-и фрейм обаче бе негов. Последваха серии от 57, 129 и 77 точки, които доведоха до крайното 18:13. Финалът завърши в 1:03 ч. местно време, което бе нов рекорд, като предишният от мача Дот - Ебдън отпреди година бе подобрен с 11 минути. "Не знам как го направих. За да се върна в мача при това напрежение показах най-добрата игра в живота си. Очаквах да избухна в сълзи, но се държа спокойно. Може би сега ще си позволя чаша шампанско за шампионския тост", заяви Хигинс, според когото отказването на алкохола му е позволило да подобри значително играта си. До него на снимката с шампионската купа позираха съпругата му Денис и сина Престън, а в залата бяха още баща му Джон-старши и майка му Джозефин. Източник: Eurosport

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...