Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Процедура по закупуване на автомобил втора ръка

Препоръчан отговор

Здравейте, след избиране на кола какъв е правилният ред на тези действия:

-плащане (на ръка или по банков път е за предпочитане?)

-предаване на ключовете

-подписване на покупателен протокол

-ходене при нотариус (нужно ли е изобщо?)

-ходене в КАТ

Има ли нещо пропуснато? И от кой момент нататък новият собственик може спокойно да си кара колата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, цжбнм написа:

-ходене при нотариус (нужно ли е изобщо?)

-ходене в КАТ

Toва е правилният ред.Нотариуса ще направи документа.Подписвате и плащаш пред него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Димитър 59 написа:

Това е правилният ред.Нотариуса ще направи документа.Подписвате и плащаш пред него.

Плащането може и да не стане пред нотариуса. Може и изобщо да не стане!

Нотариуса ще пита - „Въпроса за парите .. решен ли е?“
Вие отговаряте - „Да!“ и толкова.

Ролята на нотариуса е, „да удостовери волеизявленията на страните“ - че хората са същите, както са по документи и че желанията им съвпадат!

При нотариална заверка на подпис - важно е КОЙ се подписва, а не толкова - съдържанието над подписа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, цжбнм написа:

И от кой момент нататък новият собственик може спокойно да си кара колата?

Когато автомобила е прехвърлен чрез нотариус на твое име.Сиреч вече е подписан договора за покупко-продажба.Парите ще му дадеш пред нотариуса след подписване на въпросния договор, a не преди това.В България е пълно с измекяри, които ще ти вземат кинтажа и ще ти кажат довиждане.Или ще ти даде колата само с малкия талон, и на другия ден ще дойде с полиция да си я прибере.В мобилето е пълно с обяви ,,Колата е само с малък талон,,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, franchesko написа:

Парите ще му дадеш пред нотариуса след подписване на въпросния договор, a не преди това.

Винаги!!! съм правил така - не, че ги давам пред очите на нотариуса, но задължително първо договора, двете копия стоят в ръцете на предишния собственик, давам парите връчва ми моя екземплляр, инак тия дето дай парите, а утре ще я прехвърлим, айде нема нужда, че не се знаем що за народ сме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво от това, че „В България е пълно с измекяри“ - никой не Ви кара, да се занимавате с такива!

След пререгистрация в КАТ - ще си имате и „малък“, и „голям“ ... за талони говоря! И може да платите чак тогава - стига продавача да се съгласи!

Много пъти съм давал пари предварително или пък съм получавал стока с „отложено плащане“ - за неопределено време, без лихва.
Просто - избирайте си внимателно хората, с които ще работите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да работиш - говорим за закупуване автомобил, а не за трудови взаимоотношения. Избира се кола, а не от кого да си купиш кола.
Въпрос на личен избор!
Аз избирам, от кого ще си поискам „огънче” - ти не пробираш, от кого ще си купиш кола …

Изпратено от моят MYA-L41 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, jhoro написа:

Въпрос на личен избор!
Аз избирам, от кого ще си поискам „огънче” - ти не пробираш, от кого ще си купиш кола …

Виждам някаква кола в интернет, харесвам е, мислиш ли, че знам автобиографията на собственика и историята на колата.Логиката ти куца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам някаква кола в интернет, …

По-нататък не съм чел - загуби ме!
Обаждам се на приятел, който се занимава с продажбата на … каквото ми трябва. Осигурява ми най-доброто - според парите. Плащам когато мога.
На мен тази логика, ми върши по-добра работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва: имам човек... :))
Точно!
Имам хора - за всичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, jhoro написа:

По-нататък не съм чел - загуби ме!
Обаждам се на приятел, който се занимава с продажбата на … каквото ми трябва. Осигурява ми най-доброто - според парите. Плащам когато мога.
На мен тази логика, ми върши по-добра работа.

Е ааре сеа... Типичната ганьовнищина и тупане в гърдите... ,, Инам хора за всичко няма кой да ме ,,преметне,, Стига се хвали и се изхвърля като ч/кия на мокър вестник.  За всеки майстор си има майстор. Въпрос на време и късмет да попаднеш на твоя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.07.2020 г. в 18:58, jhoro написа:

Точно!
Имам хора - за всичко!

Ма не всички имаме толкова пари - все пак. Инак, ако става дума познавам лекар, който като си купи колата - чисто нова - и спря на първата бензиностанция да зарежда не знаеше, дали е дизел или бензин.

п.п. отделно, че логиката ти пак куца - щото на практика не знаеш от какъв човек купуваш колата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, insec написа:

Ма не всички имаме толкова пари - все пак. Инак, ако става дума познавам лекар, който като си купи колата - чисто нова - и спря на първата бензиностанция да зарежда не знаеше, дали е дизел или бензин.

п.п. отделно, че логиката ти пак куца - щото на практика не знаеш от какъв човек купуваш колата.

Че кой говори за нова? С пари - „и баба знае“!

Отделно (ако не си забелязал) - и да не знаеш „дизел или бензин“ - пак не можеш да сбъркаш! Пистолета за дизела (25 мм) не влиза, ако колата е бензинова (21 мм)!

И другото - знам от кого купувам, просто не знам кой е карал преди това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, jhoro написа:

....

Ma ти не купуваш - плащаш си, за да ти купят т.е. както каза с пари и баба знае. Пък на бензиностанциите и да знаеш, и да не знаеш размерите на пистолета, не ти зареждаш, а персонала, който те пита първо "бензин или дизел".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ma ти не купуваш - плащаш си, за да ти купят т.е. както каза с пари и баба знае. Пък на бензиностанциите и да знаеш, и да не знаеш размерите на пистолета, не ти зареждаш, а персонала, който те пита първо "бензин или дизел".

Пак купувам, ама от джамбазин!
Колкото до бензиностанциите - при Вас може да е така, ама при нас все още има места, където сам си сипваш. Оня ден една мацка, с видимо неудоволствие си вдигна д…то. И то щото я попитах - „Кък, аджеба, да си наглася колонката на точна сума?”
Понеже купих и масло, попитах какво е. По-добре да бях пита „Има ли живот след смъртта?”

Пак купувам, ама от джамбазин!
Колкото до бензиностанциите - при Вас може да е така, ама при нас все още има места, където сам си сипваш. Оня ден една мацка, с видимо неудоволствие си вдигна д…то. И то щото я попитах - „Кък, аджеба, да си наглася колонката на точна сума?”
Понеже купих и масло, попитах какво е. По-добре да бях пита „Има ли живот след смъртта?”

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, jhoro написа:

НИЩО не се купува от: летище, хотел и бензиностанция/освен гориво, разбира се!/...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НИЩО не се купува от: летище, хотел и бензиностанция/освен гориво, разбира се!/...
Идиот!
Говоря за моторно масло, не за краве!
Едно време имаше готова двутактова смес, сега продават маслото и бензина отделно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Идиот!
Говоря за моторно масло, не за краве!
Едно време имаше готова двутактова смес, сега продават маслото и бензина отделно.

Мислех че тук обидите са недопустими! Явно и в този форум има завършени кретени....А идиот е баща Ви, че ви е създал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, nickolaycho написа:

Мислех че тук обидите са недопустими!

Това не беше обида, а диагноза!

Щом не трябва от бензиностанция - откъде са си купя „нефтопродукти“ - от аптеката ли?

И аз се надявах, че преди да пишете - ще мислите, ама ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, jhoro написа:

Не знам в кой век живееш човече... 21-ия сме.Отдавна на двутактовите МПС-та например двутактовите скутери има отделен резервоар за маслото, та за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване